Skoči na vsebino

Kazen za prometni prekršek iz tujine

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
247 odgovorov v temi
Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 607
  • Avtomobil: Bicikel

Pred kratkim sem dobil drugo kazen iz avtoceste v Firencah, vec kot eno leto po obisku. Hec je to da sem prvo dobil in placal v roku 14 dni od pripetljaja, radarja sta bila en za drugim. Prva kazen je bila od lokalne ITA policije, druga pa od neke firme s sumljivim web naslovom, vendar izgleda legalno. Radarja sta bila oddaljena 10km vendar je cas na sliki samo 60 sekund narazen, poslal sem jim pritozbo, da nisem vozil 500kmh in naj kalibrirajo radarje preden posiljajo kazni, seveda vljudno. Cakam odgovor... 

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 942
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Lokalna policija pošilja kazni iz avtocest?

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 043
  • Avtomobil: /

Junija 2016 sem menda v Milanu peljal po pasu za bus. Dobil domov kazen 90 eur - 358 dni po prekršku. V italijanščini.

Odpisal nazaj v slovenščini, da ne vem, kaj bi radi in da prosim za prevod.

Danes dobil od italijanske odvetnice, da je pooblaščena za izterjavo in da je strošek 260 eur. Hehe.

Po moji logiki je šele z dopisom v .si zadoščeno pogojem, tako da jaz jim plačam tistih 90 eur, da se je pa vleklo pa nisem jaz kriv?

Očitno zadeva ne gre več v Celje na sodišče?

Epilog,

italijanska policija je javila, da sprejme argument, da so me obvestili v napačnem jeziku, tako je moja kazen poravnana.

LP

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Epilog,

italijanska policija je javila, da sprejme argument, da so me obvestili v napačnem jeziku, tako je moja kazen poravnana.

LP

A to pritožbo na 260€ si tudi v slovenščini poslal?

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

V italijanščini. Ker v Italiji je uradni jezik italijanščina. Nekako podobno, kot je slovenščina v Sloveniji :).

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 324
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

So kakšni radarji na relaciji AC Trst Benetke?

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja... sploh na gradbišču... sam so itak table nekaj 100 m pred vsakim.

Glede tutorja nisem nič sledil, ali je potem aktiven, ali ne... če je, potem je priporočljivo, da se pod svetlobnimi tablami voziš po omejitvi, pa na splošno tudi.

Vklopi CamSam aplikacijo in boš imel 80% vsega pokritega... edino v gradbišču bodi vseeno pozoren, ker jih prestavljajo in program ne folga čisto vsem lokacijam.

Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 220
  • Avtomobil: Mesanec

Kak je zdaj s plačilom kazni iz AT? Se plačajo ali se lahko švercaš. Kako je pa s tem da si vozil avto, ki ni pisan nate? Se mora lastnik zjasniti kdo je vozil ali je kot v SLO?

Prikaži več možnosti

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik
  • Sporočil: 130
  • Avtomobil: kolo...

Najprej položnica recimo za 50 evro ne plačaš potem za 60 čez nekaj čas in tako dalje ,ne želi si da te ustavijo nekje na poti potem bo veselica. :crazy

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 220
  • Avtomobil: Mesanec

Torej plačamo...sej ni neka vsota, 40evrov, samo vprašati ni greh pravijo :-D

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Hrvaško notranje ministrstvo in javno podjetje hrvaške avtoceste so se odločili, da bodo postavili sistem video nadzora, ki bo na več dvokilometrskih odsekih nadziral povprečno hitrost posameznih vozil.

https://www.zurnal24...-voznike-326628

Hrvaško notranje ministrstvo in javno podjetje hrvaške avtoceste Hac načrtujeta, da bodo med letoma 2020 in 2023 na hrvaških avtocestah postavili nove kamere za nadzor hitrosti. Na tak način nameravajo ustaviti prehitre voznike. Poleg tega bodo kazni za prehitro vožnjo pošiljali na naslove lastnikov avtomobilov, danes poroča Jutarnji list.

Urejal Rottie, 17.04.2019, 15:38.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

kos71
kos71

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 570
  • Avtomobil: E60

Budimpešta....Parkirni listek mi je potekel in kazen...seveda jo plačam, ne znam pa nič Madžarsko , vendar mislim da imam polovičko za plačati v 15 dneh.

Bom poskusil prilimati sliko...

P.E. z L...
Prikaži več možnosti

kos71
kos71

BMW fanatik

• Uporabnik

tukaj je še slika.

lp. P.

Pripete slike za predogled

• IMG_20190502_211246.jpg

Urejal kos71, 02.05.2019, 20:26.

P.E. z L...
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

google? 

http://www.budavarik...s/parking-fines

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 594
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Bistvo: Neupravicena kazen (kazen poslana ocetu, a na sliki drug avto s podobno tablico).

Zdravo, potrebujem mnenje pravnika in morda tudi odvetniske storitve.

Oce je predlani dobil od neke Hrvaske odvetniske druzbe listino overjeno od notarja, poziv (pred izvrsbo) k placilu parkirnine (prekrsek iz leta 2014) z vsemi nastalimi stroski in zamudnimi obrestmi. Papirjev nimam pri sebi, vendar je bil znesek prek 200 eur. Ce se prav spomnim, je oce celo klical tja, da jih je obvestil o napaki, vendar so zeleli uradni ugovor v 8 dneh.

Oce v tistem obdobju ni bil v Puli in na sliki niti ni njegov avto, ampak popolnoma druga znamka s podobno registrsko oznako (primer: ocetova LJ AB-123, na sliki MB AB-123).

Oce je seveda v zakonskem roku podal ugovor s prilozeno listino iz upravne enote o ne-lastnistvu vozila na sliki, prometno etc...

No ta teden je ponovno dobil posto od sodisca v pazinu, da mora ugovor poslati v Hrvascini (z zigom sodnega prevajalca/tolmaca). Ugovor je ze v prevajanju in se bo poslal prihodnji teden (pred iztekom 8 dni).

Imam nekaj vprasanj. Nimam pravnega znanja, zato se opravicujem, ce je kaksno vprasanje "neumno":

1.)

Ker je vec kot ocitno, da oce tega prekrska ni storil in so z dokazovanjem tega nastali nezanemarljivi stroski (ze preko 100EUR), me zanima ali lahko (in predvsem ali se mu splaca) preko odvetnika terjati povracilo stroskov. Mislim, da ni vprasanja o tem, ali je upravicen do povracila, bolj ali se mu splaca zaradi stroskov odvetnika.

2.)

S tem je izgubil kup zivcev in casa, ali bi lahko na podlagi tega terjal vecjo odskodnino, da bi poleg dejanskih stroskov pokril se stroske odvetnika? Oce je namrec invalid in mu res ni do nepotrebnega skakanja po obcini, postah in prevajalcih, kar je zal moral, da je/bo uredil ugovor.

3.)

Kdo in na podlagi cesa je Hrvaski odvetniski druzbi podal ocetove osebne informacije? Je to v skladu s pravili ali bi ze v zacetku morala stvar priti od sodisca in ne od neke xy odvetniske druzbe?

4.)

Imamo na forumu kaksnega odvetnika, ki ima izkusnje s taksnimi primeri in bi bil pripravljen zadevo speljati v kolikor je smotrna?

P.S.: Nihce v druzini ni nikoli potreboval odvetnika, ce kdo dobi upraviceno kazen, jo pac placa. Nikoli nismo nikogar terjali, tudi ce je bilo kaj neupravicenih (zanemarljivih) stroskov na nas racun. Ampak tale primer je pa prebil plafon. Ze v prvem ugovoru, ki je sicer res da v slovenscini, je slika dejanskega avtomobila in vsa dokazila iz katerih je razvidno, da na sliki ni ocetov avto. Zdaj ga vlacijo po sodiscih in za moje pojme "drkajo v glavo", naj vsaj povrnejo nastale stroske. Sodni prevod je ~25EUR po strani, vsako priporoceno posiljanje v tujino ~7EUR, poleg tega pa se kup kilometrov in casa zaradi njihove napake, o kateri so bili takoj obvesceni.

Odgovor lahko tudi v ZS. Za kasno mnenje pa se priporocam tudi tu.

Prikaži več možnosti

kos71
kos71

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala, dobil info o plačilu...15 dni mala tarifa, noto velika...

P.E. z L...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 715
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Epilog,

LP

Kako to misliš poravnana, si plačal tistih 90 eur ali ti ni treba nič plačat, ker je bil prvi dopis v italijanščini?

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako to misliš poravnana, si plačal tistih 90 eur ali ti ni treba nič plačat, ker je bil prvi dopis v italijanščini?

Potrdili so, da je 70 € plačilo okej (prvotna višina kazni) in da me ne več terjajo za preostalih 185 €.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 814
  • Avtomobil: F30 335i

Kako so pa kaj kazni iz poljske oz slovaške... Zagotovo sem prišel na dva radarja na poljskem in sem prepričan da na enega na slovaškem...

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 715
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Bistvo: Neupravicena kazen (kazen poslana ocetu, a na sliki drug avto s podobno tablico).

Zdravo, potrebujem mnenje pravnika in morda tudi odvetniske storitve.

Oce je predlani dobil od neke Hrvaske odvetniske druzbe listino overjeno od notarja, poziv (pred izvrsbo) k placilu parkirnine (prekrsek iz leta 2014) z vsemi nastalimi stroski in zamudnimi obrestmi. Papirjev nimam pri sebi, vendar je bil znesek prek 200 eur. Ce se prav spomnim, je oce celo klical tja, da jih je obvestil o napaki, vendar so zeleli uradni ugovor v 8 dneh.

Oce v tistem obdobju ni bil v Puli in na sliki niti ni njegov avto, ampak popolnoma druga znamka s podobno registrsko oznako (primer: ocetova LJ AB-123, na sliki MB AB-123).

Oce je seveda v zakonskem roku podal ugovor s prilozeno listino iz upravne enote o ne-lastnistvu vozila na sliki, prometno etc...

No ta teden je ponovno dobil posto od sodisca v pazinu, da mora ugovor poslati v Hrvascini (z zigom sodnega prevajalca/tolmaca). Ugovor je ze v prevajanju in se bo poslal prihodnji teden (pred iztekom 8 dni).

Imam nekaj vprasanj. Nimam pravnega znanja, zato se opravicujem, ce je kaksno vprasanje "neumno":

1.)

Ker je vec kot ocitno, da oce tega prekrska ni storil in so z dokazovanjem tega nastali nezanemarljivi stroski (ze preko 100EUR), me zanima ali lahko (in predvsem ali se mu splaca) preko odvetnika terjati povracilo stroskov. Mislim, da ni vprasanja o tem, ali je upravicen do povracila, bolj ali se mu splaca zaradi stroskov odvetnika.

2.)

S tem je izgubil kup zivcev in casa, ali bi lahko na podlagi tega terjal vecjo odskodnino, da bi poleg dejanskih stroskov pokril se stroske odvetnika? Oce je namrec invalid in mu res ni do nepotrebnega skakanja po obcini, postah in prevajalcih, kar je zal moral, da je/bo uredil ugovor.

3.)

Kdo in na podlagi cesa je Hrvaski odvetniski druzbi podal ocetove osebne informacije? Je to v skladu s pravili ali bi ze v zacetku morala stvar priti od sodisca in ne od neke xy odvetniske druzbe?

4.)

Imamo na forumu kaksnega odvetnika, ki ima izkusnje s taksnimi primeri in bi bil pripravljen zadevo speljati v kolikor je smotrna?

P.S.: Nihce v druzini ni nikoli potreboval odvetnika, ce kdo dobi upraviceno kazen, jo pac placa. Nikoli nismo nikogar terjali, tudi ce je bilo kaj neupravicenih (zanemarljivih) stroskov na nas racun. Ampak tale primer je pa prebil plafon. Ze v prvem ugovoru, ki je sicer res da v slovenscini, je slika dejanskega avtomobila in vsa dokazila iz katerih je razvidno, da na sliki ni ocetov avto. Zdaj ga vlacijo po sodiscih in za moje pojme "drkajo v glavo", naj vsaj povrnejo nastale stroske. Sodni prevod je ~25EUR po strani, vsako priporoceno posiljanje v tujino ~7EUR, poleg tega pa se kup kilometrov in casa zaradi njihove napake, o kateri so bili takoj obvesceni.

Odgovor lahko tudi v ZS. Za kasno mnenje pa se priporocam tudi tu.

Tu gre za poskus goljufije, enako pošto sem dobil tudi jaz. Prvič je bilo samo obvestilo da sem narobe parkiral, brez slik ali kakršnegakoli dokaza, kot je sicer v navadi v takih zadevah - že tu sem vedel, da nekaj ne štima. To pošto sem dobil leta 2017. Par dni nazaj spet isto, s tem da so dali zraven še sliko avta. Avto je svetlo modra E39 karavan z M odbijači, ki ni bila nikoli v moji lasti, registrska tablica tudi ni moja, piše da sem prekršek naredil v Opatiji, kjer še v življenju nisem bil. Vzorec je torej enak kot pri tebi, očitno v svojem arhivu poiščejo nekoga ki je res narobe parkiral, potem pa po slikah iz kamer poiščejo podobne avtomobile Slovencev in jim še 10, 20 ali 30-im pošljejo kazni. Koliko jih/nas plača ve najbrž sam Bog, ampak če od 30 nič krivih plača en sam, se jim goljufija splača. 

Jaz jim že prvič nisem nič odpisal ker nisem neumen da bom na ta račun izgubljal čas, v življenju še nisem na Hrvaškem narobe parkiral (ravno zato, ker vem kako te lahko jebejo), vedno poiščem uradni parking in plačam parkirnino, ali pa parkiram pred hotelom. Plačal jim ne bom tudi če se na trepalnice postavijo, če bom imel na Hrvaškem kdaj zaradi tega kakršnekoli probleme tisto sekundo pokličem novinarje, najprej slovenske in hrvaške, potem pa še iz drugih držav in jim naredim lepo reklamo, da bo Evropa videla kako se oni obnašajo do turistov. Na Hrvaško hodim na morje že 43 let, nimam nič proti nikomur, samo jebat se ne pustim nobenemu, ta se še ni rodil ki bi mene scat peljal! Ostalim vam ki ste žrtve natega (oziroma poskusa natega, če niste plačali) svetujem enako, če ste krivi plačajte, če niste krivi pa ne in samo lepo povejte tistemu ki vas nadleguje da boste poklicali novinarje, če vas takoj ne pustijo to tudi v resnici naredite. En lep članek v časopisu ali prispevek na TV dnevniku sredi turistične sezone reši marsikaj, meni verjemite ;)

P.S.: Sicer jih pa lahko tudi tožimo, če se izkaže da je takih primerov dosti skupaj najamemo enega dovetnika, strošek se deli na več oseb in je zanemarljiv, pa jih iztožimo za izmišljene obtožbe - jaz sem zraven z veseljem, če je še kdo za to :ok

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.