Skoči na vsebino

Kazen za prometni prekršek iz tujine

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
247 odgovorov v temi
_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 874

Velja tisti datum ko oni sprozijo postopek, ne datum prejema. Najboljse placat cimprej, v primeru zamude ali neplacila lahko stroski hitro narastejo za veckratnik samega prekrska.

Za kje to govoris?

Za kazni iz AT to ne velja (ce so zmerne).

Nekaj let nazaj, ko sem z 7er letal na relaciji SLO-DE, prakticno tedensko, sem dobival toliko pozdravckov, da bi jih lahko uporabljal, kot potne naloge, haha.

Tako sem se prav bal iti cez mejo ko so zaceli pregledovati dokumente, ne cez karavanke, tam me nikoli niso gledali, se zdaj ne, ampak cez manjse (kjer vedno gledajo), sem prav cvikal, ce bodo kaj povezali .. K sreci niso. Je pa to ze kar nekaj let nazaj zdaj in tako vse zastarano. K sreci.

Zdaj, da se ne bo kdo razburjal, vozim lepo po tempomatu in pravilih. Ja bila so nora leta. Sam je pa to en velik problem, namrec taka voznja cez AT je tako dolgocasna, da sem zadnjic zaspal za volanom in se zbudil na skrajni desni strani, prakticno ravno zadel bankino in bil usmerjen v cestno ograjo (resil me je pa avto, ki je zapiskal, ker se je sprozil senzor naleta ...). Zadnjo stotinko sekunde odvil in k sreci se je vse dobro koncalo. Tako, da ti novodobni pripomocki ... Resujejo zivljenja. A hkrati ce bi leteli lahko z 200+ se to ne bi dogajalo. V DE nisem se nikoli bil niti blizu da bi zaspal.  :ok2

Urejal _peters_, 30.09.2019, 09:08.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Za kje to govoris?

Za kazni iz AT to ne velja (ce so zmerne).

@_peters_, postal si tak, kot naš @bmwziga, ki prebere zadnji post, pa sprašuje tisto, kar je razvidno v predzadnjem :ok2

Gre za prekršek v Italiji... Firenze.

Datumsko je tako, da, za tuje voznike, imajo 360 dni časa (za rentana vozila je malo dlje)... sedaj pa vedi, ali je "notifica" dan, ko odpošljejo kazen, ali dan, ko prejmeš obvestilo.

http://www.euroconsu...2039d82489.html

EDIT: pojem "notifica" je datum odpošiljanja kazni

Il termine si riferisce alla data di spedizione dell’atto, e non a quella di ricezione

Urejal LEO37, 30.09.2019, 09:13.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 660
  • Avtomobil: /

Ja, pa še dodatno je fun, ker ti mararonarji tole pošiljajo kr z navadno pošto :).

Prikaži več možnosti

nitro
nitro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 354

Še večji problem je, ker nikjer ni datuma, kdaj je bilo odposlano. Na dopisu je samo datum izdaje dokumenta, na kuverti pa ni nič. Bila je samo povratnica, ki pa je romala nazaj k njim. Ma nič, bom plačal pa mirna Bosna  :blackeye

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 660
  • Avtomobil: /

V katerem jeziku je dopis? :)

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Tracking preko številke pošiljke, ki je na kuverti?

https://www.poste.it...ca/index.html#/

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 282
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

A mislite da zadeve zastarajo ce ne placas? :)

So te dolzni obvestit, ce sprozijo opomin oz. nadaljni postopek?

Nasel.par starih kazni iz At, pa me zanima kaj je boljse naredit. Rajsi iz denarnice kot da moram it sedet. Izguba casa in denarja. 100€=1 dan al tu nekje :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nitro
nitro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 354

Tracking preko številke pošiljke, ki je na kuverti?

https://www.poste.it...ca/index.html#/

Ja, na dopisu je tracking. Zanji dan so še odposlali. Fajn so zverzirani. 

Prikaži več možnosti