Skoči na vsebino

Kazen za prometni prekršek iz tujine

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
247 odgovorov v temi
thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 828
  • Avtomobil: BMW 3 FL

To velja tudi za druge drzave. Ce dobit zadevo, za katero mislite da je za prekrsek jo enostavno zavrnite oz. je ne prevzamite pa vam ne morejo nic - sem pred casom debatiral z odvetnikom okol tega.

Ce jo pa prevazmete ali ugovarjate pa bodo zapleti...

Hja in potem ko ne prevzames poloznice.. se po letu dni npr. znajdes na nemskih cestah kjer te ustavi redna kontrola (tujce imajo zelo radi) in placas za naprej in nazaj z obrestmi pa se kot kriminalca te zvlecejo na policijsko postajo...
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

Po moji pritožbi pred mislimda več kot mesecem še o ničemer ne duha ne sluha. Sem pa samo napisal naj mi dokažejo, da sem jaz z mojim avtom prekoračil čas parkiranja.

Potem takem lahko taksno pritozbo napises tudi v sloveniji ko dobis podobno kazen, ne vem ce bo kdo pri nas uposteval tako pritozbo, pokazali ti bodo sliko da si nil takrat in takrat tam to je pa to kar imajo..
Prikaži več možnosti

warwickrock
warwickrock

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 75

iz slike ni razvidno kaj je narobe, ampak samo prednja maska in reg tablica. V lj sem tako kazen že dobil in je bilo jasno obrazloženo in poslikano. Tukaj pa pač ni bilo tako. Ne vedo niti ali sem čas prekoračil ali sploh nisem imel listka.

Ko sem šel iz pule sem govoril z referentko na pula parkirng in mi je zagotovila, da je nalog blokiran, ker sem ji obrazložil da imam še veljaven listek.

Podjetje Pula parking je po treh letih brez da bi me kakorkoli obvestilo, predalo stvar slovenskemu odvetniku, ki zastopa pula parking pri izterjavi teh dolgov.

Ta mi je poslal zahtevo za plačilo zapšadlih terjatev v roku 15 dni, ali pa gre vse skupaj na sodišče. V tem roku sem poslal pritožbo in mojo obrazložitev, napisal sem tudi v kolikor mi dokažejo, da sem kaj dolžan, bom to tudi plačal. Ker pa očitno imajo samo sliko prednje maske in reg tablice, zdaj nekaj tenstajo. Če bi bila zraven slika prednjega vetrobranskega stekla z listkom, bi že sami lahko ugotovili, da je kar se mene tiče vse čisto in jasno.

Odvetnik mi je v dopisu, napisal da bo odgovoril v roku 5 dni, do danes pa še nisem dobil ničesar.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 266
  • Avtomobil: OOOO

Potem takem lahko taksno pritozbo napises tudi v sloveniji ko dobis podobno kazen, ne vem ce bo kdo pri nas uposteval tako pritozbo, pokazali ti bodo sliko da si nil takrat in takrat tam to je pa to kar imajo..

to je vse res.. sem tudi sam plačal kazen v Avstriji, ker se mi je zableščalo pred nosom. ampak parking.. kaj če je parkiral recimo kolega, ki sem ga kasneje opazil med osmrtnicami..? in kako se bo rešila situacija, če tega "kolega" obtožiš za dogodek, sam pa imaš alibi. vsi vemo, da ga ni težko dobiti.
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 735
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Hja in potem ko ne prevzames poloznice.. se po letu dni npr. znajdes na nemskih cestah kjer te ustavi redna kontrola (tujce imajo zelo radi) in placas za naprej in nazaj z obrestmi pa se kot kriminalca te zvlecejo na policijsko postajo...

Ja pa jade. Vrjetno je to s prve roke ? :ok2
LP Pirc
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja pa jade. Vrjetno je to s prve roke ? :ok2

Da :jok na policijsko postajo zaradi "postopka" in 135€ kazni :laugh
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Da :jok na policijsko postajo zaradi "postopka" in 135€ kazni :laugh

upam da majo saj tolmača, ker sem zabiti balkanac in nerazumem ničesar drugega kot slovensko:laugh
Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

Majo, samo preden ti ga pripeljejo boš čakal na postaji, tako da če se ti da z njimi zaje*avati in imaš čas to početi v tujini, po želji. Za ostale, ki takih želja in časa za te hece nimate, plačajte kazen, ko jo dobite na dom, drugače vedno tvegate komplikacije(ponavadi ravno takrat ko se vam bo kam najbolj mudilo) v tujini, končni rezultat pa bo enak: - XXEUR, samo po drugi varianti izgubite še čas in imate pokvarjeno pot v tujino.
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Majo, samo preden ti ga pripeljejo boš čakal na postaji, tako da če se ti da z njimi zaje*avati in imaš čas to početi v tujini, po želji. Za ostale, ki takih želja in časa za te hece nimate, plačajte kazen, ko jo dobite na dom, drugače vedno tvegate komplikacije(ponavadi ravno takrat ko se vam bo kam najbolj mudilo) v tujini, končni rezultat pa bo enak: - XXEUR, samo po drugi varianti izgubite še čas in imate pokvarjeno pot v tujino.

Pa tolmač tudi ni zastonj ;)

Urejal Rottie, 22.11.2013, 08:54.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 165
  • Avtomobil: F10

Pa tolmač tudi ni zastonj ;)

Si prepričan? To ti namreč pripada, je pa res, da potem si lahko tudi 48 ur tam. V tem času morajo namreč postopek zaključiti.
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Si prepričan? To ti namreč pripada, je pa res, da potem si lahko tudi 48 ur tam. V tem času morajo namreč postopek zaključiti.

Ne, nisem 100% glede plačila. Le slišal sem to od znanca, da ga je treba plačat.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

330i
330i

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 340
  • Avtomobil: 530dA/F10, 420dA/F33

iz slike ni razvidno kaj je narobe, ampak samo prednja maska in reg tablica. V lj sem tako kazen že dobil in je bilo jasno obrazloženo in poslikano. Tukaj pa pač ni bilo tako. Ne vedo niti ali sem čas prekoračil ali sploh nisem imel listka.

Ko sem šel iz pule sem govoril z referentko na pula parkirng in mi je zagotovila, da je nalog blokiran, ker sem ji obrazložil da imam še veljaven listek.

Podjetje Pula parking je po treh letih brez da bi me kakorkoli obvestilo, predalo stvar slovenskemu odvetniku, ki zastopa pula parking pri izterjavi teh dolgov.

Ta mi je poslal zahtevo za plačilo zapšadlih terjatev v roku 15 dni, ali pa gre vse skupaj na sodišče. V tem roku sem poslal pritožbo in mojo obrazložitev, napisal sem tudi v kolikor mi dokažejo, da sem kaj dolžan, bom to tudi plačal. Ker pa očitno imajo samo sliko prednje maske in reg tablice, zdaj nekaj tenstajo. Če bi bila zraven slika prednjega vetrobranskega stekla z listkom, bi že sami lahko ugotovili, da je kar se mene tiče vse čisto in jasno.

Odvetnik mi je v dopisu, napisal da bo odgovoril v roku 5 dni, do danes pa še nisem dobil ničesar.

Kolikor vem odvetniki tudi ne gredo v izterjavo (mislim, da gre za enega odvetnika iz Kopra), ker je zelo vprašljivo ali so podatke o lastništvu avtomobila dobili na popolnoma legalen način.
Pošljejo opomin, grozijo in kolikor vem je bilo nekje zapisano, da cca. polovica ljudi plača kazen, pri tistih, ki ne plačajo, pa ne gredo "do konca".
Malo googlaj in boš našel kaj informacij o tem.
Tudi bojazni ni, da bi imel probleme s policijo na Hrvaškem, saj gre za zasebno podjetje (Pula parking), ki te želi izterjati in nima nobene povezave s policijo.
What's the difference between men and boys?
The price of their toys!
Prikaži več možnosti

warwickrock
warwickrock

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 75

Hvala za odgovor! Res gre za odvetnika iz Kopra, ki je bil prej zaposlen pri Starmanu sedaj pa je pri nekem drugem koprskem odvetniku.
Prikaži več možnosti

wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 903
  • Avtomobil: Laguna initiale 127 kw

http://www.zurnal24....a-clanek-215159
Ženske imajo problem za vsako rešitev !
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 836
  • Avtomobil: Mesanec

Danes sem dobil položnico iz A za prekršek, ki sem ga storil 2.5 lani, položnica je v Nemščini, znesek je 45e....moram plačati ali kako je zdaj s tem?
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Lahko plačaš, in imaš mir (če hodiš dosti gor).

Lahko daš pritožbo v slovenščini, kakor so ti oni poslali kazen v nemščini (čudno).

Lahko pa vržeš v smeti in čakaš, če se bo karkoli zgodilo.

Ni pravila... vsaka policija/redarstvo/občina ravna po svoje in ne veš, kaj te čaka.
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem toliko gor, mogoče parkrat na leto, fizično me sploh še nikoli niso ustavili.

Pošiljka je v nemščini z mojimi podatki in tablico od sicer bivšega avta.

Problem je vročitev, ker ni bila priporočena nimajo dokaza da sem jo sploh prejel, kaj če bi se izgubila ( realna možnost)..?
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Ah, če ni priporočeno... je pošta za ljudi, polne dobre volje :-D

Pa še avto je bivši... hja... jaz ne bi plačal... a to govorim za sebe, ne za druge.
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej jaz se tudi nagibam v to smer...45e raje dam naši državi, da bojo reveži policijski mel za gume:fight :fight
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Jaz bi pa plačal. Zasral sem, dobili so me in bom plačal.
Prikaži več možnosti