Skoči na vsebino

Kazen za prometni prekršek iz tujine

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
247 odgovorov v temi
RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 958
  • Avtomobil: e24 635csi

Plačaj, da boš lahko naslednjič mirno vozil po Avstriji. Sicer pa tudi kot ti je Vinci napisal..
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 762
  • Avtomobil: Mesanec

Jaz bi pa plačal. Zasral sem, dobili so me in bom plačal.

Se strinjam da sem kriv, ampak menim, da bi vseeno mi lahko poslali v Slo jeziku...mogoče mi pa še bojo, kdo ve:laugh
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 695

Samo mi smo tako debilna država, da mora bit vse trikrat prevedeno pa uradno z vročilnico podpisano, da kaj velja. Avstrijci in Nemci ne komplicirajo tok. Navadna pošta se nikoli ne izgubi, 99,99% je da pride do naslovnika, kar je za njih dovolj.

Fora v A je, da imajo videomaut, ki služi pobiranju cestnine na tunelih, hkrati pa tudi javi na prometno policijo, ko gre mimo avto s tablicami, ki so bile že "slikane" zaradi brzine. To pomeni, da ko se pelješ mimo tunela, zadeva sproži sporočilo, policisti spijejo kavo do konca, se vsedejo v avto in te počajako 20 km naprej na AC in te lepo ustavijo. Simpl k keks. Zato če mate dost prekrškov gor, je edina rešitev, da greste zamenjat registracijske tablice, pol vas ne morjo dobit :-D
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 389
  • Avtomobil: BMW E65

Samo mi smo tako debilna država, da mora bit vse trikrat prevedeno pa uradno z vročilnico podpisano, da kaj velja. Avstrijci in Nemci ne komplicirajo tok. Navadna pošta se nikoli ne izgubi, 99,99% je da pride do naslovnika, kar je za njih dovolj.

Fora v A je, da imajo videomaut, ki služi pobiranju cestnine na tunelih, hkrati pa tudi javi na prometno policijo, ko gre mimo avto s tablicami, ki so bile že "slikane" zaradi brzine. To pomeni, da ko se pelješ mimo tunela, zadeva sproži sporočilo, policisti spijejo kavo do konca, se vsedejo v avto in te počajako 20 km naprej na AC in te lepo ustavijo. Simpl k keks. Zato če mate dost prekrškov gor, je edina rešitev, da greste zamenjat registracijske tablice, pol vas ne morjo dobit :-D

Pa si prepričan, da sistem preverja tablice in obvesti policijo? :)
Kaj pa potem storijo z rentanimi avtomobili, ali pa tistim, ki so zamenjali lastnika?
Še moja izkušnja - v Nemčiji so me ustavili s provido na avtocestnem odseku, kjer je bila omejiteh 80, vozili pa smo v koloni okoli 120km/h. Imel sem smolo, da je ravno za mano vozila provida kar nekaj časa, pa nisem opazil. Mogoče si je izbral ravno mene, ker sem imel avstrijske tablice. Kazen je bila nekaj čez 100€. Če nebi imel seboj toliko denarja, je rekel policaj, da bi me pospremili do bankota, če pa tudi tam nebi šlo čez, pa zaplenijo vozilo, dokler ne plačaš. Položnic v Slovenijo ne pošiljajo. V primeru, da bi bil avstrijski državljan, bi se pa lahko dogovoril tudi za položnico.
Ne vem v čem je finta, če je tako Slovenija, kot Avstrija v EU.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Najbrž sporazumi med državama.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pa si prepričan, da sistem preverja tablice in obvesti policijo? :)
Kaj pa potem storijo z rentanimi avtomobili, ali pa tistim, ki so zamenjali lastnika?
Še moja izkušnja - v Nemčiji so me ustavili s provido na avtocestnem odseku, kjer je bila omejiteh 80, vozili pa smo v koloni okoli 120km/h. Imel sem smolo, da je ravno za mano vozila provida kar nekaj časa, pa nisem opazil. Mogoče si je izbral ravno mene, ker sem imel avstrijske tablice. Kazen je bila nekaj čez 100€. Če nebi imel seboj toliko denarja, je rekel policaj, da bi me pospremili do bankota, če pa tudi tam nebi šlo čez, pa zaplenijo vozilo, dokler ne plačaš. Položnic v Slovenijo ne pošiljajo. V primeru, da bi bil avstrijski državljan, bi se pa lahko dogovoril tudi za položnico.
Ne vem v čem je finta, če je tako Slovenija, kot Avstrija v EU
.

Nemčija in Avstrija imata že leta to izmenjavo kazni ... še izpred časov EU. Je pa dražja kazen, če jo dobiš po pošti iz A v D, kot če te ustavijo na cesti.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 306
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Zato če mate dost prekrškov gor, je edina rešitev, da greste zamenjat registracijske tablice, pol vas ne morjo dobit :-D

Saj je takoj napisal, da je njegov bivši avto... torej :ok2
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 762
  • Avtomobil: Mesanec

Tablice so še, na bivšem vozilu, upam da lastnica ni veliko v AT:laugh
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 958
  • Avtomobil: e24 635csi

Bravo
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Tablice so še, na bivšem vozilu, upam da lastnica ni veliko v AT:laugh

Eh, daj, ne bodi pizda in plačaj. Ne moreš drugim delat takšnih pizdarij.
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 394
  • Avtomobil: Marsikaj

No ekola 10min nazaj so me ustavili Avstrici,ki so namerili kjer je omejitev 60km/h,sem jst vozil 95 km/h, torej 35 več. Ko sem povprašal policista kolikšna kazen sledi,mi le ta ni znal/hotel odgovoriti,je rekel,da bodo na občini/oz. financam policiji določili višino položnice.:confused
Sem tudi prijavljen gor,da živim in delam.

Ok smo se še malo pogovarjali in je kops,bil navdušen nad avtom(predelavami) :ok2

Ugl. ql izkušnja,neglede na desjtvo ,da so se dobro skrili/zakamuflirali (uporabljajo slovenske metode :laugh) sem policistu se zahvalil,stisnil roko in zaželel prijeten večer. Kaj čem se jezit,če sem pa sam kriv.:blackeye

Uglavnem se mi postavlja vprašanje koliko kazni naj pričakujem,ter če se komu približno sanja??

Urejal *hawk*, 25.02.2015, 22:14.

Prikaži več možnosti

B_M_W_M_3
B_M_W_M_3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 655
  • Avtomobil: -

No ekola 10min nazaj so me ustavili Avstrici,ki so namerili kjer je omejitev 60km/h,sem jst vozil 95 km/h, torej 35 več. Ko sem povprašal policista kolikšna kazen sledi,mi le ta ni znal/hotel odgovoriti,je rekel,da bodo na občini/oz. financam policiji določili višino položnice.:confused
Sem tudi prijavljen gor,da živim in delam.

Ok smo se še malo pogovarjali in je kops,bil navdušen nad avtom(predelavami) :ok2

Ugl. ql izkušnja,neglede na desjtvo ,da so se dobro skrili/zakamuflirali (uporabljajo slovenske metode :laugh) sem policistu se zahvalil,stisnil roko in zaželel prijeten večer. Kaj čem se jezit,če sem pa sam kriv.:blackeye

Uglavnem se mi postavlja vprašanje koliko kazni naj pričakujem,ter če se komu približno sanja??

Žal ti ne znam povedat, sem se pa takoj spomnil na tole.. :)

Prikaži več možnosti
    • Rottie, *hawk* in Istrijan uporabnikom je všeč to sporočilo

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik

Žal ti ne znam povedat, sem se pa takoj spomnil na tole.. :)

:rofl :rofl :rofl :rofl :rofl Brutalna resnica. :ok Sem tkoj boljše volje. Zelenca za tole.:ok

Urejal *hawk*, 25.02.2015, 22:25.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

:rofl :rofl :rofl :rofl :rofl Brutalna resnica. :ok Sem tkoj boljše volje. Zelenca za tole.:ok

Samo res :-D Čeprav kazen je dobil za vožnjo čez omejitev izven naselja verjetno ... v naselju bi bila 80€... sem jo dobil ene par let nazaj.

Urejal Rottie, 25.02.2015, 22:41.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo res :-D Čeprav kazen je dobil za vožnjo čez omejitev izven naselja verjetno ... v naselju bi bila 80€... sem jo dobil ene par let nazaj.

Pri meni je tudi bilo v naseljo,ampak nekako že na koncu,brez hiš. Zato sem malo hitreje peljal,ker tam ni nobenga,razen kakšnega medveda in policistov očitno. :ok2
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri meni je tudi bilo v naseljo,ampak nekako že na koncu,brez hiš. Zato sem malo hitreje peljal,ker tam ni nobenga,razen kakšnega medveda in policistov očitno. :ok2

Mene je poštrafal na vhodu v naselje, ker je že bila tabla, hiše pa šele kakšnih 500m naprej, pa nisem dost hitro zmanjšal, videl ga pa tudi nisem stat na parkingu.

Me je pa v Nemčiji dobil v naselju malo manj kot 20 čez omejitev peljat ... se mi zdi, da je bilo 17 čez in tam je pa res bilo 25€ ... sem ga moral 2x vprašat, ker sem bil prvič zihr, da sem narobe razumel.

Urejal Rottie, 25.02.2015, 23:07.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik

Mene je poštrafal na vhodu v naselje, ker je že bila tabla, hiše pa šele kakšnih 500m naprej, pa nisem dost hitro zmanjšal, videl ga pa tudi nisem stat na parkingu.

Me je pa v Nemčiji dobil v naselju malo manj kot 20 čez omejitev peljat ... se mi zdi, da je bilo 17 čez in tam je pa res bilo 25€ ... sem ga moral 2x vprašat, ker sem bil prvič zihr, da sem narobe razumel.

Ma mami*u jim, sm sedaj ob kavi povprasal enga sodelavca kaj me sledi, ko je zvedu kje so me namerili, je rekel da je to neka rot cona, ki je sploh neumno da so tisti del "oznacili" z rdeco, ampak kazen od vijolice pa do 726eur, ter dva tedna vozniske odvzem, zdj ta odvzem vozniske najbrz velja le za drzavljanje avstrije, kazen pa mi ne gine. Hah ocitno so bolj podobni sloveniji...jah kaj cem bo treba placat pa ^gasa^ dalje:-D
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 984
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

zanimivo, jst sm jeseni fasal v avstriji 120 na 70 čez polno črto pa je blo vse skup 105€, mam še blagajniški prejemek nekje pospravljen :)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Te kazni v Avstriji meni nikoli niso bile jasne. Ene so visoke, da je nenormalno, druge spet smešno nizke. Za snemanje z onboard kamero ali uporabo radar detektorja imajo take, kot bi koga ustrelil zraven, pa če je eko cona so tudi precej višje kot drugače na AC. Mogoče je ta rdeča cona spet kakšna taka fora, kjer so extra ostri ...
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 389
  • Avtomobil: BMW E65

V Nmečiji imajo pa 10€, če prevoziš stop znak, brez da bi se ustavil.
Na AC so mi pa vzeli nekaj čez 100€, kjer je bila omejitev 80 in sem vozil 115, tako da je treba kar upoštevati digitalne znake. Čeprav na 4-pasovnici redko kdo pelje 80.
Prikaži več možnosti