Skoči na vsebino

Spor glede vodovoda

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
46 odgovorov v temi
perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 577
  • Avtomobil: --------:)

Bom kar to temo uporabil.

oče in brat nista v dobrih odnosih,gre se za odklop vode.

pred cca.30 leti se je delal skupni vodovod,katerega je moj oče plačal polovico.
Do smrti babice pred nedavnim smo vodo plačevali na polovico,ampak danes dobimo dopis ,kar od njega ,naj si naredimo svoj priklop do 30.11.2013,če ne bo izklopil nam vodo.

Čeprav je moj oče predlagal,da bo naredil svoj priklop,ampak naj da polovico zrave.
Lahko to on kar sam odklopi.??

Svašta,....
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Če jaz prav razumem gre tu za spor med bratoma? Ker napisal si tako kot da sta skregana tvoj oče in tvoj brat.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Pišem hitro ker letim v sluzbo,pa mi ne da mira.
Skregana sta moj oče in brat ja.

Ker smo vsi nervozni,še bolj pa punca,ki je v 4 mesecu nosecnost,in res rabim dober nasvet,....

Urejal perobmw, 23.10.2013, 11:41.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 137
  • Avtomobil: avtomatik

Bom kar to temo uporabil.

oče in brat nista v dobrih odnosih,gre se za odklop vode.

pred cca.30 leti se je delal skupni vodovod,katerega je moj oče plačal polovico.
Do smrti babice pred nedavnim smo vodo plačevali na polovico,ampak danes dobimo dopis ,kar od njega ,naj si naredimo svoj priklop do 30.11.2013,če ne bo izklopil nam vodo.

Čeprav je moj oče predlagal,da bo naredil svoj priklop,ampak naj da polovico zrave.

Svašta,....

Če jaz prav razumem gre tu za spor med bratoma? Ker napisal si tako kot da sta skregana tvoj oče in tvoj brat.

Pišem hitro ker letim v sluzbo,pa mi ne da mira.
Skregana sta moj oče in brat ja.

Ker smo vsi nervozni,še bolj pa punca,ki je v 4 mesecu nosecnost,in res rabim dober nasvet,....

Res pišeš na brzino... Ampak še vedno manjka kak osebni zaimek :ok2.
#1. Skragana sta tvoj oče in njegov brat (se pravi tvoj stric).
#2. Skregana sta tvoj oče in tvoj brat (se pravi oče in sin).

Po moje je opcija #1 bolj verjetna.

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

opcija 1.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

pred cca.30 leti se je delal skupni vodovod,katerega je moj oče plačal polovico. Do smrti babice pred nedavnim smo vodo plačevali na polovico,ampak danes dobimo dopis ,kar od njega ,naj si naredimo svoj priklop do 30.11.2013,če ne bo izklopil nam vodo.

Svašta,....

Kolikor se jaz spoznam na zadeve, ne. Ne vem sicer, komu se lahko pritožite (v kolikor bo do tega prišlo :blackeye), ampak po moje te pravice nima.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Dobro bi bilo tudi vedet a ste delali skupni vodovod kateri je sedaj vaš, ali ste ga plačali pa je sedaj od komunale (tako kot so včasih bili samoprispevki za izgradnjo npr. cest po vaseh ipd). Na čigavi zemlji je ta del vodovoda?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Vodovod(ura) je na njihovi zemlji,ampak 30 let smo tak ziveli in tak plačevali,po babičini smrti pa sranje.
Milsim pa ,da je babica napisala v oporoki cca.6 mesecev nazaj,da je voda od obeh,ker smo vsi plačali polovico.

Urejal perobmw, 23.10.2013, 12:12.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi imate svoj vodovod samo za dve hiši? Kdo je pa plačal drugo polovico - babica in dedek?
Če prav domnevam: vodovod je bil v originalu narejen do hiše, kjer sta živela tvoja babica in dedek in kjer zdaj živi "ta za****n stric. Tvoj oče je zgradil svojo hišo in vodovod enostavno napeljal od "rojstne" hiše. Zdej pa stric teži, da mora nekje narest recimo nek jašek, od koder gre ena cev (že obstoječa) do strica, druga pa v vašo hišo. Pravilno?
LP A.

Urejal Andy04, 23.10.2013, 12:14.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Vodovod (ura) je na njihovi zemlji,ampak 30 let smo tak ziveli in tak plačevali,po babičini smrti pa sranje.
Milsim pa ,da je babica napisala v oporoki cca.6 mesecev nazaj,da je voda od obeh,ker smo vsi plačali polovico.

Najbrž števec?
Pol pa to najbrž ni privatni vodovod?
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

tocno tak,polovico je placal moj oce.
vse imamo posebaj,samo vode ne.
a ni voda zivljenskega pomena,katere ti ne smejo kar tako zapreti.
do sedaj so bile vse poloznice vse placane,30 let.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz se s takim stricem ne bi čisto nič za*****l: pred njegovim števcem se v vod. cev prigradi T kos, v priključnem jašku, kjer pride cev v vašo hišo, zmontirate števec in naj se ta za****n stric kar lepo malo :sex.
Števci so nekje 150€, pa še cca 50€ za vodovodarja in imate mir.

LP A.

Urejal Andy04, 23.10.2013, 12:24.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Maš pa teh primerov ful...

Z bratom sva oba lastnika parcele na kateri stoji vodovodni števec,prav tako sva oba (po pogodbi) lastnika tega števca,jaz pa imam še odštevalnega.Sedaj bo prišlo do razparcelacije in bo števec na njegovi parceli.Ali lahko zahteva,da si moram sedaj sama urediti nov vodovodni priključek? No, pa odnosi med nama ( po dedovanju ) niso več normalni (beri: skregana).

Odg:

Stvar dogovora?
Predpostaviva:Vloge na parceli so zamenjane.Lastnica-parcele- števca si ti. Verjetno pričakuješ kaj ti bo predlagal brat?
Si mu pripravljena financirat 1/2 vsote za nov priključek?
Verjetno ne?
Pozanimaj se na komunali oz. kaj ti pripada po starem števcu- odjemu!?

Še ena:

Pozdravljeni,
Zanima me vaše mnenje glede delitve stroškov izdelave novega priključka za vodo.
Gre se za dve stanovanjski hiši-vsaka s svojim naslovom.Hiši sta tesno skupaj in sta do sedaj imeli en števec, ki je bil v eni hiši.S tistega števca se je potem obračunalo za obe hiši-delitev stroškov. Sedaj si bo pa ena hiša naredila svoj števec-ločena družina. Naj omenim tudi to,da je v hiši, v kateri je ostoječi števec, le-ta bil dan brezplačno-ker ga pač prej ni bilo in se je plačalo samo material-lastnik je tudi skopal jarek. Sedaj lastnik hiše v
kateri je števec, zahteva, naj si družina, v hiši katere ni števca, sama plača stroške, ki znašajo 416 evrov.
Kaj se vam zdi? Obstoječi števec je skupni, samo lokacija je v sosednji hiši. Naj bi plačali vsak pol? Meni se zdi pravično tako oz. da sosednja hiša vsaj nekaj prispeva.
Vaše mnenje?

Mogoče malo potipat na komunalo, kaj narest, tudi ne bi bilo slabo.

Pa tale opcija

Zdej pa stric teži, da mora nekje narest recimo nek jašek, od koder gre ena cev (že obstoječa) do strica, druga pa v vašo hišo.

mogoče še boljša od tele:

...pred njegovim števcem se v vod. cev prigradi T kos,

Če je pa razd. jašek na vaši parceli, ste pa sploh zmagal.

Čav A.

Urejal Andy04, 23.10.2013, 12:45.

Član KOS
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

se kako mnenje? kaj pa da prijavim na policijo,ker te stvari potekajo jaz tebi ti meni,brez kake ustanovne druzbe.da nas psihicno unicujejo in tudi punco,ki bo brez vode v cetrtem mesecu nosecnosti,ki je ze zdaj prav nervozna.pm dobesedno mi gre na kurqc...
30 let je bil mir..

brez pravne podlage nekaj jebeee.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 642
  • Avtomobil: BMW x

S policijo ne boš nič dosegel. Če bo res kaj posegal v vodovod takoj aktiviraj odvetnika in ga toži za motenje posesti. Te zadeve se potem obravnavajo v 30. dneh. Še posebej če se gre za življensko osnovno dobrino kot je pitna voda.

Podoben primer sem imel pred leti. Če je bila zadeva narejena po dogovoru in delitvi stroškov pol-pol sam nima kaj spreminjat na svojo roko in bo na sodišču že zato pogorel. Če želi spremembe bi se moral v takem slučaj to s tvojim očetom lepo pomenit in ga vprašat, če pristane na spremembe in soinvestitorstvo ne pa grozit preko dopisov.
Poleg tega ni niti jasno kako bo on kar sam nekaj predeloval ker je za kaj takega ponavadi najprej pristojna služba javnega vodovoda na katerega ste skupaj priključeni. Jaz bi vprašal o tem tudi njih.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • perobmw je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno tak kot si napisal.:ok
Voda je življenskega pomena in je ne more kar tako izklopiti,je motenje posesti.(to je tudi policaj rekel).V petek tak gre na vodovod in sporočim kaj bojo rekli.Kam so časi prišli,sploh ne moreš verjeti:crazy
Pogovor sploh ni mozen,...to kar v nabiralnik vrže in čao pero,....:napaka
Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 716
  • Avtomobil: 929rr

"Nosilec, imetnik, plačnik ki ima pogodbo(ime na položnici) lahko z vodovodom dela kar hoče, lahko naroči tudi odjavo.
Odštevalni števec pri tako butastem stricu ne bo dovolj, na komunali se pozanimati o lastnem priključku, če je sploh možna izvedba, ker je stvar malce bolj regulirala kot pri elektro priključkih, sploh če je stavba registrirana kot enostanovanjska.:blackeye
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

tudi v oporoki pise,da sta oba dala pol za prikljucek.jutri gre oce na vodovod pa da vidimo.
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 064

tudi v oporoki pise,da sta oba dala pol za prikljucek.jutri gre oce na vodovod pa da vidimo.

Kaj je potem sledilo?

LP tii
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

pridejo s komunale in bi naj bilo zastonj priklop druge ure.se porocam.
Prikaži več možnosti