Skoči na vsebino

E-kolesa in pedeleci

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
132 odgovorov v temi
kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 453
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Zadnjič sem imel priložnost testirati E-kolo, ki me je moram priznati zelo navdušilo.
Vozil sem kolesi proizvajalca Grace in sicer MX in One. Naj omenim, da oba hudiča lahko šibata s hitrostjo 45 km/h.
Grace MX:
Objavljena slika

Grace One:
Objavljena slika

Se je že kdo poglobil v ponudbo in modele E-koles in bi mi bil pripravljen malo svetovati? Cene teh koles nihajo od 2-5k€. Kolikor sem ugotovil, obstajata dve vrsti teh koles in sicer pri prvih elektro motor deluje le kot pomočnik pri poganjanju, medtem ko pri drugih lahko elektro motor dejansko koristiš kot pogon in poganjaš le ko želiš ali ti pač zmanjka elektrike.

Pustimo ob strani modrovanja o teži koles in podobnih bedarijah. Bolj me zanima kateri playerji so še na trgu in proizvajajo vsaj približno lepa in uporabna kolesa, kot sta omenjeni. Dajmo malo konstruktivno debatirati, ker bo pomlad kmalu tu.

Urejal kn3z007, 11.11.2013, 11:59.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 392
  • Avtomobil: R6 topless

Nekaj časa je bilo rečeno, da so na našem trgu dovoljena le kolesa katera ti pomagajo pri kolesarjenju in ne "kolesarijo" namesto tebe.
Torej, ob poganjanju ti je v pomoč elektro motor, ko ne poganjaš tudi motor ne deluje.
To ti govorim za nekje 3 leta staro informacijo.

Seveda je pomembno kje boš uporabil kakšno kolo. Elektro kolesa dobiš že za 600€ a z njimi v klance ne boš prilezel, ker so motorji in baterije prešvoh.

Merida ima v ponudbi za 2014 e-kolesa. Cene ti lahko sporočim popoldan.

Kar se tiče proizvajalcev jih je kar nekaj. ogromno jih je za mestna kolesa, nekoliko manj (precej manj) pa za MTB kolesa kakor je zgornji MX.

Pri kolesih s takmi specifikacijami igra pri ceni predvsem vloga o kakšni batriji govorimo.
Lahko imaš kolo za 600€ z težko baterijo, ki malo zdrži, lahko pa imaš kolo za 1800€ z lahko baterijo, ki zdrži več časa.

Sicer pa, kaj je zate lepo in uporabno kolo?
Zgornji sta lepi in uporabni za koga, ki je imel kakšno nesrečo ali ima kakšno bolezen in ne more poganjat le z svojo močjo, spodnji pa sta lepi in uporabni za ljudi, ki potrebujejo kolo za po mestu in trgovino.
Objavljena slika
Objavljena slika

Urejal Sorgo, 11.11.2013, 12:44.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Zanimiva zadeva sicer, ampak ne vem zakaj bi hotel tole kupit ... za ta denar dobiš že skuter, pa še za bencin za kr nekaj časa ti ostane denarja.
Edini razlog zakaj bi to hotel nabavit je, če bi ostal brez izpita in se tut s skuterjem ne bi smel potem vozit, z biciklom se pa lahko. :ok2

Urejal Rottie, 11.11.2013, 12:42.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

To kupujejo ponavadi manj navdušeni kolesarji, ki pa bi vseeno radi šli na kolo ampak z ne preveč truda, ljudje, ki živijo na hribu, radi kolesarijo a preprosto ne zmorejo prevozit hriba le s svojo močjo, osebe katere zaradi fizičnih omejitev nimajo (več) dovolj moči za pedaliranje (kakor prej omenjeno, zaradi bolezni, preteklih nesreč itd) in nenazadnje tisti ta leni :ok2

Saj vozit se z elektro kolesom je kar zabavno a, vsaj zame, kaj hitro dolgočasno.
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik

Če pustimo skuterje in ostale stvari ob strani, ki se ne dotikajo teme, bi kolo uporabljal kot vsako ostalo.
Kolesarjenje v službo in na treninge ter rekreativne izlete. Žal imam zaradi prometne nesreče dokaj omejen doseg s klasičnim kolesom, s tem pa bi prišel lahko bistveno dalj.
Kot drugo mi je pomembno to, da v službo lahko pridem popolnoma svež, neprešvican in razgiban/buden :-D.

Pri omenjenih kolesih mi je recimo všeč to, da gresta tudi 45 km/h (za kar bi jih moral uradno registrirati, ampak pustimo detajle) in da imata okviren domet do 185km. In da jih po končanem izletu še vedno lahko odnesem v svojo klet.

Ne iščem E-ponijev in ostalih hecnih koles, ampak kako bolj orenk zadevo. Ne bi pa želel kupiti nekaj na prvo žogo, ker niti ne poznam ostalih proizvajalcev, ki bi imeli podoben portfelj.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 924
  • Avtomobil: e24 635csi

Pri nas te policija ne bo tezila, ker ne poznajo se teh koles ;)
Tako da registracija ni potrebna.
Vozil sem tistega na prvi sliki.. Dobr filing..
Sam to je za tko ce nekdo rad kolesari pa da gre z njim nekdo, ki ne zmore tako dolge ture pa imas potem tako kolo...
Prikaži več možnosti

hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Jaz imam med drugim tudi scotta e sub 20, zakon za na siht. Pa lepsa polovica ga uporablja, ko greva na turo, da nisem jaz prehiter.
Ima blokado na 25kmh, da ni potrebna registracija. Imas vec stopenj pomoci. Najprej module eco-tour-sport-speed in pri vsakem 3. stopnje.
V klanec pa tako, da pri najvecji pomoci kolesarim na vrsic z vec kot 20kmh in pulzom okoli 100-120 :laugh
Prevozenih cca 2000km.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik

Sorgo, če boš utegnil, te prosim za kakšne cene. Iščem pa MTB izvedbo e-kolesa. MX me je zelo presenetil, ker je razmeroma lahko kolo in izredno vodljivo, medtem ko je One kar težek v krmilu, vendar te 1400W motor popolnoma prevzame, ko pritisneš ročico za gas. Me pa zanima predvsem ali ima Grace kaj konkurence v svojem segmentu in kje se le ta cenovno pozicionira.
Hejhoj, koliko si plačal za Scotta?

Urejal kn3z007, 11.11.2013, 19:12.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Znizan je bil iz 2.5 na 1.5k eur.

Ce odstranis blokado bosch ektromotorja (mislim, da ima 3 razlicne senzorje), sibas s kolesom preko 50kmh. Imas na netu kar nekaj DIY materiala. Samo ne bi rad izgubil garancije.

Je pa zadeva solidna, tehta samo dobrih 19kg, okvir je letalski alu 6061, shimano XT oprema, hidravlicni diski (160mm). Ne vem iz kod si, ampak ga lahko prides preizkusiti.

Cenovno se izide, ker moras vedeti, da za kaksno resno MTB turo zadeva se ni prilagojena, ker bi morala biti baterija bolje pritrjena in elektromotor malce bolj zavarovan. Za sibat po asfaltu in lazjem makedamu pa presega pricakovanja. Vcasih imas vsega dovolj in se ti po sihtu res ne da goniti 22km domov z vetrom v prsa. Nic lazjega, trije pritiski gumba in 25kmh se vozis brez svicanja. :-D

Strosek elektrike je slabih 9 centov na 100 prevozenih km s tem kolesom.
Prikaži več možnosti

TIGER46
TIGER46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: Omega B fl, bicikel

Jaz si trenutno predelujem rogovega ponija na el. pogon:) Bom enkrat predstavil projekt. Cilj mi je narediti el. mestno kolo z dometom cca 30-40km, ki se bo uporabljalo zgolj po centru za do šihta/faksa in mi bo predstavljal prevozno sredstvo namesto avtobusa. V primeru uporabe kolesa za rekreacijo sem pa mnenja, da elektrika nima kaj zraven iskat:ok
Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 511
  • Avtomobil: Fxx

Mislim, da tudi Coratec dela na tem!
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Sorgo, če boš utegnil, te prosim za kakšne cene. Iščem pa MTB izvedbo e-kolesa. MX me je zelo presenetil, ker je razmeroma lahko kolo in izredno vodljivo, medtem ko je One kar težek v krmilu, vendar te 1400W motor popolnoma prevzame, ko pritisneš ročico za gas. Me pa zanima predvsem ali ima Grace kaj konkurence v svojem segmentu in kje se le ta cenovno pozicionira.
Hejhoj, koliko si plačal za Scotta?

Oprosti, je nekaj prišlo vmes in sem skakal ko budala cel dan.
Bom jutri pogledal v katalog (je v trgovini) :ok

Urejal Sorgo, 11.11.2013, 23:48.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem pobrskal in našel online katalog.

BIG NINE E-LITE 900
2.790,00 € - AKUMULATOR: Bosch Li-36V-400Wh
Objavljena slika

E-SRESSO SPORT

2.290,00 € - AKUMULATOR: Bosch Li-36V-400Wh
Objavljena slika

Urejal Sorgo, 12.11.2013, 00:03.

Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 591
  • Avtomobil: Modra sulica

Kul zadeva. Ampak 50km/h na teh klobasah ( beri pnevmatikah) je že malo samomorilsko. Sploh zaviranje :stupid2 potem mora biti prava atrakcija.
No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

To greš komot še dosti več in ni nobenih težav (po klancu dol) :ok
Zaviranje pa je odvisno od zavor in paken toda načeloma ni problema (če je vse ok).
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 074
  • Avtomobil: F10

Kul zadeva. Ampak 50km/h na teh klobasah ( beri pnevmatikah) je že malo samomorilsko. Sploh zaviranje :stupid2 potem mora biti prava atrakcija.

Včasih, ko smo podirali svoje hitrostne rekorde smo imeli bicikle brez disk zavor, na starih gumah pa nikoli ni bil problem zdrvet med 80 in 90 km/h in se tudi ustavit. Tako, da 50 za tak bajk ni nič.
lp
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Včasih, ko smo podirali svoje hitrostne rekorde smo imeli bicikle brez disk zavor, na starih gumah pa nikoli ni bil problem zdrvet med 80 in 90 km/h in se tudi ustavit. Tako, da 50 za tak bajk ni nič.
lp

Realnosta pa je bila včasih tudi taka potem :-D ... "prvo je prebil zvočni zid, potem pa še hlevskega" ... :laugh
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 908
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

a ni point kolesa, da sam poganjaš...

Urejal jocker, 12.11.2013, 10:02.

Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik

a ni point kolesa, da sam poganjaš...

Hvala, nisem vedel.

Za ostale, ki jih ta tema zanima. Našel sem še nekaj drugih zanimivih proizvajalcev. Veliko jih je iz EU, kar me preseneča. Bolj kot se poglabljam v temo, več novosti odkrijem. Prodajajo se tudi kiti za nadgradnjo obstoječih koles. Me skoraj že kar mika kupiti en frame pa čez zimo skupaj sestavil en e-bike v domači delavnici.

Bo treba pogledati kakšna je kaj računica oz. koliko popusta se da kaj iztržiti pri proizvajalcih. RVC mora biti pomoje kar velik pri takih cenah koles :-D.

Sorgo: Hvala za cene. Sem videl, da uporabljajo Bosch kit, ki sem ga ravno včeraj ponoči gledal.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 429
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Če se lotiš česa takega daj temo naredi in objavljaj. Meni so ta e-kolesa tudi zanimiva, še posebej če grejo lahko res tja do cca 50km/h, ker bi to meni lahko nadomestilo trenutno prevozno sredstvo za do šihta...
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti