Skoči na vsebino

E-kolesa in pedeleci

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
132 odgovorov v temi
TomazT
TomazT

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 136
  • Avtomobil: iz BMW na renolt

Kaj vam je tako zanimivega na tem greypu? Ogromen okvir (neokretnost), elektromotor v pestu (nevzmetena teža), ok, izgled je subjektiven..

Pri MTBju gredo proizvajalci v tej smeri: https://www.speciali...-6fattie/113964

LpT

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 802

Warden jaz imam scottovega trekinga, sicer starega ze skoraj 5 let ampak deluje. Pa tehta normalnih 14kg, za razliko od vseh predstavljenih modelov dosedaj. Gre komot brez baterije, ko/ce zmanjka. Pogon in baterija je Bosch, 250W in se zmeraj odvozim skoraj 100km pri tricetrt pomoci.

Glej, da ima pogon in baterijo od boscha. Za test se lahko zmeniva.

Kaj vam je tako zanimivega na tem greypu? Ogromen okvir (neokretnost), elektromotor v pestu (nevzmetena teža), ok, izgled je subjektiven..

Pri MTBju gredo proizvajalci v tej smeri: https://www.speciali...-6fattie/113964

LpT

To je tudi ok, ampak jaz od specialized ne kupim niti blatnika za kolo.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 454
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Bemti, za 8 jurjev dobiš že TOP E36 M3  :laugh  :laugh . Grace One ti ni zanimiv in je cca 4x cenejši od tega? Ravno gledam cenik in vidim, da so se kar pocenila kolesa. Njihov model Easy, bi dobil za recimo 1.2k€ ali mogoče še celo kaj manj, če se znaš pogajati za ceno.

Zanimiv mi je kot neka "alternativa" KTM E-ride...tak soft enduro, samo da z KTM-om te bo še zmeraj kdo v kakšnem gozdu podil, z Greypom pa jim ne bo nič jasno :)

http://www.ktm.com/sl/e-ride/

LP,M 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Eno lepo električno kolo :)

http://airows.com/ge...le-best-looking

The Model E by Budnitz Bicycles has a frame made from 3AL 2.5V titanium alloy and packs an electric motor what lets you cruise at a casual 15 miles per hour for 20-100 miles. It's also the (no big deal) lightest electric bicycle in the world, making it super easy to ride and maintain.

MTQxMzgzNjkyNzYwMTMxMzk1.jpg

MTQxMzgzNzc1OTc1MTIyNzU2.jpg

MTQxMzgzNjgyMjkxMjE0MTQ4.jpg

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kje ma to baterije?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 499
  • Avtomobil: new age e39

zadnja pesta

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Najbrž zadaj v "pestu" oz osi. 

Meni pa je zanimivo tole, razmišljam da bi nabavil enega trike bike.

http://www.trike-bike.com.au/

Električnega in dodatek otroškega sedeža za na plažo.

Pač naša Obala takšna kot je, je precej hribovita, in iščem rešitev da ne rabim premikat avta če imam za iti v trgovino po 3 vrečke. Prav tako izgleda zadeva zabavna in smiselna za na plažo pa ni stroška registracije ipd.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ma ne verjamem da je stlačil in motor in baterij za 100 milj v zadnji pesto.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma ne verjamem da je stlačil in motor in baterij za 100 milj v zadnji pesto.

Drivetrain

Model E pairs a clean Gates Carbon Belt Drive with a Zehus Bike+ 250W electric rear hub from Italy. Motor, sensors, and 30V L-ion 160Wh battery are sealed within the high polish aluminum rear hub. The entire drivetrain is free of oil, completely protected against rain, grit and road debris and virtually maintenance free.

The all-in-one (AIO) solution offers the perfect electric assist up to 15 MPH along a range of 20-100 miles. Coast downhill or pedal backwards to return power to the hub.

Simply pedal and go or use bluetooth interface to control multiple modes and power output. Integrated slope sensors offer more support on hills and a hub locking feature adds additional anti-theft security to our Total Lockdown feature set.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 459
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Cena, sitnica. 4k$. Pa 100 milj dometa ima verjetno celo pot v klanec navzdol.

Sicer pa si vsak lahko kupi kit od Boscha in ga zmontira na kolo. Mislim, da je okoli 700€ cena.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

klemn007
klemn007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 792

Malo za popestritev:

lp

Mi o volku, volk iz gozda. :)
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik

Da oživim malo temo.

Dalj časa sem razmišljal ali nabaviti ali ne, pa sem se naposled le vdal po testu prijateljevega m365:

https://www.mishop.s...65-crn-642.html

s-l1000.jpg

Po skupno 20 prevoženih kilometrih po Ljubljani, moram reči, da sem popolnoma navdušen nad zadevo. Zjutraj sem ga odklopil iz polnilca in prevozil 8km, baterija je na 76%. V teoriji je domet 30km, koliko pa jih dejansko lahko prevozim, pa poročam danes oz. jutri. Se bom potrudil izprazniti baterijo do konca. Konstrukcija je odlična, zaradi zračnic pa je tudi sama vožnja dokaj udobna. Prvi vtisi so pozitivni, več pa čez kak teden ali dva, ko odvozim 100km+.

Urejal kn3z007, 29.03.2019, 15:25.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Srebro je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo. Nabavim asap
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako gre pa kaj v konkreten klanec? Recimo tak, kot je gor na Ljubljanski grad? Zmore al ne?

Urejal Rottie, 29.03.2019, 16:08.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo. Nabavim asap

Ce se veliko drajsas po mestu, absolutno.
Jaz sem se sel zdajle zapeljati, da do konca spraznim baterijo. Prevozil sem 25km, kar je odlicen rezultat za ta gizmo. Definitivno dober nakup. Ce bi ga rad pred nakupom probal mi javi. Se dobiva en dan na probi.

Zdajle ga futram, jutri pa novim dogodivscinam naproti.

Pripete slike za predogled

• IMG_20190329_191811.jpg

Urejal kn3z007, 29.03.2019, 19:26.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 454
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Ko imamo ravno to temo...se je že kdo vozil z Rimacovim Greypom? 

Razmišljam, da bi si vzel G12S, ampak bi rad dobil kak feedback od koga, ki ima nekaj izkušenj že z njim in pa seveda sprobal ga prej.

lp,m

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce se veliko drajsas po mestu, absolutno.
Jaz sem se sel zdajle zapeljati, da do konca spraznim baterijo. Prevozil sem 25km, kar je odlicen rezultat za ta gizmo. Definitivno dober nakup. Ce bi ga rad pred nakupom probal mi javi. Se dobiva en dan na probi.
Zdajle ga futram, jutri pa novim dogodivscinam naproti.

Hvala. Sem se ze nekaj fjakal ja. Super je. Veliko sem v mestu. 25 fletov upravljam in je skos kaj za narest.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 992
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Mi smo jih lansko sezono prodali ogromno, zadeva je super, moje dva sta zdej dve leti stara, pazit je treba cez robnike drugace menjas gume po telocem traku, ne smes uporabljat polnih gum ker se zjebejo loti med baterijami, drugace je pa kul zadeva, je pa res da po dveh sezonah heavy use-a baterija ze kar oslabi, na nekje 15km z enim polnjenjem.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Noted :ok

Tole tudi gledam

http://sbikes.si/si/f50e/

Kaksno mnenje? Izkušnje?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Ko imamo ravno to temo...se je že kdo vozil z Rimacovim Greypom?

Zdaj odvisno kaj je zate vozil- da bi se ravno vozil nebi rekel, sem ga pa imel priliko sprobat en manjši krog po asfaltu in si ga pobližje ogledat. Nisem pa imel priliko testirat več dni po terenu.
To je bilo sicer mislim da dve leti ali koliko nazaj, ni pa bil tisti model bistveno drugačen, z izjemo napredka elektro komponent.

Odvisno kaj pričakuješ/želiš. Meni kot navdušencu koles je bila zadeva precej mimo. Je bolj za tiste, ki iščejo nekaj kar te vozi, kot pa da bi resno kolesaril z njim. Teža se mu pozna konkretno, pa občutek tistega "tanka" med nogami, ne vem no. Ni me impresioniralo v smislu, da bi to res hotel imeti kot kolo. Tudi lastnik, ki je eden od razvijalcev ko je videl da nisem ravno navdušen kar očitno ni pričakoval mi je probal razložiti kako je to kul in bolj ko se je trudil, bolj mi je bilo jasno da niso imeli v mislih ravno resnega kolesa, bolj nek tehnološki nažigalec hitrosti, za mestno fjakanje. Se je videlo že takrat v predstavitvenem videu.
Za to ceno pri proizvajalcih "resnih" koles dobiš zelo dobro električno enduro kolo, ki je dobesedno pol lažje. Weight is the enemy. Če hočeš kolesarit.
Za nažiganje po mestu in kot neka adrenalinska showoff igrača je pa sigurno huda reč.

Prikaži več možnosti