Skoči na vsebino

E-kolesa in pedeleci

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
142 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 531

Ko imamo ravno to temo...se je že kdo vozil z Rimacovim Greypom? 

Razmišljam, da bi si vzel G12S, ampak bi rad dobil kak feedback od koga, ki ima nekaj izkušenj že z njim in pa seveda sprobal ga prej.

lp,m

Greypi so se 14 dni nazaj podili po bracu gor in dol. Orenk stroji, sam za bicikliste enostavno prevec vsega. Ce rad kolesaris in noces met cele masine med nogami pol je lapierre boljsa stvar.

Skiro je pa men bolj igracka kot za resno voznjo. Pol raj ebike za po mestu, das cip noter in sem vozis 50kmh lahko. Je pa drazja varjanta to, pa se skiro lahko vzames v pisarno, bicikelj pa mal tezje.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 002

Zdaj odvisno kaj je zate vozil- da bi se ravno vozil nebi rekel, sem ga pa imel priliko sprobat en manjši krog po asfaltu in si ga pobližje ogledat. Nisem pa imel priliko testirat več dni po terenu.
To je bilo sicer mislim da dve leti ali koliko nazaj, ni pa bil tisti model bistveno drugačen, z izjemo napredka elektro komponent.

Odvisno kaj pričakuješ/želiš. Meni kot navdušencu koles je bila zadeva precej mimo. Je bolj za tiste, ki iščejo nekaj kar te vozi, kot pa da bi resno kolesaril z njim. Teža se mu pozna konkretno, pa občutek tistega "tanka" med nogami, ne vem no. Ni me impresioniralo v smislu, da bi to res hotel imeti kot kolo. Tudi lastnik, ki je eden od razvijalcev ko je videl da nisem ravno navdušen kar očitno ni pričakoval mi je probal razložiti kako je to kul in bolj ko se je trudil, bolj mi je bilo jasno da niso imeli v mislih ravno resnega kolesa, bolj nek tehnološki nažigalec hitrosti, za mestno fjakanje. Se je videlo že takrat v predstavitvenem videu.
Za to ceno pri proizvajalcih "resnih" koles dobiš zelo dobro električno enduro kolo, ki je dobesedno pol lažje. Weight is the enemy. Če hočeš kolesarit.
Za nažiganje po mestu in kot neka adrenalinska showoff igrača je pa sigurno huda reč.

Hvala, to sem želel slišati. Vbistvu bi imel to kot neko švoh alternativo enduro motorju. Vedno bolj me potem KTM E-xc vleče. Je pa zanimivo, sem vozil 2 dni tisti top model ebike-a lani od Cube, polnovzmeten in je bilo že to skoraj to, kar bi jaz rad, edino malenkost prepočasno :) Zato mi je padel v oči Rimac s 70km/h..

Greypi so se 14 dni nazaj podili po bracu gor in dol. Orenk stroji, sam za bicikliste enostavno prevec vsega. Ce rad kolesaris in noces met cele masine med nogami pol je lapierre boljsa stvar.

Skiro je pa men bolj igracka kot za resno voznjo. Pol raj ebike za po mestu, das cip noter in sem vozis 50kmh lahko. Je pa drazja varjanta to, pa se skiro lahko vzames v pisarno, bicikelj pa mal tezje.

To so pa novi modeli, ki so bolj kolesa...G12s je prejšnja generacijo, hitrejši, težji, čisto druga filozofija.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 295
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Noted :ok

Tole tudi gledam

http://sbikes.si/si/f50e/

Kaksno mnenje? Izkušnje?

Imata moja starša, vsak svojega... sta čisto nora! Lani sta prišla k meni na obisk (30km v eno smer) s temi čudesi... :-D

Drugače če ne potrebuješ zložljive zadeve je brezveze, tule je dobra ponudba...

http://www.bolha.com...376854&kw=ebike

Jaz imam nekaj takega...

https://www.youtube....h?v=uWp8EH_vuq0

Po cesti imam avtonomijo do 100km, to pa zato ker ga vozim 80-90% na eko.. Brezpotja in gozd... tam do 8-10km :-D

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 295
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Hvala, to sem želel slišati. Vbistvu bi imel to kot neko švoh alternativo enduro motorju. Vedno bolj me potem KTM E-xc vleče. Je pa zanimivo, sem vozil 2 dni tisti top model ebike-a lani od Cube, polnovzmeten in je bilo že to skoraj to, kar bi jaz rad, edino malenkost prepočasno :) Zato mi je padel v oči Rimac s 70km/h..

To so pa novi modeli, ki so bolj kolesa...G12s je prejšnja generacijo, hitrejši, težji, čisto druga filozofija.

Koliko je sploh cena tega heca? Drugače ga ima nekdo iz mojih krajev? Pa se folk nekaj sekira koliko je dal za njega, baje toliko kot za en dober avto? Aja pa izjava enega kmeta: hudiča ni nič za slišat, razkoplje mi še pa še bolj kot oni na bencin...  :crazy

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 773
  • Avtomobil: A6 1.8 TFSI

Nekdo je omenil Bosch kit za predelavo navadnega kolesa v e. Na netu mi najde samo neke ameriške strani... lahko kdo kaj več pove o tem oziroma posta kje se to da kupiti pri nas ali morda Nemčiji?
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 929
  • Avtomobil: new age e39

Probaj: kit za električno kolo
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Hvala, sem prej samo na hitro pogledal ko sem na wc-ju sedel :D A je kdo že predelal navadno kolo v električno da lahko kaj izkušenj deli? Da niso to predelave ala Plinkes hehe ;>

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Hehe jst se nisem. Kit je 700 eur dober, bajk pa jurja. Ni računice
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ebajki so zakon. Jest z mulci nardim 60-70 km ture po hribih brez tezav. Pa ma tamali 10 let in gre brez problema. Z navadnim biciklom bi pa na prvem klancu obupal.
Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 597
  • Avtomobil: F11

Električni bajk za jurja me zanima kakšen je. Sam sem dal 4k€ pa je kot nek Audi A6. Če bi hotel S klaso med električnimi kolesi za mesto bi mogel gledat Stromerja, kar pa pomeni da si hitro na 7k€ in vse do 10k€ odvisno od opreme. :) 

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Lol... 10k za eBike.. ;}

Jaz ze imam bajk navaden za jurja, zato mi je zanimiv upgrade kit ;)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja pod 3.5 se nimas kej dost za pogovarjat za soliden ebajk. Raj 5. Drugac mas klump in ni glih nekega uzitka se vozit. Lahko je pa tudi 10 jasno....

Pol je sam problem ce hocejo vsi 4 doma met ebajke. Pa mas na strehi avta se en avto po vrednosti....

Je pa fora ko gres z 10 let starim mulcem komot na vrsic al pa mangartsko sedlo, skocic popoldne preden se zacne temnit pa si en dva gor. Sam zgonis se pa se vedno cist konkretno, to ni pocivanje kot eni mislijo. Si kar zbit ce gonis.
Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 597
  • Avtomobil: F11

Dej kit gor pa porocaj. Ce se bos dost vozu bos kot s starim bmwjem vec na servisu kot na kolesu. Meni so ze menjali motor pod garancijo pa je sam 350w motor jurja. Naredim jurja z njim v sluzbo na mesec...
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Pol ze rajs xiaomi m365 za 400 eur kupim za po mestu, pa gonin bajk kot dozdaj ko ga rabim.
Prikaži več možnosti
    • kn3z007 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Na morju en model renta ebajke. Ena svabska firma s panasonic motorji. Majo ze 40.000km prevozenih ne mores verjet. Pa delajo motorji.
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Sej kolkr berem je sam baterija kar je za zamenjat s časom ostalo pa ne rabi servisiranja
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja naceloma ni kaj servisirat. Baterije se pa zamenja po par letih
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Električni bajk za jurja me zanima kakšen je. Sam sem dal 4k€ pa je kot nek Audi A6. Če bi hotel S klaso med električnimi kolesi za mesto bi mogel gledat Stromerja, kar pa pomeni da si hitro na 7k€ in vse do 10k€ odvisno od opreme. :)

Sem dal zhoraj link. Mal ste pomesal gorca pa mestno kolo.

Pol ze rajs xiaomi m365 za 400 eur kupim za po mestu, pa gonin bajk kot dozdaj ko ga rabim.

Ne mors ga zunaj zaklent. Ebike pa lahko
Prikaži več možnosti

_Tom_
_Tom_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 954

Ebajki so zakon. Jest z mulci nardim 60-70 km ture po hribih brez tezav. Pa ma tamali 10 let in gre brez problema. Z navadnim biciklom bi pa na prvem klancu obupal.

Kaj imas to za en e-bike...ce se ne motim, si tudi med bolj velikimi :), jaz iscem zase nekaj polnovzmetenega, pa ne najdem nic normalnega oz. dovolj velikega....

Urejal _Tom_, 30.03.2019, 12:51.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako to misliš ne najdes. Velikosti so enake kot pri vseh ostalih kolesih.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.