Skoči na vsebino

E-kolesa in pedeleci

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
132 odgovorov v temi
U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 953
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Menjaj veriznike pa bo letelo se bolj. Rabis daljse prestave za 40 :-)
Jest pa mam skiro xiaomi od danes v garazi doma, a mi kdo zaupa zakaj je prilozen se en komplet koles?

To je bomba bicikl. Verjamem da je noro dober za vozit.

Jaz mam tudi M365 že en teden doma. Vozim se pa po garaži, ker je skos dež. Evropska verzija dobi rezervne gume in na splošno mal voljš kvaliteto baje
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 999

Brez skrbi, 250w motor orenk pomaga v klanec. Mal moras se vedno poganjat sam fino vlece, ce mas na turbo nastavljeno. Domet je pol sam 20km ampak sej ni skoz tok klanca. Naceloma vsi ebajki z bosch/yamaha motorjem so dost mocni.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 001
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

A obstaja kako močnejše električno moško kolo, za bolj xxl osebke in ja z udobnim sedežem ?   Domet ni tako zelo važen, bi bilo pa dobro, da ima močnejši motor, da gre z težkim uporabnikom tudi v kak klanec ? 

Mtb je malo bolj masivne gradnje, tako da po moje ga ob normalni uporabi nebi mogel uničiti. Zdaj če si čez 120-130kg, ti priporočam da ne vzameš polnovzmetenega. Drugače pa tapravi e-bike vsi potrebujejo norca da bo poganjal pedale, sam noben ne gre v hrib. :-D  Motor je samo v pomoč, je pa res da si v klanec pri e-biku ni potrebno polomiti kolena. Pa bolj kot vježbaš, večji domet imaš. Jaz sem lani na koncu sezone, že brez problema naredil z enim polnjenem 60-80km. Ko sem ga pa nabavil sem pa na enakih trasah naredil max. 20-25 km. 

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 702
  • Avtomobil: /

Za chip vem ja, odpreš motor in priklopiš, res simpl. Za cesto je 25 čist premal, ampak ker sm skos v gozdu in po potkah, je pa zaenkrat dovolj. Range mi je pa čist uvrh glave...120km z 2.8 gumami po ravnem na eco programu. Ko menjam še gume, bi moral it še dlje.

@Mat xxl: Preveri Ego kit, gre za 2400W ali 3600W motor, ki ga naknadno daš na kolo po želji. Ni 14 dni, ko sem v tejle temi spraševal po tem. Na koncu sem jim pisal mail, pa ugotovil, da je to že res na pol motor. So pa avstrijci drugače, verjetno številka ena trenutno v teh zadevah. Je pa tudi cena poštena, 2700 je kit z motorjem in baterijo, potrebuješ pa še kolo. Ampak dvomim, da te ti serijski 250W motorji ne bi povlekli v klanec, sploh v nizki prestavi to tako vleče, da imaš več težav z oprijemom kot premalo močjo.

Urejal neicheq, 12.04.2019, 16:30.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 482
  • Avtomobil: new age e39

Jst mam 100kil un me 250W kitajc (bafang) potegne skor kamor cem. Na gornji trg je meja recimo. 750W te mora pa kamor hoces povlečt.

Ce pa abzicam grem.lahko pa tut na Vršič z nasmehom. Ker s specko mi ni do smeha.

Nicheq bike sm shekal. Sbikes

A obstaja kako močnejše električno moško kolo, za bolj xxl osebke in ja z udobnim sedežem ?   Domet ni tako zelo važen, bi bilo pa dobro, da ima močnejši motor, da gre z težkim uporabnikom tudi v kak klanec ?

Tole iščeš https://www.indiegog...folding-ebike#/

Ga je narocu tvoj sosed cez reko. Junija ga dobi.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest sem sel z 10 letnikom na vrsic in cez in spet gor in nazaj v kranjsko. Vse po kosilu. Sem bil pa jest zgonjen bolj kot on :-) pa jest brez baterije on je mel pa se 60% ko sva koncala. Je pa res da ma mulc 28 kil jest pa 100 :-)
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 482
  • Avtomobil: new age e39

Ja valjda da si bil. On rabi 200w od tega jih je sam dajal 50. V bistvu se je sprehajal v parku ko si ti delal.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 346
  • Avtomobil: BMW logicno

Bi moral imeti ene kable s sabo pa se priklopiti na mulcevo baterijo.....

Jst mam 100kil un me 250W kitajc (bafang) potegne skor kamor cem. Na gornji trg je meja recimo. 750W te mora pa kamor hoces povlečt.

Ce pa abzicam grem.lahko pa tut na Vršič z nasmehom. Ker s specko mi ni do smeha.

Nicheq bike sm shekal. Sbikes

Tole iščeš https://www.indiegog...folding-ebike#/

Ga je narocu tvoj sosed cez reko. Junija ga dobi.

Zanimivo, oni 750w , samo ne najdem kako nosilost ima to kolo.   Ja teža je velika imam sedaj eno klasično kolo Schwin in me zdrži, res se pa nisem ne vem koliko vozil, ima platišča ko piramide , da zdržijo večjo težo. 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Sj Schwinn dela tudi električne bicikle ... če si zadovoljen z njimi, zakaj ne probaš tega nabavit?

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 459
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Brez skrbi, 250w motor orenk pomaga v klanec. Mal moras se vedno poganjat sam fino vlece, ce mas na turbo nastavljeno. Domet je pol sam 20km ampak sej ni skoz tok klanca. Naceloma vsi ebajki z bosch/yamaha motorjem so dost mocni.

Priznaj, dobra zadeva za šibat po mestu, ane? Komaj čakam, da se zrihta vreme, da se malo zapeljem čez mesto.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Itak da dobra zadeva. Gre ful, pa se vedno se razmigas.

Ja valjda da si bil. On rabi 200w od tega jih je sam dajal 50. V bistvu se je sprehajal v parku ko si ti delal.

Tocno tko. Ampak je bil pa z mano na zraku. Drugac ne bi mogel it. Mal je vseen pomigal pa se nadihal. Boljs kot da hi sedel pred tvjem. Edin pri mulcih je problem ker so kolesa za njih tezka, mulc je skor lazji kot kolo :-)
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 953
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Evo, vtisi po enem tednu uporabe M365 za vožnjo od doma do pisarne (3-5km, odvisno če grem čez mesto):

Najprej me je presenetilo da me je skiro komaj potegnil v en manjši klanec, potem se ugotovil da sem imel v ECO modu. Vsekakor je zadeva brez "čipiranja" (ki ga narediš sam preko telefona) več kot zadosti hitra in močna, ne čutim potrebe po več. Od funkcij še nisem sprobal tempomata, lahko pa povem, da se je prav užitek peljat, še posebej po kolesarskih stezah in peš conah (kjer ni avtov in večjega prometa). Za nositi ni super težak, a ravno toliko, da ga več kot kakšni 2 nadstropji že ne bi hotel nositi (imam opcijo ga spraviti v pritličju)

Po izračunih na palec bi se znesek nakupa načeloma moral povrniti nekje v 4-6 mesecih voženj med delavniki. (En tank bencina me stane cca 80 EUR, 1 tank imam za en mesec, skuter je bil pa 390 EUR).

Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 459
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Da potegnem temo iz naftalina. Sem tik pred nakupom e-bikea. Ali lahko sredstva eko sklada črpam tudi, če kupim električni motor v tujini? Je že kdo v praksi oddal vlogo za povračilo sredstev?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti