Skoči na vsebino

2004 E60 520i

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
heisenberg
heisenberg

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: bmw 520

Najpej lep pozdrav vsem članom in uporabnikom foruma. Občasno grem tule gor na forum in pridobim kakšno uporabno informacijo kar se tiče mojega bmw-ja. Za tale forum sem pa izvedel preko mojega sina, ki je že kar nekaj časa član. Glede nato, da vsi člani in uporabniki predstavljamo svoja vozila sem se tudi jaz odločil, da predstavim svojega bmw-ja.
BMW 520i, letnik 2004, 2171 ccm, 125kw, ročni menjalnik ( 6 stopenjski ),kupljen v slo, več o njem pa je razvidno iz priložene slike lista, ki je bil pripet za vozilo, ko sem ga kupoval. Ko sem ga kupil je imel 166000 km, sem pa tretji lastnik. Vozilo je bilo servisirano na pooblaščenih servisih ( avto aktiv in selmar ) do 146697 km. Vozilo sem pred nakupom preverjal na kar nekaj možnih naslovih, ki so pač dostopni za nas smrtnike, tak da mislim da kilometri niso bili zlagani. Avto sem kupil 21.04.2010 in z njim do sedaj prevozil 58000 km. Sedaj ima 224000 km. V tem času sem 3x opravil redni servis ( olje, filtri ) vsak servis, ki ga delam na 25000 km me je v povprečju stal cca 110 eur. Dražje je prišlo, ko sem menjal klima filtre in zračni filter. No potrebno je pripomnit, da servisa ne dalam na pooblaščenih servisih, ker so tam cene astronomske.
No normalno je da je potrebno pri rabljenem avtu tud kaj popravit in sicer sem do sedaj menjal ( kronološko, datumsko in pri kakšnih kilometrih imam pa zabeležno v servisni knjigi, ki si jo vodim sam):
25.10.11, 191720 km: menjava prednjih diskov ( original ), ploščic ( ponaredek ), vžigalne svečke ( original ), tesnilo pokrova ventilov ( original ), podtlačni ventil s pripadajočimi cevmi( original ), termostat ( original ), oljna cev pri motorju ( original ).
21.12.12, 211100 km: raztezna posoda ( original )
26.02.13, 213110 km: menjava tesnila na oljnem filtru ( original ), menjava zadnjih rok, ki izgledajo kot bumerang ( obnovljene ), akumulator.
24.06.13, 218000 km: reklamacija prednjih diskov in ploščic, ker mi je pri zaviranju treslo avto. Vgrajeni novi prednji diski ( original ) in ploščice ( ponaredek )
No tole so bila popravila na mojem bmw-ju. Stalo me je cca 1200 eur.
15.05.12, 201084 km: v vozilo sem pri firmi plineks iz mislinje dal vgradit avtoplinski sistem zavoli kar me je stalo 1550 eur. Dne 25.02.13 pa sem pri 213000 km opravil prvi redni servis za plinsko napravo, nadaljnji servisi pa so na 20000 prevoženih km ( vse to je razvidno iz fotografij servisne knjižice za plin ).
Na avto sem takoj po nakupu dal zmontirat snemljivo vlečno kljuko firme bartol, cena 220 eur, prav tako sem takoj kupil še en komplet litih platišč 17 col ( rabljene, original bmw ) ker nimam volje 2x na leto stat v obupni gneći pri vulkanizerjih. Cena je bila 310 eur
Vse predelave in naprave, ki so bile izvedene na avtu so homologirane in vpisane v homologacijski dokument.
Avto sem pred cca 2 leti dal tud prebarvat in sicer mi je en omejenec na parkirišču pred ribičijo v mb porajsal avto z nekim ostrim predmetom. Potegnil mi je celotno sopotnikovo stran, pokrov motorja in prednji odbijač. Ker je avto bil takrat star 7 let se je po barvanju vidla razlika med novo barvo in staro barvo, zato sem se odločil in dal prebarvat cel avto. No to je v glavnem vse. Avto mi služi dobro, in se res rad peljem v njem, da pa dobro služi je pa potrebno kdaj tudi kaj raskirat zanj. Ko bom kdaj menjaval avto mislim da bo drugi avto sigurno spet bmw, razen če nas ne bojo naši oblastniki potolkli do konca in se bomo morali vozil s starimi kolesi. No malce šale mora bit. Lep dan vsem in obilo užitkov v vožnji z bmw-ji.
Tule pa prilagam še nekaj fotk mojega lepotca in pripadajoče dokumentacije. Fotke so stare cca 3 mesece.

Pripete slike za predogled

• P8180513a.jpg
  • P8180509a.jpg
  • P8180521a.jpg
  • P8180523a.jpg
  • P8180528a.jpg

Urejal heisenberg, 14.11.2013, 19:16.

Prikaži več možnosti

heisenberg
heisenberg

Začetnik

• Uporabnik

no še nekaj fotk

• P8180547a.jpg
  • P8180548a.jpg
  • P8180549a.jpg
  • Fotografija-0015a.jpg
  • P8180577a.jpg
Prikaži več možnosti

heisenberg
heisenberg

Začetnik

• Uporabnik

no pa še nekaj fotk

• P8180570a.jpg
  • P8180571a.jpg
  • P8180573a.jpg
  • P8180561a.jpg
  • P8180554a.jpg
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Sin je razkrinkan. :laugh

Lepa E60, barva mi je ena lepših na teh petkah. Naj ti dobro služi še naprej. :ok

Prikaži več možnosti

bawaria4ever
bawaria4ever

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 231
  • Avtomobil: Ne vem

Lepa avto. Naj ti še naprej dobro služi.
e30 FL:metalc e46 FL:gogo e91 LCI
Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 427
  • Avtomobil: 240

Lepa E60, sploh barva, opreme ravno nima preveč pa nič zato. E39 je pa tud lepa, feltne sploh.
“Everything we want is on the other side of fear”
Prikaži več možnosti

heisenberg
heisenberg

Začetnik

• Uporabnik

hvala za želje. tud sam mislim da z njim ne bo nekih problemov. no občasno je pač treba kaj pogledat, prekontrolirat in popravit.:ok
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 349
  • Avtomobil: E90

Lepa e60, osebno bi mi manjkal kak kos opreme. Ampak stvar posameznika.. :)
A tole s temi kuglicami na sprednjih sedežih je pa zares ?? :laugh :jok
Prikaži več možnosti

heisenberg
heisenberg

Začetnik

• Uporabnik

no kar se tiče dodatne opreme je ta moja e60 osnovni model ( oprema je razvidna iz fotke lista ki je bil nalepljen na tem bmw-ju ko sem ga kupoval ), sicer pa sem pri nakupu iskal to. moje razmišljanje je namreč takšno, da če je nekaj na avtu naj to tudi deluje. pojavi pa se problem da pri starejših avtih - na žalost tud pri bmw-jih začne elektronika krepavat in več kot jo je, več je dodatnih in brezveznih stroškov, nisem pa oseba ki bi na obilo dodatne elektronike v avtu dala velik. jaz mam rad avto ščiščen in zglancan ter 100% izpraven. Tegale vprašanja s skuglicami na sedežih pa ne razumem najbolj. kaj pa vem, men so tele prevleke s kuglicami lepe, pa še sedi se gor v redu, sicer pa kot si sam rekel vse je stvar posameznika.
Prikaži več možnosti

heisenberg
heisenberg

Začetnik

• Uporabnik

Pred slabim mesecem dni sem začel opažat na tleh garaže občasno kakšno oljno kapljico na tleh. Šel sem na dvigalo in pobral dol spodnje plastike in videl da je kar precej masten spodnji del motorja, najbolj pr karterju pa tud pr obeh semeringih na motorju.
No včeraj to je 24.4.14 sem ga pripeljal od mehanika kjer sva menjala
- oba semeringa na motorju
- tesnilo karterja
- o ring na tipalu ki je nameščeno ob karterju ( zakaj je to tipalo ne vem)
- ker je bil menjalnik dol sem zamenjal tud vse 3 semeringe na diferencialu
- olje v diferencialu
- obe gumi na prednji špur štangi ker sta tud že imeli zrak
- prav tako je bil podmazan potisni ležaj in neki vzvod na sklopki. Ta vzvod je zadnje čase čedalje bolj škripal ko sem stiskal sklopko. No tega motečega škripanja zdaj ni več.

Vse skupaj z delom pa me je prišlo 390 eur
Prikaži več možnosti
    • Deyo je všeč

heisenberg
heisenberg

Začetnik

• Uporabnik

sem včeraj pozabil dopisat: moj bmw ima sedaj 231.500km
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 056

Kako si zadovoljen z lpg ? Koliko km že narejenih ?

lp
Prikaži več možnosti

heisenberg
heisenberg

Začetnik

• Uporabnik

oprosti za mal zakasneli odgovor. z lpg-jem sem zelo zadovoljen. deluje brezhibno, poraba pa se giblje med 10 in 11 l/100km, kar je preračunano v bencin cca 6 l/100km. v poletnem času( nekje od aprila naprej se mi na plin preklopi po cca 1 do 2 km vožnje, v zimskem času pa po cca 5 km. v poletnem času če avto miruje do nekje 6 ur še vedno vžge na plin, v zimskem času pa max 1 uro. do sedaj sem naredil 30.000 km. prvi servis sem mel po 10.000 prevoženih kilometrih, strošek pa je bil mislim da okrog 30 eur, se ne spomnim točno. v glavnem menjan je bil filter plina in raćunalniška nastavitev vžiga, itd.. Nadaljnji servisi so pa na vsakih 20.000 km. no jaz bom zdajle v kratkem šel na ta servis, ker se približujem tem kilometrom. v glavnem ko bom kupil drugega bmw-ja ( če bo seveda bencinar ) ga bom sigurno predelal na plin.
Prikaži več možnosti

urosfri
urosfri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 953
  • Avtomobil: BMW E60 530D

Super. Lepa barva avta res. Se strinjam s predelavo na plin. Tudi meni postaja vse bolj všeč, v primerjavi z dizlom.
Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 336
  • Avtomobil: BMW E60 520i

Hiter update:

Naš "oguljeni" klasik je še vedno v družinski lasti, edino spremembo pa predstavlja ime lastnika v prometnem dovoljenju. Kilometri se ustrezno nabirajo na dnevni bazi (cca. 120km), kar v komulativi trenutno predstavlja 327.000km. Plinski sistem zaenkrat služi svojemu namenu in je več kot povrnil svojo začetno investicijo (tok tok tok). Februara bo sicer doživel novi izziv, saj bom dnevno z njim premagoval 190km, 95% po AC. Še besedo ali dve o porabi, ki je če posplošim 10l/100km v letnih mesecih in cca. 10,5l/100km v zimskih mesecih.

Eden izmed večjih posegov v avtu je bila definitivno menjava sklopke, lamele, potisnih ležajev itd. Celotni komplet kar se tiče sklopke v glavnem. Oče je obnovil tudi volansko letev v času svojega lastništva. Ostalih večjih posegov ni bilo. Tu pa tam kakšen stabilizator, pa zavorne cevi, pa cevi pri hladilniku... in pa kar je že bilo zapisano.

Glede na to, da je v celoti izgubil svojo vrednost se vozilo ne bo prodalo še naslednjih XY let, saj se naslednje leto pričnem ukvarjati z gradnjo novega doma.

It's like a gift you know, it's like I can't control it...
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 311
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Posteno! :ok Preden ga zacnes gnat na tako dolge ture, ti priporocam, da opravis se veliki servis. :pimp

Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Kaj pa se smatra pod "velik servis"?

Jermeni in komplet vsi semeringi so že bili zamenjani, nekje cca. 100k km nazaj.

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 089
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Velik servis se običajno smatra menjava zobatega jermena, mikrojermenov, napenjalcev, vodne črpalke, svečke, vse filtre, olja itd. Ker tvoj BMW zobatega jermena nima, furaj brez skrbi in menjuj sproti kar se pokaže da je za menjat..

Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

@Coti toliko se spoznam, da vem da ima BMW verigo  :)  Kaj pa ostale stvari: mikrojermeni, napenjalci, vodna crpalka itd.

So kaksna preventivna priporocila za menjavo le tega?

Urejal noucamp90, 28.03.2019, 13:08.

Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Update:

Opravljen redni servis na 349.000km (olje + filter).

Opravljen redni LPG servis na 349.000km.

Dodatno zamenjane svecke 6x Beru z340, levi stabilizator Meyle HD, prednje ploscice Brembo in pa senzor obrabe ploscic.

Za informacijo ploscice so "zdrzale" 130.000km in so imele se nekaj "mesa".

Ostalo BP in vozimo dalje  :ok

Prikaži več možnosti