Skoči na vsebino

E32 Highline - ali kdo ve kje je?

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
48 odgovorov v temi
Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 422
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Ta tip ima še eno 730i in očitno to ni tistia, ki je imela izpuljene kable vsepovsod.

Po sledenju teme bi rekel da so vsaj štiri:
- Ta, ki je trenutno v zagrebu
- Propelerjeva, ki je menda prodana (?)
- Muzej Bistra, če je še
- Primerek z izpuljenimi žicami, ki tudi ne vem kje se nahaja, o njem se je največ govorilo v tej temi, očitno pa ni tistia z naslovne slike.

Ta iz Zagreba ima očitno še vedno težave z menjalnikom.

Urejal Octopus, 19.01.2015, 17:21.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Aja, še to kot dodatek, oglas na Njuškalu se konkretno razhaja s tem na avto.net. Namreč tam piše, da je kao menjalnik obnovljen, nove lamele, ipd. Je le "upravljalna plošča" zunaj. :laugh

Hkrati piše da ima nove amortizerje, original.
To bi rad videl ja, sploh za 1500€. :-D

S tem da hkrati na koncu piše, da je uporaben za dele. :crazy Skratka njegova njiva buč je letos rekordno obrodila, sedaj more to nekdo odpeljat.
Je pa cena dokaj nizka, če je avto kolikor toliko kompleten in v uporabnem stanju.

Prodajem BMW e32 750iL Highline, zadnji od zadnjih, 10mj 1993. godine...samo 3880 primjeraka ukupno izrađeno, uglavnom na početku proizvodnje, ovakvi face-lift su izuzetno rijetki.

Apsolutno sva oprema koja se dala naručiti u e32...do zadnje stavke (dupla stakla, roletice, sve u koži, grijanje i električno podešavanje i prednjih i zadnjih siceva, šiber, parkirni senzori, FRIŽIDER, četveroklipna Brembo kočiona kliješta, najjači radio BMW Professional, telefon, krom kvake, samozatamnjujući retrovizor, ČETVEROzonska automatska klima i još mnogo, mnogo toga) .
136 tisuća kilometara original, dosta kartica od servisa...

Getriba kompletna i renovirana (nove lamelice) ali upravljačka ploča je vani...novi amortizeri, kiler, razvodnici, frtajleri, svjećice..., sve original.

Neudaren, nerazbijen, hrđe nigdje...treba polakirati prednju i zadnju haubu, složiti getribu, vozačku bravu nešto sitno, ispolirati ga i to je manje više to. Nutra kao nov, Buffalo koža s proštepom, neofucana, neizblijedila i mekana. Frižider radi, klima isto.

Registriran nije...stoji u garaži. Pogodan i za dijelove...samozatamnjujući retrovizor, široka hauba i maska, maglenke, branici, professional radio, interijer kao nov doslovce, motor radi kao sat, instrument tabla do 280...

Cijena fiksna i bez zamjena molim.

Tko je ozbiljan nek se javi na O92 324 O35O

Za začetek bo moral sam postat malo bolj ozbiljan.
http://www.njuskalo....-oglas-12757078
Prikaži več možnosti

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 759
  • Avtomobil: Bmw e34, Fabia Mk3

Ma dej, na temu Njuškalu so še trikrat večje bučke kot na avto.netu.
Kličem pred časom za eno 540ko. Cena kar naenkrat trikrat večja, papirji od 525i itd.
Podobna zgodba za "M5" broj nedostupan ko je obljubil, da pošlje VIN, oglas izginil.
Ne zastopim kje je folku fora :puzzled
Ne bo tuki posla s hrvati (z izjemo redkih poznanih).

Urejal Kodr, 19.01.2015, 18:47.

Prenovljen forum poln starih negativcev. Whoopty fucking doo!

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Gre za oglas za isti avto od istega lastnika. :)

EDIT: Točno vem za katero 540i in M5 verjetno tista iz Zagreba?
540i ni bil pravi 540i, m5 je pa šla v kose, avto je bil menda precej slab in napol sestavljanka, se ne rabiš sekirat. Dobrih vozil poceni ni.

Urejal Octopus, 19.01.2015, 19:02.

Prikaži več možnosti

arne
arne

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 60
  • Avtomobil: BMW E46

Hvala za vse informacije :)

Who do I trust??  Me!! That's who!

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 075
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

A je že sploh kdo šel to čudo pogledat ali pa vsaj poklical? Težko je govoriti na pamet... Nekje sem zalsledil, da ima avto celo slovenske papirje. Mene osebno mika in bom, če bo kaj časa, kmalu skočil do zagreba to čudo tudi pogledat.

Ima kdo kakšno cifro v glavi koliko stane obnova ali drug rabljen menjalnik? Čudi me tudi, da je ta menjalnik brez okvare zdržal le borih 136k km.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 424
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ima kdo kakšno cifro v glavi koliko stane obnova ali drug rabljen menjalnik? Čudi me tudi, da je ta menjalnik brez okvare zdržal le borih 136k km.

Kilometri so itak joke. Tak menjalnik z malo sreče dobiš za par 100 eur v delovnem stanju, čene pa računaj na kakega jurja... ti stari avtomati so zelo enostavni za popravit, za jurja ga z malo pameti porihtaš v nulo.
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Ti domači highlinerji niso imeli blazno veliko kilometrov, ne vem edino za tistega Ruplovega, ki je bil še na Kosovu ali kje in je trenutno v Bistri, če je še.
Menjalnik pa hja... nič nepričakovanega, bolj je bedno to, da je avto v takem stanju že več kot pol desetletja in ni nikogar, ki bi to skupaj spravil.:frown Kaj se je vmes še dodatno zgodilo je vprašanje, ker vžiganje in premikanje nedelujoče zadeve ni ravno blagodajno.
Ta ima SLO papirje skoraj sigurno, ker ga na hrvaško nisi mogel uvozit.
Za par 100€ v nekem kul stanju pa pri nas takih menjalnikov ni (več). Notri je ZFjev 4HP24, deli se dobijo iz amerike vsi po kosih, tudi rebuild kiti. V Nemčiji se še valjajo, tam od 300€ za delujoče dalje, neobnovljene seveda. Če je res 93 ima drugačnega kot prvi letniki, so manjše razlike.
Shogun ima napisanega celega boga o e32, tudi kar nekaj je spisanega o tem menjalniku, ker je še v jaguarjih in Range roverjih. Načeloma ni nek bav bav.
http://www.disgruntl...kar/ZF4HP22.php
Vprašanje pa kaj je na stvari, če bi se dalo popravit za malo denarja, bi verjetno že zdavnaj bilo popravljeno.

Je pa to konkretno opremljena in zanimiva zadeva, izdelanih je bilo pod 5000 s to opcijo, ima dva alternatorja, dvojni klimatski sistem, akumulatorja ipd. Opcija je stala skoraj 20.000 mark. (19.950)
In ja, upravičeno dvomim, da ima vse nove original BMW amortizerje, ker EDEN kos EDCIII amortizer stane čez tisoč €. :-D
Če je kolikortoliko ok in ne preveč rjav, je to to. Američani že same mizice in opremo odkupujejo za precej denarja, pri nas pa te stroji umirajo pod kozolci.
Prikaži več možnosti

Kole
Kole

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 618
  • Avtomobil: E34 540iA, F10 M550d

Danes oz. jutri sem se mislil zapeljat do Zagreba pogledat tega Highlinerja (zanimal me je samo motor in podvozje, ker sem se odločil za nek projekt), ampak je očitno na žalost že šel v druge roke :fight

Urejal Kole, 24.01.2015, 19:30.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

A se je prodal? Komu iz foruma?
Prikaži več možnosti

Kole
Kole

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 618
  • Avtomobil: E34 540iA, F10 M550d

Na avto.netu in mobile.de ga ni več, zato predvidevam da je prodan, komu pa nebi vedel.
Prikaži več možnosti

DannyMPower
DannyMPower

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 735
  • Avtomobil: BMW

Sem se jaz menil že prejšnji teden z lastnikom tega avtomobila. Po njegovem opisu naj nebi bil ravno biser. Menjalnik je bil podrt, cel avto je matiral, havbo in pokrov motorja je rekel da sta potrebna barvanja (pa verjetno še kaj), o motorju ni nič povedal, prav tako nič o "novih" amortizerjih. Glede na to, da avto ni mogel registrirati v HRV in da ga je pred leti kupil z okvaro menjalnika, katere ni odpravil, močno dvomim da je dal original amortizerje, ki so kot je že Octopus omenil dražji od prodajne cene avtomobila. Je pa povdaril, da je notranjost kot nova.

Prejšnji teden mi časovno ni zneslo iti avto pogledati in sem nameraval ta teden, vendar mi je lastnik včeraj povedal, da je avtomobil prodan. Upam, da ga bo novi lastnik obnovil kot se za tak avto spodobi in da ne bo šel v dele ali zgnil nekje na travniku ali šel v nek projekt (brez zamere Kole), ker ga je škoda.
Prikaži več možnosti

Miha-e32
Miha-e32
  • Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Avtomobil: E32

Zdravo če se ne motim sem jaz kupil ta avto pred kratkim....če ima gdo kakeršnekoli informacije kaj je z menjalnikom bi biu zelo veseu če mi jih lahko posreduje.

Prikaži več možnosti
    • Kodr, SONiK in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 759
  • Avtomobil: Bmw e34, Fabia Mk3

Fotke! Takoj!  :laugh

Prenovljen forum poln starih negativcev. Whoopty fucking doo!

Prikaži več možnosti

Miha-e32
Miha-e32
  • Uporabnik

Fotke! Takoj!  :laugh

lahko ti povem da je kar daleč od stanja zgoraj :/

Bom pa odpru novo temo na voznem parku in ga predstavil.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Po slikah na avtovleki se mi zdi da je tvoj bivši Friderikov? Ne vem pa kako je potoval in menjal lastnike za njim in kaj se je z njim dogajalo.

Ni tisti, ki so ga razkopali do konca. V teh temah se je že vse pomešalo.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Zdravo če se ne motim sem jaz kupil ta avto pred kratkim....če ima gdo kakeršnekoli informacije kaj je z menjalnikom bi biu zelo veseu če mi jih lahko posreduje.

Naloži slike in povej kar veš o avtomobilu pa se bo hitro našel kdo, ki ve še kaj več.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Sem si sposodil njegovo fotko, ki je javno objavljena na FB v grupi.

Gor so kovane style 3, specifika, mislim da gre za highlinerja, ki je bil... hm... sedaj bo pa že več kot 5 let nazaj... pri Frideriku... Čas gre tako hitro, da se ne spomnim več. Nekje na starih diskih bi še moral imeti fotografije, takrat je bil še parkiran na e32 lokaciji. Čeprav zdaj ko tuhtam... če ni imel tisti style 4...

Tale:

44444047_2524191664274755_19280212945996

Urejal Octopus, 24.10.2018, 00:45.

Prikaži več možnosti

Miha-e32
Miha-e32
  • Uporabnik

Sem si sposodil njegovo fotko, ki je javno objavljena na FB v grupi.

Gor so kovane style 3, specifika, mislim da gre za highlinerja, ki je bil... hm... sedaj bo pa že več kot 5 let nazaj... pri Frideriku... Čas gre tako hitro, da se ne spomnim več. Nekje na starih diskih bi še moral imeti fotografije, takrat je bil še parkiran na e32 lokaciji. Čeprav zdaj ko tuhtam... če ni imel tisti style 4...

Tale:

44444047_2524191664274755_19280212945996

ni ta iz prekmurja....tisti je bil 89 nekaj letnik pod 90...pa imel je bele žmigavce ter ni bil shadowline.

Naloži slike in povej kar veš o avtomobilu pa se bo hitro našel kdo, ki ve še kaj več.

seveda seveda pride gor samo dane mi res ni uspelo

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 139
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Kaj pa tista E32 ki sem jo zadnjič slučajno opazil v NM (Jedinščica)? tudi kak forumaš?

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti