Skoči na vsebino

Dež in meglenke

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
111 odgovorov v temi
hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Izpit imam ze kar nekaj casa, od devetdeseti let prejsnjega stoletja. Torej sem ze kar star po nekaterih (forumaskih) pravilih.

Zdaj me zanima, ker ne spremljam ocitno zadev dovolj dobro, ali je v veljavi zadnjih nekaj let kaksen nov zakon, ki doloca, da je potrebno imeti ob dezju prizgane prednje meglenke? :confused

Se ne zajebava* , ker toliko meglenk kot jih vidim v zadnjem tednu mi je dalo malo misliti (!?) Tezko si namrec predstavljam, da je v nasprotnem primeru lahko clovek tako zmesan, zaverovan sam vase, egoist v najslabsem pomenu besede.
Prikaži več možnosti

Bishop
Bishop

bivši nick B.I.S.H.O.P.

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 429
  • Avtomobil: Ford KA+ 1.2 Trend TI-VCT

Je res. Tudi jaz sem tole porajtal. Gre za to, da se vsem, po domače j..e za druge udeležence v prometu. Meglenko prižgem samo takrat, ko dejansko za menoj ni nobenega vozila. Je pa res, da če močno dežuje, si zelo "neviden" v prometu .
Objavljena slikaI DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
Glory Glory Man. United!!!
Prikaži več možnosti

hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Ja ne vem, ne bi bil presenecen, ce bi si Zlender izmislih kaj taksnega. Gremo zdaj v akcijo, se dobro, da jaz nimam prednjih meglenk. :-D
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 469
  • Avtomobil: avtomatik

Je res. Tudi jaz sem tole porajtal. Gre za to, da se vsem, po domače j..e za druge udeležence v prometu. Meglenko prižgem samo takrat, ko dejansko za menoj ni nobenega vozila. Je pa res, da če močno dežuje, si zelo "neviden" v prometu .

x3 :blackeye
Meni tudi gredo takšni vozniki tolk na k***c, da bi najraje vzel kladivo in tok tok po meglenki. Jaz jim enostavno prižgem bi-xenon in pol gledam, kako voznik naredi dejansko tkole :strah :laugh. Ma ko ga je**.
Naslednja skupina so pa modeli, ki po AC vozijo (ponavadi) z zadnjimi meglenkami :napaka.
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 022
  • Avtomobil: sivo povprečje

A so bli italijani? Tisti imajo sicer zlo radi zadnje meglenke. Kadarkoli. :-D

Je*a je tut ker dandanašnji je kup avtov ki ima dnevne luči tam kjer so drugače meglenke (npr. prejšnja Octavia,...).
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 156
  • Avtomobil: traktor

ma kaki italijani, danes po AC cel kup idjotov z zadnjimi meglenkami, ker je bil pač dež....pa še lilo ni tako zelo, sem že v bistveno slabšem vozil.

pomoje bi moral policaji narest eno akcijo, pa mal na TV dat, da bodo nadziral nepotrebno uporabo meglenk...
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

mogoče jih po pomoti prižgejo ko prižigajo luči.Drugač pa zadnje meglenke imajo zanimivo funkcijo držijo stran tiste ki radi preveč za ritjo vozijo ampak jaz tega ne počnem.

malo offtopic: ali so led meglenke bolj moteče kot ne-led meglenke v dežju?
Prikaži več možnosti

Big_Al
Big_Al

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 245
  • Avtomobil: E39 523i LPG

Jaz pa ne razumem kaj se tolko penite glede teh meglenk, ker itak svetijo nizko in mene kot nasproti vozečega sploh ne motijo. Pozabljena zadnja meglenka v solidnih vremenskih razmerah pa povzroči za zablendam komu, to pa. Po drugi strani pa v nalivu na AC pri 150km/h pozdravljam uporabo zadnje meglenke.

Lep dan še naprej, Big_Al.
Prikaži več možnosti

Roko460
Roko460

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 73
  • Avtomobil: BMW 318 karavan

Spoštovani sotrpini, čisto nepotrebno se obremenjujemo z meglenkami! Drugi imajo piržgane meglenke, tretji z bixenonkam osvetljujejo druge, četrti pa neuporabljajo smerokazov in izsiljujejo prednsot itd. Takšne razmere imamo, če bi se vsaj malo držali varnostne razdalje, bi bilo že veliko lepše! Opažam pa, da veliko ljudi ne dovoli drugim udeležencem v prometu, da se vključi na pas!!! ("odstopijo prednost?!"). Da ne omenjam vključevanja na avtocesto :). Srugače pa veliko bimmerjev zelo lepo vozijo v prometu :D. Lep dan vem želim
Prikaži več možnosti

Johnny S
Johnny S

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 825

Kaj pa če so dnevne luči? Par znamk vem da je imelo dnevne luči pri meglenkah, ampak je vseeno drugačen snop.

Jaz pa ne razumem kaj se tolko penite glede teh meglenk, ker itak svetijo nizko in mene kot nasproti vozečega sploh ne motijo. Pozabljena zadnja meglenka v solidnih vremenskih razmerah pa povzroči za zablendam komu, to pa. Po drugi strani pa v nalivu na AC pri 150km/h pozdravljam uporabo zadnje meglenke.

Lep dan še naprej, Big_Al.

Ravno zato, ker svetijo nizko in je snop svetlobe usmerjen v tla, od koder se od mokre podlage odbije nasproti vozečemu vozniko direkto v oči.
Zato je vožnja z meglenkami kadar ni megle, prepovedana.

Urejal Johnny S, 22.11.2013, 12:34.

Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Jaz sploh ne vem zakaj imam meglenke na vozilu? :confused Ko je zelo gosta megla so itak neuporabne. Aha...odbijač pa je le videt lepši z njimi. :-D

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 469
  • Avtomobil: avtomatik

Kaj pa če so dnevne luči? Par znamk vem da je imelo dnevne luči pri meglenkah, ampak je vseeno drugačen snop.

Drži, dnevne luči se od meglenk ločijo na kilometer :ok.

Kaj pa če so dnevne luči? Ravno zato, ker svetijo nizko in je snop svetlobe usmerjen v tla, od koder se od mokre podlage odbije nasproti vozečemu vozniko direkto v oči.
Ravno zato je vožnja z meglenkami kadar ni megle, prepovedana.

Točno to je problem.

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

JoJbL
JoJbL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 249
  • Avtomobil: Focus

Falco, poskusi jih prižgat...potem cel avto zgleda dosti bolj carski :ok2
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 921
  • Avtomobil: BMW x

mogoče jih po pomoti prižgejo ko prižigajo luči.Drugač pa zadnje meglenke imajo zanimivo funkcijo držijo stran tiste ki radi preveč za ritjo vozijo ampak jaz tega ne počnem.

Če vozim preveč za ritjo rikverc-meglenkarju on potem v svojih ogledalih in stropu ne more videt mojih dolgih ... :laugh

Kar se tiče sprednjih meglenk pa sem že pred časom napisal:

...
Se pa za nazaj in naprej opravičujem vsem meglenkarjem, ki imate prižgane v dežju ali že ob rahli megli ... takrat tudi jaz prižgem svojega +četrt kilowata svetlobe v vse višine, da vidim tisto kar ste mi vi s svojimi nepotrebnimi lučmi po nepotrebnem presvetlili in tako zakrili. Enostavno moram tudi jaz tako kot vi videti kaj je pred menoj ... verjamem, da ni prijetno srečat polne kombinacije halogen+xenon+PowerLED, a ste to čisto sami "izprosili" :cool

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 643
  • Avtomobil: e24 635csi

V Šiški boš vidu meglenkarje v mečkah povečini k to zgleda kul pa optično nižji auto -.-
Sprednje meglenke mene ne motijo, se pa dostikrat s sopotniki zajebavamo, kok megle je na cesti, ko kdo pripelje nasproti z meglenkami :)

Zadnje so pa med dežjem na avtocesti zelo moteče, sploh ko se vse blešči. In res ne razumem ljudi, ki jih uporabljajo po nepotrebnem.
Našel sem v mojem autu funkcijo luči za dež in oblačno vreme. Ubistvu razsvetli dober del desno in levo stran še.. Ampak več kot da sem 2x probal kako to deluje nisem prižgal še nikoli..
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jaz sploh ne vem zakaj imam meglenke na vozilu? :confused Ko je zelo gosta megla so itak neuporabne. Aha...odbijač pa je le videt lepši z njimi. :-D

To ni res ... sprednje meglenke so zelo uporabne, ker osvetlijo rob ceste pred avtom bolje. Jst jih v megli vedno uporabljam, ker se dejansko bolje vidi z njimi. Zadnje pač, če je gosta megla, dokler me kdo ne dohiti, potem jih ugasnem, da mu ne svetim v faco.

Nasproti vozeči z meglenkami niso moteči neglede na vreme, sj meni ... me pa moti za kom vozit dlje časa, če ima zadnjo prižgano.

Urejal Rottie, 22.11.2013, 13:59.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31 892
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...zadnje meglenke so zelo dobrodošle na AC kadar dežuje v nalivu pa sploh, saj tako bistveno hitreje opaziš avto pred seboj v oblaku dežnih kapljic....

...kar se pa sprednjih meglenk tiče pa....fantje NOVO LETO BO....in novoletne smrekce je treba počasi prižgati....samo po LJ imam jaz občutek, da jih niso ugasnili že od Novega leta 2009....

....po preverjenih podatkih avto z prižganimi meglenkami v vsakodnevni uporabi ne glede na vremenske razmere pridobi najmanj 3-12% na moči motorja, zniža se za vsaj 5cm, vozualno se polepša tudi do 70% in pridobi na važnosti-pozerstvu 300% kar ima za posledico, da je za lastnika avtomobila glavni jebozovni pičkohvatački avto, če pa ne to, pa da ostalim pove, da njegov je pa daljši od 20cm....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

manijak66
manijak66

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 452

A da se pa v meglenke da kakšne šibkejše žarnice da bi svetle kot dnevne luči se ne da?
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jst bi rekel, da se je v zadnjih letih povečalo št. "meglenkarjev" v Lj predvsem zato, ker je dosti novejših avtov z dnevnimi lučmi, ki se čez dan ravno dosti ne ločijo od meglenk.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 921
  • Avtomobil: BMW x

Jst bi rekel, da se je v zadnjih letih povečalo št. "meglenkarjev" v Lj predvsem zato, ker je dosti novejših avtov z dnevnimi lučmi, ki se čez dan ravno dosti ne ločijo od meglenk.

Nekaj je tudi na tem. Me pa vseeno čudi, ko ponoči gledam novejše avte, ki jim dnevne ledice svetijo skupaj s kratkimi lučmi kar je pri nas prepovedano. Nekateri imajo te dnevne sijalke tako močne, da bleščijo bolj kot pravilno nastavljene meglenke ...

Kdo je takim avtom izdal atest za uporabo in registracijo v SLO? So ga kar brez pregleda kupili pri žlendru?

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.