Skoči na vsebino

Zracenje med dvema prostoroma

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
29 odgovorov v temi
_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 893

Potreboval bi nasvet, napotek, predlog kako resiti naslednji problem.

Rad bi prezraceval dva med seboj povezana prostora s steno, klasicne gradnje (opeka), brez hkratnega prenosa hrupa.

Kdo pozna tak sistem, oz. tehnicno resitev? Kje bi lahko to dobil? Namrec hocem, da je po vgradnji tega prezracevalnega sistema nivo morebitnega hrupa iz drugega prostora enak kot pred vgradnjo ob zadovoljivem nivoju prezracevanja.

Zelo bi bil vesel vsakega predloga.
.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Res, noben ne ve?

Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 720
  • Avtomobil: 929rr

Tole vgradi na zunanje stene prostorov.
http://sweepers.rs/p...plote-mini-rec/
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole vgradi na zunanje stene prostorov.
http://sweepers.rs/p...plote-mini-rec/

Hvala.

Vem obstajajo rekuperatorji, ki sluzijo predvsem zracenju z zunanjo okolico (da ne prihaja do energijskih izgub). Ampak jaz potrebujem nekaj drugega. Izmenjevanje zraka med notranji prostori a tako, da se ne prenasa hrup ... Sploh ne vem ce obstaja kaj takega ...

Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 522
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

Obstaja, pobrskaj tukaj: https://www.google.s...dproof air vent

primer
========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 142
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Damjan-doc te je napotil na pravi naslov. Tudi pri nas imamo več ponudnikov podobnih sistemov prezračevanja... Ponujajo pa celotne rešitve od zračenja z rekuperacijo toplote, za zrak ki prihaja iz okolice objekta, korženje zraka med prostori v objektu, do rešitev kjer se zračenje veže na prezračevalne jaške v objektu. Potrebno je le izbrati prave elemente. Osebno sem videl izdelke enega od ponudnikov na našem tržišču... Moram priznati da me niti pod razno niso prepričali, saj se znotraj lepega ohišja skrivajo ventilatorji podobni tistim v računalniških ohišjih. Res da je sistem skoraj brezšumen, vendar močno dvomim da je res učinkovit - celotne rešitve za stanovanje pa se prodajajo za slabega tisočaka.

Osebno bi na tvojem mestu naredil odprtine za prezračevanje - material dobiš v vsaki trgovini za domače mojstre. Če to nebi zadoščalo pa bi vse skupaj nadgradil še s kakšnim ventilatorjem.

LP Tristna01

Urejal tristan01, 30.11.2013, 22:25.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Damjan-doc te je napotil na pravi naslov. Tudi pri nas imamo več ponudnikov podobnih sistemov prezračevanja... Ponujajo pa celotne rešitve od zračenja z rekuperacijo toplote, za zrak ki prihaja iz okolice objekta, korženje zraka med prostori v objektu, do rešitev kjer se zračenje veže na prezračevalne jaške v objektu. Potrebno je le izbrati prave elemente. Osebno sem videl izdelke enega od ponudnikov na našem tržišču... Moram priznati da me niti pod razno niso prepričali, saj se znotraj lepega ohišja skrivajo ventilatorji podobni tistim v računalniških ohišjih. Res da je sistem skoraj brezšumen, vendar močno dvomim da je res učinkovit - celotne rešitve za stanovanje pa se prodajajo za slabega tisočaka.

Osebno bi na tvojem mestu naredil odprtine za prezračevanje - material dobiš v vsaki trgovini za domače mojstre. Če to nebi zadoščalo pa bi vse skupaj nadgradil še s kakšnim ventilatorjem.

LP Tristna01

Hvala za odgovor.

Iz napisanega bi rad samo razcistil, da ne iscem neslisnega prezracevanja (to mora biti samo po sebi umevno) ampak da iscem prezracevanje iz enega prostora v drugega, ob tem, da se ne sme hrup iz enega prostora slisati tudi v drugega oz. da se slisi kot se je prej kot ni bilo "luknje". Zunanji sistem me ne zanima za moj primer.

Kdo pozna kaksnega dobrega izvajalca v SLO glede teh zadev?

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 243
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

V čem je sploh smisel mešanja zraka iz enega prostora v drugega? Ko se enkrat zamenja zrak je itak kvaliteta zraka v obeh enaka oz. izenačena. V bistvu ne prezračuješ več.
V ta namen je potem enako če bi imel odprtine pri tleh in pod stropom v steni med prostoroma in bi že sama cirkulacija zraka "prezračila" prostora.
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

V čem je sploh smisel mešanja zraka iz enega prostora v drugega? Ko se enkrat zamenja zrak je itak kvaliteta zraka v obeh enaka oz. izenačena. V bistvu ne prezračuješ več.
V ta namen je potem enako če bi imel odprtine pri tleh in pod stropom v steni med prostoroma in bi že sama cirkulacija zraka "prezračila" prostora.

Da seveda odprtina je jasna zadeva. A ce naredis direktno odprtino, se prenapa tudi hrup iz enega prostora v drugega. Ravno tega pa nočem.

Zakaj to potrebujem? Zelim, da imajo vsi portori podobno "klimo" (recimo, enak nivo vlage, ...), ker nimam centralnega distribucijskega sistema, pac potrebujem malo improvizacije.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na prenos hrupa se lahko improvizira z izolacijo in obliko prehoda med stenama oz. odprtino.
Notranje stene kanala se oblepijo z posebno peno, ki se uporablja tudi v dusilcih zvoka v kovinskih prezracevalnih kanalih. Naredijo se tudi prekati in je to to..
Če pa bi hotel neslišne kanale pa obstajajo zelo dobro izolirani kanali , imajo namesto nekaj rešetk, skozi celo dolžino veliko majhnih odprtin in je slišnost ventilatorjev in pretoka zraka zelo reducirana.
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na prenos hrupa se lahko improvizira z izolacijo in obliko prehoda med stenama oz. odprtino.
Notranje stene kanala se oblepijo z posebno peno, ki se uporablja tudi v dusilcih zvoka v kovinskih prezracevalnih kanalih. Naredijo se tudi prekati in je to to..
Če pa bi hotel neslišne kanale pa obstajajo zelo dobro izolirani kanali , imajo namesto nekaj rešetk, skozi celo dolžino veliko majhnih odprtin in je slišnost ventilatorjev in pretoka zraka zelo reducirana.

Kje pa lahko dobim kvalitetno robo? Morda poznas za kvalitetnega montazerja?

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Plama pur ima taksno peno, kanal se pa izdela po meri.
Vsak boljsi izdelovalec prezracevanja ti to naredi po meri.
V Lj ne poznam.
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Plama pur ima taksno peno, kanal se pa izdela po meri.
Vsak boljsi izdelovalec prezracevanja ti to naredi po meri.
V Lj ne poznam.

Ok, hvala. Tako ali tako imam namen jutri kontaktirati par monterjev in izdelovalcev.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 667
  • Avtomobil: UFO

Da ne odpiram nove teme, v načrtu imam manjšo obnovo/ osvežitev bivalnega dela hiše in bi rad spotoma še uredil zračenje. Nimam težav z vlago, ogrevanjem oz. čem podobnim, rad bi samo imel čimbolj svež zrak v prostorih, veliko sem tudi odsoten in je včasih problem z odpiranjem oken itd. tako da bi rad avtomatiziral zračenje (vsaj do neke stopnje)

Nekako sem razmišljal o teh dveh varjantah:

1: V vsak prostor namestim zračnik z ventilatorjem in rekuperatorjem kateri bi povezal na timer in nastavil da mi parkrat dnevno izsesa zamenja zrak v prostoru.

2: V prostore namestim zračnike, v spodnji del vseh vrat namestim manjše zračnike (da lahko zrak kroži po stanovanju) ter v kopalnici namestim ventilator kateri bi iz prostorov povlekel "umazan" zrak, ob tem bi skozi zračnike potegnilo svež zrak v prostore.  (npr. 4x na dan po 30min delovanja ventilatorja)

Mnenja, predlogi?

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 200
  • Avtomobil: F10

Prezeračevanje z rekuperatorjem je edina prava rešitev. V vsakem priemru pa boš moral dovoliti izmenjavo zraka med prostori (rešetka na vratih ali spodrezana vrata, da lahko zrak prehaja), razen če boš dal tiste mini rekuperatorje, ki so namenjeni vsak svoji sobi. Timer ima pa že vsak, sicer pa ga jaz ne uporabljam. Kadar kurimo in se okna ne odpirajo ga ne ugašam, dela skoz.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 617
  • Avtomobil: službeni Passat

Glede na to, da je zrak odlicen medij za prenos zvoka velja - tam kamor gre zrak, gre tudi zvok
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Najverjetneje bom izvedel opcijo 2, vsak prostor svoj zračnik katerega lahko zaprem, odprtine v vratih ter 2 ventilatorja v kopalnici nastavljena na izsesavanje. Tako da moram samo dobiti 2x ventilator z vsaj 2 hitrostima, ter vse skupaj zvezat da lahko nastavim na časovnico oz. direkt.

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 627

Glede na to, da je zrak odlicen medij za prenos zvoka velja - tam kamor gre zrak, gre tudi zvok

Tocno tako. Zvok se siri po zraku. Ni sans da ne bo prenosa zvoka, to fizikalno ni mogoce...
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 540
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Zvok lahko zadušiš le, če je med prostoroma vse neprodušno zaprto. Vsaka najmanjša špranjica v zidu bo povzročila prenos zvoka.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Hrup ni problem ker sem na kmetih doma, ponavadi ravno jaz proizvajam največ hrupa v delavnici :) Jaz mislim da bi zadeva morala funkcionirat.

Tole sem našel na Ebayu, edino ni mi všeč da je preko daljinca pa lahko je brez rekuperatorja. Tako da bom še malo poiskal.

https://www.ebay.com...KcAAOSwYL9Zu8Jz

Urejal sash, 22.05.2018, 17:49.

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.