Skoči na vsebino

Nihanje obratov ob hladnem zagonu E90 320d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
igy11
igy11

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: bmw 320d E91 M-technik

Živjo ,zanima me če je kdo imel probleme z nihanjem obratov .Gre se za eE90 320d 177KM letnik 2008,namreč vedno ko užgem hladnga začnejo nekaj časa nihati obrati in potem se umiri po kakšnih 10 sekundah.Ko je pa avto segret na delovno temp.pa skoraj nič ne nihajo.Drugače je bil priklopljen na tester in ni nobenih napak in avto užiga dobr in vleče dobr ,sam ne razumem zakaj nihajo obrati.sicer pa imam od BMC športni filter,a je to problem?prosim pomoč ,hvala vnaprej.
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 848
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Hmm imaš to đe tastaro e90 ali novo LCI e90 ? Ker 2008 konec so že bili nekateri LCI pa bi bilo dobrodošlo da poveš. Torej M ali N47 motor :)
Prikaži več možnosti

igy11
igy11

Začetnik

• Uporabnik

N47... je motor ,zdej ne vem kaj pomen LCI?
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

LCI=facelift

Potem imaš zadek (luči) takšen:
http://upload.wikime...ar_20100724.jpg
Prikaži več možnosti

igy11
igy11

Začetnik

• Uporabnik

aha faceliftan še ni ,to so bili kolk jst vem od 2009 naprej.

http://forum.bmwslo....ad.php?t=112981
Prikaži več možnosti

igy11
igy11

Začetnik

• Uporabnik

kaj noben ni mel tega problema al kaj?:confused
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

Daj ga pelji do mehanika in ga dajta na tester... mogoče so problem grelne svečke, šobe ?

Drugače pa si ziher da imaš N47 motor, bi prej rekel M47 ...
Prikaži več možnosti

igy11
igy11

Začetnik

• Uporabnik

bil sm pri mehaniku in ni nobene napaka vse uredu,tudi šobe mi je nekaj časa nazaj pogledal z testerjem in so v zelo dobrem stanju +- toleranca območje,vžiga tudi dobro,naftni filter zamenjan pred 20k tko da ne vem ,drugače pa enako nihajo kot na videu..spodaj

Prikaži več možnosti

igy11
igy11

Začetnik

• Uporabnik

Tip motorja je N47D20A

Urejal igy11, 07.12.2013, 23:37.

Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 788
  • Avtomobil: Bmw

Domač avto ima enake probleme že 2 leti, tudi video je moj. Avto ne izpiše nobene napake in ker zadnje čase vsi samo še v tester gledajo in če ne izpiše nobenih napake je z avtom po njihovo vse ok in si sam malo čuden. Skratka mi smo obnavljali šobe rezultat enak, menjal sveče + rele in je bilo v redu približno 3 mesece, potem pa se je ponovilo. Poleti je v redu, pozimi pa obrati zanihajo ko je mraz. Enostavno smo se nehal sekirat in letat do mehanikov, ker tudi eden ni do sedaj postavil pravilne diagnoze in jo rešil, da bom pa menjal kar vse po spisku mi pa na kraj pameti ne pade. Skratka, če odkriješ napako jo prosim javi, ampak se bojim, da je ne boš, ker pač tester ne pokaže nič in potem vsi izgubijo ideje, kaj bi bilo, imam doma še en tak primer, ko avto med vožnjo pri pospeševanju za trenutek cukne (obrati padejo in potem pospeši) in tester nič ne pokaže, je z avto baje vse ok in sem samo jaz malo čuden, pa čeprav vsi v avtu to opazijo. V obeh primerih jaz sumim na kakšnega električnega gremlina ampak ga do sedaj mi še noben ni našel.
Lp.

Urejal stone, 08.12.2013, 09:13.

Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Jaz sem imel podoben problem na E39 525d in sem se vozil tako eno leto, potem sem pa resno stvar hotel odpraviti in avto zapeljal ter pustil pri mehaniku da je vse sprobal. Na koncu je le odkril, bil je nek senzor zadaj za motorjem. Ko ga je zamanjal je avto veliko lepše vlekel in je bil tudi močnejši, opazno tudi na avtocesti pri višjih hitrostih. Tudi poraba je bila potem še nižja, tako da spremljaj malo porabo in ti bo veliko povedala da je kaj narobe.

Urejal anze12, 08.12.2013, 10:13.

W220 soon
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 788
  • Avtomobil: Bmw

No tudi naš avto, je že pri dveh mehanikih stal, da so ga preizkušal, pa niso odkril ničesar, zadnji je menjal sveče in rele ob tem pa je začel zopet spet sanjat o šobah. Itak vsako leto jih bom ven dajal in menjal. Je pa res tečna napaka, ker to počne samo kadar je mrzel in ko so hladnejši dnevi.
Hvala za namig, sicer bomo pozorni in tudi mehanika bom ob rednem servisu opomnil Avto vleče dobro, vsaj po občutku, tudi poraba mislim, da je v mejah normale, kolikor sem gledal se lastnik vozi poleti po BCju s 5.8 sedaj pozimi je pa 6.0, torej poraba se vrti okoli 6-ih litrov, kar mislim da je dokaj normalno za ta motor.
lp.
Prikaži več možnosti

igy11
igy11

Začetnik

• Uporabnik

Ma ne vem včiraj sem hotu posnet kako mi nihajo obrati pa je avto stal 4 dni zunaj na mrzlem in je užgal in laufal brez nihanja obratov .Čudno ko je bilo zunaj +10 in sm ga užgal so pa nihali,je pa res da sem prejšnji teden očistil zračni športni filter in tudi opazil da tista cev ko gre na zračni filter in LMM ,ko je z "šelno" privijačena je popokala in se nagubala.Verjetno od vročine in jo je nekdo tudi pretegnil.Zato sm jo malo popravil in lepo privijačil.Itak sm že novo naročil stane cca 107 eur.Mogoče je to vzrok ker malo zrak vleče zraven in ne dobiva rač. pravih podatkov.ne vem ,možno je vse,ker zdej užiga normalno.
Prikaži več možnosti

E36.
E36.

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 251
  • Avtomobil: Bmw e46 330d

Ponavadi so za nihanje obratov v mrzlih dnevih krive žarilne svečke.
Prikaži več možnosti

lodar
lodar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 294
  • Avtomobil: e91

ste rešili napako? update pls

Prikaži več možnosti

pery
pery

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 419
  • Avtomobil: e91

kolega ima podoben problem. naj bi bila sonda kriva
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-T-
-T-

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 503
  • Avtomobil: W447

Jest ga imam na 330xd (2009) 

Preverjene sobe dosani aditivi, preverjene lopute, sesalni kolektor, LMM...vse kar bi lahko bilo.

Kar smo do sedaj ugotovili je, da preden zacnejo obrati nihat zacne EGR odpirat in potem niha EGR in z njim obrati.

Mehanik sumi na napako na El. dela EGR ventila ker mehansko je kot nov.

V prihodnjih dneh grem po drugega in probamo zamenjat in da vidimo edino se to je mozno drugega ni.

Avto ima pa 160.000 in je vozen dinamicno in vsak dan 50km v eno smer na siht.

Prikaži več možnosti

Rehtorb
Rehtorb

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 128
  • Avtomobil: e90 330d lci

Pri meni je bil kriv rele.

Prikaži več možnosti

-T-
-T-

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 503
  • Avtomobil: W447

Ker rele?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 363
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ker rele?

Rele za grelne svečke. Če obrati pri hladnem motorju nihajo samo v zimskem času, je napaka bodisi na releju, bodisi na grelnih svečkah. 

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti