Skoči na vsebino

Fasaderstvo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
88 odgovorov v temi
*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 394
  • Avtomobil: Marsikaj

Hohohohoho....ko se javlja :)
Hisa 200m2 na vrh brda, pogled na morje :)

Kaj na uno morje,ki je presahnilo pred miljoni let :) Sicer kot je Sline dokazal,lahko clovek sam marsikaj naredi,ekvivalentno dobro kot dolgoletni mojstri,le morda malo dlje traja. Ostane pa zato en vecji kos denarja v zepu za druge reci. Tak da ne se dela bati.

Urejal *hawk*, 05.03.2017, 20:29.

Prikaži več možnosti

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 923
  • Avtomobil: Tricikel

Youtube.com --> izvedba fasade
Zlica, 2meterska letva in gres brez strahu :D
"Če se mnogi sramujejo že revnejše obleke in stanovanja, koliko več bi se jih moralo sramovati revnih idej in nazorov." Albert Einstein
Prikaži več možnosti

JurcekBMW
JurcekBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 519
  • Avtomobil: E46 320d Touring

Tisti, ki sam kupuje material mu predlagam naj ne špara na materialu....fasado kupuješ/delaš 1x v živlenju in premislite če se splača recimo pri celi fasadi prišparat 300€. Kupujte preverjene sisteme ne pa razna lepila za 3-4€ in pa stiroporja ki pride zvit že iz tovarne.

Če pa kdo kaj rabi se lahko pa name obrne...zrihtam ugodno ceno in dostavo ;)

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 574
  • Avtomobil: --------:)

kaj pa ce recem ..da so to moji koleg in mi pomagajo pri delu..
primer..ce mam doma velik piknik in mi nekdo pomaga pri peki cevapov,je ta tudi potem v prekrsku.razmisljam na glas..
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 772
  • Avtomobil: bel traktore

Kaj na uno morje,ki je presahnilo pred miljoni let :) Sicer kot je Sline dokazal,lahko clovek sam marsikaj naredi,ekvivalentno dobro kot dolgoletni mojstri,le morda malo dlje traja. Ostane pa zato en vecji kos denarja v zepu za druge reci. Tak da ne se dela bati.

Da se marsikaj narediti sam, če imaš vsaj malo časa. Drugo je pa če se ti isplača. V mojem primeru, pritličje+ 2 nadstropja+ podstrešje...kako naj delam sam, da se mi izplača? Moral bi imeti ogrodje, pa dvomim da se mi ga isplača kupiti, najeti pa še manj. Pa še čas, nimam več 20 let. Ko delaš po 12 in več ur, 6 dni na teden, mi je zadnja da bi delal še v nedeljo. Ne da se mi ne bi dalo, ampak enostavno moram malo se spočiti.

Prikaži več možnosti
    • Mrcina, bmw330cd in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce pa je ze tako, pol pa si najdi skupino pa naj ti naredijo.
Probaj kake delavce iz okolice Celja, ko dosti cenejsi kot na obali ali Ljubljane.
"Če se mnogi sramujejo že revnejše obleke in stanovanja, koliko več bi se jih moralo sramovati revnih idej in nazorov." Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 724
  • Avtomobil: Rdeča raketa

kaj pa ce recem ..da so to moji koleg in mi pomagajo pri delu..
primer..ce mam doma velik piknik in mi nekdo pomaga pri peki cevapov,je ta tudi potem v prekrsku.razmisljam na glas..

Ne vem a je to pri nas al na Hrvaškem, ali je bil samo predlog, vendar kdorkoli ki ni prvo koleno žlahte, torej tvoj starš ali otrok, ne sme, ker je potem to delo na črno. Nepreverjeno.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 769

Če še kdo reče, da ni dela v slo... 10 ponudnikom je dal prošnjo nema nikoga... Jaz še 3 mesece čakam mojstra da mi popravi drsna vrata... 

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

S tem se pa strinjam,..

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 081
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Naj pošlje komu nam v Pomurje.

Še vozili se bodo, pa še računali manj.

Prikaži več možnosti

darzje
darzje

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 43

Če rabi kdo novo fasado nej me kontaktira na pvt :) 

Prikaži več možnosti

JurcekBMW
JurcekBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 519
  • Avtomobil: E46 320d Touring

Če še kdo reče, da ni dela v slo... 10 ponudnikom je dal prošnjo nema nikoga... Jaz še 3 mesece čakam mojstra da mi popravi drsna vrata... 

Jaz poznam nevem na pamet bom zdej rekel cca. 20-30 privatnikov al pa še kakšnega več....od keramičarjev, fasaderjev, gradbenikov pač vse ki delajo kar je povezano z gradbeništvo pa ti lahko iz prve roke povem da je od teh 30 privatnikov mrbit 5 takih, ki bi ti kakršnokoli pač večjo stvar prišli lahko nardit pred oktobrom/novembrom.

Urejal JurcekBMW, 06.03.2017, 17:18.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 470
  • Avtomobil: BMW logicno

Verjamem,,samo on je iz Izole?
Sam ne bi tega delal,,,vem,da bi ugodno prisel skozi,ampak nimam pojma,..

Samo to dol je pa res, na obali so redki normalni izvajalci, večinoma jih je bolje iz Ljubljane dol voziti.
Prikaži več možnosti

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz nimam nobenega sp-ja ali firme :)
Tako da ti ns modem kaj dosti pomagat. lahko ti kaj svetujem, pokazem itd, ampak se tle ustavi, ker imam se z delat okolico pri hisi pa klet morem dokoncat.
Je pa res, na obali je malo resnih delavcev.
In ce ze pride do tebe da ti bo kaj delal, je predracun tako navit. Pac mozjd probajo. Ako pali, pali...
Za cc 300m2 sem dobil predracune od 12.000€-15.000€
Se pravi tudi do 50€/m2. Za moje pojme pretirano.
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 605
  • Avtomobil: službeni Passat

Mislim da je bolj problem v tem, da vsi iščejo najnižje ponudbe, dela se po običajno zelo nizkih cenah. Tako morajo 'mojstri' naresti več za isti denar kot včasih in časa ni dovolj še za reklamacije. z nižanjem cen bomo sami sebe zaj..

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Za lažjo informativno računico glede fasade: oder je 2,5€/m2, delo 15€/m2, material si dobite cene na spletu (+morebitni popusti v stacunah), zaključni sloj (po željah posameznika) z eno kanto narediš cca. 8-9 m2, poraba lepila cca. 10 kg/m2, vogalniki, mrežica (obvezno armirana), pa si potem sami naredite kalkulacijo in jo primerjate z cenami oz. ponudbami ki jih prejemate od fasaderjev. Se pa gibljejo cene za delo + oder tudi do in preko 20€/m2.

Recimo pri izbiri stiroporja pa glejte po boljših proizvajalcih (Fragmat), ker se napake +-2-4mm lahko pojavijo že pri izdelku in potem ko se fasada dela, se te neravnine še kako poznajo ko se prižge ponoči luč in ga ni junaka da bi z lepilom vse te napake polovil in odpravil v nulo. Z nanosom lepila in brušenja morda malce omiliš zadevo, tako da tudi glede lepila ne šparat. Pol pa so še dodatne želje špalete, sica, pa cokel tak oda se zneski kar višajo  :)

Urejal Taucher, 07.03.2017, 07:29.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik

Tu pri nas ti naredi en fasado 10cm stiropor za 36€/m2. Baumit sistem.

To je v kompletu vse, razen odra.

Oder je sicer 4€/m2.

Zdaj lahko malo primerjamo z vašimi cenami.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 039
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Saj je že vse napisano, cene so od 15 €/m2 naprej, ostalo pa odvisno od debeline, lepila in dodatkov (vogalniki, okenske letve, police, okraski, detajli). To, da se oder zaračunava posebej, je neumnost. Kot bi avtomehanik zahteval doplačilo za dvigalo. Marsikaj se seveda da storiti v lastni režiji, ampak online nasveti težko nadomestijo izkušnje in dolgoletno prakso. No, seveda je vse odvisno od tega, kako zahteven je "naročnik", ker trikov in pasti je kar precej, popravnega izpita pa ni. ;)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • fp4492 je všeč

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik

Zaračunavanje odra posebej je morda neumnost, je pa splošna praksa na ponudbi.

Mogoče iz razloga, ker to precej nanese in se ga da sposoditi od koga drugega.

Kar se tiče DIY pristopa.

Jaz sem si z kolegi, ki sicer delajo v gradbeni stroki na hišo lepil stiropor. To se lahko loti skoraj vsak, ki nima dve levi roki.

Nanašanja lepila, mrežice in še posebej končnega sloja pa se nisem lotil, ker se tu kasneje grdo vidi vsaka šlamparija.

Še stiropor moraš lepo poravnati, da ima oni za tabo dobro osnovo za delo.

Podobno kot zidarji in kasneje izdelovalci ometov.

Urejal SHAdOW, 07.03.2017, 08:48.

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik

evo zdaj se dogovarjam z enim mojstrom..delo za cca.200m2 z odrom in zakljucnim slojem za 2700..material me pride cca.2500...ampak zelo vredu firma materiala..
docim imam tri ponudbe od 7500 do 9800...
torej so kar nabite cene...
Prikaži več možnosti