Skoči na vsebino

Flash M3 E46 SMG-ja na CSL software

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
66 odgovorov v temi
Jur3
Jur3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 907
  • Avtomobil: Mercator vozicek

jah jst tko mislm, da ce je zadeva 10let+ delala na "standard" nacin
pa potem jo spremenis na "hard", neki bo pocl slej k prej.

jst se tega nebi prjemu, avti so vasi..mogoce pa ne bo nic :ok
Scared Money Makes No Money
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 519
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

cim mn drkat po mehanskih zadevah, sploh SMGja pa bo zadeva se dolg delala

:confused Sej če naložim drug program, to ni "drkanje" po mehanskih zadevah? To bi moral fizično posečt v to potem..tega se ne gremo :)

jah jst tko mislm, da ce je zadeva 10let+ delala na "standard" nacin
pa potem jo spremenis na "hard", neki bo pocl slej k prej.

jst se tega nebi prjemu, avti so vasi..mogoce pa ne bo nic :ok

Eno je upgrade s tovarniško robo, drugo pa z nečem kar je spremenila ena xyz oseba. Jest BMW-jevi fabriki zaupam, kar enim američanom, ki delajo custom spremembe pa pomojem ne bi.

Vsebujejo pa taki flashi vedno neko stopnjo tveganja in mora zato stranka sama prevzet odgovornost za morebitno škodo (tudi na pooblaščencu). Primeren tester, napajalnik in znanje so samo predpogoji, ki pa ti še ne garantirajo, da ti ne bo enkrat crknil modul! Komur sem jaz kaj programiral, sem ga vedno seznanil s tem, ker mnogi vzamejo te stvari preveč na easy. :ok
========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 938
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jure3 najbrž misli dodatno obremenjenost že rahlo utrujenega materiala. To ni kot dobit nov CSL menjalnik.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 493
  • Avtomobil: E39 523iA

Ima Jur3 lahko kar prav. Določenih avtomatikov na novejših MB se ravno iz tega razloga ne priporoča nadgradit na novejše SW.

Sonik in M3Freak vidva itak imata pajčevino v menjalnikih:laugh

Urejal _skyline_, 24.01.2014, 11:00.

Prikaži več možnosti

ThinkPad
ThinkPad

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 266
  • Avtomobil: Bimmer

Ima Jur3 lahko kar prav. Določenih avtomatikov na novejših MB se ravno iz tega razloga ne priporoča nadgradit na novejše SW.

Zakaj pa uradna nadgradnja SW ne bi bila priporočena?

Drugače pa nekateri res pretiravate, če ima ///M +150 000km je že zmatran in ga je treba šparat bolj kot kakega dizla z 300 000. To so trpežna vozila, ki jim kljub kilometrom in starosti tudi kakšen track day ne škodi.
Prikaži več možnosti

M3_Freak
M3_Freak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 262
  • Avtomobil: BMW E46 M3

hehe prijatelj nekak tak bi se lahko reklo ja :ok2

:mznak Carbon Metallic Schwarz :cool
Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj pa uradna nadgradnja SW ne bi bila priporočena?

Drugače pa nekateri res pretiravate, če ima ///M +150 000km je že zmatran in ga je treba šparat bolj kot kakega dizla z 300 000. To so trpežna vozila, ki jim kljub kilometrom in starosti tudi kakšen track day ne škodi.

Kaka uradna? Nikjer ne piše da pelješ na pooblaščenca na nadgradjo. Ti pa očitno zadevo poznaš in ne more it nič narobe. Kot da smo na toyota forumu kjer so stvari veljale za večne:laugh
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

@ThinkPad .. flashas tudi DDE-je?
Objavljena slika
Avto brez avtomatike preprosto ni avto :-D
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaka uradna? Nikjer ne piše da pelješ na pooblaščenca na nadgradjo. Ti pa očitno zadevo poznaš in ne more it nič narobe. Kot da smo na toyota forumu kjer so stvari veljale za večne:laugh

Kolikor se spomnim je bilo govora o uradnem softwaru in opremi, ne o uradni storitvi. Kdo ti dela je pa itak vseeno, dokler se spozna na svoje delo. Aja razen če raje plačaš 200€ za tako stvar samo, da lahko rečeš, da je v celoti servisiran na pooblaščencu... :laugh.

DDE, DME, EGS,... podobne zadeve kar se flashanja E46 tiče. Če pa slučajno ne zna, ti lahko pa tudi jaz flasham. :ok

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik

DDE, DME, EGS,... podobne zadeve kar se flashanja E46 tiče. Če pa slučajno ne zna, ti lahko pa tudi jaz flasham. :ok

Govorimo o flashanju s klonom ali pravo zadevo? Da nebo pomote.. Ceu binary motornega računalnika imam namen flashati z drugo mapo..

Že probal flashati kak M57 motorček z EDC15? :)

...da nebo pomote, problem je v tem da kloni radi briknejo ECU, samo zato me zanima ker nimam svojega flasherja pa hočem drugo mapo zabiti gor :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ThinkPad
ThinkPad

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Spraševal sem za MB, ker si rekel da ni priporočeno. Nedavno nazaj sem posodobil na CLS-u 7G in je razlika več kot očitna, uporabljen pa je bil najnovejši firmware izdan s strani MB.

Vse vrste motornih računalnikov za vsa vozila: Bosch, Siemens, Marelli, Delphi, Denso, ...
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik

Potem pa prašanje za oba.. Flash s klonom ali pravo zadevo? Namreč nebi rad briknil DDE-ja :) nimam svojega flasherja zato me zanima preden naročim :laugh
...Govorimo o original SW-ju z malce mojega dotika zraven na boostu, SVBL in fuel mapah..

Urejal Sassho, 25.01.2014, 22:13.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ThinkPad
ThinkPad

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ne vem na kaj točno ciljaš, flash z uradnim firmwarem ali optimizacija - "chip tuning"? Uporablja ze zelo kakovostna oprema, tut če bi ECU slučajno briknil preko OBDja, ga lahko oživimo preko BDM/JTAG...
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem na kaj točno ciljaš, flash z uradnim firmwarem ali optimizacija - "chip tuning"? Uporablja ze zelo kakovostna oprema, tut če bi ECU slučajno briknil preko OBDja, ga lahko oživimo preko BDM/JTAG...

U'r my man :) ...nadaljujva na privat! :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik

Potem pa prašanje za oba.. Flash s klonom ali pravo zadevo? Namreč nebi rad briknil DDE-ja :) nimam svojega flasherja zato me zanima preden naročim :laugh
...Govorimo o original SW-ju z malce mojega dotika zraven na boostu, SVBL in fuel mapah..

Jaz sem govoril o flashu z original programsko opremo, po BMW-jevsko, torej pravo zadevo. Kar uporablja BMW, tega se jaz držim in tem programom zaupam. Če bi rad sam spreminjal parametre v mapi, pa je to področje za chiptunerja in jaz map sam ne spreminjam. :ok

Urejal BMW-Mojster, 25.01.2014, 22:52.

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem govoril o flashu z original programsko opremo, po BMW-jevsko, torej pravo zadevo. Kar uporablja BMW, tega se jaz držim in tem programom zaupam. Če bi rad sam spreminjal parametre v mapi, pa je to področje za chiptunerja in jaz map ne pišem. :ok

Jaz sem mapo že napisal. Rabim samo nekoga ki jo bo flashnil na ECU. Sem že s @Think-Pad na vezi, je pravi naslov :)

Z originalom si ga tudi sam s KFP-jem naredim upgrade :) ..smo se narobe zastopili :)

Urejal Sassho, 25.01.2014, 22:55.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik

Štekam ja :ok.

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik

Spraševal sem za MB, ker si rekel da ni priporočeno. Nedavno nazaj sem posodobil na CLS-u 7G in je razlika več kot očitna, uporabljen pa je bil najnovejši firmware izdan s strani MB.

Vse vrste motornih računalnikov za vsa vozila: Bosch, Siemens, Marelli, Delphi, Denso, ...

Nam pa ga mehahik ki menjalnike tudi popravlja ne priporoča nadgradit. Glede na to, da je v tem delu SLO to najbolj priznam mehanik za MB verjetno tega ne govori na pamet. V našem primeru se nadgradnja ne priporoča zaradi dodatne obremenitve wandlerja.

Razlika s spremembo SW je zagotovo. Tudi če samo obstoječi SW resetiraš je prvih nekaj kilometrov razlika. Kako pa spremembe SW vplivajo na mehanske dele pa se pokaže čez čas.

Nemci zadevo s CSL SW sigurno poznajo bolje in bi kaj informacij našli na nemških forumih.
Prikaži več možnosti

ThinkPad
ThinkPad

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Nam pa ga mehahik ki menjalnike tudi popravlja ne priporoča nadgradit. Glede na to, da je v tem delu SLO to najbolj priznam mehanik za MB verjetno tega ne govori na pamet. V našem primeru se nadgradnja ne priporoča zaradi dodatne obremenitve wandlerja.

Baba čula baba kazala. To pa ne verjamem, že samo zaradi tega ker da AC letno na izobraževanje svojega mehanika več kot kakšen domači mehanik zasluži v enem letu. Sam sem imel že večkrat priložnost sodelovati z njimi in so res pravi profesionalci. Da o opremi sploh ne govorimo. Verjemi, da je uradna posodobitev izdana s strani MB, BMWja ali kakšne druge znamke plod visoko usposobljenih inženirjev, ki se za izdajo tega odločijo verjetno tudi na podlagi informacij, ki jih dobijo ob servisiranju vozil.

Kar se pa same posodobitve s CSL softwerom pa tudi ni bojazni, da bi kaj dodatno trpelo sploh pa zato ker gre za uradni software in ker je že tovarniško naložen na CSLu. Zanimivo kako se kakšen retrofit na tujih forumih zdi blazno profi, če pa se ista debata razvije pod Alpami ... :-D
Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj sploh ni AC. In ti misliš oz. veš da na AC MB menjalnike razdirajo. Saj jih sploh ne! Da si pameten da kar leze iz tebe:)

Visoko usposobljeni inženirji naredijo tudi motor kjer ketna niti 100k ne zdrži. Toliko samo...
Prikaži več možnosti