Skoči na vsebino

2001 E39 530iA

* * * * - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1987 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 020
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Na kulturni dan se je kulturno naredil prvi servis :ok2

- menjava olja (5W-40) in filtra
- dodan oil conditioner
- menjana štanga stabilizatorja
- menjan motorček zaklepa zadnjih levih vrat (z rabljenim delujočim)
- dolita servo in hladilna tekočina
- zalepljene zadnje vratne tapete, ki so odstopale
- odstranjen cup holder, ki bo naslednji teden zamenjan z okrasno letvico. Težave z njim sem imel, ker je že nekdo pred mano zadevo odstranjeval in polomil, tako da se je zataknil notri.
- poravnane sprednje luči, ki so stale nekoliko postrani, vsaki manjka en vijak za pritrditev.
- bolj kot ne neuspešen poskus poravnave sprednjega odbijača, ki je pri desnem kolesu rahlo visel proti tlem. Luft ima na nekakšnem drsniku, preko katerega je pritrjen na avto. Sicer ni pretirano moteče, ampak mi ni ušlo :-D
- poravnana tapeta na prtljažnih vratih, treba bo zamenjat še polomljene čepke, ki že prej niso držali
- ugotovljen razlog škripanja plastike okoli števcev na armaturki (tisti del, ki vsebuje stikala za luči) - pod letvicami je pritrjen s (polomljenimi) jezički, ki so privijačeni na armaturko.

Mogoče sem še kaj pozabil :ok2

Prihodnji teden gredo vratne tapete na preobleko v usnje (okrasni deli iz blaga in ročaji vrat).
V tem mesecu se bom poskusil zmenit še za obnovitev parabol, poliranje stekel žarometov in mogoče bi-ksenon. Luči svetijo res porazno, leva pa se močno megli zaradi vlage.

Pred menjavo kompleta koles z letnim bodo šle še 66-ke na obnovo. Barvo bom najbrž dal kar približno tako, kakršna je zdaj - nekoliko temnejša od originala.

Urejal x-driver, 08.02.2014, 18:14.

Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 689
  • Avtomobil: e93 325i

- menjan motorček zaklepa zadnjih levih vrat (z rabljenim delujočim) // pišuka, tole sem že jaz menjal poleti... če boš menjaval tapete, bi bilo dobro pogledati, da ni slučajno tista štangica kaj zvita, pa se zato motorček preveč napreza :confused

- zalepljene zadnje vratne tapete, ki so odstopale // misliš uno okrasno letvico na levi tapeti, ali kaj drugega? Poleti sva namreč s Schumijem lepila tisto folijo pod tapeto, ker je zamakalo v notranjost (standard E39 problem).

- odstranjen cup holder, ki bo naslednji teden zamenjan z okrasno letvico. Težave z njim sem imel, ker je že nekdo pred mano zadevo odstranjeval in polomil, tako da se je zataknil notri. // wasn't me :skrbast (res ne :-D)

No super, samo da beštja dela :ok

Si vrgel kar isto olje noter, kot je bilo do zdaj?

Urejal user_x, 08.02.2014, 18:57.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Bom pogledal jutri, zdaj imam še vse podrto. Zadnjič je sicer Schumi govoril, da je samo nekaj za namazat, danes je šel pa kar menjat motorček... je pa res, da je bil tudi tale že švoh. Tisto črno zadevo je potegnil dol, pa spet zalepil nekako ob strani po višini, češ da je tam kritično... Se pa ni nič spomnil, da bi on tisto kaj že delal :laugh
Tisti cup holder si že ti dobil na pol delujoč, kajne?

Isto ja. Po poti domov se mi je zdelo, da ima motor nekakšen prizvok, tak bolj vakuumski zvok (vvvvvvvv), najbolj slišen na AC pri 150kmh in 3k obratih, ko spustiš gas, da začne avto upočasnjevat. Ne zdi se mi ravno prijeten zvok. Kakšna ideja?
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

Bom pogledal jutri, zdaj imam še vse podrto. Zadnjič je sicer Schumi govoril, da je samo nekaj za namazat, danes je šel pa kar menjat motorček... je pa res, da je bil tudi tale že švoh. Tisto črno zadevo je potegnil dol, pa spet zalepil nekako ob strani po višini, češ da je tam kritično... Se pa ni nič spomnil, da bi on tisto kaj že delal :laugh
Tisti cup holder si že ti dobil na pol delujoč, kajne?

Isto ja. Po poti domov se mi je zdelo, da ima motor nekakšen prizvok, tak bolj vakuumski zvok (vvvvvvvv), najbolj slišen na AC pri 150kmh in 3k obratih, ko spustiš gas, da začne avto upočasnjevat. Ne zdi se mi ravno prijeten zvok. Kakšna ideja?

Malo ga spomin daje :-D isto mi je delal - potegnil folijo dol, pogrel tisto črno maso in zalepil nazaj. Potem je bilo dobro... očitno do zdaj. Nekje na forumu sem bral, da je najbolje tisto spraskat stran in na novo nanesti neko 3M pasto (ali nekaj takega :confused)

Tisti cupholder sem jaz že dobil tak, ja. Ampak je bil zatlačen notri, dokler ni nekdo bil brihten in ga šel vleč ven :fight Potem mi ga ni več uspelo spravit nazaj :-D Mi je bil pa prav priročen, ker je bil kot narejen za stojalo telefon :laugh

Motorček sva takrat menjala (mislim, da je celo napisan na računu, ki sem ti ga poslal), ampak isto za rabljenega - nekih 5 EUR? očitno je zdržal toliko, kolikor je bil vreden - bolj malo :laugh

Za zvok pa pojma nimam, kaj bi bilo?
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem mu dal 20 za motorček :laugh upam, da bo tudi zdržal 4x dlje :ok2

Namesto cup holderja smo se dogovorili za individualno vgradnjo držala na desni sedež :ok2 moram ga samo še najti, to držalo :skrbast :-D
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

O fuj, tisto je pa grdo :blah :-D
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Grdo? Z BMW-jem si bom pa ja eno lepo našel :skrbast :ok2 :laugh
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

Ajaaa... mau dolga lajtnga :hihi

Sem imel v mislih uni nosilec, ki ga všraufaš v sredinsko konzolo :skrbast
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Se mi je zdelo ja :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 690
  • Avtomobil: Nemški

Glede na začetni opis, sem pričakoval zelo slab avto, pa si presenetil s slikami. Zelo lepa, FL 5ka, oprema in barvna kombinacija pa sama po sebi tudi ni tako slaba. Pusti ga čimbolj originalnega, kot je le vse te malenkosti popravi, da bo vse delujoče. Glede felten, gre moj glas za original barvo, taka kot je tovarniška :ok Naj ti služi, pa veliko užitka pri vožnji nad 500m :laugh p.s. volan naj tudi ostane tak kot je ima vse potrebno, ročna pa res kliče po zamenjavi z lesenim ročajem :ok

LP
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

S tistim opisom sem namenoma pretiraval, sem bil nekako posebne volje tisti dan :laugh sem pa menda opisal skoraj vse napake, razen kakšnih neomembe vrednih, tako da je vsekakor zelo dober avto :ok

Avto ostaja originalen, nekaj bo netovarniških dodatkov, ki bodo izgledali skoraj tovarniško (upam :-D), feltne sem se pa nekako odločil, da jih bom pustil v tej malce temnejši barvi, ker mi original izgleda malce preveč... neprimerna za to obliko :ok2 bom pa glede tega verjetno še razmišljal, do konca zime je še daleč :)
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Leva luč po dveh dnevih sušenja v kurilnici zaenkrat ne kaže znakov vlage po krajši vožnji in pranju z vodo. Prej je bilo to že dovolj za močno zameglitev. Me zanima, kako bo v naslednjih dneh.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem se veselil prezgodaj, se že rosijo nazaj, čeprav precej manj kot prej :blackeye
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 368
  • Avtomobil: Bmw

Sem se veselil prezgodaj, se že rosijo nazaj, čeprav precej manj kot prej :blackeye

Presušit jih moraš, potem dat nekam ven pod streho, da bodo imele luči enako temperaturo kot okolica, potem jih pa zmontiraj, seveda je pa treba imeti tudi nove dihtunge...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Se je izkazalo, da se zarosijo samo ob "izrednih" razmerah, tako da je žaromet zdaj že par dni suh :ok bo pa tako ali tako še odprt in na novo zatesnjen.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes so spet lepo zamegljeni :ok2 včeraj 11° zvečer, danes malo nad nulo, že od zjutraj pada leden dež - sneg, ki se nekoliko prijema, ga pa sproti topi... očitno pogoji za instant zameglitev žarometov :napaka
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Današnje novosti:
- zamenjana tesnila čez žaromete, ki so razpadla
- polomljeni cup holder zamenjan z okrasno letvico v nekakšni skoraj črni barvi. Taka se dobi v kombinaciji z lesenimi letvicami
- kupljen pomični sredinski naslon za roke
- vratne tapete oddane v predelavo v usnje
- avto je obrnil 160.000 km po števcu :-D
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 435
  • Avtomobil: e46 323ci

Sem ti že enkrat rekel, da vlago spraviš vn samo, če luči odpreš, posušiš, premažeš stekla s sredstvom proti rošenju (naneseš sredstvo na krpico in samo predrgneš stekla), ter zamenjaš tesnila med steklom in ohišjem luči.
Drugače kot tako nebo šlo. Sem imel na bivši 318 isti problem in, ko sem to naredil ni bila nikoli več zarošena nobena luč.

Lp

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni tesnilo med steklom in ohišjem, pač pa lepilo/tesnilna masa. Bom pa itak popravljal parabole, tako da bo luč razdrta in tisto lepilo urejeno.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Katero sredstvo proti rošenju stekel pa? Sam imam od neke firme za čeladne vizirje proti rošenju, pa je en klinc vse skupaj. Če potem ko namažeš in se posuši zadevo do čistega zbrišeš je dobro točno za en dan, če pa pustiš in ne zbrišeš na koncu, je pa notri vse lisasto, plus skozi vizir se ti ponoči vse luči blazno bleščijo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti