Skoči na vsebino

Obnova VW T3 Camper

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
658 odgovorov v temi
TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 911
  • Avtomobil: zgoraj brez

Spustit pa homologirat pa po moje ne bi smel biti problem, no mogoče malo manj kot si prikazal na slikah, saj se veliko teh kombijev vozi spuščenih.

To seveda ni problem, edino potem lahko pozabiš na status starodobnika, meni se pa glih za to gre. Takšna je naša zakonodaja. Upam da se bo pri tem kaj spremenilo, oz. koliko sem slišal naj bi deleli že na tem.
Zaenkrat pridejo bilstein B6 in originalni fedri.

kataforeza je ubistvu potapljanje delov neko posebno barvo (nevem točno kakšno) po tem postopku je zadeva črne mat barve. jaz nato odnesem kar je takih delov (podvozje, razni nosilčki,feltne....) na prašno barvanje. tu se en del zaključi. čez kataforezo lahko tudi barvaš z ''navadnimi'' barvami. kataforeza se odlično odnese saj dobesedno (če je seveda dobro speskano in očiščeno) zalije vse kotičke, ki jih z samim barvanjem nemoreš.

za poden sem pa jaz naredu takole:
-odstranil ''gumi'' izolacijo na podnu z suhim ledom, tako da sem posul po podnu, in ko je zmrznilo samo malo popraskaš in pade dol
- izrezal rjave dele/zamenjal
-pobarval z temeljno mobihel-zelena
-čez epoxsi prajmer-bela gladka zadeva
-body čez
-pogojno barvanje (koloteki, notranji blatniki, poden sem pustil črn.)

kjer starega body ja nespraviš stran in se drži ok, ga samo fino spucaš z nitrom in novega čez vse.

tko sem jaz naredu na mojemu golfu 1 77'

Ja, sem malo poguglal in je to res dobra zedeva. Vidim, da jih večina vozi k temu http://www.licarstvo-strukelj.si/ Verjetno si tudi ti peljal k njemu. Ko bom imel vse tako daleč ga bom vsekakor kontaktiral in se probal dogovoriti.

Za pod pa vidim da bo moja metoda kar vredu. Ti si sicer barval najprej s temeljno in potem gor epoxi. Kolikor sem se zanimal je Epolor epoxi temeljna barva, tako da grem kar s tem čez. Edino me zanima, če lahko kar cel pod po pekanju premažem z Wurthom ali raje ne. Po moje ne more nič škoditi, pa tudi piše, da lehko čez njega barvaš brez predhodne obdelave (brušenja).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 170
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

točno k temu majstru vozim na kataforezo.:ok
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

....najprej Tom svaka čast, da se greš lotiti takšen projekt:metalc :metalc :metalc :eek...kapa dol....

Hvala.

...no zdaj pa:)....moje osebno razmišljanje:cool....če bi moja teta imela jajca bi bila stric, se pravi, če bi jaz....se tega nebi lotil, ker mi t3, recimo ni všeč,da se lepo izrazim:), če že mi je recimo T1 in T2, ampak je tudi osnovna cena teh krat x, tako, da te razumem....in ker ga ne moreš spustiti ala....

T1 je seveda nedosegljiva želja, tako kot E30 M3.
T2 sem gledal, pa so tudi tukaj žal cene pobegnile, kar pa je za obnovit pa je v zelo slabem stanju, tako da na koncu ni preostalo kaj drugega kot T3, pa še tu sem se moral zelo potruditi, da sem našel primernega za primeren denar.
Glede višine pa bom videl, kakšna bo zakonodaja takrat ko ga bom registriral, ker se skoz nekaj spreminja.

bi ga jaz optično malo dvignil, bi pa definitivno delal na tem, da bi imel zraven obvezno (za dopust, ne pa tudi za vikend izlete) Teardrop caravan

https://www.google.s...m=isch&imgdii=_

...ker pa so te "prikolice" svinjsko drage, če jo pa narediš sam (kar verjamem, da bi jo znal:ok, glede na vse projekte) bi pa vzelo ravno tako veliko časa in €, zato bi gledal raje v tej smeri

...cena verjetno ni zadnja....http://www.avto.net/....asp?ID=7759256

...in si jo predelal optimalno po svoje:ok2...recimo grobi pribljižek temu...

....ampak bistveno cenejše....

...ker vidim, da kljuko že imaš, pa je škoda, da bi bila neizkoriščena:ok2

Ja, upam da bo kljuka kdaj izkoriščena in tvoja ideja za tako prikolico je več kot odlična. Ampak mogoče gdaj v prihodnosti. Zaenkrat bodo 4 ležišča v kombiju dovolj, več se nas pa tako ne bo smelo peljati.

lp

joda

Respect za vse vlozeno in cas v glavnem srečno z projektom. Upam da ti prinese veselje in zadovoljstvo kot se noben projekt na tem forumu! :)

Enjoy it ;)

Ja, to vem oz. kar čutim na svoji koži pri obeh kabrioletih, da je trg v kur... Vseeno pa gledam na moje projekte kot eno naložbo, ki je vsako leto več vredna. Je pa res, da se vse konča ko bo zagustilo in bo treba nekaj nujno prodat.
Drugače pa hvala za želje.

Hud projekt :) Vem za enega t3 (westfalia joker), ki je pa ravno v barvanju.

Veliko sreče s projektom želim!

pille: wtf? :puzzled

Hvala. Če obstajajo kje kakšne slike prenove Jokerja, se priporočam.

Urejal Eddy, 04.02.2014, 16:14.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ales.
ales.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 802
  • Avtomobil: BMW

mislim da ni potrebno mazanje kompletnega poda z wurthom bi pa jaz na tvojem mestu prvo speskal potem povaril in pokrpal luknje in še enkrat speskal kjer je varjeno
Prikaži več možnosti

klemen161
klemen161

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 774
  • Avtomobil: e39 touring

moj stric je hotel t3 transporterja spremeniti v camperja, je ze imel vso mehaniko postimano, samo licerija in notranjost ga je se cakala.... pa mu je vceraj bor po avtu padel...:blackeye
Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 500

@Joda je dobro predlagal tole s prikolico. Na 3 sliki kjer se vidi oprema prikolice bi rekel da kuhinje v prikolici potem ne bi rabil saj bi bila v avtodomu. Samo to je še daleč daleč.... Najprej camper potem pa dalje. Jaz ga bom tudi imel, vendar moj cilj je kupit ze obnovljenega ali odlično ohranjenega ker sam nisem za te stvari. Veselje je že, prostora, časa in znanja pa žal ne. Želim ti uspešno obnovo z čimmanj stroškov.

great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

V soboto sem bil priden v delavnici. Delal sem kar 14 ur, vmes pa sem imal še obisk dveh forumašev iz VWcampers.si in dobil tudi prve nove dele za moj projekt.

Rezultat pa je (objavlam samo del slik, ker slikam vsak detajl in vijak in je brez veze da vse to objavljam):

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Lepo zrjavelo:

Objavljena slika

Lepo zamaščeno:

Objavljena slika

Objavljena slika

In pa 95% demontirano podvozje:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

http://shrani.si/f/4...2-08-210829.jpg

Počasi se nabira kar bo šlo na peskanje ter potem v nadaljnjo obdelavo:

http://shrani.si/f/2...2-08-210838.jpg

http://shrani.si/f/2...2-08-210846.jpg

Pa še moj novi prijatelj, s katerim si bova v naslednjih tednih delal družbo:

http://shrani.si/f/2...2-08-092120.jpg

se nadaljuje....
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 420
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...tebi se bo toliko stvari nabralo, das se ti splača že v LJ pripeljat na peskanje:)...al pa če oni pridejo k tebi:ok2

lp

joda

Urejal joda, 10.02.2014, 10:28.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 793
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Hud projekt bom z veseljem spremljal.

Naj še dodam glede kataforeze.
Največji plus (saj zame) je da kataforeza zaščiti votel obdelovanec tudi iz notranje strani.
Ko sem delal v podjetju kjer prašno barvajo, sem se pogovarjal z majstrom in omenil, da najraje vidi, da so jekleni polizdelki kar v kataforezi (baje bolje prime in boljša protikorozijska zaščita).

Drugače se največkrat dobi karoserijske dele v kataforezi (črno ''pobarvani''), ali pa gišteli od motorjev so zaščitena iz kataforezo in še veliko drugih delov (sploh za notranjo uporabo).

Tako,da vsekakor priporočam kataforezo.
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...tebi se bo toliko stvari nabralo, das se ti splača že v LJ pripeljat na peskanje:)...al pa če oni pridejo k tebi:ok2

lp

joda

Tole se bo delalo pri meni:

http://www.dkts.si/A...suhim ledom.pdf

Sem že zmenjen, da mi dostavijo stroj in suhi led, pa tudi kompresor sem si že zriktal. Predvidoma bom peskal 1. in 2.3.

Hud projekt bom z veseljem spremljal.

Naj še dodam glede kataforeze.
Največji plus (saj zame) je da kataforeza zaščiti votel obdelovanec tudi iz notranje strani.
Ko sem delal v podjetju kjer prašno barvajo, sem se pogovarjal z majstrom in omenil, da najraje vidi, da so jekleni polizdelki kar v kataforezi (baje bolje prime in boljša protikorozijska zaščita).

Drugače se največkrat dobi karoserijske dele v kataforezi (črno ''pobarvani''), ali pa gišteli od motorjev so zaščitena iz kataforezo in še veliko drugih delov (sploh za notranjo uporabo).

Tako,da vsekakor priporočam kataforezo.

To s kataforezo se super sliši in sem sedaj že siguren, da bom vse snemljive dele peljal tja. Edino me zanima, kako se lahko začšitijo tisti deli, kjer ne želim da bi bilo pobarvano (zavorni cilindri odznotraj, pesta tam kjer pride ležaj,....).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

zavorne cilindre sem jaz pustil sestavljene in zamenju gumice šele po končanem postopku (kataforeza +prašno) pesta pa ima majstor (saj ta k mu jaz nosim) ko nek selotejp (neka zelena zadeva) in se potem povije, prelima,.... kar nočeš barvati.

nepozabi dati vijakov starih vijakov (če nenajdeš ustreznega navojnega koraka: malo manjši vijak in par mm teflona okoli vijaka) v navoje kjer so. da jih z peskanjem, kataforezom... neuničiš zapacaš.
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

zavorne cilindre sem jaz pustil sestavljene in zamenju gumice šele po končanem postopku (kataforeza +prašno) pesta pa ima majstor (saj ta k mu jaz nosim) ko nek selotejp (neka zelena zadeva) in se potem povije, prelima,.... kar nočeš barvati.

nepozabi dati vijakov starih vijakov (če nenajdeš ustreznega navojnega koraka: malo manjši vijak in par mm teflona okoli vijaka) v navoje kjer so. da jih z peskanjem, kataforezom... neuničiš zapacaš.

To so zelo koristne informacije.
Sem tega mojstra sedaj kontaktiral preko maila in čakam na odgovor.

Rad bi dal ponikljati tudi vse vijake, ki so še uporabni.
Na internetu sem našel tega: http://www.galma.si/
Ima kdo izkušnje (cena/kvaliteta)? Tega sem izbral zato ker je glih iz Radomelj tako kot tisti, ki dela koheforezo, da prišparam na potnih stroških.

Priporočate koga drugega? Kako morajo sploh vijaki biti pripravljeni za ta postopek, ker sedaj so eni zrjaveli, drugi zamaščeni, tretji pa pobarvani...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

kontaktiraj uporabnika @ravo, on kromira, pripravlja izdelke za nadaljni postopek ti bo znal svetovati.
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Hay!

lp

joda

Ti iz izkušenj povem da teh delov niti približno ni toliko da bi se "izplačala" terenska storitev peskanja,...

Tole se bo delalo pri meni:

http://www.dkts.si/A...suhim ledom.pdf

Sem že zmenjen, da mi dostavijo stroj in suhi led, pa tudi kompresor sem si že zriktal. Predvidoma bom peskal 1. in 2.3.

Bom te tako previdno vprašal zakaj si se odločil (v tem primeru) za najem naprav za suhi led, kaj od tega postopka pričakuješ, koliko ledu nameravaš porabiti (oz. kakšno količino/strošek za suhi led si prevdvidel).

Če ni skrivnost kakšna je cena za dnevni najem opreme in kje si jo najel (Messer?)?
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 420
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Ti iz izkušenj povem da teh delov niti približno ni toliko da bi se "izplačala" terenska storitev peskanja,...

...tisto terenska je bilo bolj v hecu kot zares:)...drugače pa smo lansko leto našli v Ljubljani eno bejbo, ki peska za 40€/h....mene je prišlo peskanje vseh 4-h čeljusti, obeh bumerangov, pa še ena mala stvar zraven, pa se ne spomnim kaj:confused 18€, pa še to zato, ker sem šel iskat naslednji dan in se je malo, za odtenek nabralo površinske rje, tako, da je še enkrat vse dobro "spihala"....če bi imel pa zraven še ene dva kompleta bi bila pa cena verjetno ista, ker je bila košara na pol prazna....poleg mojih delov so bile še od ene stranke eni deli podvozja...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 064

Hay!

...tisto terenska je bilo bolj v hecu kot zares:)...drugače pa smo lansko leto našli v Ljubljani eno bejbo, ki peska za 40€/h....mene je prišlo peskanje vseh 4-h čeljusti, obeh bumerangov, pa še ena mala stvar zraven, pa se ne spomnim kaj:confused 18€, pa še to zato, ker sem šel iskat naslednji dan in se je malo, za odtenek nabralo površinske rje, tako, da je še enkrat vse dobro "spihala"....če bi imel pa zraven še ene dva kompleta bi bila pa cena verjetno ista, ker je bila košara na pol prazna....poleg mojih delov so bile še od ene stranke eni deli podvozja...

lp

joda

Mogoče kak kontakt, lahko tudi na PS.

LP tii
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 793
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Rad bi dal ponikljati tudi vse vijake, ki so še uporabni.
Na internetu sem našel tega: http://www.galma.si/
Ima kdo izkušnje (cena/kvaliteta)? Tega sem izbral zato ker je glih iz Radomelj tako kot tisti, ki dela koheforezo, da prišparam na potnih stroških.

Priporočate koga drugega? Kako morajo sploh vijaki biti pripravljeni za ta postopek, ker sedaj so eni zrjaveli, drugi zamaščeni, tretji pa pobarvani...

Živjo, jaz sem imel z Galmo izkušnje. Sicer nisem dal nikljat ampak kromirat.
Nisem najbolj zadovoljen z njihovo storitvijo. Ko sem pripeljal obdelovance sem vprašal koliko približno bo prišlo in majster povedal da čez xx ceno nebi smelo biti in sem rekel, da mi odgovarja. Ko sem šel po obdelovance mi majster pove dvakrat višjo ceno kakor je bilo dogovorjeno, da čez to ceno 100% nebo šlo (sej razumem, da se cena lahko dvigne samo za 100% pa nisem pričakoval, sploh ker sem bil dijak še takrat). 2. napaka je bila, da nisem podrobno pogledal stvari (se mi je malo mudilo in še na debelo je bilo zavito s folijo in bi potreboval kar nekaj časa da vse odvijem). Ko sem prišel domov sem bolj podrobno šele pogledal :crazy
Sej nerečem vsak ima kdaj slab dan samo tisti, ki je poliral zadeve je imel uber slab dan in se je vse poznalo čez krom.

Mogoče sem samo jaz naletel na slab dan takrat vendar jaz več tja ne peljem, tudi če moram 100km dlje peljat.
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik

Bom te tako previdno vprašal zakaj si se odločil (v tem primeru) za najem naprav za suhi led, kaj od tega postopka pričakuješ, koliko ledu nameravaš porabiti (oz. kakšno količino/strošek za suhi led si prevdvidel).

Če ni skrivnost kakšna je cena za dnevni najem opreme in kje si jo najel (Messer?)?

V prvi vrsti zato, ker bom stroj dobil zastonj (poznanstvo v firmi), za led pa se še pogajam, pa tudi zato ker je manj svinjarije. Nekaj smo govorili o 250kg leda, samo jaz nimam pojma če bo to dovolj ali ne, ker se mi ne sanja kakšna bo poraba. Malo me edino skrbi, ker dobim stroj in kompresor na izposojo za vikend in če mi bo zmanjkalo leda, potem ne bom mogel do njega, stroje pa moram v nedeljo vrniti. Je pa Messer. Kaj pa od tega pričakujem, pa niam pojma. Upam da čim več.
Če imaš izkušnje, potem prosim napiši.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 735
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

Objavljena slika

Evo @Tom, še ena ideja za prikolico (v kolikor bo seveda interes, finance...) :)

Sicer pa vsa čast za popolno renoviranje tega kombija, na katerem dela res ne manjka.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

V prvi vrsti zato, ker bom stroj dobil zastonj (poznanstvo v firmi), za led pa se še pogajam, pa tudi zato ker je manj svinjarije. Nekaj smo govorili o 250kg leda, samo jaz nimam pojma če bo to dovolj ali ne, ker se mi ne sanja kakšna bo poraba. Malo me edino skrbi, ker dobim stroj in kompresor na izposojo za vikend in če mi bo zmanjkalo leda, potem ne bom mogel do njega, stroje pa moram v nedeljo vrniti. Je pa Messer. Kaj pa od tega pričakujem, pa niam pojma. Upam da čim več.
Če imaš izkušnje, potem prosim napiši.

Ok, realno gledano je efektivnost suhega ledu odvisna od več dejavnikov... Kompresor mora biti resnično zmogljive sorte (priporočljivo je od 5000 m2/min in več ter po možnosti 8 in več barov tlaka, kjer suhi led dejansko postane zelo učinkovit). Mi smo, če se je le dalo in če so to obdelovanci dopuščali uprabljali tlak 10-14 barov. Skratka, več kot boš imel tlaka, bolje bo, večjo hitrost in posledično tudi kinetično energijo bodo imeli delci (peleti) suhega ledu. Posledično bo večja učinkovitost čiščenja in ekonomičnost porabe materiala.

Poraba suhega ledu oz. samo doziranje se da regulirati na stroju. Tako ti bo lahko omenjenih 250 kg zadoščalo za cel dan čiščenja, če pa boš imel doziranje na max. (tudi zaradi prenizkega tlaka) pa boš denimo delal "samo" 4 ure. V praksi to pomeni da ti bo materiala prej zmanjkalo kot ostalo (glede na obseg dela in razpoložljivo količino).

Na učinkovitost suhega ledu kot čistilnega medija, močno vpliva tudi njegova starost. V praksi se pokaže da so sveži peleti najboljši, naslednji dan je njihova zmogljivost (ob primernem hranjenju v termo posodi) še ok, dva dneva starim peletom pa zmogljivost čiščenja že znatno pade (pa tudi sublimacija=izguba materiala v zaprti posodi znaša cca. 10% dnevno).

Trenutno obnavljam IMV kombi, letnik 1977 in ravno ta četrtek nameravamo pri podjetju BLAST TEHNIK izvesti čiščenje podvozja in motorja s suhim ledom (ta čas bo karoserija na klasični obdelavi s peskanjem). Pripnem ali ti pošljem na PS kako fotko/video.

Do takrat pa si lahko pogledaš filmček: Odstranjevanje stare zaščite iz podvozja

Urejal jetam, 11.02.2014, 18:31.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.