Skoči na vsebino

Uradno: Serija 2 Active Tourer (F45)

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
399 odgovorov v temi
Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 253
  • Avtomobil: OOOO

Kosmic, daj mi prosim pomagaj, ker vozis tole ropotuljico :)
Tasco je ocitno prepricala dinamika (kako jo nebi ce je primerjala s kariolami) od active tourerja in gre kmalu v nakup.
Navijam za 218d, ker je preizkusen motor. Ali so kaksni zadrzki razen ketne? Se pojavljajo kaksne hibe na podvozju, si kaj bral?
Z neko srednjo opremo in popusti se da kar nekaj dobiti ven. Meni sicer ni vsec, ampak nic zato. Primerja pa z B razredom. Si ti vozil slucajno oba? Koliko je vec udobja pri zvezdi? Da ne bom potem jst kriv da jo premetava..
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 833
  • Avtomobil: ne mlada e tri devet

Evo, sedaj imamo tudi uradno potrditev, da je to avto za starejše dame. :ok2

[registracija: GO-SPA]

lol, to sm zadnjič vidu v Lj. Res je bila ena gospa notri :D

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Kosmic, daj mi prosim pomagaj, ker vozis tole ropotuljico :)
Tasco je ocitno prepricala dinamika (kako jo nebi ce je primerjala s kariolami) od active tourerja in gre kmalu v nakup.
Navijam za 218d, ker je preizkusen motor. Ali so kaksni zadrzki razen ketne? Se pojavljajo kaksne hibe na podvozju, si kaj bral?
Z neko srednjo opremo in popusti se da kar nekaj dobiti ven. Meni sicer ni vsec, ampak nic zato. Primerja pa z B razredom. Si ti vozil slucajno oba? Koliko je vec udobja pri zvezdi? Da ne bom potem jst kriv da jo premetava..

Mogoče ti lahko jaz bolj pomagam..brat ima loaded B 180cdi (verjetno najbolj naložen prodan v SLO, za cca 16k dodatne opreme), punca pa 218d avtomatik...

218d je boljši v vsem, za korak, dva, mogoče celo kje tri. 50k km, menjane pravkar ploščice sprednje, motor laufa lepo, je že B47 in ne N47 in nima več problemov z verigo, pa tudi dosti bolj uglajen je. 

Avto je odprt na 194hp in 421Nm navora, skupaj z 8st menjalnikom in 1470kg je kar hiter avto. Recimo Golf 7 GTD ali F30 320D 184hp ga ne držita ne glede na hitrost pospeševanja. Po ovinkih se ga tudi da peljati zelo dinamično, s pravimi gumami. In marsikomu ni nič jasno, glede na izgled avta in en izpuh...

Podvozje je pri 50k km še kot novo, niti pike rje nikjer.

Avtocesta 150/160km/h potovalna hitrost, brez problema, cca 5.5L/ porabe pri takšni vožnji, neutrudujoče in tiho. 

V Vrhniški klanec gre 200+ brez problema, če se pohodi pri odcepu za Vrhniko od 100km/h dalje...sem pred časom nepričakovano naletel na vrhu na radar...

Meni ni niti 1% žal, da sem ga kupil, ker je vrhunski...

lp,m

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Mogoče ti lahko jaz bolj pomagam..brat ima loaded B 180cdi (verjetno najbolj naložen prodan v SLO, za cca 16k dodatne opreme), punca pa 218d avtomatik...

218d je boljši v vsem, za korak, dva, mogoče celo kje tri. 50k km, menjane pravkar ploščice sprednje, motor laufa lepo, je že B47 in ne N47 in nima več problemov z verigo, pa tudi dosti bolj uglajen je. 

Avto je odprt na 194hp in 421Nm navora, skupaj z 8st menjalnikom in 1470kg je kar hiter avto. Recimo Golf 7 GTD ali F30 320D 184hp ga ne držita ne glede na hitrost pospeševanja. Po ovinkih se ga tudi da peljati zelo dinamično, s pravimi gumami. In marsikomu ni nič jasno, glede na izgled avta in en izpuh...

Podvozje je pri 50k km še kot novo, niti pike rje nikjer.

Avtocesta 150/160km/h potovalna hitrost, brez problema, cca 5.5L/ porabe pri takšni vožnji, neutrudujoče in tiho. 

V Vrhniški klanec gre 200+ brez problema, če se pohodi pri odcepu za Vrhniko od 100km/h dalje...sem pred časom nepričakovano naletel na vrhu na radar...

Meni ni niti 1% žal, da sem ga kupil, ker je vrhunski...

lp,m

Hvala ti!
Kaj pa udobje/trdota, ce primerjas z B. Po moznosti na podobno velikih feltnah?
Problem je samo ta, da je precej razlike med 18d in 16d, ampak glede na to da je tasca dosti na AC in se vec na relaciji po lokalni cesti se mi v vseh pogledih zdi smiselno dopalcati za 18d.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Hvala ti!
Kaj pa udobje/trdota, ce primerjas z B. Po moznosti na podobno velikih feltnah?
Problem je samo ta, da je precej razlike med 18d in 16d, ampak glede na to da je tasca dosti na AC in se vec na relaciji po lokalni cesti se mi v vseh pogledih zdi smiselno dopalcati za 18d.

Zanimiva stvar je 225xe...pa še pogon na vsa 4 kolesa dobi, avtomatik serijsko, cenovno pa z odšteto subvencijo 4500 eur pride skoraj na ceno 218d avtomatika...

B je mehkejši, 2 AT udobnejši. 

S tem, da ima B 7 prestav dvosklopčni menjalnik, ki ni tako uglajen kot 8st aisinov v 2AT. Pa tudi kar se motorja tiče ni primerjave... Brat ima še Mercedesovega 180cdi, malo za tem so začeli dajati noter renojeve 1.5dci... v osnovi B180cdi gre zelo slabo, 218d pa presenetljivo ok.

lp,m

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimiva stvar je 225xe...pa še pogon na vsa 4 kolesa dobi, avtomatik serijsko, cenovno pa z odšteto subvencijo 4500 eur pride skoraj na ceno 218d avtomatika...

B je mehkejši, 2 AT udobnejši. 

S tem, da ima B 7 prestav dvosklopčni menjalnik, ki ni tako uglajen kot 8st aisinov v 2AT. Pa tudi kar se motorja tiče ni primerjave... Brat ima še Mercedesovega 180cdi, malo za tem so začeli dajati noter renojeve 1.5dci... v osnovi B180cdi gre zelo slabo, 218d pa presenetljivo ok.

lp,m

Hvala za info..
Huh, pri hibridu me bide tale odstavek iz siola:
Med vožnjo proti Piranu s tempomatom na 134 (dejanska hitrost 130 kilometrov na uro) je pri Kozini v bateriji ostalo še 25 odstotkov energije. Po prihodu na cilj 500 višinskih metrov nižje je stanje baterije naraslo na 43 odstotkov, potovalni računalnik pa je prikazoval porabo 6,3 litra na sto kilometrov pri povprečni hitrosti 97 kilometrov na uro. Poraba je bila večja, kot smo pričakovali.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 760
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A to je veliko? Zadeva je bencinar kolikor vem, pa tut samo navzdol niso ravno šli, plus povprečna hitrost do PIRANA skoraj 100 je tudi kar konkretna.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • XIN je všeč

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik

Poraba 6,3L iz Lj do Pirana s povprečno hitrostjo 100kmh se tudi meni ne zdi velika. Pravzaprav je za 4x4, bencinar, avtomatik precej nizka!

Z dizlom bi bilo mogoče 0,5L manj.

AT ni ravno biser aerodinamike (= je previsok).

Nakup hibrida je precej bolj smiseln, če je večji delež mestnih voženj. Tam res pridejo do izraza prednosti, pomojem bi bila poraba v mestu nižja vsaj za 1/3 napram dizlu, če ne še več (s polno baterijo).

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

A to je veliko? Zadeva je bencinar kolikor vem, pa tut samo navzdol niso ravno šli, plus povprečna hitrost do PIRANA skoraj 100 je tudi kar konkretna.

Ni veliko, sploh ker je treba biti fer in upostevati da se je baterija napolnila za 5km voznje na elektriko v mestu.
Ampak,vem kako je ko se tasce pelje v Split veckrat letno. Vozi se vec kot 130 in tam bi ta avto upesal. Zal.

Poraba 6,3L iz Lj do Pirana s povprečno hitrostjo 100kmh se tudi meni ne zdi velika. Pravzaprav je za 4x4, bencinar, avtomatik precej nizka!
Z dizlom bi bilo mogoče 0,5L manj.
AT ni ravno biser aerodinamike (= je previsok).

Nakup hibrida je precej bolj smiseln, če je večji delež mestnih voženj. Tam res pridejo do izraza prednosti, pomojem bi bila poraba v mestu nižja vsaj za 1/3 napram dizlu, če ne še več (s polno baterijo).

Mestne voznje skoraj ni. 4x4 na avtocesti definitivno ni (od 100km/h dalje), avtomatik ne igra vloge ce eno uro sploh ne prestavis.
Definitivno je pa to prava stvar za nekoga ki ma vsaj 25% mesta!
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik

Definitivno je pa to prava stvar za nekoga ki ma vsaj 25% mesta!

Ali je doma kje v rovtah (4x4 + regeneracija v dolino).

V tem primeru (AC) je potem logična izbira dizel.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali je doma kje v rovtah (4x4 + regeneracija v dolino).

V tem primeru (AC) je potem logična izbira dizel.

Na obali je :) tako da mislim da bo sla kar 218d probat pa naj se potem odloci ;)
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 132
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Sodelavec je gledal B200dA pa sva sla skupaj pogledat enega belega AMG paket lustna oprema, samo avto je pa za vozit pogreb, ne recem notri je lep tudi zunaj za videt super, samo voznja pa totalno brezvezna, jaz bi se tega navelical v 4 dneh (lih tolk dolg da mal sprobam razlicne barve ambientne osvetlitve :-D)
Prikaži več možnosti

F30LCI
F30LCI

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46
  • Avtomobil: E90 LCI

Facelift za AT in GT:

https://www.press.bm...e-2-gran-tourer
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 220
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Sam še vedno mi je grd  :crazy

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 868

P90288880_high_Res_the-new-bmw-2-series.

P90289981_high_Res_the-new-bmw-2-series.

BMW-2er-_Active-_Tourer-_Facelift-2018-_

BMW-2er-_Active-_Tourer-_Facelift-2018-_

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 703
  • Avtomobil: skunk :)

A ni bilo rečeno, da 225xe ne ustreza več kriterijem za eko subvencijo?

So "poštimali" emisije, ali?

https://www.avto.net...ance Active ...

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik

A ni bilo rečeno, da 225xe ne ustreza več kriterijem za eko subvencijo?

So "poštimali" emisije, ali?

https://www.avto.net...ance Active ...

Kolikor berem, so dvignili nivo CO2 v subvenciji iz 50g na 80g/km.

Tako da spet pripada 4500€ "free money"

https://www.ekosklad...plicationID=373

(Vbistvu do nedavnega sploh nisem vedel, da navadni (ne plug-in) hibridi niso več upravičeni do subvencije...)

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan in BMW Deutschland uporabnikom je všeč to sporočilo

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 706
  • Avtomobil: roadsTTer

A kdo mogoče ve, če imajo ti akcijski 216i android auto in apple carplay? Ne najdem opisa nikjer kaj pomeni postavka 6FW media.

Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 706
  • Avtomobil: roadsTTer

Sem preveril, nima. Niti ni možno dodati dab tunerja.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Takole bi pa izgledat AT, če ga bi začeli izdelovati v 90-tih (E1). :ok2

60217905_589162664929217_359468495154026

Urejal Rottie, 15.05.2019, 14:48.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti