Skoči na vsebino

Cene nepremičnin v Sloveniji

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
4330 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 284
  • Avtomobil: BMW logicno

Cena stanovanja, niti ni divja, divja je navedba 820 eur najemnina,  tako stanovanje pa neopremljeno, po mojem bi bil vesel, da dobiš 550 - 620 eur. 

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 448
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Cene stanovanj se ze ohlajajo, najemnine niti ne se.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 558
  • Avtomobil: LPP Urbana

N

Cena stanovanja, niti ni divja, divja je navedba 820 eur najemnina,  tako stanovanje pa neopremljeno, po mojem bi bil vesel, da dobiš 550 - 620 eur.

Ce mi jamcijo s pogodbo za dobo 60 mesecev, da bo najemnina taksna kot jo oni oglasujejo kupim stanovanje brez nizanja cene.

Seveda na to ne bodo pristali...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 823
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Jp, zadnje pol leta, počasi pada...

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne le, da se nepremicnine ohlajajo...ohlaja se povprasevanje po kreditih za nakup nepremicnine.

Cedalje vec je kreditov za nakup luksuznih dobrin.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 691
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Hay!

...to stanivanje je Amerika proti podobnim, ki se/so se prodajala v Šiški in podobnih lokacijah v protnem stanju...

lp

joda

Prodala joda, PRODALA  :ok2 Šiška je pač Šiška, čeprav je za tebe to tretji svet... številke govorijo drugače :obrvi  :laugh

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 284
  • Avtomobil: BMW logicno

N
Ce mi jamcijo s pogodbo za dobo 60 mesecev, da bo najemnina taksna kot jo oni oglasujejo kupim stanovanje brez nizanja cene.

Seveda na to ne bodo pristali...

Jaz tudi takoj  ali, pa da mi za najemnino za 5 let spustijo ceno, jaz plačam v posest pa prevzamem čez 5 let.......    lepo pravljico so spisali.....

Ne le, da se nepremicnine ohlajajo...ohlaja se povprasevanje po kreditih za nakup nepremicnine.

Cedalje vec je kreditov za nakup luksuznih dobrin.

Aja ta zadnji stavek je katasrofa, potem malo počakajmo na novo krizo in bodo luksuzne dobrine , skoraj napol zastonj, saj tam cena ne pada, kot na racionalnih dobrinah, pač pa zelo rapidno.......

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 322
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Prodala joda, PRODALA  :ok2 Šiška je pač Šiška, čeprav je za tebe to tretji svet... številke govorijo drugače :obrvi  :laugh

... Šiška je velika in so predeli, ki so čisto ok, nikakor pa ne predeli kjer se nahajajo blokovska stanovanja...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hay!

... Šiška je velika in so predeli, ki so čisto ok, nikakor pa ne predeli kjer se nahajajo blokovska stanovanja...

lp

joda

Bloki so v Šiški eni najbolj posrečenih v celi Ljubljani, ker imajo okoli veliko igrišč in travnikov. Tega niti vi na Prulah nimate, poleg tega ti rabiš celo večnost da prideš recimo do obvoznice, od mene do tam je pa samo minutka. Zaradi tega je Šiška vredna zlata in se nepremičnine tu v zlatu tudi plačujejo, dobesedno. Hiše so pa sploh zgodba zase, cene so nore in v bistvu je dostikrat niti kupit ne moreš, ker se tudi po več let nobena sploh ne prodaja. Govorim seveda za hiše in bolj urejenih šišenskih sosesk, imaš tudi relativno neugledne predele s starimi večstanovanjskimi nevzdrževanimi bajtami, tisto je drugo. Skratka, prava nepremičnina v Šiški je zlata naložba.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 448
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Siska je top. Meni je zanimivo recimo, kako folk placuje 25k za garazo v terasastih blokih.
Garsonjera 24m2+terasa pa je tle okroglih 100k. Seveda brez parkinga.
Prikaži več možnosti
    • Jerry in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Siska je top. Meni je zanimivo recimo, kako folk placuje 25k za garazo v terasastih blokih.

Jp jp, takle mamo  :laugh  :ok2

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 941
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Sam terasasti bloki so slaba gradnja. Imam pol žlahte in prijateljev ki tam živijo. Tudi sami se čudijo visokih cen.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 322
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... lej, če si fuknjen, si pač fuknjen...enim pač ni pomoči, da bi se zaradi tega sekiral pa še toliko manj....njihov denar in naj delajo z njim kar jih je volja...problem nastane, ko začnejo jokati...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 963
  • Avtomobil: študentski

Malo sem včeraj čisto iz firbca pregledal SLO trg(nepremicnine.net) glede najema stanovanja. Meni se cene zdijo nenormalno visoke(takoj je okoli 400€/mesec+stroški) ter tudi izbire ni nobene in se sprašujem kdo si lahko sploh še privošči živeti v najemniškem stanovanju? Še pred par leti so bile cene nižje ter tudi izbire je bilo več.

Kaj si o tem mislite vi?Iščete na kakšnih drugačnih spletnih straneh,oglasnih deskah preko znancev.

Urejal blackberet, 13.07.2019, 08:40.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Malo sem včeraj čisto iz firbca pregledal SLO trg(nepremicnine.net) glede najema stanovanja. Meni se cene zdijo nenormalno visoke(takoj je okoli 400€/mesec+stroški) ter tudi izbire ni nobene in se sprašujem kdo si lahko sploh še privošči živeti v najemniškem stanovanju? Še pred par leti so bile cene nižje ter tudi izbire je bilo več.
Kaj si o tem mislite vi?Iščete na kakšnih drugačnih spletnih straneh,oglasnih deskah preko znancev.

Zal trg narekuje svoje pogoje... nikoli ne bo win-win za obe strani.

Bloki so v Šiški eni najbolj posrečenih v celi Ljubljani, ker imajo okoli veliko igrišč in travnikov. Tega niti vi na Prulah nimate, poleg tega ti rabiš celo večnost da prideš recimo do obvoznice, od mene do tam je pa samo minutka. Zaradi tega je Šiška vredna zlata in se nepremičnine tu v zlatu tudi plačujejo, dobesedno. Hiše so pa sploh zgodba zase, cene so nore in v bistvu je dostikrat niti kupit ne moreš, ker se tudi po več let nobena sploh ne prodaja. Govorim seveda za hiše in bolj urejenih šišenskih sosesk, imaš tudi relativno neugledne predele s starimi večstanovanjskimi nevzdrževanimi bajtami, tisto je drugo. Skratka, prava nepremičnina v Šiški je zlata naložba.

Nevem na kateri del siske mislis, da ima veliko zelenih povrsin ampak, ce med te stejes dostop do mosteca, tivolija in del siske, ki je ‘pod hribom’ potem bi se delno strinjal a mora vseeno nekdo iz zgornje siske priletet z avtom do tega dela.

V LJ imas nekaj predelov, ki ima vec zelenih povrsin kot pa siska ;)

Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 027
  • Avtomobil: OOOO | \X/ | * | ⚡

Samo moje mnenje: zeleni predeli v mestih so žal večinoma namenjeni izločanju iztrebkov štirinožnih ojačevalcev ega in kompenzatorjev osamljenosti. 

Kaj ti bo trava, če nanjo otroci ne morejo stopiti, brez da bi fasali rjavo mino. 

Prikaži več možnosti
    • Tattoo, clinton in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Samo moje mnenje: zeleni predeli v mestih so žal večinoma namenjeni izločanju iztrebkov štirinožnih ojačevalcev ega in kompenzatorjev osamljenosti. 

Kaj ti bo trava, če nanjo otroci ne morejo stopiti, brez da bi fasali rjavo mino. 

Trava in drevje v mestu je namenjeno še čemu drugemu bolj koristnemu, kot da se razni razvajeni pamži valjajo in skačejo po njej. ;)

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 027
  • Avtomobil: OOOO | \X/ | * | ⚡

Trava in drevje v mestu je namenjeno še čemu drugemu bolj koristnemu, kot da se razni razvajeni pamži valjajo in skačejo po njej. ;)

Glede zelenjave in CO2 mi je čisto jasno, sem imel biologijo v osnovni šoli in mi je še nekaj ostalo. ;) 

Pisal sem o skvoterski zasedbi vsega zelenega v mestih s strani neprilagojenih (izvzamem tiste, ki pobirajo) pasjeljubcev. In da za ta zasedena ozemlja davek plačujejo še kupci stanovanj, mi je neumno. 

Prikaži več možnosti
    • Jerry in croma_man uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Sam terasasti bloki so slaba gradnja. Imam pol žlahte in prijateljev ki tam živijo. Tudi sami se čudijo visokih cen.

Slaba gradnja v kakšnem smislu, so povedali kaj točno mislijo?

Hay!

... lej, če si fuknjen, si pač fuknjen...enim pač ni pomoči, da bi se zaradi tega sekiral pa še toliko manj....njihov denar in naj delajo z njim kar jih je volja...problem nastane, ko začnejo jokati...

lp

joda

Kdo joka, lol?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Računaj da smo zdaj na vrhuncu konjunkture oziroma malo pod njim, za ta čas je to normalno. Čez kako leto ali dve se bo začela recesija, ponudba bo počasi spet presegla povpraševanje in cene se bodo začele počasi zmanjševat. Ekonomija je sinusoida krivulja, takšna nihanja so periodična oziroma ciklična. Moraš pa vedeti da globalno gledano cene ne bodo več kaj dosti padle, ker se mesta polnijo, priseljencev je vedno več, gradnja tega ne dohaja in zato na dolgi rok ni za pričakovat kakega posebnega padca cen, kvečjemu še višje bodo, žal.

Kar se iskanja tiče išči povsod, zadnje čase sem zasledil par oglasov tudi na forumu - poskusi še ti, izgubit nimaš kaj.

Nevem na kateri del siske mislis, da ima veliko zelenih povrsin ampak, ce med te stejes dostop do mosteca, tivolija in del siske, ki je ‘pod hribom’ potem bi se delno strinjal a mora vseeno nekdo iz zgornje siske priletet z avtom do tega dela.

V LJ imas nekaj predelov, ki ima vec zelenih povrsin kot pa siska ;)

Mostec in Tivoli itak, ampak niti nisem mislil tega. Seveda je odvisno od mikrolokacije, med Rašiško in Adamičevo imaš recimo velik park, tam so poskušali gradit že vse živo ampak ne bodo dovolili, ker se zavedajo da bi se na ta račun kvaliteta življenja v Šiški močno zmanjšala. Pozna se vsako novo naselje ki ga zgradijo, z vsakim novim blokom je Šiška bolj natrpana in manj prijetna za bivanje, no k sreči je zaenkrat še znosno, je pa vprašanje koliko časa bo še. 

Seveda obstajajo tudi drugi predeli v LJ ki imajo dosti zelenja, vsako območje ima svoje značilnosti, slabosti in prednosti.

Prikaži več možnosti