Skoči na vsebino

Cene nepremičnin v Sloveniji

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
4372 odgovorov v temi
damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 499
  • Avtomobil: new age e39

Čak nekaj ne razumem, Sej če oddajaš prek airbnb se tudi lastnik z gosti ukvarja (urejanje rezervacij, čsitilk, mailov, ipd) ?

Ne. To je moje delo. So primeri na Pokljuki itd ampak v Lj pa ne. To je kr zajeban biznis in folk nima živcev.

Aja, ja ce sam.oddajas pa ja.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Natuzzi in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Costella
Costella

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 541

skratka ugotovljeno je, da za enoto v hiši v kateri sta max 2 enoti se ne plača davek ( dobiček), je tako?...za vse ostalo se plača dohodnina oz. davek od razlike med nakupnom in prodajno ceno seveda proporcionalno po letih zmanjšano za davčno osnovo oz. lestvico.

2% davek tako ali tako ne uide..
tam kjer je več enot kot sta 2 se pravi "blok" se plača davek po davčni osnovi glede na nakupno in prodajno ceno ( razlika).

Kaj je zdaj pravilno? Do 2 enoti max stanovanj v bloku ali tudi vec?
Bavarska polka.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 372
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Ne. To je moje delo. So primeri na Pokljuki itd ampak v Lj pa ne. To je kr zajeban biznis in folk nima živcev.

... čaki, a pol praviš, da se lastnikom ne da ukvarjati z airbnb in dajo to tebi, da kontaktiraš z gosti, jih sprejemaš, poskrbiš za čiščenje in predajo itd.?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 435

skratka ugotovljeno je, da za enoto v hiši v kateri sta max 2 enoti se ne plača davek ( dobiček), je tako?...za vse ostalo se plača dohodnina oz. davek od razlike med nakupnom in prodajno ceno seveda proporcionalno po letih zmanjšano za davčno osnovo oz. lestvico.

tam kjer je več enot kot sta 2 se pravi "blok" se plača davek po davčni osnovi glede na nakupno in prodajno ceno ( razlika).

To slednje le, če imaš v lasti cel paket - torej hišo z več kot dvema enotama.
Če pa imaš le eno stanovanje v bloku z 20 enotami, pa itak da je kapitalski dobiček izključno, če tam ne preživiš vsaj tri leta.

Malo čudno je zakon napisan, pa potem pride do napačne in nelogične interpretacije (zakaj bi velikost celotnega objekta vplivala, če nimaš v lasti več kot eno stanovanje?).

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 349
  • Avtomobil: BMW logicno

Sem jaz dodatno to raziskal in je keč menda drugačen.  Npr., da imaš hišo z 3 stanovanji vse v tvoji lasti in prodaš celo hišo, vsa 3 stanovanja ( celo hišo) , potem ona varjanta o 3 letnem bivanju v enem od stanovanj ne velja, mora biti tvoje 20 let, da ni davka na RVC. Tako mi je en nepremičninar povedal, zato ta navedba po nekod, rešitev seveda je, da prodaš samo 1 stanovanje, kjer si bival in potem tega ni samo potem res nisi prodal cele hiše z 3 stanovanji.   Je pa to tako, ni ravno davčni ekspert to povedal, pač pa samo strokovni nepremičninski agent, tako, da če bo to kdo delal, naj pridobi pravo strokovno mnenje. 

Tako, da bančnik si v teh zadevah, pa ta tvoja navedba ne pije vode, nikakor in 100% pa ne pije zadnji stavek !!!

Urejal Mat xxl, 07.08.2019, 23:18.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... čaki, a pol praviš, da se lastnikom ne da ukvarjati z airbnb in dajo to tebi, da kontaktiraš z gosti, jih sprejemaš, poskrbiš za čiščenje in predajo itd.?

lp

joda

Ja logično Joda, kaj misliš imaš kapital in voziš veliko poslov, bi vložil v nepremičnine, misliš, da imaš potem še čas se ukvarjat z tem kako so pustili po 3 dneh, kdo bo čistil , ipd.  Pač daš nekomu v upravljanje in on dela vse od reklam, do skrbi kdaj pride čistilka, do tega, da je treba na brzio eno steno 3m2 popraviti belež, ker so nekaj popacali in v 2 urah zamenjati pokrov na WC školjki, ker so ga polomili.......  upravljanje takih zadev je pač za nekoga kruh, ki pa nikakor ni lahek. 

Čistilka, ki z svojim servisom čisti pri nas v podjetju, pravi da čisti tudi cca 24 enot, ki se oddajajo Booking in Airbnb, mi je pokazala, kar nek program, kjer ona sama vidi, po enotah, kdaj gredo ven in, kdaj novi noter in npr sobota ob 18 h gredo ven, sobota ob 22h pridejo novi, lastnik ji sploh ne naroča počisti ona sama ima razpored in ja mora biti v nulo sedaj če ima srečo je časa dovolj, da ne rabi takoj tja, včasih pa je vmes tudi samo par ur. Pravi pa, da je to ne moti, saj računa 15 eur/h / osebo, navadno čistita 2 in naročiteljem je edino merodajno , da so ocene, ki jih pustijo uporabniki dobre, preden je ona prevzela so bile nekje v sredi, lastnik je pa plačeval 10 eur/ h sedaj pravi so ocene veliko boljše lastniku je pa jasno da za malo denarja ni popolne storitve in ja lastniku so življensko važne te ocene ........  saj če niso vrhunske je veliko manj zaseden ...........

Urejal Mat xxl, 07.08.2019, 23:35.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, bmw330cd, Bavaria fan in 3 ostalim je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa še to, kar mi je pa nek lastnik, ki tako oddaja povedal....,   pravi ključavnice so elektronske in tako jaz sam dobim na gsm sporočilo, kdaj je čistilka vstopila in kdaj je izstopila,   jasno na ta način tudi vidi, kdaj so gostje vstopili, kdaj so šli ..........., na tak način tudi pošlje kodo najemnikom , ki jo vedno spremeni in z to kodo potem oni vstopijo v nepremičnino.......

Sem, kar malo debelo gledal, da so to tako dovršeni, pa vseeno enostavni sistemi. 

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

....a se da potem najeti nekoga, da namesto tebe upravlja stanovanje recimo airbnb samo za dva meseca?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mzidy
mzidy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 246

Pa še to, kar mi je pa nek lastnik, ki tako oddaja povedal....,   pravi ključavnice so elektronske in tako jaz sam dobim na gsm sporočilo, kdaj je čistilka vstopila in kdaj je izstopila,   jasno na ta način tudi vidi, kdaj so gostje vstopili, kdaj so šli ..........., na tak način tudi pošlje kodo najemnikom , ki jo vedno spremeni in z to kodo potem oni vstopijo v nepremičnino.......

Sem, kar malo debelo gledal, da so to tako dovršeni, pa vseeno enostavni sistemi.

Jaz začnem z Air Bnb oddajo drugi mesec kot dopolnilno dejavnost (torej vse na remote)...ma kdo mogoče priporočilo, katero ključavnico izbrati? Tega je že kar nekaj na trgu pa je kr muka izbrat
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 662
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Kok pa zaračunavate gostom čiščenje eno sobnega apartmaja za 4 osebe?
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 006

Vse na remote ne gre. Ker rabis spucat, klica te bojo ker wifi ne bo delal, ker bo pregorela zarnica, ker bo en gost pokozlal dnevno sobo... to mas skoz delo...
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... v Lj je v glavnem 30€

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

moebius
moebius

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 154
  • Avtomobil: Laguna dci 180 4control

Za kolikor se lahko odda 36kvm blizu LPP v Šiški preko AirBnB in kolikor dni na leto bi bilo zasedeno po vašem mnenju ?
LP,Moebius
Prikaži več možnosti