Skoči na vsebino

Cene nepremičnin v Sloveniji

* * * * - 6 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5744 odgovorov v temi
Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 825
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

kaj je zate normalno: 30m2 za 100 flik? no pa dajmo zbirat tuki gor oglase (če kdo kaj pozna izven agencij), pa da vidimo kdo bo kaj pol se opogumil in vzel oz. kok se bo tega našlo ;)

zakaj pa lj, mb ti ne diši saj bos verjetno dal v najem?

Recmo do max 90k€ - cca 25 m2. Lj me interesira, eventuelno gorenjska KG ali primorska Piran, Izola. Samo prednost je Lj. Mb, Celje vem, da so cene bistveno nizje, samo me zaenkrat ne zanimajo. Tudi mene zanima, ce se kdo opogumi oz pride s kaksno info.

Mel sem prejsnji teden dve zanimivi Bezigrad za 85k€ in Stepanjc za 83k€. Samo sem moral v tujino in zadeve nisem realiziral.

Urejal Borut30, 25.11.2021, 20:41.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Gremo malo na Hrvaško. Kako se vam zdi tole recimo. Hrvaška, sploh obmorje zna biti zanimiva investicija. Rovinj, Umag je tudi zanimiv za tujce. Mala stanovanja v starem mestnem jedru pa tudi.

https://www.nepremic...a2-94482be2d652

https://www.nepremic...e8-242443a0b49e

Prikaži več možnosti

BMW_BUSINESS
BMW_BUSINESS

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Avtomobil: BMW e60

Gremo malo na Hrvaško. Kako se vam zdi tole recimo. Hrvaška, sploh obmorje zna biti zanimiva investicija. Rovinj, Umag je tudi zanimiv za tujce. Mala stanovanja v starem mestnem jedru pa tudi.

Če kupuješ kot investicijo z namenom oddajanja, zakaj Hrvaška in tako daleč? Tole boš lahko oddajal samo poleti, pa še to si ne znam predstavljati kako bo potekala predaja stanovanja (ključi, čiščenje, itd.) razen, če ti bo dela opravljal nek lokalni domačin?
To zame ni investicija :) Potem je še tista klet v Lj boljša. :)
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Če kupuješ kot investicijo z namenom oddajanja, zakaj Hrvaška in tako daleč? Tole boš lahko oddajal samo poleti, pa še to si ne znam predstavljati kako bo potekala predaja stanovanja (ključi, čiščenje, itd.) razen, če ti bo dela opravljal nek lokalni domačin?
To zame ni investicija :) Potem je še tista klet v Lj boljša. :)

Ni zame, sam iščem v Lj. Debata, pa še kolega se je zapel za en apartma na Hrvaškem, nekje v Istri :ok

Prikaži več možnosti

BMW_BUSINESS
BMW_BUSINESS

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Avtomobil: BMW e60

Ni zame, sam iščem v Lj. Debata, pa še kolega se je zapel za en apartma na Hrvaškem, nekje v Istri :ok

No meni osebno je 100k za tako majhno stanovanje v Istri čisto preveč in zgrešen nakup, če kupuje zase za poleti oziroma za čez sončne vikende za odmaranje.
Če že vidi smisel v Istri, potem naj išče neko parcelo (lahko nezazidljivo) in gor postavi mobilno hiško. Če ima parcela vodo je zmagal.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 761
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

No meni osebno je 100k za tako majhno stanovanje v Istri čisto preveč in zgrešen nakup, če kupuje zase za poleti oziroma za čez sončne vikende za odmaranje.
Če že vidi smisel v Istri, potem naj išče neko parcelo (lahko nezazidljivo) in gor postavi mobilno hiško. Če ima parcela vodo je zmagal.

Točno tako. Iz malega stanovanja v enem izmed slo spalnih naselij se preseliš v še manjši apartma sredi sredi Istre zato da ves čas sediš pod mrzlo klimo sredi pregretega kamenja... 

Sam v tem ne vidim nobene dodatne vrednosti. Če je investicija za dopust vidim dodano vrednost v tem, da si blizu morja, z malo terase, narave okrog sebe, da zvečer ko se malce shladi zadihaš, si odpreš pivo ali natočiš kozarec vina in uživaš v poslušanju morja... Tega na žalost stanovanja v blokovskih naseljih ali nekje sredi starega mestnega jedra preprosto nimajo. Če pa že, so pa cene krepko čez 100k EUR. Dobiš pa v okolici Pule za 100k tudi že novogradnjo z malce terase in parkirnim mesto za avtomobil. Recimo v Barbarigi, Peroju in okolici. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 406

jaz sem tudi neki časa nazaj tuhtal da bi neki na morju pol pa to oddajanje konec koncev imas veliko časa prazno, le v obdobju sezone, nekateri nimajo papirjev postimanih tako kot bi to moralo biti in se kje zalomi in na koncu vidis da je veliko od prodaj na netu po kaubojsko. konec koncev tudi nimam tok dopusta, da bi bil dol mesec dva. Tako da sem se potm odločil da ne bom vec gledam za cro, če bom kaj bom v Izoli tako da sem v dobri urci dol iz lj, pa al grem za vikend ali sred tedna ni nbena zguba časa in če se ti "sprdne" gremo dol, si lahko takoj dol, preden iz enga konca lj prideš na drugega :)

Tako da bom videl spremljal gledam trg oglase, če bo kje na obali da ne bo v podrumu pa da bo za normalno parkirat, če ne bom pa kaj v zasavju ali neki manjsega vzel v lj, itaq je to namen da pol oddam naprej in bodo imel od tega al jaz kaj k grem v penzijo kak vec dohodek na mesec, ali pa ce bodo otroc morda rabili zaradi študija v lj. 

Urejal Taucher, 26.11.2021, 14:54.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber; R4, R6, B6 and finaly V8 :)

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 617
  • Avtomobil: BMW

Hrvaška, je zanimiva, pa za ene posebne turiste, ki rabijo samo močan internet in delajo od koder koli na svetu, imam znanca, oddaja v Dubrovniku, pravi, posebna kasta, moraš znat z njimi noter so pa po 2 do 10 mesecev, potem gredo, kam drugam.....  Ima pa hrvaška posebno davčno ureditev za take nomade.......

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

jaz sem tudi neki časa nazaj tuhtal da bi neki na morju pol pa to oddajanje konec koncev imas veliko časa prazno, le v obdobju sezone, nekateri nimajo papirjev postimanih tako kot bi to moralo biti in se kje zalomi in na koncu vidis da je veliko od prodaj na netu po kaubojsko. konec koncev tudi nimam tok dopusta, da bi bil dol mesec dva. Tako da sem se potm odločil da ne bom vec gledam za cro, če bom kaj bom v Izoli tako da sem v dobri urci dol iz lj, pa al grem za vikend ali sred tedna ni nbena zguba časa in če se ti "sprdne" gremo dol, si lahko takoj dol, preden iz enga konca lj prideš na drugega :)

Tako da bom videl spremljal gledam trg oglase, če bo kje na obali da ne bo v podrumu pa da bo za normalno parkirat, če ne bom pa kaj v zasavju ali neki manjsega vzel v lj, itaq je to namen da pol oddam naprej in bodo imel od tega al jaz kaj k grem v penzijo kak vec dohodek na mesec, ali pa ce bodo otroc morda rabili zaradi študija v lj.

Tocno to. Moja miselnost je enaka.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 30 847
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Tocno to. Moja miselnost je enaka.

... samo ori nas ne moreš dibiti nič blizu morja in, da je ok do 100 jurjev....

... za primerjavo, do Lovrana rabiš cca uro in pol do 2, med sezono (brez meje) in imaš do tam vsaj kaj na izbiro...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 159

Cene so po moje posledica tega, da imajo gospodinjstva v SLO na bankah  24 miljard! evrov. Glede na inflacijo jih veliko vidi svoj denar v zidovih. Ker ko imaš enkrat osnove porihtane in se ti denar kopiči pač iščeš nek varen pristan za denar. 

No in to generira rast cen nepremičnin. Po mojem laičnem občutku bolj, kot pa pomanjkanje gradenj (pri nas se populacija ne veča tako zelo,...).

LP tii

Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

tinydiamond
tinydiamond
  • Uporabnik
  • Sporočil: 429

Cene so po moje posledica tega, da imajo gospodinjstva v SLO na bankah  24 miljard! evrov. Glede na inflacijo jih veliko vidi svoj denar v zidovih. Ker ko imaš enkrat osnove porihtane in se ti denar kopiči pač iščeš nek varen pristan za denar. 

No in to generira rast cen nepremičnin. Po mojem laičnem občutku bolj, kot pa pomanjkanje gradenj (pri nas se populacija ne veča tako zelo,...).

LP tii

Cene so posledica, da je v zadnjih 18 letih število prebivalstva poskočilo za 100.000 , na račun  preseljevanja iz  razvitih krajev iz južnih držav.  

Urejal tinydiamond, 27.11.2021, 15:47.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 75 809
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Cene so po moje posledica tega, da imajo gospodinjstva v SLO na bankah  24 miljard! evrov.

Zanimiv podatek. Se da kje dobit še podatke za ostale države, da lahko primerjamo kako dobro nam gre?

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 159

Zanimiv podatek. Se da kje dobit še podatke za ostale države, da lahko primerjamo kako dobro nam gre?

https://www.stat.si/...News/Index/9917

Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 75 809
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Bolj sem mislil na podatek, koliko imajo v povprečju denarja na bankah državljani drugih držav EU, ampak tudi tile podatki so zanimivi, hvala  :ok

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 802

Cene so po moje posledica tega, da imajo gospodinjstva v SLO na bankah  24 miljard! evrov.

Po drugi strani imajo pa naša gospodinjstva za 15 miljard! posojil...

Zna bit da je pod črto številčno več zapufanih gospodinjstev, kot pa tistih z velikimi prihranki...

Potrebno gledati iz obeh koncev...
Prikaži več možnosti

slonček_
slonček_
  • Uporabnik
  • Sporočil: 456
  • Avtomobil: Mardi Lampret intl.

ljudje prodajajo luknje za 100jurjev+, kdo to kupi je pacient..

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 723
  • Avtomobil: Becikl

Nekdo ki mu lezi 500k na banki pa jih more nekam dat preden mu jih inflacija pozre.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 410

Čez 10 let bo ta ista luknja 150k :)

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 101
  • Avtomobil: bmw m3

Čez 10 let bo ta ista luknja 150k :)

ni vse tko jasno črno na belem, kadar nas večina misli tako, je veliko možnosti da se zgodi obratno, po prvi krizi so nepremičnine strmoglavile, in je bil precej podoben proces kot sedaj

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.