Skoči na vsebino

Cene nepremičnin v Sloveniji

* * * * - 9 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8215 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 474
  • Avtomobil: LPP Urbana

POPRAVEK: dve najvecji skodi zaradi potres na Kitajskem sta znasali 31 mrd eur, gre za doslej najvecji izplacili v zgodovini.

Skodo, ki sem jo pisal v visini 189 mrd je skupen 4 let skod zaradi naravnih nesrec.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 579
  • Avtomobil: LEPO

Pozavarovalnica Munchen Re je 2019 ( ce se ne motim) izplacal za 189 mrd eur skode.

Verjetnost, da se podre cela slovenija je? Nicelna. Kot sem napisal je samo ena pozavarovalnica pred leti placala za 189 mrd eur skode v samo enem letu.

Res je, ampak dajva teoretično...potres 10 stopnje v središču kure in gre vse na tla...ok, mogoče v prekmurju kakšna novogradnja ne in čolni v morju bi plavali še naprej...ostalo je vse adijo.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 701
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Pa saj tega nisem nikjer napisal...takega stanovanja verjetno niti nebi bilo možno kupit.
Preberi še 1x meni se ne da ponovno pisat

Ti si se spraševal kakšno odškodnino dobi nekdo, ki ima stanovanje v odsluženen bloku. Ta pa je lahko lastnik 100 let ali pa en teden. Jaz sem samo predstavil bolj absurden primer, ki odgovori na to vprašanje.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER, BMW e30 1985 320i MTech1, e90 320d xDrive :ok

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik

Ti si se spraševal kakšno odškodnino dobi nekdo, ki ima stanovanje v odsluženen bloku. Ta pa je lahko lastnik 100 let ali pa en teden. Jaz sem samo predstavil bolj absurden primer, ki odgovori na to vprašanje.

Ne v odsluženem, v potresu nepopravljivo poškodovanem in odgovoril je bančnik.

Tvoj odgovor je megla...kot moj.

Urejal RRoman, 01.10.2022, 20:54.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 701
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Mene zanima kaj se zgodi v toriji ko pride do take starosti da odredijo institucije da ni vec varno za bivanje?

Počakajmo da bodo prvi bloki in stolpnice stari 150-200 let in bomo videli kako bo v praksi. Verjetno se objekt poruši in zgradi novo zadevo...je pa zanimivo kako uredijo v večstanovanjskem objektu da lastniki dobijo ustrezno nadomestilo.

Morda sem pa jaz kaj zgrešil. Jakecc je govoril o objektih nevarnih za bivanje. Ti si pa govoril o urejanju ustreznega nadomestila.

Urejal andrej777, 01.10.2022, 21:01.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER, BMW e30 1985 320i MTech1, e90 320d xDrive :ok

Prikaži več možnosti
    • jakeccc je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik

Morda sem pa jaz kaj zgrešil. Jakecc je govoril o objektih nevarnih za bivanjeTi si pa govoril o urejanju.  ustreznega nadomestila.

Ja, za objekt, ki je v potresu poškodovan da poravilo ni možno ali smiselno ali pa je pač staro in se podira...odgovor je dal bancnik s pozavarovanjem.

Urejal RRoman, 01.10.2022, 21:06.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 375
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Mene zanima kaj se zgodi v toriji ko pride do take starosti da odredijo institucije da ni vec varno za bivanje?

Samo od starosti do tega ne pride. Zgradba postane neprimerna (beri: nevarna) za bivanje takrat, ko je vprašljiva njena statika, kar pomeni da se lahko vsak čas poruši. Poškodbe ki ogrozijo statiko zgradbe ponavadi nastanejo po potresu, možnost za take poškodbe je toliko večja če je zgradba stara, sama od sebe se ponavadi ne poškoduje. Druga možnost je plaz, tudi v takem primeru zgradba lahko postane neprimerna za bivanje, ali poplava. Škodo ocenijo pristojne inštitucije, ki izdajo poročilo lastnikom in zavarovalnici (če je nepremičnina zavarovana). Teoretično bi lahko stavba postala nevarna za bivanje tudi zaradi same starosti, ampak stanovalci se iz takih hiš ponavadi izselijo že prej, preden se začnejo podirat, ker pač niso več primerne za bivanje (strehe puščajo, slaba izolacija, dotrajana okna in vrata, vlaga, itd). Tako da če še enkrat povzamem, odgovor na tvoje vprašanje se glasi da je sama starost nepremičnine redkokdaj (ali skoraj nikoli) povod za odločbo o tem da nepremičnina ni več primerna za bivanje, vzrok je ponavadi drugje, v zgoraj naštetem.

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 494
  • Avtomobil: hitro kolo

Tudi zaradi požara je lahko ogrožena statika.

Potresa ranga 10. stopnje pri nas ne bo, ker ne živimo nad takšnimi prelomnicami.
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 177

https://www.ljubljan...2015-objava.pdf

great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

Prikaži več možnosti

baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 956
  • Avtomobil: deux chevaux

Počakte malo, bo prišlo kmalu do finančnega potresa.

Cene nepremičnin ponekod v EU zadnje mesece  že konkretno padajo.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik

Počakte malo, bo prišlo kmalu do finančnega potresa.

Cene nepremičnin ponekod v EU zadnje mesece  že konkretno padajo.

Posledica višje obrestne mere in veliko ljudi je ostalo kreditno nesposobnih. Ker se bo povpraševanje umirilo, bodo tudi cene padle, vendar močno dvomim da na nivo časa pred korono.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 375
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Posledica višje obrestne mere in veliko ljudi je ostalo kreditno nesposobnih. Ker se bo povpraševanje umirilo, bodo tudi cene padle, vendar močno dvomim da na nivo časa pred korono.

Cene ne bojo padle na nivo pred korono že zaradi inflacije. Če vzamem za primer garsonjero v Ljubljani, te so bile leta 2016 po 50.000 eur, danes so 150.000. Euro je bil takrat vreden cca 30% več kot zdaj, se pravi če bi bila garsonjera danes 65.000 eur, bi lahko rekel da si zanjo plačal enako kot leta 2016. Do tega lahko pride, kje točno se bo ustavilo je pa odvisno od tega, kako huda in dolga bo kriza.

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti
    • nejči je všeč

nejči
nejči

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050

Cene kot pred korono sigurno ne bodo in nihče ne pričakuje. Ima pa kar veliko nepremičnin nastavljene absurdne cene in tisti ki se s tem ne strinja mu malo manjka v glavi.

Zadnjič je direktor firme z 120 zaposlenimi lepo rekel: Ni ga junaka ki bi si upal karkoli napovedati za pol leta naprej..

V Ameriki prodaje/nakupi in cene kar konkretno padajo...

Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 044
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Eno je amerika, drugo EU, tretje je Slo in če se osredotočiš še na Lj... Konkretno v Lj se bo padec poznal najmanj, ker je in bo povpraševanje še dolgo zelo zelo močno, saj Jankovič umetno zaustavlja rast novih objektov že desetletje in je pomankanje enormno.

Prikaži več možnosti

nejči
nejči

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pa nakazuje trend, seveda ima vsaka država oz mesto specifiko.

Sej "golobi" se ukvarjajo z normiranci (ki so edini ki s sami preživljajo in nekateri komaj preživijo) , namesto da bi se ukvarjali z bolj pomembnimi področji.

Namesto da bi naredili kaj, da se zapolnijo prazna stanovanja (teh je v Lj ogromno) - no ja nekaj je rezerviranih za ciganarijo in šipteraj.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 295
  • Avtomobil: sivo povprečje

Mi lahko kdo razloži glede cen parcel. V evidenci trga so povsod zabeležene smešne cene. Kaj res vsi na roko plačajo parcelo pa samo pol zavedejo? Ali je cena za katero se proda pač 30-40% nižja od oglaševane?

Si datumsko ustrezno omejil iskalnik?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 863
  • Avtomobil: OOOO

Cene ne bojo padle na nivo pred korono že zaradi inflacije. Če vzamem za primer garsonjero v Ljubljani, te so bile leta 2016 po 50.000 eur, danes so 150.000. Euro je bil takrat vreden cca 30% več kot zdaj, se pravi če bi bila garsonjera danes 65.000 eur, bi lahko rekel da si zanjo plačal enako kot leta 2016. Do tega lahko pride, kje točno se bo ustavilo je pa odvisno od tega, kako huda in dolga bo kriza.

MAs prav, samo EUR je 4 mesece nazaj bil 20% vec vreden. Kaj sele 6 let... Odvisno s cim primerjas ;) Ampak mislim, da je ne glede na primerjalni faktor bil 2016 vreden bistveno vec kot 30% vec... in to tiskanje ter podarjanje denarja se prokleto pozna.. Z definicijo stagflacije lahko cene ostanejo iste, realno se pa stvari pocenijo...

Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 051
  • Avtomobil: BMW 3 FL

euribor je ze cca 2%, kaj kmalu je lahko na 4%, potem pa so pri nekaterih mesecni obroki lahko ze problem...
Prikaži več možnosti

nejči
nejči

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolikšno pa je razmerje hipotekarnih kreditov ( na daljše obdobje 20-25let) z fiksno in spremenljivo obr. mero?

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 416

Zadnjic so rekli da je 45% kreditov s spremenljivo obrestno mero. Niso pa dali primerjave glede dobe odplacil.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.