Skoči na vsebino

Nezaveden "pobeg" s kraja nesreče

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
41 odgovorov v temi
M5
M5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 604

Da se takoj izognemo raznih vprašanjem, tega nisem storil jaz, jaz bom samo napisal vse, kar vem.

Stvar se je zgodila na parkirišču v LJ, kjer je oseba X parkirala svoj avto in odšla. Čez dva dni dobi klic s policijske postaje, da so dobili prijavo, da je pred dvemi dnevi popraskala parkiran avto in da imajo slike popraskanega avta.

Oseba X se ne spomni, da bi pri parkiranju popraskala drug avto, ter, da če bi čutila trk bi pustila vsaj svoje podatke. Jaz ji verjamem, policija verjetno ne bo.

Policisti so po telefonu razložili, da je kazen 120€ za povzročitev in 500€ za pobeg, da je tu pač stvar malo dvoumna, ker se ta oseba tega ne spomni in da bo v vsakem primeru dobila vsaj 120€ kazni.

Kako je v primeru, da se ta oseba X zagovarja, da ni naredila poškodbe na drugem avtu? Verjetno gre stvar na sodišče in je potem njena beseda proti kakšnim pričam oziroma nekim slikam poškodovanega avta, ki jih je naredil ne vem kdo. Dejansko obstaja možnost, da tega ni storila, in želi nekdo pač poškodovan avto popraviti na tuje stroške.

Če ne želi komplikacij, in se pogodi, da plača 120€, da ima mir, kako je potem z kritjem škode na tujem vozilu. Avto osebe X ima samo obvezno zavarovanje, ali jo lahko zavarovalnica kot povzročitelja nesreče terja za stroške popravila poškodovanega vozila?

Parkirišče nima kamer, tako, da je dejansko njena beseda proti pričini.

Hvala za odgovore
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 799
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Domnevam da je oseba X preverila svoj avto in pri tem ugotovila, da ___ popraskan. (je/ni)
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Prvo poglej avto ... če je prišlo do nesreče s tem avtom, se mora tudi na njem kaj poznat. Če se nič ne pozna, pelji na policijo, naj naredijo zapisnik in poslikajo avto. Če se pa pozna, da je bil v nesreči, pa razen se delat nevednega na sodišču (če se bo lastnik avta pritožil), itak nimaš kaj drugega narediti. Če lastnik ni oseba, ki je avto vozila, pač lastnik poda dokaz, da takrat ni mogel biti za volanom, da ne bo on fasal kazen, pa seveda poveš kdo je vozil.

Urejal Rottie, 18.03.2014, 08:55.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 555
  • Avtomobil: Passat CC

Stvar je v bistvu za osebo X pa zelo zajebana, ker smo imeli isti problem. Seveda ne mi :) ampak oseba Y, zgodilo se je takole:
-Oseba Y je "nezavedno" povzročila nesrečo na parkirišču in odpeljala .
-Čez tri dni so se oglasili policisti in razložili da so dobili prijavo da je avto od osebe Y poškodoval en drug avto. Katerega in kdo je bil prijavitelj niso hoteli povedat.
-Naredili so zapisnik kjer so obdolžili osebo Y povzročitve in pobega s kraja nesreče. Vendar poškodb na vozilu osebe Y ni bilo videt, kar so tudi poslikali. Kaj konkretno so zapisali v zapisnik niso hoteli povedat, baje naj bi vpogled v zapisnik imel odvetnik? in pa zavarovalnica.
-Čez en mesec je prišla kazen (točno koliko se ne spomnim) na kar se je oseba Y pritožila z dokazi, slikami itd. Sodišče za prekrške je opustilo pregon in zaustavilo postopek.
-Sedaj pa pazi: Nekje čez 3 mesece od dogodka je prišlo od zavarovalnice zahtevek za povračilo izplačane škode. (60ksit oziroma sedaj bi rekel od oka ene 400€) . Poplačilo s kuponom ni mogoče ker se smatra da je bil pobeg izveden zaradi alkoholiziranosti! Sledila je pritožba, vednar zaustavljen prekrškovni postopek in pomanjkanje dokazov jih ni prepričalo da oseba Y ni storilec. Dali so na izbiro dve možnosti:
1.Da oseba Y poravna ta znesek obročno brezobresti v enem letu
2. Civilna tožba (kjer je zavarovalniški pravnik podal podatek da zavarovalnica dobi v cirka 80% takih primerih).
Po tehtnem premisleku je oseba Y obročno poravnala škodo zavarovalnici in se ni spustila v civilno tožbo predvsem zaradi 3-razlogov:
1. Oseba Y se je spomnila da obstaja majhna verjetnost da bi lahko ona bila ta povzročitelj
2. Stroški niso bili lih gromozanski in še obročno se bodo poplačali
3. Grožnja z 80% dobljenih primerov in zelo pristransko in obdolžilno napisan policijski zapisnik za osebo Y (uporabljene so besede: se izmika, se ne spomni, ni prepričan itd)

upam da sem kaj pomagal
lp, z

Urejal Zmago1, 18.03.2014, 09:21.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 799
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Se je oseba Y o tem posvetovala pri kakem odvetniku? To da zavarovalniški odvetnik reče da bodo zmagali je za pričakovati.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, oseba Y se ni posvetovala, ampak je plačala in se raje izognila tožbi in živciranju zaradi že zgoraj omenjenih 3 razlogov.
lp
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 086
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Tole so pa totalne neumnosti.....

Če na vozilu katero naj bi poškodovalo drugo vozilo ni vidnih poškodb, se tudi ne more dokazovat da je to vozilo bilo udeleženo v povzročitvi škode in je odpeljalo iz kraja povzročitve brez da bi se koga obvestilo.

Tukaj grem jaz takoj v civilno tožbo, tožim zavarovalnico, ker nima dovolj dokazov, papirji brez slik niso nič...

Tožim policista ki je prejel prijavo in se ni pozanimal za pravilen ogled vozila ki je vozilo poškodovalo. Tudi nima dokazov, nima slik, iz katerih je razvidno da je to vozilo res poškodovalo drugo vozilo. Preveri se tudi barvo, ki je spraskana, preveri se tudi odlomljene karoserijske dele, plastiko itd..

V kolikor tega ni, se lahko vsi obrišejo pod nosom, jaz pa jih tožim za namerno škodovanje, psihično trpljenje in še kaj. Tožbo dobim z navadnim odvetnikom kadarkoli.

Če bi se tole lahko delalo kar tako v nedogled, potem grem jaz zdaj na parking, stolčem mojega e39 in imam čez mesec dni zunanjost generalno obnovljeno...... Samo v sanjah in če se nekdo pusti nategnit.
V tem primeru ste nekomu lepo plačali zavarovanje za avto za celo leto... Res neumno....

Še bolj neumno pa tole, da če zavarovanec nima zavarovanega parkirišča, si škodo iz parkinga krije sam, razen da storilca dobi zraven in ga posname in se potem z njim pogaja za poravnavo škode iz njegove police.
Nič mu ne pomaga da si sam poslika avto in da to na policijo. To je jasno konkreten nateg......

Jaz grem v tem primeru takoj v tožbo, in tu zavarovalnica zgubi na prvi obravnavi.....

Ne se pustit nategovat.......
Takega in podobnega sranja bo vedno več...

LP

Urejal dragan klep, 18.03.2014, 12:42.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej v teoriji se v principu čist strinjam s tabo,... ampak ko si pred tem dejstvom je treba gledat malo bolj pragmatično, na eni strani je 400€ na drugi strani državni aparat + zavarovalnica, odvetnik, sodišče, negotov izzid, obravnave, živciranje, noči brez spanja. Če bi bil star 20 let bi se mogoče še šel tole, sedaj pa sigurno ne ker mi čas in mirno življenje več pomeni,....
Prikaži več možnosti

janih
janih

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 180
  • Avtomobil: e36 320icabrio, hostar

pa ne moraš nekaj priznat, česar nisi naredil:napaka :crazy, pa tud če si star, pa tudi če se gre za 1cent:napaka
vedno z vami janih:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • -DIN- je všeč

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

torej citiram še enkart:
"Po tehtnem premisleku je oseba Y obročno poravnala škodo zavarovalnici in se ni spustila v civilno tožbo predvsem zaradi 3-razlogov:
1. Oseba Y se je spomnila da obstaja majhna verjetnost da bi lahko ona bila ta povzročitelj "

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 969
  • Avtomobil: traktor

pa ne moraš nekaj priznat, česar nisi naredil:napaka :crazy, pa tud če si star, pa tudi če se gre za 1cent:napaka

se popolnoma strinjam, sploh če je vse jasno. podoben primer je bil pri nas pred časom, ampak ne z avti. amis nam je prepozno odklopil naročnino in nam potem poslal položnico v višini cca 2 eur za nekaj dni naročnine. je mat klicala tja in rekla, da so oni zajebali in da naj ne pošilajo računov. potem so sledili še opomini, ker nismo plačal. na koncu smo plačal, ker je mat nardila napako, da ni priporočeno poslala odpoved. tako nismo imel datuma in nič na kar bi se oprli. zato smo na koncu plačali vse skup 5 eur.

če bi mel priporočeno, bi jim jebal mater do konca in ne bi plačal. ker se je mat jasno po telefonu z njimi zmenila, da konec mesca odpoveduje in da bo poslano tudi po pošti. ampak oni so potem malo zmutili in potegnili še ta drobiž. nategavanje na vsakem ovinku, ampak sj si delajo več škode kot koristi s tem.
Prikaži več možnosti

M5
M5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 604

No evo da podam razplet zgodbe.

Oseba X se je zglasila na Policiji, ki je pogledala oba avta, in ugotovila, da je do trka med tema 2 voziloma prišlo, da je večja možnost za trčenje na strani osebe X.

Ker se oseba X trka dejansko ni zavedala, je napisala izjavo, da se trka ne zaveda, z razlogom, da policija primera ni obravnavala kot pobeg s kraja nesreče. Dobila je kazen v vrednosti 120€ (polovična 60€) za nepravilen premik z vozilom. Kritje škode na poškodovanem vozilu gre iz police osebe X, avto osebe X je že malo v letih in se ena praska več ne bo popravljala.

Mogoče bi se dalo na to ugovarjat, da oseba X ni kriva, in da je drug avto trčil v njo, vendar se s tem izgubi možnost polovičke, tako, da se bo znesek poravnal in je zgodba s tem zaključena.

Na policiji so rekli, da se mora drugič poklicati in povedati, kaj se je zgodilo, da se stvar ne vodi kot pobeg s kraja nesreče in se lahko uredi direktno z oškodovancem brez posredovanja policije, ampak v tem primeru oseba X dejansko ni vedela, da je do trka prišlo (še danes se ne ve 100% na čigavi strani je krivda).
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Skoraj tako, ko pri meni enkrat. Sem enkrat v BTC-ju v Ljubljani malo preveč odprl vrata in so se dotaknila ene katrce, ki je bila pakirana zraven. Takoj zraven skočita moški in ženska in me začneta obtoževati, da sem jima poškodoval avto ter da jima moram plačati škodo. Sem odvrnil, da nisem naredil nobene škode. Ded je začel mrzlično iskati praske po vratih katrce in kmalu identificira prasko, ki bi jo naj jaz naredil in potem nekaj sekund za tem še štiri druge na razmaku enega metra, ki bi jih tudi naj jaz naredil. Potem pa pride vrhunec. Ženska, ki je stala na drugi strani avta (!), začne kričat: "Ojoj, pa še tukaj so praske," in ded hiti na drugo stran avta in potrdi, da sem tudi za tiste praske kriv.

Kot da bi bila skrita kamera. :) Takrat sem jima povedal, da nič ne bo in da bosta morala najti nekoga drugega, da jima plača "popravilo" avta in sem šel v trgovino. Za mano sta kričala, da bosta poklicala policijo. Na poti v trgovino sem poklical na 113 in povedal, da jih bo mogoče poklical en moški ali ženska glede tega dogodka in jih prosil, da me pokličejo, če bodo obravnavali ta primer.

Čez kakšnih 40 minut so me poklicali iz 113 in me prosili, če pridem na mesto "nesreče", da dam izjavo itn. Ko sem prišel, sta policaja nekaj merila. Avto sem odklenil, da sta odprla vrata in nekaj merila. Potem sem dal še izjavo in to je to. Kaj se je potem dogajalo, ne vem, zapisnika nisem dobil nikoli. Katrca je bila drugače opraskana in stolčena okrog in okrog.

Urejal Vinci, 18.03.2014, 16:05.

Prikaži več možnosti

Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 905
  • Avtomobil: Mazda MX-5

Jaz kot se spomnem se je isto zgodilo enemu sorodniku. Pustil je avto čez noč na parkirišču, odšel drugi dan zjutraj stran. Nobenemu nič. Dobil pa je čez nekaj časa pismo iz zavarovalnice, da je poškodaval avtomobil, ki je bil parkiran zraven njega. Stvar je bila taka, da se je on pač parkiral zraven poškodovanega avta, a ta avto je poškodoval nekdo, ki je pred njim parkiral, ampak lastnik poškodovanega avtomobila je videl njegov avtomobil zraven in ga prijavil.

Potem pa vem da ni nič plačal, so nekako rešili na zavarovalnici, da ni dokazov (če se ne motim).
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 487
  • Avtomobil: BMW logicno

Ja mene je pa enkrat en kamion močno podrsal po službenem avtu in ušel..... so ga izsledili, pa niso mogli nič, ker se kao njemu nič ni poznalo...., pač je šlo z parkirišča .
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

men je na parkirišču od trgovine gospodična z vrati zadela ob očetov Q7 ki mi ga je posodil da grem nekaj v trgovino iskat in ko sem prišel do nje mi je zabrusila naj bom tiho, ker je samo majhna praska in ker imam denar mi nebo problem plačat popravila in nato se je vsedla v avto in odpeljala jaz sem pa slikal njen avto in tablice in poklical policijo.

Urejal ziga2004, 18.03.2014, 17:18.

Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

men je na parkirišču od trgovine gospodična z vrati zadela ob očetov Q7 ki mi ga je posodil da grem nekaj v trgovino iskat in ko sem prišel do nje mi je zabrusila naj bom tiho, ker je samo majhna praska in ker imam denar mi nebo problem plačat popravila in nato se je vsedla v avto in odpeljala jaz sem pa slikal njen avto in tablice in poklical policijo.

Izpustil si bistvo> razplet?
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

janih
janih

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 180
  • Avtomobil: e36 320icabrio, hostar

Izpustil si bistvo> razplet?

še čaka:ok2
vedno z vami janih:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

ne čaka samo sej veste kako gre naprej policaji pridejo naredijo zapisnik jaz jim dam slike in ostale zadeve naprej se je pa oče ukvarjal.

njo je pa vrjetno prišlo dosti več kot, če bi sodelovala.
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 699
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Tole so pa totalne neumnosti.....

Če na vozilu katero naj bi poškodovalo drugo vozilo ni vidnih poškodb, se tudi ne more dokazovat da je to vozilo bilo udeleženo v povzročitvi škode in je odpeljalo iz kraja povzročitve brez da bi se koga obvestilo.

Tukaj grem jaz takoj v civilno tožbo, tožim zavarovalnico, ker nima dovolj dokazov, papirji brez slik niso nič...

Tožim policista ki je prejel prijavo in se ni pozanimal za pravilen ogled vozila ki je vozilo poškodovalo. Tudi nima dokazov, nima slik, iz katerih je razvidno da je to vozilo res poškodovalo drugo vozilo. Preveri se tudi barvo, ki je spraskana, preveri se tudi odlomljene karoserijske dele, plastiko itd..

V kolikor tega ni, se lahko vsi obrišejo pod nosom, jaz pa jih tožim za namerno škodovanje, psihično trpljenje in še kaj. Tožbo dobim z navadnim odvetnikom kadarkoli.

Če bi se tole lahko delalo kar tako v nedogled, potem grem jaz zdaj na parking, stolčem mojega e39 in imam čez mesec dni zunanjost generalno obnovljeno...... Samo v sanjah in če se nekdo pusti nategnit.
V tem primeru ste nekomu lepo plačali zavarovanje za avto za celo leto... Res neumno....

Še bolj neumno pa tole, da če zavarovanec nima zavarovanega parkirišča, si škodo iz parkinga krije sam, razen da storilca dobi zraven in ga posname in se potem z njim pogaja za poravnavo škode iz njegove police.
Nič mu ne pomaga da si sam poslika avto in da to na policijo. To je jasno konkreten nateg......

Jaz grem v tem primeru takoj v tožbo, in tu zavarovalnica zgubi na prvi obravnavi.....

Ne se pustit nategovat.......
Takega in podobnega sranja bo vedno več...

LP

V kolikor je X preprican, da ni storilec se morem strinjat z zgornjim. Sploh ce ne obstajajo trdni dokazi. Priporocam, da si vzame odvetnika pa bo zadeva hitro resena.
LP Pirc
Prikaži več možnosti