Skoči na vsebino

Koliko oktanski bencin v 316 letnik 1987?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
316M-1987
316M-1987

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: BMW 316 letnik 1987

Ali 95 ali 100? In razlogi zakaj? Osebno menim, da je bil motor narejen v času, ko ni bilo 100 oktanskega bencina, ampak ali bi zato danes dajali 95? Ob odgovoru bi prosil tudi za čim bolj strokovno razlago, da bomo vsi razumeli. Hvala.
Prikaži več možnosti

horvatov
horvatov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 804

jaz sem tankal 100ko v e30. poraba se mi zmanjšala, avto je bolj šel. pa tudi po bencinu mi ni smrdelo več iz izpuha ko sem šaltal z 95 na 100.
Prikaži več možnosti

316M-1987
316M-1987

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: BMW 316 letnik 1987

Tu sem našel še nek PR članek, v katerem OMW govori, da "prednosti goriva se ne pokažejo le pri uporabi v novih in zmogljivejših motorjih, visokooktansko gorivo je posebej prijazno do starejših pogonskih agregatov; daljša namreč njihovo življenjsko dobo, še zlasti obdobje brezhibnega delovanja." Pa še test 5th GEAR:

Urejal 316M-1987, 22.03.2014, 09:14.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 992
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Mi ni jasno zakaj bi višje oktansko gorivo podaljšalo življenjsko dobo starejših motorjev.
Z višjim oktanom dosežeš samo to, da se gorivo vžge kasneje kot gorivo iz nižjo oktansko vrednostjo.
Za moje pojme je za vse avtomobile, ki imajo pod 10:1 kompresijo nesmiselno tankat 100 oktansko gorivo. Če je vžig nastavljen tovarniško. Drugo je če se predvžig zmanjša.

Glede same porabe in moči pa sem v parih avtomobilih tankal 100oktanca in nikjer ni bila nižja poraba in večja moč, kakor vsi pravijo. Kompresijsko razmerje, eden je imel 9,8:1, druga dva pa 10,5:1.
Prikaži več možnosti

svarkc
svarkc

Schwarzwald

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 481
  • Avtomobil: - Moder itak

Enako. Primer pri motorju: CBR 125 je sla po obcutku bolj, yamaha xtx660 je sla po obcutku s 100oktancem manj, medtem ko cbr600rr, je sla morda po obcutku malo bolj...

Glede avtov pa: na audiju 2.0 FSI, je bolje deloval 95 oktanc... Pri bmwju pa bolj 100... Je res, da nekaterim motorjem bolj pase eno, drugim drugo. Pa ni tu cena faktor - ponavadi je pri polnem rezervarju razlike v ceni za max skatlico cigaret, tko da tisti, ki ne kadite, si komot privoscite brez slabe vesti 100tko:ok2

Baje da je 100 tudi bolj "cisto", zato je "priporocljivo" pred tehnicnim avto spraznit in tankat stotko... Da pride cez sistem... Ga fino predihat, in pline skoraj sigurno naredis... Meni je audi naredil pline komot - pa brez katalizatorja.

Ko sem gledal na mislim da discoveryu primerjavo goriv na golfu 6 GTI, je bila razlika v gorivih tudi do 10 konjev, tako da... S 100tko je imel izmerjenih najvec. So pa probali goriva od razlicnih dobavljalcev in nekatere 100, so bile enake nekaterim 95. Ne spomnim se tocno, katero gorivo (od katere pumpe) je bilo najboljse...

Kaj najbolje odgovarja avtomobilu je pa itak najbolje sprobat:ok tankat, vozit, merit, racunat...

Mojih 50 centov :-D
fear is not an option :metalc:burnout
Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 493
  • Avtomobil: E91 320d 120kW, E30 316

Živ

Hm, a ni problem teh starejših mašin, da se jim sedaj, ko ni več svinca v bencinu hitreje obrabljajo ležišča ventilov?
Zato je "potrebno" dodajat aditiv v bencin. Ali pa menjat ležišča z jeklenimi.
Kako ima bmfl tole pa ne vem, ker nisem še podiral.:confused

Tako razlago sem jaz zasledil. :)

Zej pa naj kak resnični mojster to pove ali je res ali ni.

Lp
:confused...:besen...:zmeden... :goodidea...:serviser...:gogo...:avto

Vse se da, če človek hoče!!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.