Skoči na vsebino

E91 N47 menjava verige - BMW krije 100% stroške

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
848 odgovorov v temi
DD3
DD3

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4

Glede nato, da sem na tem forumu izvedel, da bmw krije delne stroške menjave verige in se posledično tudi odločil za menjavo, se mi zdi pošteno, da vsem vam sporočim, da po novem BMW krije 100% stroške!

Meni so ravnokar zamenjali komplet verig, šponarjev, zobnik itd.. skoraj brezplačno. Zaračunali so mi okoli 100€ za drobnarije, ki baje niso vštete v to 100% kritje in 35€ za pregled. Kriterij za menjavo naj bi bil starost do pet let in 200.000 km. Meni so odobrili menjavo kljub temu, da je avto star nekaj mesecev več kot 5 let in ima dobrih 160.000km, uvožen iz Francije, pa tut vsi servisi niso bili narejeni pri pooblaščenem servisu. Očitno ti kriteriji niso čist točni. Baje sem bil med prvimi, ki so mu odobrili menjavo v celoti.

Upam, da bodo še komu informacije koristile.

Lp!
Prikaži več možnosti
    • imprezoo, anita_a in Sorti uporabnikom je všeč to sporočilo

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

To pa je dobra informacija.
Prikaži več možnosti

Erik
Erik

Bivši nick yozo

• Uporabnik
  • Sporočil: 898
  • Avtomobil: F11

kje pa?
Prikaži več možnosti

Ločan
Ločan

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 322
  • Avtomobil: K1200 GT, E91

Kje so ti menjali, a se je kaj slišala veriga, ali so ti čisto preventivno menjali?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 750
  • Avtomobil: BMW logicno

Če prav razumem N47 in N57 so povsem različni motorji ?

Ali je bila na N57 na BMW X5 FL 2011 še prisotna ta težava z verigami ?
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 780
  • Avtomobil: Nemški

Tudi pri @Malgaju v Kranju, zdajšnemu Avto Aktiv so menjali 100% in brezplačno. :ok2

LP
Prikaži več možnosti
    • DaKiNe je všeč

mateyo
mateyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 393
  • Avtomobil: BMW E92

To se prav, ko so veriga in vodila zamenjana je to pol ok za nekaj časa al je isti šrot od materiala? Čez kakšne 3-4 leta pa se ponovno tresemo?
Prikaži več možnosti

delend456
delend456

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23
  • Avtomobil: E91 320xd, 09/2009

Od kod ta novica?

Selmar v Celju tudi?
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 847
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Glede nato, da sem na tem forumu izvedel, da bmw krije delne stroške menjave verige in se posledično tudi odločil za menjavo, se mi zdi pošteno, da vsem vam sporočim, da po novem BMW krije 100% stroške!

Meni so ravnokar zamenjali komplet verig, šponarjev, zobnik itd.. skoraj brezplačno. Zaračunali so mi okoli 100€ za drobnarije, ki baje niso vštete v to 100% kritje in 35€ za pregled. Kriterij za menjavo naj bi bil starost do pet let in 200.000 km. Meni so odobrili menjavo kljub temu, da je avto star nekaj mesecev več kot 5 let in ima dobrih 160.000km, uvožen iz Francije, pa tut vsi servisi niso bili narejeni pri pooblaščenem servisu. Očitno ti kriteriji niso čist točni. Baje sem bil med prvimi, ki so mu odobrili menjavo v celoti.

Lp!

Si šel tja preventivno oz. menjajo preventivno. Recimo butasto ampak realno vprašanje, 5 let star avtomobil čisto realno doseže ravno 200k in da se ti to potem zgodi na 240k km in 5,5 let :crazy :crazy :napaka

PS: povej kateri serviser, očitno je prišla normativa iz Nemčije za vse (morda so končno našli 100% dobro rešitev) ?

Urejal thaking, 03.04.2014, 19:22.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 092
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Mislim, da preventivne menjave še vedno ne krijejo ker potem bi bil sedaj nečloveški naval na servise, da ne govorimo o zgubah. Od kar si lastim 320d malo bolj gledam po cestah koliko je takih BMW-jev na cestah. In ko prišteješ še vse 120d, x3, x1,.....se kar ne čudim da je tudi kar nekaj primerov okvare. Procent mislim da je pa še vedno nizek.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim, da preventivne menjave še vedno ne krijejo ker potem bi bil sedaj nečloveški naval na servise, da ne govorimo o zgubah. Od kar si lastim 320d malo bolj gledam po cestah koliko je takih BMW-jev na cestah. In ko prišteješ še vse 120d, x3, x1,.....se kar ne čudim da je tudi kar nekaj primerov okvare. Procent mislim da je pa še vedno nizek.

Glej tudi Toyota in ostale znamke je že vsaj 10x "požrla" stroške pa za marsikakšno stvar, ki ni bila kritična za vožnjo pa so bile vseeeno cene visoke. Vsakomur je mislim danes znano, da je to tovarniška napaka in da stranke zmečejo po 30% več denarja ob nakupu vozila več od ostalih avtomobilov ter seveda pričakuje tudi korekten odnos od predstavnika znamke do lastnika avtomobila :crazy :crazy

Urejal thaking, 03.04.2014, 19:34.

Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

Lp!

35 pregled+ 100 eur za drobrnarije, mogoce bi moral popravit naslov teeme bom krije 95% recimo stroske :-D
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

Malecky
Malecky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 892
  • Avtomobil: BMW E91 318d

Se skoraj sekiram, da se jo nič ne sliši. :fight :blackeye

Star je pa zdaj že malce več kot 5 let od datuma proizvodnje, prva reg. pa september 2009. :jok
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 092
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Glej tudi Toyota in ostale znamke je že vsaj 10x "požrla" stroške pa za marsikakšno stvar, ki ni bila kritična za vožnjo pa so bile vseeeno cene visoke. Vsakomur je mislim danes znano, da je to tovarniška napaka in da stranke zmečejo po 30% več denarja ob nakupu vozila več od ostalih avtomobilov ter seveda pričakuje tudi korekten odnos od predstavnika znamke do lastnika avtomobila :crazy :crazy

Si predstavljaš koliko n47 motorjev je na trgu?? Si predstavljaš da vsak ta motor BMW zdele stane cca 1000€ za popravilo. Boljše in ceneje če menja 10 let starim avtom kjer le ta ropota ali pa brezplačno rešuje tiste kjer motor zaropota kot da pa sedaj VSEM preventivno menja vse komplet.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

Si predstavljaš koliko n47 motorjev je na trgu?? Si predstavljaš da vsak ta motor BMW zdele stane cca 1000€ za popravilo. Boljše in ceneje če menja 10 let starim avtom kjer le ta ropota ali pa brezplačno rešuje tiste kjer motor zaropota kot da pa sedaj VSEM preventivno menja vse komplet.

Jeb** ga oba imava po eni strani prav, kaj bo pa čas pokazal pa me zanima, predvsem recimo ko bodo 1,3,5ke, X1, mini vsi z enakim motorjem stari npr. 10 let :blackeye kakšen bo takrat odziv BMW-ja ko bo seveda se pojavila napaka.
Prikaži več možnosti

BenX
BenX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 729
  • Avtomobil: E90 320d EfficientDynamic

Meni so na A-Cosmos menjali verigo in nisem rabo placat nobenih drobnarij in pregleda. torej 100% zastonj.
garancija je potekla 2 meseca pred tem, tako da je v bistvu bilo menjano v "kulanci" in ne garanciji.
je pa res, da sem obenem pri njih imel se redni servis, ki me je stal 355€.
to je bilo lani sredi decembra.

Urejal BenX, 04.04.2014, 11:34.

Fighting online is like running on special olympics. Even if you win, you are still retarded.
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

https://secure.avaaz...ne_recall/?copy

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

https://secure.avaaz...ne_recall/?copy

LP, BB

Ta peticija je nateg, to je že eno leto tako :crazy :crazy
Prikaži več možnosti

Buhy
Buhy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 213
  • Avtomobil: f10, e9o LCi M

Kje so ti to menjali ?
Meni je bilo rečeno prejšni teden na bivšem Malgaju v Kr, da tovarna krije do 5 let oz 200000km in da % kritja določi BMW, saj njim direktno pošljejo št. šasije itd..
Sem pa ravno včeraj bil na Selmarju v Mb in smo poslali zahtevek za verigo v Nemčijo, tako da še čakam na odgovor, ampak so rekli da avto moj ni slovenski in da ima kar nekaj km že ( star je 4 leta in 160 000km), tako da mi ni nic jasno kako varirajo te info o zamenjavi ketne pod garancijo med Bmw servisi..
Skratka zdaj počakam na Selmarja, da vidim če bo kaj iz tega, drugače pa nadaljujem ponovno na ex. Malgaju oz zdajšnjem Avto aktivu, ki sem jim že pred mesecem dni poslal vse info o avtu, vendar sem imel smolo, ker so bili ravno v fazi menjave firme in niso delali s polno paro..
Javim odgovore kmalu, bi pa sam bil vesel zgolj kakšnega simboličnega doplačila za zamenjavo, saj sem na ex e91Lci menjal tole j*beno ketno v lastni reziji :/ Je celo odprta še nekje moja tema o zamejavi, saj sem menda bil prvi na forumu, ki sem sel v ta poseg.
LP

Urejal Buhy, 04.04.2014, 22:22.

Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

@Buhy poročaj, sicer pa kaj imaš tudi s tem probleme ali preventivno ?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.