Skoči na vsebino

E60 M5 ali CLS 55 AMG ali še kaj drugačnega in zanimivega?

* * * * - 35 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
23937 odgovorov v temi
filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 111
  • Avtomobil: F31

Mene je zadnjic resil radar v Italiji. Cudn filing ko avto zazlajfa na polno ti gledas pa v radio... Vse je letel z zicov. Abs tulu. Komplet.
Prasparu 10k...

v italiji, posebej A4, toplo priporočam oči na cesti oz. drugemu avtu pred tabo... ne pomaga niti radar in abs, ko te pol en od zadaj nabije...

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 138

Opa, kaj sem jaz ravnokar prebral. Fantje, ne se zajebavat. Saj ne rečem, je luštno ko te radar reši pred karambolom. In potem te reši še enkrat, dvakrat. In potem pride tako da imaš eno pomembno življenjsko investicijo in moraš zamenjat avto, ali pa si ga samo sposodiš, ni važno. Kaj se zgodi? Navajen da te rešuje radar, se ob brezbrižni vožnji v nepredvidljivi situaciji raztreščiš na koščke.

Boste rekli, da ni res? Jaz sem enkrat pred leti že razbil avto, ker sem se navadil na PDC in ga en avto ni imel, pa sem z zadnjim delom nekam zadel, ker sem čakal kdaj bo zapiskalo. Človek se na vse dobre stvari navadi. Ampak PDC je ena stvar, zaradi tega ne boš umrl, zaradi tega ker se zanašaš na radar, pa brez problema.

Jaz bi vam priporočal da namesto teh neumnosti raje malo potrenirate drsenje vozila in obvladovanje le-tega v nevarnih razmerah na cesti. V nasprotnem primeru se zna zgodit da bo kak forumaš nenadoma zmanjkal in to ne bom jaz, čeprav se vozim v starem avtu in na 15 let starih gumah. Že to da vas je nekatere moral reševat radar je znak za alarm, to pomeni da je z vašo vožnjo nekaj hudo narobe. Ne se hecat s tem, fantje.

Sem enakega mnenja. Dokler ne bodo avtomobili 100% sami vozili, so vsa razna pomagala samo za backup...Zaradi tega je folk še manj z glavo na cesti, ker se preveč zanaša na to. Bog ne daj, da zamenjaš avto in v glavi ne preklopiš...

Sej ne rečem, so super stvar, samo ti daje potuho, da ne rabiš bit skoz 100% skoncentriran.

Urejal OffsummeR, 10.10.2019, 06:52.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 363
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Sem enakega mnenja. Dokler ne bodo avtomobili 100% sami vozili, so vsa razna pomagala samo za backup...Zaradi tega je folk še manj z glavo na cesti, ker se preveč zanaša na to. Bog ne daj, da zamenjaš avto in v glavi ne preklopiš...

Sej ne rečem, so super stvar, samo ti daje potuho, da ne rabiš bit skoz 100% skoncentriran.

Meni je najhujša finta v ostrih ovinkih in vožnji v koloni, kater glupač je radar tako sprogramiral da pospešuje ko se zavija v ovinek... Pa auto luči, vklopiš brisalce luči so pa še vedno v dnevnem načinu???

Tule sem zadnjič vozil v koloni z radarjem, ko je pa dec pred mano zavil desno proti Dragonji... avto ni imel ničesar več pred sabo in je hotel iti kar za njim...

https://www.google.c...!7i13312!8i6656

Prikaži več možnosti
    • OffsummeR je všeč

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, to so "cvetke" na katere je potrebno bit zelo pozoren.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 187
  • Avtomobil: 523i

Nihce ni 100% skoncentriran, zato se take zadeve razvijajo.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 739

To gre vse postopoma. Vcasih tudi niso vsi avti imeli abs, pa smo jih vseen kupovali, ceprav je bila moznost, da se abs pokvari ali pa se bomo kdaj presedli v avto brez abs in bo treba bolj pazit.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: /

Sej pozoren mores bit isto, sam takrat ko klimo stelas se ti slucajno lahko nekaj zgodi, radar je pac preventiva.

Pa kolikor vem cez meglo nese in bi lahko tudi tist nalet na AC nekaj let nazaj preprecil.
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

Nihce ni 100% skoncentriran, zato se take zadeve razvijajo.

To je res, problem je ker to "poneumlja" folk, oz misl, da če ima vse to not, da lahko brez skrbi tipka po telefonu, drema zraven... 

Tako kot si rekel, preventiva

Urejal OffsummeR, 10.10.2019, 08:00.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 697
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Tudi mene je radar že rešil, sem bil nepozoren (ja res je, začneš zaupati tem sistemom) in kar naenkrat piskanje in bremzanje na polno, če ne bi imel asistenc, bi usekalo konkretno. Imam pa tudi sam potem problem, ko grem v drug avto in kar pričakujem, da bo sam bremzal itd.., je hitro karambol, ker se človek zelo hitro navadi, da ni "potrebno biti ves čas pozoren". 

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan in OffsummeR uporabnikom je všeč to sporočilo

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 153

Meni je najhujša finta v ostrih ovinkih in vožnji v koloni, kater glupač je radar tako sprogramiral da pospešuje ko se zavija v ovinek... Pa auto luči, vklopiš brisalce luči so pa še vedno v dnevnem načinu???

Tule sem zadnjič vozil v koloni z radarjem, ko je pa dec pred mano zavil desno proti Dragonji... avto ni imel ničesar več pred sabo in je hotel iti kar za njim...

https://www.google.c...!7i13312!8i6656

To so pa razlike med proizvajalci, kako naredijo.

VW ima opcijo v nastavitvah, da ob delujocih brisalcih vklopi se luci.

Mercedes ne pospesuje pri vklopljenem radarju, ko imas volan obrnjen vec kot x stopinj.

Mene je zadnjic resil sistem za zaviranje v sili. V koloni smo se vozilo okoli 30km/h in sem pogledal levo cez okno, v tem trenutku se je vozilo pred mano ustavilo. Najprej je armatura zasvetila in zapiskalo je, ni bilo pa se tako blizu, da bi moral avto sam zavirat.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 739

Sej pozoren mores bit isto, sam takrat ko klimo stelas se ti slucajno lahko nekaj zgodi, radar je pac preventiva.
Pa kolikor vem cez meglo nese in bi lahko tudi tist nalet na AC nekaj let nazaj preprecil.

Itak bi ga. Na ac ni sanse da se zabijes, zbremza od 210kmj na nulo ce je stojeca ovira na cesti.
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 692
  • Avtomobil: Nemški

Vse to je res, kot tudi da sem sam na Mercedesu opazil, da je edini, ki ko senzor zazna meglo ali dež in vklopi brisalce, vklopi tudi luči, čeprav je dan. Pri Bmwju prej tega ni bilo, kako je zdaj ne vem, boste ostali povedal, audi, vw tudi ima to?
Radarski tempomat, mrtvi kot, vse te stvari bi lahko avtomobili imeli serijsko... rezultat: veliko manj nesreč 1000%
Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 153

https://www.rtvslo.s...krinjice/483768

Zaviranje v sili bo obvezno za nova vozila od leta 2022.

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 370
  • Avtomobil: Bmw

Vse to je res, kot tudi da sem sam na Mercedesu opazil, da je edini, ki ko senzor zazna meglo ali dež in vklopi brisalce, vklopi tudi luči, čeprav je dan. Pri Bmwju prej tega ni bilo, kako je zdaj ne vem, boste ostali povedal, audi, vw tudi ima to?Radarski tempomat, mrtvi kot, vse te stvari bi lahko avtomobili imeli serijsko... rezultat: veliko manj nesreč 1000%

Veliko manj nesreč? Ce bi se ljudje med voznjo posvetili le voznji in zaceli predvidevati situacije, bi bilo manj nesreč. Pustimo ob strani dejstvo, da objestna voznja sama klice po karambolu.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 582
  • Avtomobil: --------:)

Jaz bi prepovedal to,naj zadeva samo dela ko si poln vseh substanc in te avto lepo domov pripelje..je tak..hehe
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz bi prepovedal to,naj zadeva samo dela ko si poln vseh substanc in te avto lepo domov pripelje..je tak..hehe

tesla bi morala uvest intoxicated mode... zunaj še kakšno opozorilno lučko da se vidi aktivnost sistema, pa da se policaji niti ne matrajo ustavljat  :ok2

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 823
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Dobra ideja. In dokler je mode aktiven se avta ne bi dalo ročno upravljati, pa ventilacija bi bila na polno, da alko hlape čimprej odstrani iz vozila. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 370
  • Avtomobil: Bmw

Ali niso eni avtomobili ze imeli to funkcijo, da avto ni vzgal, ce je senzor zaznal alkoholiziranega voznika?
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali niso eni avtomobili ze imeli to funkcijo, da avto ni vzgal, ce je senzor zaznal alkoholiziranega voznika?

tist je bil star sistem (restriction mode)... tle govorimo o napredni tehnologiji, ki olajšuje ne omejuje...

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 761
  • Avtomobil: new age e39

Ja a nimaš kasko, valda ni odbitna 10k.
Razen če bi napihu...

Mal sm prehitr napisu ja.

To je blo ja. Neki je carplay zgubu povezavo pa sem pokukal kaJ se dogaja.
Jerry, me. So na zavarovalnici rekli da je več poškodb odbijačev s PDC kot brez. Ko sem v sestrini Kii, nimam težav s tempomatom. Sem ozavestil da moram sam bremzat. Nimam problemov
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč