Skoči na vsebino

E60 M5 ali CLS 55 AMG ali še kaj drugačnega in zanimivega?

* * * * - 35 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
23937 odgovorov v temi
Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 528
  • Avtomobil: kombi

pfuuj nateguni

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 739

Ja zato mi gre na k. Ker je nateg. Tud vina ki je pri vinarju 30 eur ne bom placal 300 nikol.
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 462
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

meni je danes menjal vse
pakne. Sploh nisem vprasal, kolk bo. Sem pa kupil orig zimski komplet iz druge roke brez senzorjev v ventilckih. Novi originalni so 600 eur 4 komadi. To me je pa kar nasmejalo, hehe, 4 ventilcki 600 eur mater jim jebem podlozkarsko
Prikaži več možnosti
    • Jerry, Martini Racing in Kobal trans uporabnikom je všeč to sporočilo

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 761
  • Avtomobil: new age e39

ATE sem dal zadaj 70 in spredaj 90 s popusto. Se 60 za menjavo. Ni tolk drag ta Audi. Aja to so cene s kablom.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Tvoje bojo mal manj, ker ni S, tam majo marzo sam 500%, ne 1000% kot pri S modelih :-)
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Menjava olja v menjalniku 270. Ce je pri bmw cnej dam roko stran.
Kan da ni S? 3x S. Sline :ok2
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

MihaJ
MihaJ

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 545
  • Avtomobil: 3ka

BMW je to rešil tako, da ima na vsaki osi samo po en kabel. Nisem pa še nikoli imel težav s tem kablom. Niti ni tako drag AFT.

Da pa Volvo za 89k nima kabla je pa vsaj smešno. Ker od trenutnih kupcev XC90 najbrž ni za pričakovati, da bodo hodili gledat koliko je še mesa na zavorah, ampak jim bo avto povedal.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest grem tud na ate, samo do zdej niso mel teh paken sploh v programu. Diskov se zdej ni, ploscice menda bodo zacel konec leta dobavljat.

Sej aft senzor je 9 eur, audi ga pa po 30 prodaja. Pa tud pri 9 majo 8 zasluzka ze vracunanega :-)
Prikaži več možnosti
    • Boris-84 je všeč

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 692
  • Avtomobil: Nemški

S500 coupe, to bi blo zate, al pa S400d. Thank’s me later :ok
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 501
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Menjava olja v menjalniku 270. Ce je pri bmw cnej dam roko stran. Kan da ni S? 3x S. Sline :ok2

A ves da bi skor zdej mogu roko stran sekat.. :-)))
Bmw ma ceneje menjavo olja v menjalniku. Podlesnik mi je reku da mi za 500 eur nardi. Ampak bmw je cist ok ce na 120 000 km delas, podloskar tvoj ma pa na 60 000. Zdej pa zracuni kje je cenej.. :-))

Urejal miho1, 10.10.2019, 18:48.

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 774

S500 coupe, to bi blo zate, al pa S400d. Thank’s me later :ok

Ne bit malenkostni :-)
https://siol.net/avt...-so-meje-508218
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem probal gt4 pa ga ne bi mel za stat na dunajski vsak popoldne.

Za enkrat ni neke dobre alternative, x7 mi je se najbolj zanimiv.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

A ves da bi skor zdej mogu roko stran sekat.. :-)))
Bmw ma ceneje menjavo olja v menjalniku. Podlesnik mi je reku da mi za 500 eur nardi. Ampak bmw je cist ok ce na 120 000 km delas, podloskar tvoj ma pa na 60 000. Zdej pa zracuni kje je cenej.. :-))

Hahaha lepa. Mas prov
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 144
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Pa ravno to sem pisal ene 14 dni nazaj, da nima senzorja, ampak samo cvili. Ceprav pri nasem se je to slisalo konkretno ze kak dober mesec, sploh ko si se ustavil. Cudno da nisi slisal.. 120 za senzorje? Toliko so bile na XCju vse 4 pakne.

Ves da tega nisem zasledil. Stos je v tem, da pri avtomobilih z laminiranimi stekli pride res obcutno manj ropota v avto, potem pa je res zacelo ruzit, smo se narocili na servis, 4 dni za pocakat pa smo tle. Ok sicer cena ni zdej nenormalno visoka, se mi 500€ za zadnje diske in sprednje in zadnje ploscice ne zdi veliko, ampak vse to bi se dalo drugace resit ce bi dali en faking senzor obrabe ploscic za 10centov notr. P tipicen kupec tega avtomobila definitivno ne bo hodil gledat kolk je se mesa na ploscicah, to je smesno. 2018 letnik avto, serijsko radar in en kup asistenc, varnost na prvem mestu, a pol ne dajo eng senzorja da bremzas direkt z diski 14 dni. Mal bedno no.
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

Moral bi dat zmes ploščice in diska original S/RS na analizo, da bi potem lahko primerjal z ATE, Brembo itd., da vidiš, kakšne so razlike in ali res pooblaščenci tako netegujejo

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 799
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Recimo na a8 so ble vrhunske zavore, pritisnil na polno kadar hoces pa nobenega ruzenja, cvilienja, nic. Pa so zdrzale 60.000km pakne, menjava na audiju 500 eur komplet. Q7 pa na 30.000 pazljive voznje 900 eur. Pa nisem enkrat tako zahodil kot pri a8. Ocitno so dali zanic materjal, ker diski so vecji, bremza pa slabo. Pa je mel a8 tudi kar orenk tezo.

Ti si malo izgubil stik z realnostjo. Mogoče se tebi zdi da je Q7 "malo" težji od A8, v resnici je pa med njima za en manjši avto razlike v teži! A8 ima aluminijasto karoserijo, si pozabil? Prostora za gume s platišči imata oba približno enako, OK Q7 ga ima verjetno za kak cm več, ampak ni bistvene razlike. V platišče od Q7 in v tistega od A8 torej spraviš približno enako velik disk. In če pri recimo 250 km/h zaviraš 1900 kg ali pa 2.500 kg (ugibam, ker ne vem koliko točno tehtata) je razlika ogromna, sploh če je Q7 še obtežen s potniki. Potem lahko tehta 3 tone, kar je enako kot en majhen tovornjak! Pa ustavi ti to pri 250 km/h, če lahko. Morajo bit od hudiča dobre zavore, da so temu kos.

mater jim jebem podlozkarsko

:umruodsmeha

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

rok46
rok46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 593
  • Avtomobil: OOOO

Pri novem RR sportu tud ze diski tresejo pri 32k km :)
podpis
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

pol že lastnik ni vešč pravilnega zaviranja :ok2

Urejal Kobal trans, 10.10.2019, 20:59.

Prikaži več možnosti
    • Lugs je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Da se razumemo diski nic ne tresejo pri sq7, sam tak cuden zvok zacnejo oddajat ko so preobremenjenj kot bi nekaj ruzilo. Pa ful ful slabse zavjrano kot naprimer na 850m ki sem ga nazadnje prehvalil. Pac niso dorasli tezi. Ja 2400 je prazen, 2600-2700 je dejansko teza na ac ko se peljemo. Mi je blo hecno ko me je prodajalec ob prevzemu novega vozila opozoril samo na to, da naj pazim bremze, drugac bom hitro nazaj :-) pa z a8 sem hitreje vozil hehe

Moral bi dat zmes ploščice in diska original S/RS na analizo, da bi potem lahko primerjal z ATE, Brembo itd., da vidiš, kakšne so razlike in ali res pooblaščenci tako netegujejo

Sej ate in textar delata originale. Ampak jih pakirata v audi skatlo ki je zgleda pozlacena :-)

pol že lastnik ni vešč pravilnega zaviranja :ok2

Pri takih avtih nimas bit kaj vesc, ko se hoces ustavit pac pohodis. Ce je bremza ok mora delat brez mrdanja. Ce dela na M850ix in na porhu, ma da dela tud na drugih, ocitno se da narest dobre zelezne zavore
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 799
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Da se razumemo diski nic ne tresejo pri sq7, sam tak cuden zvok zacnejo oddajat ko so preobremenjenj kot bi nekaj ruzilo.

Površinsko se pregrejejo in zakalijo, isti problem imam jaz na Caddyu, samo moj avto je vreden 100 eur in se zaradi tega ne sekiram. Poročaj če bo kaj boljše z novimi diski, bom potem tudi jaz naročil boljše, recimo take ki stanejo 23 eur namesto 20 po komadu, lol

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • bvogri in symch uporabnikom je všeč to sporočilo