Skoči na vsebino

E60 M5 ali CLS 55 AMG ali še kaj drugačnega in zanimivega?

* * * * - 35 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
24398 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 976

Res so tole zajebal. Ce ni namerno tako da majo servisi delo pol so res bumbarji.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 517

To mal pomaga baje... :-D

Pripete slike za predogled

• 6CDF17AC-8644-4352-8C1B-8622FADD7B14.png
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in miho1 uporabnikom je všeč to sporočilo

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 898
  • Avtomobil: new age e39

Pa dobr no, zamenjaj balast na e91 brez da bi odbijac dol vzel. Ali pa AE lucko. To so sele.faili. Pri volvu sem dve palcki ven vzel pa je zaromet sam ven padel.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsak ma svoje fore, jest sam komentiram kar opazim. Cakte da bom mel bmwja :-)
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Se to ce koga zanima. Srauf je tak da itak nimas nastavka, to je nek specialno orodje, da ja ne bi kdo sam tega sel menjat...

5C69B3F1-8A82-4D36-9A3D-517FFEC36AC4.jpeg
Je pa tolazba da tud na x5 pakne niso za vec kot 30.000km.

884261A3-23E6-4191-A533-4E7B0D81756D.png

https://www.avto.net...asp?ID=14665026
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 483
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

matr ampak teli tanovi stevci pri BMW so pa
kot od priusa

Urejal luta, 21.10.2019, 20:17.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 470

Sem se pa mal hecal zdej s tem cist iz tehnicnega vidika in mi res ni jasno ker genijalc je naredil tak sistem. Podret moras cel zavorni sistem da menjas pakne, odmontirat celjusti in nosilec kot bi menjal se disk vsakic, zamenjat vse vijake ki drzijo celjust. Ful sraufanja. Na amg pa potegnes ven tist zebelj ki drzi pakne in zamenjas v 10 minutah. Sam en zebelj rabis in kladivo da vem porines tisto palcko ki drzi pakne. Tle pa cela znanost. Pomoje so namerno zakompliciral.

To je jeremija zihar enga iz bmw gestapo oddelka podplačal,da škartira podložek marku...

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 517

Pa sej zavore lohk na avtu ce si konj ze v 10k km skuris po mestu... ce pa znas malo predvidevat da prijadras do semaforja, ne rines skos za rit se da met ploscice komot 40k km...
Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 885
  • Avtomobil: 2Fast4You

@Leont jaz ima sedaj ATE pa napram originala ni razlike. Dal sem keramicne ploscice in umazane feltne so preteklost. Sem pa uspel uniciti podvozje, tako da me bo obnova prisla cca. 3K€, nima pa to veze z zavorami. Sicer je narocen nov X5, ki je dejansko sedaj “king of the class” ampak zelim da gre avto od mene v vzornem stanju.

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti
    • miho1 in Bavarec fan uporabnikom je všeč to sporočilo

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 581
  • Avtomobil: 218d AT, M2

@Leont jaz ima sedaj ATE pa napram originala ni razlike. Dal sem keramicne ploscice in umazane feltne so preteklost. Sem pa uspel uniciti podvozje, tako da me bo obnova prisla cca. 3K€, nima pa to veze z zavorami. Sicer je narocen nov X5, ki je dejansko sedaj “king of the class” ampak zelim da gre avto od mene v vzornem stanju.

X5, nova 5, nova 3,..vsi so občutno pred konkurenco. Ne vem, če je imel BMW glede na paleto kdaj tako močno zasedbo, ki je toliko boljša kot konkurenca.

lp,m

Prikaži več možnosti
    • DrKo in miho1 uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa x7 proti x5? Sam vecja kibla ali tudi sicer kaj boljsi?
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 742
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

X5, nova 5, nova 3,..vsi so občutno pred konkurenco. Ne vem, če je imel BMW glede na paleto kdaj tako močno zasedbo, ki je toliko boljša kot konkurenca.

lp,m

E39 :-)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Jerry uporabnikom je všeč to sporočilo

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207
  • Avtomobil: kwatro

https://www.youtube....h?v=AmB2Lo21mQY

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 519
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

lp,m

Tle se pa ne bi mogel bolj strinjat. (-:
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 124
  • Avtomobil: F31

Evo jest sem pa skompletiral zavore za hladilnik :-)

Ebay prednji original 600 eur dva kosa, sicer brez embalaze verjetno padlo s tovornjaka...
Zadnji ate 200 eur dva kosa
Prednje pakne ate 180
Zadnje pakne ate 90
4x senzorji 50
4x vijaki za prednjo zavorno celjust (jih je treba menjat vsakic ko menjas pakne matr budale kaj so se spomnil) 15 eur

Tko da recimo komplet mal cez jurja. Prednje sem vseeno vzel pol original da se ne bom po jajcih tokel ko bom prvic pobremzal.... porocam ce bo kaj drugace.

upam da se diski obnesejo... ebay je znan po fake diskih, me je enkrat že nategnilo s poceni ATE-ji...

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 519
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Kaj pa x7 proti x5? Sam vecja kibla ali tudi sicer kaj boljsi?

Jst sem se zdaj kar ene parkrat peljal z x5 in je res bolanija od avta. Pac ni da ni. Ne vem, kaj bi si lahko od tega tipa avta lahko se zelel. Z X7 se pa se nisem peljal, ampak po moje zna bit razlika podobna, kot med bmw 5 in bmw 7. V sedmici so se boljsi materiali, vec opcij, vec placa, se vec luksuza, se bolj udobno, se drazje.
Masine so pa iste.
Tle mas se test iz avtomagazina.

https://www.avto-mag...skriti-talenti/
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 042
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Res so tole zajebal. Ce ni namerno tako da majo servisi delo pol so res bumbarji.

Kaj misliš, zakaj jaz pravim da podloškar ni avto? Če ima naprimer en usran caddy 1.6 bencinar 3 ali 4 tipe motorja, potem ti je vse jasno. Samo da pri meni cel motor stane 100 eur (rabljen - no ja, pa še tega moraš iskat da dobiš pravi tip), pri tebi pa... boljše da ne veš. 

Podloškar ja, za ceno 500 eur in za delovno vozilo (ker pač bmw še ni naredil kombija), sicer pa hvala lepa!

E39 :-)

Itak. Takega dizla kot je bil v E39 530d ni bilo takrat nikjer na svetu, pa tudi bencinarji so bili verjetno najboljši šestaki takrat, čeprav dizel je po kvaliteti še bolj izstopal. Enostavno absolutno brez konkurence, tako kot recimo E30/32/34 eno serijo prej, samo vsi bencinarji. To so bili legendarni modeli, ki na svetu niso imeli konkurence in se še danes, 20 - 30 let kasneje, brez problema kosajo s prometom.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 480
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Sicer je narocen nov X5, ki je dejansko sedaj “king of the class” ampak zelim da gre avto od mene v vzornem stanju.

Od kar so zadevo spravili komplet na luft, je to to. Jaz ko sem kupoval te Suv sekrete, sem tudi hitro ugotovil kdo je taglavni igralec v tej ligi. Tako da dobra in taprava izbira.

Žal pa je cena primerna kvaliteti, če bi se jaz lahko stegnil tako visoko, bi pa itak bil v garaži novi X5.

Urejal Nixxon, 23.10.2019, 07:15.

Prikaži več možnosti
    • miho1 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

X5 business je 60.000 nov. samo je 25d motor in skromna oprema...
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 396
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Od kar so zadevo spravili komplet na luft, je to to. Jaz ko sem kupoval te Suv sekrete, sem tudi hitro ugotovil kdo je taglavni igralec v tej ligi. Tako da dobra in taprava izbira.https://youtu.be/IpJqmui-PDE
Žal pa je cena primerna kvaliteti, če bi se jaz lahko stegnil tako visoko, bi pa itak bil v garaži novi X5.

Kaj pa dela Q7 v tej primerjavi? Nekaj tednov nazaj sem bil tule od parih poducen, da X5 in Q7 nista v isti klasi...
Prikaži več možnosti