Skoči na vsebino

E60 M5 ali CLS 55 AMG ali še kaj drugačnega in zanimivega?

* * * - - 39 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
31406 odgovorov v temi
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 487
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Lej, ti si ljubljanska srajca, in se vsak dan gužvaš po tistih zabasanih cestah... v tem primeru bi tudi jaz razmisljal o avtomatiku ozr selitvi na podeželje...
Pri nas pa niti ni toliko kvačkanja, na ac in regionalni cesti je pa itak vseeno ker je vedno ena prestava in tempomat.

Jaz bi še trafica imel z avtomatom, naslednji kombi bo 100% avtomat. To so avtomobili A-B točke in moraš gledat tako da se pelješ z njim čim bolj u easy. Ko omenjaš tempomat, radar+ avtomat je zakon za AC in padalce ki prehitevajo s 110-120 km/h.. Tega je čedalje več, jaz jim pravim da so v BC car club.. 

Glede pokvarljivosti avtomatov, to je pravil moj oče.. Odkar mu je na 3 leta stari pugi zružil ročni menjalnik ne govori več tega, tudi popravilo ni bilo poceni..

Prikaži več možnosti
    • Jerch_ je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 582
  • Avtomobil: /

Meni je pa ravno to vsec, da ima menjalnik “upor”. Recimo golf 7 ima tako gnil rocni menjalnik, da je za zjokati...
v prestave gre pa pri bmwju cisto lepo, kje si imel ti probleme?

2x E90, potem 1x F20 in 1x F30. Povsod izjemno trda sklopka, da ti mišica trza po 5 min kolone, pa skrajno neprijeten hod sklopke. Praktično takoj popusti in avto skoči, bi si želel večje enakomernosti. Menjalnik trd in nenatenčen, v R spravit je bilo povsod huda jeba. Če ni bil avto ravno prav postavljen, si moral močno potisnat, da si spravil nazaj. Js imam rad nekje srednje trdo sklopko, ki pa enakomerno popušča. Menjalnik mora bit mehek in natančen, rad imam da "klikne" v prestavo. Ne da jo nekam noter porineš in verjameš, da je na pravem mestu. Tudi "upor" ročke je velik pri BMWju, ne moreš ravno letet čez prestave. Peljal sem pa enega testnega V70 in V60..menjalnik kot puter. Nevem v čem je bila fora, ali so drugačni sihnroni al kaj..ampak z enim prstom je šel v prestavo. Pa nič zatikanja med eno in drugo.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 004

Tega pozna kdo? Koliko človek zajebe pri M2/M3/M4 te generacije z nakupom ročnega menjalnika? Mercedesa C coupe l. 2016 sem ravno na račun ročnega menjalnika zelo težko prodal in tudi minus je bil posledično velik. Tudi na mobile.de prevladujejo z DCT menjalnikom, čeprav se nagibam k ročnemu.

https://www.avto.net...Performance LCI

če me spomin ne vara je bil prvi lastnik tega M2 @simi? On skoraj da vedno ima M-a z ročnim in brez gretja sedežev (no saj do sedaj je bilo tako), kar si jaz razlagam da takega avta v osnovi niti ni imel namena voziti v zimskem/hladnem času. Je fajn da je, ampak mene to ne bi odvrnilo od nakupa, ker prvo verjetno v sneg s tem ne boš šel, če boš šel boš moral imeti tudi nov set gum ali celo felgen, tako da kot rečeno bi se jaz ob ogledu bolj osredotočil da mu na račun nehomologiranih zadev zbiješ ceno in ga postaviš pred dejstvo, tok ti dam, veš kok časa ga prodajaš, ali ga želiš prodat ali ga želiš dalje prodajati. Morda se sliši nesramno prebrano, ampak tako žal je. Ko kupuješ bi rad čim bolj ugodno, ko prodajaš bi pa rad čim več.

Če ti je avto všeč, zanimiv in se vidiš v njem, potem boš morda tudi malce več zanj dal (če ne bo hotel spustiti cene). Kar pa se tiče menjalnika, smo si spet različni po vožnji okusu, v en avto paše tak v drug drugačen, sam osebno sem pristaš tega da v dizlu in avto za po AC ter štepanje km je avtomat, kak tak avto za gušt, lušt in ne vsak dan v tednu z močnim benz motorjem, pa vsekakor ročni. Tudi če kak dan greš na daljšo pot z ročnim, te ne bo pobralo zaradi sklopke. S tem da se sprašuješ kok bo kateri več vreden v bodoče zaradi enega ali drugega menjalnika je nesmiselno, ker ne veš kako se bo trg obrnil, pa tudi okusi so različni. Avto kupuješ za sebe, če ga kupuješ že z mislijo kako ga boš naprej prodal, morda bolje da premisliš in se sam pri sebi odločiš kaj in kako in to tudi izpelješ. Niso pa to full prodajni avti, vse manj je takih kupcev ki dajo še neki na staro šolo, ki ne lovijo samo številke in pimpajo gas/bremza, ki ne išečjo vse na LCD, ki ni vse na tipke, ki ni vse na konfort in samo sedenje ter zabušavanje, vse ostalo pa dela za tebe. Je pa pri teh avtih ali ga kupiš z denarjem ali z papirjem ali pri fizični ali pravni osebi, lahko plusi in lahko minusi. 

Tale recimo ni tok "star" nima tok km in nekih silnih težav-napak, se po mojem ne bi smelo pojaviti (če ne boš delal z avtom kot pr****a z mehom). Pokliči Simona ga mal povprašal po njegovem mnenju takrat ko ga je imel, pokličeš sedanjega lastnika, šel na ogled, debato, pol pa vidiš sam pri sebi kaj lahko oz. kaj je izvedljivo. Jaz bi mu ponudil za štart 37-38, potem pa dviguješ, recimo on spušča (če seveda hočeš ta avto), če ne pa počakaš in iščeš dalje, isti modeli bodo pa tudi z časom še nekaj cenejši. 

Urejal Taucher, 04.05.2021, 07:21.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 678
  • Avtomobil: F10

Obstajajo kraji v Slo kjer avtomatski menjalnik ne gre čez ker ne ve v kateri prestavi se bo peljal. Ozllke ceste, klanci, ovinek na vsake 30m in potem prestavlja 68x v enem kilometru in ni ravno zabavno. Saj moderni avtomati so svetlobna leta boljši kot 15 let nazaj ampak rabijo še enkrat toliko ali pa pomoč elektromotorja da prekinejo vse cukanje in zaganjanje. Za po mestu in avtocesti je pa super.

Sej avtomat lahko daš tudi v ročni način, ne vidim problema.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • mitja155 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 302

Pa tud to ne velja za novejse avtomate. 20 let stari majo probleme lahko s tako cesto, pri novem pa splou ne ves kdaj salta in katera prestava je.
Prikaži več možnosti
    • andy in Jerch_ uporabnikom je všeč to sporočilo

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Avtomatik danes je hitrejši, varčnejši, tišji, udobnejši... Bom rekel celo cenejši za vzdrževanje. Do 200 jurjev sem na BMWju menjal enkrat olje s filtri za nekih 200-300€. Pri rabljenem ročnem sem pa do 300.000 moral pri dveh menjat sklopko z vztrajnikom, pa si takoj na slabega jurja.

Urejal neicheq, 04.05.2021, 09:56.

Prikaži več možnosti
    • TribesMan je všeč

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 459

Kak če pa influenserji pravijo da mora bit ročni :rofl

Za slikat samo ... potem pa šaltat ne zna

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 013
  • Avtomobil: Bmw

Jaz bi še trafica imel z avtomatom, naslednji kombi bo 100% avtomat. To so avtomobili A-B točke in moraš gledat tako da se pelješ z njim čim bolj u easy. Ko omenjaš tempomat, radar+ avtomat je zakon za AC in padalce ki prehitevajo s 110-120 km/h.. Tega je čedalje več, jaz jim pravim da so v BC car club.. 

Glede pokvarljivosti avtomatov, to je pravil moj oče.. Odkar mu je na 3 leta stari pugi zružil ročni menjalnik ne govori več tega, tudi popravilo ni bilo poceni..

Sva sla danes z mojo potem gledat tri različne P508, prvi je bil avtomatik 180hp, zelo lepo ohranjen od prvega lastnika, ženi je bil takoj všeč, vendar se je odločila da bo vse pogledala , kateri so ji bili všeč, naslednji je bil na rudniku... vse 4 feltne zrajsane (prednja leva tudi polna uteži), lufti pri luči niso špilali, orajsan okoli in okoli, ''pene v motornem prostoru pa, kot da bi bile stopljene (tudi na testno vožnjo nisva sla), nato še tretji v kopru. Lepa modra barva, gt-line oprema, vlečna kljuka... baje da so jim čez praznike ukradli neko plastiko na zadnjem stebričku ter poskusili ''spajsat '' prednjo meglenko iz odbijača, je pač zbita, voznikov sedez je bil zelo visoko in se ni dal spustit nižje, vseeno smo šli en krog (ker je zena zelela sprobat, kako se to sploh pelje, avto se je peljal lepo, le 18col in 235 gume po mojem niso za na tak avto, ker itak ni namenjen športni voznji in se čuti vsaka nepravilnost na cesti.

Nato se je odločila, da ji je vseeno prvi ki sva ga gledala najbolj všeč in da bi ga sla sprobat. Vozil sem jaz, ker ona se v življenju ni vozila avtomata. Sem bil pozitivno presenečen. Avto prestavlja lepo, povsem primerljivo s tastovim bivšim f11 525d, tih, udoben, sedeži so ''sportni'', popolnoma vredu avtek za familijo okrog vozit. Tega P508 sva potem tudi zaarala.

Vem da sem bil vedno zagrizen bmwjaš, samo če realno pogledam, sploh ni več tako močne razlike med sveto nemško trojico in ostalimi. Ozr so švabi sami spustili nivo kvalitete na raven ostalih.

Z klinčevim downsizingom, ketnami, egr so si (pa vsaj pri meni) zabili dodaten žebelj v krsto.

Urejal branevrankar, 04.05.2021, 12:39.

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • MG, andy, powerslide in 6 ostalim je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Niso se spustili, samo danes na trgu slabega avta ni več. Vsi ostali so dvignili nivo, razvoj se je bolj ali manj ustavil in švaba realno nima kam dlje it. Gre samo še za nianse sprememb. Ampak ja, Mercedes danes je še vedno špica kot je bil 20 let nazaj, Kia 20 let nazaj je bil pa šrot prve klase, danes pa zelo dober avto, ki postaja boljši in boljši. Znanja je na voljo na pretek, isti ljudje se gibljejo iz znamke do znamke in vse skupaj dviga nivo.

Urejal neicheq, 04.05.2021, 12:49.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in dnjehen uporabnikom je všeč to sporočilo

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 939
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

No no ne posplošujmo preveč , ker nekateri še vemo kaj je KIA, P508, Mercedes, Audi itd Ni noč in dan razlika, ampak niso pa samo t.i. "nianse"

Urejal voodoo child, 04.05.2021, 13:01.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in mitja155 uporabnikom je všeč to sporočilo

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

To že. O niasnih govorim, da med novo in staro S recimo danes ni več hudega preskoka. Vzmetenje je isto, luči tudi, sedeži tudi, motorji in menjalniki tudi. Ekrani so drugače postavljeni, mal več softwarskih upgradov..ampak realno pa hujše razlike ni, kot je bilo to včasih iz preskoka ene generacije v drugo. Ker realno kaj več sploh ne morejo več dosežt, bolj ali manj maksimum - stvari se zaenkrat samo še pilijo.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 487
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Sva sla danes z mojo potem gledat tri različne P508, prvi je bil avtomatik 180hp, zelo lepo ohranjen od prvega lastnika, ženi je bil takoj všeč,. Vozil sem jaz, ker ona se v življenju ni vozila avtomata. Sem bil pozitivno presenečen. Avto prestavlja lepo, povsem primerljivo s tastovim bivšim f11 525d, tih, udoben, sedeži so ''sportni'', popolnoma vredu avtek za familijo okrog vozit. Tega P508 sva potem tudi zaarala.

Vem da sem bil vedno zagrizen bmwjaš, samo če realno pogledam, sploh ni več tako močne razlike med sveto nemško trojico in ostalimi. Ozr so švabi sami spustili nivo kvalitete na raven ostalih.

Z klinčevim downsizingom, ketnami, egr so si (pa vsaj pri meni) zabili dodaten žebelj v krsto.

To je fora, ko iščeš nekaj za familijo in za vozit u easy ti rata BMW jajc da ni večjega. Drag in neudoben. Glej srečno vožnjo, pa čimanj okvar. Moj foter ima drugače fl 508 (2015), allure oprema (tistega s panoramo, delnim usnjem in el. ročno), ročni menjalnik 150 hp, meni je avto dober za ta denar. Menjalnik mu je pa zružil na maminem 3008, pravi pa da mu je žal da ni vzel 508 avtomata. V bistvu je sam zaj. ker je mislil da imajo robota, kasneje je izvedel da imajo prave avtomate Aisin z wandlerjem.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 278
  • Avtomobil: g11

Firme so pogrunatale da denar je v softveru in storitvah. Tako kot star iphone, ki ne podpira več novega iOS boš tudi nov avto kupil, da boš imel latest fičerje + updejte.

Mislim da tudi marsikaj kar je sedaj zastonj bo plačljivo (npr. zadnji internet firmware - OTA update Tesle, kjer so povečali moč motorja za 10%).

Pa neki sem bral da sestavili bodo vse avte enako, potem pa če hočeš imet ogrevane sedeže zadaj boš lepo plačeval npr. 20 eur na mesec, kadar rabiš itd.

Silicon valey podjetja so tak poslovni model naštudirala že leta nazaj, v svetu računalništva je najemanja čedalje več, če je pa že neki zastonj... je pa produkt -> uporabnik.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 123
  • Avtomobil: BMW

Dobro samo, da se elektronika da skrekat, boš skrekal gretje sedežev in potem, te razkrijejo in boš zmrzoval :)  ......

Žal so napori v to smer tudi nekje jalovi,   poglejte samo MS Office 365, so govorili Teamsa pa ne vem, kaj ne bo v navadnih enkratnih Officih 2019,  pa so požrli besede nazaj, poleg tega, se pa celo uporabniki, ki so leto ali dve že plačevali Office 365, vračajo nazaj na fiksne različice, saj jim je jasno, da jih na naročnini odirajo. 

Skrajno neprijazna je tudi naročnina na Office 365 ali, kaj delaš ali nič, plačaš enako.  Naj bo po uporabi, pa bi marsi kdo plačeval, če med letom sestavi 10 dokumentov, tako, pa ni računice, torej model bi moral biti po realni porabi, ne pa naročnina polno za kar koli. 

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 498
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Si pomojem eden zadnjih na tem forumu od katerega bi pričakoval, da bo šel iz BMWja in Audija na Renaulta in Peugeota  :-D  Čestitke ob nakupu, pomojem ti bo čisto OK avtomatik. V očetovem 508, sicer aktualne generacije, je pomojem isti. Se super fino pelje, čisto tiho v 8 prestavi pri 150-160. Kickdown pa tudi naredi če ga bolj odločno zahodiš.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 838
  • Avtomobil: Suši

Brane ni to nič novega, da doživiš razodetje. Ravno tako kot BMW ti tudi druge znamke ponujajo kar BMW ne more in obratno. Je samo stvar kaj iščeš in kaj ti paše.

Jaz osebno, ko se vsedem iz moje mazde v f30 mi gre na jok kam je ta znamka prišla. Prav ene točke ne najdem boljše zame.

Svet gre dalje. Druge znamke se imajo s kom boriti za kupce na trgu. Druge pa špilajo samo na struno svojega imena in so začeli resno zaostajati.

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • andy in Cdriver uporabnikom je všeč to sporočilo

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 013
  • Avtomobil: Bmw

Si pomojem eden zadnjih na tem forumu od katerega bi pričakoval, da bo šel iz BMWja in Audija na Renaulta in Peugeota  :-D  Čestitke ob nakupu, pomojem ti bo čisto OK avtomatik. V očetovem 508, sicer aktualne generacije, je pomojem isti. Se super fino pelje, čisto tiho v 8 prestavi pri 150-160. Kickdown pa tudi naredi če ga bolj odločno zahodiš.

Ne se bat. Sparovec se ze fila za serijo 6 z v8 v nosu z zeljo po kabrio izvedbi :ok , 508 bo moja vozila :ok2
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 278
  • Avtomobil: g11

Dobro samo, da se elektronika da skrekat, boš skrekal gretje sedežev in potem, te razkrijejo in boš zmrzoval :) ......

Žal so napori v to smer tudi nekje jalovi, poglejte samo MS Office 365, so govorili Teamsa pa ne vem, kaj ne bo v navadnih enkratnih Officih 2019, pa so požrli besede nazaj, poleg tega, se pa celo uporabniki, ki so leto ali dve že plačevali Office 365, vračajo nazaj na fiksne različice, saj jim je jasno, da jih na naročnini odirajo.

Skrajno neprijazna je tudi naročnina na Office 365 ali, kaj delaš ali nič, plačaš enako. Naj bo po uporabi, pa bi marsi kdo plačeval, če med letom sestavi 10 dokumentov, tako, pa ni računice, torej model bi moral biti po realni porabi, ne pa naročnina polno za kar koli.

Za home userje ne vem, verjetno res ja. Itak na koncu te drazje pride. Ampak vecje firme vse saltajo na 365, tle je tudi kes za MS, kasiral pa bodo na PCjih od firm. Mi delamo z dost multionacionalkami in ne vem za primer da bi se kje kupovali obicne licence Offica. Mogoc sem tudi lih slucajno bolj v takih krogih. Z 365 dobis vse v paketu vklj. z supportom.

SaaS nas bo pripeljal do tega da bo vse kar imas na narocnino, ti kot firma rabis dober support in redne updejte, ponudnik pa ima konstanten cash flow.

Ampak to nima veze z avti seveda =)

Urejal mstipic, 04.05.2021, 17:02.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej pri avtu je isto. Dobil od Mercedesa mail, da je konec z naročnino in da s tem izgubim zaklepanje na daljavo prek aplikacije, pregled vozila (kaj je odprto, kje stoji lokacijsko), koliko bencina imaš, live traffic na naviju, posodobitve kart... Kretensko, ni čudno da so vsi tech giganti povozili avto fabrike. Google maps pa free z live trafficom, z posodobitvami in satelitom. Iskreno stock sistema sploh ne rabim, raje kabel in carplay pa imaš vse :)

Urejal neicheq, 04.05.2021, 17:04.

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 498
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Ne se bat. Sparovec se ze fila za serijo 6 z v8 v nosu z zeljo po kabrio izvedbi :ok , 508 bo moja vozila :ok2

Itak, precej bolj smiselno kot pa da vzameš 520d, kjer bi notri metal denar zabave pa nobene. 

Če mogoče rabiš SLO navodila so na tem linku: https://public.servi...geot.com/APddb/

Za razliko od Audija iz sosednje teme Peugeot ne računa za take bedarije. 

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.