Skoči na vsebino

E60 M5 ali CLS 55 AMG ali še kaj drugačnega in zanimivega?

* * * - - 39 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
32484 odgovorov v temi
Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 089
  • Avtomobil: skunk :)

Pri Mercedesu E se je pojavil pa nek "čriček", pokanje..v armaturi.. minimalno, ampak skos ropoče od trenutka ko spelješ naprej. Nadležno v pm.. sva se peljala s serviserjem, bo potrebno vse odpret v upanju da se najde. Torej komplet armaturka, prostor za motorjem..noro za eno tako brezvezno stvar.

Hkrati je kolega povedal, da bo popizdil z novim A6. Škripa mu komplet armaturka z osrednjo konzolo in volanom. Mesece že hodi na servis, pa jim ne uspe porihtat. Ko postaneš pozoren na te stvari, jih nemoreš odmislit...

Noro kako kvalitetne interierje delajo švabi.

Tebi so vsaj locirali. Ne pa za en avto, kjer je 2 meseca nekaj skripalo. Se posnel sem zadevo.
Dan pred servisom pa nehalo :crazy Za nekaj dni seveda :damn

Cist kot zanimivost, ko se povezes z avtom na bmw aplikacijo ti skoz belezi lokacijo in prevozene kilometre. Tle pa ni vec teorije da bi kaj nazaj vrtel ker se skoz online belezi prevozeno razdaljo. Bmw ma za vsak avto podatek kje se nahaja in kok ma km prevozenih, tega ne mores pobrisat.

Nalozi si za zenino Toyoto aplikacijo myT :laugh
Jo bos lahko sledil od porabe, do relacij, st. mocnih pospesevanj in zaviranj, lokacije, kolicine goriva v rezervoarju,...
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 086
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Sem že videl ogromno podrtih armaturk in vseh panelov zavoljo upgradea muzike...nekih čričkov ni bilo nikjer slišati pri normalni vožnji? Torej fantje za akustiko bolje obvladajo sestavljanje panelov in armaturke od pooblaščencev? Enoatavno ne verjamem v to...al so materiali katastrofalni al je pa zgolj nabijanje.

Ne, da bolje obvladajo, ampak on lahko, ce slisi tresljaj, cuden zvok..., se vedno z necim “podkajla”, pa naj bo to papircek, les..., pa ti tega ne bos vedel..., proizvajalec si pa “kajle” ne sme privoscit.

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 098
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Ne ga srat. Akusticarji imajo namenske materiale za eliminacijo vibracij, ne pa neke kajlice in papircke :crazy
In ja, bolj obvladajo, saj jim je to posel in ze po zvoku dostikrat tocno vedo v cem je tezava, ker imajo precej izkusenj z vibracijami v avtih, da o demontazi panelov in armaturk ne bi.
Eni imate pooblascence za ne vem kake mojstre, dejansko pa so to v 95% najslabsi mehaniki.

Urejal Compact-3, 12.05.2021, 05:44.

Prikaži več možnosti
    • Jure24, sash, peropapero in 4 ostalim je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 833
  • Avtomobil: /

Ni se lociralo. Vceraj sva se peljala, gledala vse, je odprl mrezice zgoraj, ker za tiste so dobili ze od Mercedesa navodila, da so srot. Pogledala in preslata vse, od zunaj ni nc narobe. Je pa smesno, ko sedis na voznikovem mislis da je iz te strani, ko se presedes seslisi iz desne.

Pa glede sestavljanja.. znanec ki dela v slovenski fabriki, kjer delajo lesene in alu letvice je povedal, da prvo leto novega avtomobila je najvecji srot. Ker ne pase vse tako kot bi moralo. Potem se pa letvice podlagajo ze iz fabrike s papirjem in vsem zivim, da se ujame linije.
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 399
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Raznorazni "maxibrili" in podobno sranje, ki se ga veselo šprica po armaturkah in vseh živih površinah je tudi lahko krivec za zbujanje čričkov...pride v spoje/reže in sloj na sloj naredi svoje... armature so pa privijačene zgolj s par vijaki, ker ravno zaradi neškripanja mora zadeva "plavati" med vožnjo  :)

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 098
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Ni se lociralo. Vceraj sva se peljala, gledala vse, je odprl mrezice zgoraj, ker za tiste so dobili ze od Mercedesa navodila, da so srot. Pogledala in preslata vse, od zunaj ni nc narobe. Je pa smesno, ko sedis na voznikovem mislis da je iz te strani, ko se presedes seslisi iz desne.
Pa glede sestavljanja.. znanec ki dela v slovenski fabriki, kjer delajo lesene in alu letvice je povedal, da prvo leto novega avtomobila je najvecji srot. Ker ne pase vse tako kot bi moralo. Potem se pa letvice podlagajo ze iz fabrike s papirjem in vsem zivim, da se ujame linije.

Da ne bo kaj takega :ok2 :ok2 :ok2

https://youtu.be/eT0MHN827hs
Prikaži več možnosti
    • notranjc in Bavaria fan uporabnikom je všeč to sporočilo

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 316

Cist kot zanimivost, ko se povezes z avtom na bmw aplikacijo ti skoz belezi lokacijo in prevozene kilometre. Tle pa ni vec teorije da bi kaj nazaj vrtel ker se skoz online belezi prevozeno razdaljo. Bmw ma za vsak avto podatek kje se nahaja in kok ma km prevozenih, tega ne mores pobrisat.

Že mogoč, ampak kako boš "ti" kot 2., 3. lastnik prišel do teh podatkov, vprašanje tudi če jih pooblaščeni servis posreduje kar tako.

G30 so baje že na trgu prevrtene (pa imajo tudi bmw connected), dobi se tudi neke naprave, ki zamrznejo štetje kilometrov v avtu. Nič ni za zaupat, lumpi se bodo znašli.

Urejal mstipic, 12.05.2021, 08:27.

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 608

Že mogoč, ampak kako boš "ti" kot 2., 3. lastnik prišel do teh podatkov, vprašanje tudi če jih pooblaščeni servis posreduje kar tako.
G30 so baje že na trgu prevrtene (pa imajo tudi bmw connected), dobi se tudi neke naprave, ki zamrznejo štetje kilometrov v avtu. Nič ni za zaupat, lumpi se bodo znašli.

Lansko leto sem bil na enem izobrazevanju na temo preprecevanja kraje vozil in preiskav. Pred nami so iz BMW X5 od MNZja vzeli infotainment enoto in jo priklopili na svojo diagnostiko. Ne samo kilometri, dobesedno na zemljevidu so bile vrisane vse pretekle voznje kje in kdaj se je avto vozil, zgodovina glasbe, ki je bila predvajana, zgodovina vseh telefonskih klicev in se vec. Ko prodas tak avto, gre z njim se cel kup informacij v tuje roke.

Urejal e60va, 12.05.2021, 18:30.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 036

Ja ce kdo kupi novejsi avto ki je prevrten je to samo zato, ker se ne pozanima. Ce vzames najcenejsega brez servisne knjige in neznanega porekla pol kilometri zihr ne stimajo....
Prikaži več možnosti
    • Gregc je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes mi je prvic delal regeneracijo dpf ko sem ga ugasnil. Tok po zazgani plastiki smrdi ko laufa ventilator da sem ze skor gasilce klical :-)
Na 2000km sem pokuril se liter olja in 2.5 litra adblue.
Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 845

A veš kaj je fajn? Da si spet mal bolj aktiven v tej temi :D

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimovo je da pri audiji blo prevec olja, pri x7 pa ga je manj...
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 641
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Vidiš, nakoncu potegneš si na nuli :)
Prikaži več možnosti
    • MonkeyHead je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 086
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Tale novica lepo kaze, kako se je vse spremenilo v parih letih, obrobna novica, objavljena skoraj, da z malce sramu, sicer sem pa presenecen, da so tole splavili,  ker so rekli, da so V12 odrezali.

https://www.motor1.c...IGnE1So6dcAd8w4

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 506
  • Avtomobil: Nemški

Eh to za vsak nov model rečejo, pa se potem vedno čudežno pojavi…
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 365
  • Avtomobil: OOOO

Zanimovo je da pri audiji blo prevec olja, pri x7 pa ga je manj...

Ce vsakemu v tovarni dajo pol litra premalo, ravno dovolj, da ne izda opozorila, ko ga odpeljes.. ves koliko prisparajo :)
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 714
  • Avtomobil: v srcu e39

Danes mi je prvic delal regeneracijo dpf ko sem ga ugasnil. Tok po zazgani plastiki smrdi ko laufa ventilator da sem ze skor gasilce klical :-)
Na 2000km sem pokuril se liter olja in 2.5 litra adblue.

Na koliko maš pa servisne intervale? paket vzdrževanja oziroma plačane servise si vzel ob nakupu?

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce vsakemu v tovarni dajo pol litra premalo, ravno dovolj, da ne izda opozorila, ko ga odpeljes.. ves koliko prisparajo :)

Ne, polno je blo olja, zdaj kaze da ga je cca liter za dolit. Pokuril je liter olja, audi ga je pa naredil ker je nafta prisla v olje in ga je bilo treba odlit :-)

Na koliko maš pa servisne intervale? paket vzdrževanja oziroma plačane servise si vzel ob nakupu?

Servisi so 5 let/100.000km. V praksi 3x olje zamenjajo v tem paketu. Mam 2000km na stevcu, pise mi da je menjava olja cez 2 leti oziroma 29.000km....
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa 2 leti dodatne garancije sem doplacal tko da mam 4 leta/200.000km. Za 3700 eur se mi zdi da bo to najbolj smiselno doplacilo pri tem avtu ;-)
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 714
  • Avtomobil: v srcu e39

Ne, polno je blo olja, zdaj kaze da ga je cca liter za dolit. Pokuril je liter olja, audi ga je pa naredil ker je nafta prisla v olje in ga je bilo treba odlit :-)

Servisi so 5 let/100.000km. V praksi 3x olje zamenjajo v tem paketu. Mam 2000km na stevcu, pise mi da je menjava olja cez 2 leti oziroma 29.000km....

Pa si dolzan sam dolivat mes intervali ce hoces met garancijo? Ker pol lahko recejo tudi da si kupil petrol olje pa je zaradi tega razpizdlo turbino oz whatever bo pac problem (pri tebi tak vedno nekaj odleti na avtu) :ok
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.