Skoči na vsebino

E60 M5 ali CLS 55 AMG ali še kaj drugačnega in zanimivega?

* * * - - 41 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
33578 odgovorov v temi
Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 505

Poglej stevilke pri pospeski 80-120 v 5/6 prestavi. Je golf precej hitrejsi.

Pa jebo te tito res. Zdaj ne vem a si butast al se pa delas...sicer pa pravijo da revnega odvetnika ne vidis, butastega pa velikokrat!

Prikaži več možnosti
    • stone, bmw330cd, MajoR in 2 ostalim je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 775

Seveda se cayman odpelje golfu ko pridejo obrati na 6000…

Pa jebo te tito res. Zdaj ne vem a si butast al se pa delas...sicer pa pravijo da revnega odvetnika ne vidis, butastega pa velikokrat!

Ne rabis bit custven, ce si ti zaljubljen v porha jest nisem. Pac ne gre, ne bit zdej uzaljen. Slucajno sem se vozil z gt4 in gt3 po pisti dva dni in sem pac probal. Men gt4 pac ni noben presezek zmogljivosti, zato tudi prihaja 500 konjska verzija :-)
Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 947
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Tud že prej se mu rahlo oddaljuje, nad 6000 pa sploh.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

984B3E71-6FDF-4973-9524-E706D042C0F9.png

Tud že prej se mu rahlo oddaljuje, nad 6000 pa sploh.

Seveda se mu. Jesr sem sam rekel da pri 3500 ne leti k sneta skira. Leti pa pol ko se zvrti do konca.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 947
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Zakaj bi v šesti ali sedmi pospeševal?

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej v vseh prestavah je isto. Na to debato smo prisli zaradi dolgega menjalnika. Pri 80-90 kmh nimas pametne prestave da bi se na polno odpeljal. Prva ne gre vec, druga pa se ne grabi ker ima motor prenizke obrate.
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 805
  • Avtomobil: F15

ok, če prvo zavrtiš do konca in menjaš v drugo si v optimalnih obratih. Saj za to pa je menjalnik. To že vemo iz honde.

2. pri 90 čist lepo vleče pri gts

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 839
  • Avtomobil: OOOO

Vsak ma svoj okus. Vazno da ste zadovoljni.
Leon, ce imas ti alergijo na Porsche-je, se ne pomeni da so vsem vsec glasne babe, ki vlecejo od zacetka do konca (oneja) :)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne jest nobene znamke ne preferiram. Men je tud kia stinger vsec. V bistvu nikol ne pohvalim znamke ampak samo konkreten avto.

Medtem ko x7 sameva v garazi sem ze dobil vabilo na servis zarad vpoklica. Pa glih iz prejsnjega sem prisel matr…
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 444
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ne jest nobene znamke ne preferiram. Men je tud kia stinger vsec. V bistvu nikol ne pohvalim znamke ampak samo konkreten avto.
Medtem ko x7 sameva v garazi sem ze dobil vabilo na servis zarad vpoklica. Pa glih iz prejsnjega sem prisel matr…

Zgleda da ga boš vozil le na vpoklice...

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 037
  • Avtomobil: /

Tole je forum softičev, resnično. Človek napiše, da ima avto dolge prestave, posledično je vmes luknja, ko gre primerjalno slabo. Potem pa se trije zelo užaljeni vžgete kot šibice.

Prikaži več možnosti
    • dnjehen je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Res so eni mal občutljivi. Sej ma mustang tud dolge prestave,  ne sam gt4 in pri obeh sem to skritiziral. Ne samo vaših ljubljenih znamk, kjer je vse idealno. Včasih tud porh zajebe, ni ne prvič ne zadnjič. Enako kod drugi...

Prikaži več možnosti
    • LiamN je všeč

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 468
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Kje dobit po hitrem postopku Ferodo DS 2500 za skodilaka? Sem ravno skuril pakne, pa nebi rad spet isti srot dal gor na servisu...

Preveri pri InterCars, opremi se z ustrezno kataloško številko, da bodo lažje poiskali.

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

Tole je forum softičev, resnično. Človek napiše, da ima avto dolge prestave, posledično je vmes luknja, ko gre primerjalno slabo. Potem pa se trije zelo užaljeni vžgete kot šibice.

Nobeden ni obcutljiv, samo pisanje kot to dela @LeonT je neumno osiroma nepravilno. Moc motorja, oziroma navora je razporejen kot je, in to si nisem ne jaz ne Leon izmislil...tako so to naredili v tovarni, katerikoli ze, zakaj pa z oni vedo. Ali je ok ali ne se lahko debatira samo pisat neumnosti pa ni treba.

Res so eni mal občutljivi. Sej ma mustang tud dolge prestave,  ne sam gt4 in pri obeh sem to skritiziral. Ne samo vaših ljubljenih znamk, kjer je vse idealno. Včasih tud porh zajebe, ni ne prvič ne zadnjič. Enako kod drugi...

Daj se raje vprasaj zakaj je temu tako? Pa se nekaj, ni problem menjalnik ampak prenos, diff je lahko tudi krajsi, samo po tem boste predvsem taki k si ti, jamral da ropota, da je full na obratih pa full goriva popije, da koncna hitrost ni 300+ in tako naprej.

Noben GT dirkalnik ne gre 300, pa je svetlobna leta hitrejsi kot vsi cestni avto, ker je namenjen le temu. Cestni avtu so pa namenjeni kruzanju, tiscanju, trgovini, sluzbi, kaj vem kaj se vsemu. In zato je tak kot je, ne glede na znamko. 

Samo pisat, da je pa kurac ker dela samo na 8k rpm pa pac ni res, pa je lahko plasticen Ford, Porh al pa jeben Bugatti.

Poglej si graf moci pri svojem Mustangu...bos videl kje je max navor pa koliko ga je, pa samo 450ps ima...in to ni pri 7.5k rpm! 

Samo to je bilo neumno pisanje, to da ima Cayman predolgo razmerje je jasno, je tako ze pri nekaj GT vozil, samo ce krajsas diff je pa marsikaj drugega po tem narobe. Ker pol je pa se bolj zivcen na obratih, se vec imas dela, tezko ga peljas lepo, dere se bolj ali manj non stop...pol bi ga sele spluval, pa vsakic bi dal planice gor k bi se za volan usedu! Verjami ;)

To kar naredi tovarna je NAJBOLJSI kompromis, neglede na znamko, pa ceprav je vcasih nekoliko nerazumljiv. Vse kar delas je za nekaj boljse in za full vec stvari slabse, pa naj bo govora o prenosih, motorju, podvozju. Niso pri nobeni tovarno po zupi priplavali, da ne vedo kaj in zakaj so naredili kar so naredili. Ne traja razvoj 7 let kar tako, ker niamjo kaj drugega delat. Pa se kljub temu kasneje skozi uporabnike pokaze kaj je bilo dobro kaj zelo dobro in kaj slabo.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, airmike, tismi in 2 ostalim je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Mustang ima 460 konjev pri 7000 obratih. Pri 3000 ima 225 konjev. Po obcutku bi pa rekel da jih je 170…
Prikaži več možnosti

greee
greee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 999
  • Avtomobil: bicikla

A na tem forumu so sami bivši vozniki F1? 

#leonT  hoče povedat da je vožnja z takim avtom napor oz je avto narejen namensko...on dejansko pove o vsakem avtu neobremenjeno osebno mnenje

Prikaži več možnosti

slonček_
slonček_
  • Uporabnik
  • Sporočil: 267
  • Avtomobil: prodan

pač Cayman je skret, a je težko napisat.. :cool

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 039
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Jaz sem čuden ker sem 40+ pa mi je vožnja z 997 gt3 dovolj udobna da me ne moti trdota.
Pa diff ima krajši od cup verzije...pa se dere ker ima 200cell cat in mi je to melodija :)
Prikaži več možnosti
    • Cdriver je všeč

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 598

Daj se raje vprasaj zakaj je temu tako? Pa se nekaj, ni problem menjalnik ampak prenos, diff je lahko tudi krajsi, samo po tem boste predvsem taki k si ti, jamral da ropota, da je full na obratih pa full goriva popije, da koncna hitrost ni 300+ in tako naprej.

Tko so potem za Mustanga dali 3.55 diff v Evropi, kjer so očitno presodili da je hitrost bolj važna, ter manj tišanja v obrate ker je bencin drag. Za ZDA pa so pustili 3.73 diff plus dodali torsen. Američani radi power slajdajo, pa vseeno jim je za porabo.

Sicer pa ni samo diff, komot bi dali krajše prestave, prvih 5 bolj skupaj , šesto pa za cruzat. Ampak dostikrat prevlada smotrnost paketa, kot pa inženirska beseda.

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

Mustang ima 460 konjev pri 7000 obratih. Pri 3000 ima 225 konjev. Po obcutku bi pa rekel da jih je 170…

Sicer ima maximalni navor pri 4600 rpm ampak ce ti tako reces pol ok. Navor ima presenetljivo dober in lepo razporejen, pri 7.5 rpm pa ima navora tocno toliko kot pri 2.200rpm...

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.