Skoči na vsebino

E60 M5 ali CLS 55 AMG?

* * * * - 16 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7550 odgovorov v temi
ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 571
  • Avtomobil: BMW f45 1.5

Kakšn turbo te mika, 6, 8 cilindrov? R6 cilindrski je od bmw trenutno med najboljšimi če ne najboljši(pa tut od porsheja boxer ni slab), pri 8 cilindrskem je pa dober tanov od mercedesa. Se 4 cilindri izklopijo, če voziš počas.
Kako je pa z v8 v novi m5ki še pa nism naštudiru, bo pa imel xdrive.

https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_B58

Maš pa pr Jaguarju V6 3,0 in V8 5,0 s kompresorjem. ;)
aja pr Mercedesu se reče Camtronic temu sistemu izklaplanja cilindrov. Lahko poguglaš oznako ima m176.
Ima pa dve turbine, tko kot ta tvoj zdej.
Prikaži več možnosti

MustangGT2142
MustangGT2142

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 89
  • Starost: 24
  • Avtomobil: E60 525iA

Sej si pisal že o porabi da je nad 20, pol pa on še kr guši o porabi. Moj point je bil, da je tak vseeno al je 20 al 24.

Leon povej rajši, če bi imel kdaj poleg s65/q7 2. avto z ročnim menjalnikom?
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 571
  • Avtomobil: BMW f45 1.5

Ko je faza utekanja motorja mimo, po navadi poraba goriva malo pade, zato sm ga vprašu.

Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 703
  • Starost: 28
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Turbaki so zejni ja :-) ti raj povej kako si zadovoljen s kappo turbo. Me mika en tak avtek...

Avto je top, vožnja super, motor odličen, res limuzina na nivoju tako, da ob vsej izolaciji šele pri bremzanju vidiš da avto gre, sploh ko bremboti ne dohajajo te teže :laugh 

Je pa to že staro in tale moj rabi nekaj vložka, da bo užitek tudi brezskrben. Pa tudi redki so zelo tako, da je bolj težka najti kakšnega samo tako malo za usput.

O porabi pa ni ravno vseeno ali je 20 ali 24, ker tu je razlika kako se tak avto tudi uporablja, res da je tu govora o večjih limuzinah samo jaz bi tudi to peljal na pisto sploh avtomobil iz naslova teme, mogoče nista za celo-dnevno izživljanje par krogov bi bilo pa še avtomobiloma v čast.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 190

Ja to vem da so ze v letih. Ampak 20v turbo so bile mokre sanje vcasih, bom enkrar nabavil za mal se furat.
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 651
  • Avtomobil: Črni Blisk

Kolega je imel pred leti Audi S2 2.2 5zyl turbo bencinar, sive barve, quattro. Tisti zvok bi lahko poslušal ves dan. Za šraufat in z deli je bil pa tko enostaven kot kak Golf 2. Pri Audi 80 platformi si lahko menjal D/B motorje kot gate  :)

Takšen:

Pripete slike za predogled

• MVC-475F.jpg

Urejal mstipic, danes, 08:59.

"...podobna razlika kot BMW 2.0d (kot bi pes po plehu scal) in 3.0d (lep, globok, kamionarski dizel zvok)... @Gajsa, 4.4.2011

Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik

Smo meli enega forumaša @zverinc, ki je mel oz. še ima verjetno to zadevo in še več zanimivih audijev. So pa cene šle tu že toliko gor da ti mora bit reees nekaj posebnega, da se ne odločiš raje za kaj novejšega, boljšega in bolj zanesljivega.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest sem mislil na lancio 2.0 20v turbo. Je pa tud audi r5 hudobija, sem ga probal v Tt rs verziji in je top motor.
Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik

Debata je šla dalje hehe. Meni so vsi R5 motorji, preden sem tega našel sem gledal predvsem non turbo, ker zvok pride veliko bolj do izraza. Zelo ugodno se da najti kakšna VW Bora VR5 ali Volvo R5. Drugače pa je meni še v E-classi 270CDI zvenel božansko, tudi jasno R5.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Tud turboti se dobr derejo, navadni r5 so mal svoh za moj okus...
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 011
  • Starost: 34
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Tud turboti se dobr derejo, navadni r5 so mal svoh za moj okus...

Ja k ti prtiskaš po ravnem, skozi kake hude rejde bi že s kakim cliotom rs bilo divje. Za po AC prtiskat je pa tebi res vse švoh.

Prikaži več možnosti

8 uporabnikov prebira to temo

6 registriranih uporabnikov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov