Skoči na vsebino

BMWslo test: Michelin Pilot Sport 3

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
80 odgovorov v temi
Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 658
  • Avtomobil: Mesanec

ravno po suhem obstajajo gume, ki imajo trše bočnice in precej bolj agresivo zmes. mene je po suhem motilo, da ni bilo ob pretiravanju nekega glasovnega opozorila (beri cviljenja). recimo potenza segreta precej bolj cukne ko avto po bočenju spet "uloviš". poleg tega sem imel občutek, da gume ob pretiravanju ostajajo relativno hladne.
ampak vse to so malenkosti.

Kot sva že imela debato, se strinjam da te gume ravno na suhem ne blestijo, na mokrem so bližje vrhu kot na suhem, ampak kilometrino, katero si z njim naredil ti lahko samo zavidam...sam sem naredil bistveno manj...
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 445
  • Avtomobil: 218d AT, M2

ima mogoče kaj izkušenj z merilcem tlaka za amatersko uporabo? recimo kaj takšnega?

https://www.mimovrst...oxford-airgauge

https://www.mimovrst...digigauge-of294

https://www.mimovrst...k-smartgauge-d2

pa še to, če bi mi pa tele gume zdržale ob povprečni vožnji 40.000km na E90, jih kupim takoj, ko bom naslednjič menjal gume.

Mogoče, ti bosta spodnji dve povezavi pomagali pri odločitvi katerega nabaviti.
http://www.autoexpre...2014-group-test
http://www.motorcycl... gauge test.pdf

lp.

Ali se da na teh merilcih tudi spustiti tlak iz pnevmatike ?

Lp,
M
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 717
  • Avtomobil: Assless beemer

V njihovem opisu na spletni strani navedeni zgoraj piše :

**Odlikuje ga SmartHead pametna glava, plastično ohišje in kapaciteta do 17 barov. **Navdušila bo vas njegova majhnost, saj v najdaljšem delu meri le 10,2 cm in tehta nizkih 65 g. Prav tako pa lahko s tem merilcem prilagajate pritisk v zračnici z uporabo namenskega gumba. Napajanje merilnika poteka z eno CR2032 baterijo.

Tko da, ja:ok2
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 825
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Saj nwm če obstaja kakšen, ki ti ne bi spustil malce...
Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 948
  • Avtomobil: Rog

V njihovem opisu na spletni strani navedeni zgoraj piše :

Tko da, ja:ok2

ta ja, ampak ta firma dela opremo za bicikle, tako da nevem kakšna je točnost. ostala dva pa ne. jaz bom vzel kar onega modrega za 22€ ker vidim, da ima super točnost.
Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 948
  • Avtomobil: Rog

Saj nwm če obstaja kakšen, ki ti ne bi spustil malce...

malce ja, sam tisto zgoraj je mislil drugače, pč da spustiš avtomatsko na nastavljen tlak

pri meritvi vsak malce spusti, saj potrebuje za izvedbo meritve, ampak to je zanemarljivo.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 445
  • Avtomobil: 218d AT, M2

malce ja, sam tisto zgoraj je mislil drugače, pč da spustiš avtomatsko na nastavljen tlak

pri meritvi vsak malce spusti, saj potrebuje za izvedbo meritve, ampak to je zanemarljivo.

Jaz bom vzel tega:

https://www.louis.at...&artnr=10002733

Rabim čim bolj natančnega, ker se zadnje gume pumpajo na 0.8, sprednje pa na 0.9 bara in odstopanje 0.1 bar predstavlja preveliko razliko.

lp,m
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 222
  • Avtomobil: OOOO

Kot sva že imela debato, se strinjam da te gume ravno na suhem ne blestijo, na mokrem so bližje vrhu kot na suhem, ampak kilometrino, katero si z njim naredil ti lahko samo zavidam...sam sem naredil bistveno manj...

nevem če sem omenil, ampak ogromno kilometrov naredim po AC in tam če ravno ne divjaš je obraba zelo majhna. imel sem tudi izpade, ampak precej kilometrov ja bilo zvoženih kulturno 130-150.

Bom pa drugače napisal. Vse gume, ki so po voznih lastnostih blizu PS3 so zdržale 1/3 manj kilometrov. in to brez izjeme. So pa v 17" tudi touring gume, ki so zdržale enako, vendar v mokrem niso niti senca od PS3. Po moji logiki se torej ekonomsko splača že zaradi kilometrine.
Prikaži več možnosti

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 757
  • Avtomobil: Audi A6 3.0 BiTDI

Jaz imam na službenem avtu (Audi A4 3.2 FSI quattro) Michelin Pilot Sport 3 dimenzije 245/40 R18. V 2 mesecih sem naredil 10.000km in ravno danes sem jih prestavil (sprednje nazaj in obratno) zaradi bolj enakomerne obrabe.
Moram rečti, da so te pnevmatike tihe, udobne, mirne in vodljive v vsakem vremenu. Obraba ni niti tako velika, čeprav imamo mi ta avto uporabljamo zelo dinamično. Me pa prav zanima, koliko km bodo zdržale. Ponavadi ni nobena 2 sezoni. Continetal je recimo zdržala samo eno sezono. (mehka pnevmatika)...
Tako, da bom tudi jaz stestiral Michelin, če kaj več zdrži in seveda vse lastnosti v vseh vremenskih pogojih.
In rust we trust :-D
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 969
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Slabih 3000 km.
Stanje nespremenjeno, profil zaenkrat isti, pritisk tudi. Res pa, da še niso doživele resnega stresa. :-D
Zdaj je merjenje tlaka na seznamu pri pranju. :)

Pripete slike za predogled

• photo 1.JPG

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Dobrih 7000 km. Malo testiranja skozi ovinke z grobim asfaltom, podobno kot Grobnik. Oprijem veliko boljši kot na običajnih cestah, kjer pogosto prihaja do rahlega drsenja. Profil? Spredaj dobrih 7 mm, zadaj slabih 7 mm.

• michelin_report_romania.jpg

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 614
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Mi jih mamo na Alfi. Pri obrabi so vsaj na videz res odlične gume. Glede oprijema pa je tam tam z Dunlop SP Sport 01, ki so bile montirane prej. Mogoče se mi zdi da preveč drsijo po res gladkih suhih površinah ( ala Rudnik krožni ) :)

Urejal bvogri, 23.08.2014, 11:50.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

9000 km. Ni opaznih sprememb v globini profila, tlak začuda še vedno isti. Torej, v 9000 km sem jih napolnil le enkrat.

Zdaj sem zadevo malce "pognal" tudi na manj grobih cestah, ker na Transfagarasanu je bil oprijem odličen!

Dokler gre za dolge in hitre ovinke, pripomb ni. Oprijem zadovoljiv. Pri krajših in bolj ostrih zavojih, pa se dokaj hitro pojavi drsenje. Recimo AC izvoz za Celje v smeri Maribora. Tukaj sem mnenja, da je PS2 popustil opazno kasneje. Ga ni čez test čez "domače" ovinke. :-D

Skozi Hudo luknjo gre kar dobro - kolikor to kakovost ceste dopušča. Enkrat sem se celo zelo hitro peljal v mokrem in hladnem oktobru, tako da me je že presunilo, da ni ta guma hitrejša v mokrem. :)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 635
  • Avtomobil: skunk :)

9000 km. Ni opaznih sprememb v globini profila, tlak začuda še vedno isti. Torej, v 9000 km sem jih napolnil le enkrat.

Nisem nikjer zasledil - pnevmatike so napolnjene s plinom ali z navadnim zrakom?
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ja, res nisem. Zrak je notri. :)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Evo, konec sezone. No, to je bilo že 15. novembra, ampak šele sedaj sem napravil poročilo. ;)

Prevoženih 9600 km. Srednji tempo, nekaj malega "zlorabe", večinoma dinamična vožnja, počasneje na AC, hitreje skozi zavoje. :)

V tem času jih nisem niti enkrat polnil z zrakom, pritisk je ostal enak celo sezono.

Profil z izmerjenim Michelinovim merilnikom je pokazal nekoliko drugačne vrednosti od klasičnega ročnega merjenja. Mogoče zaradi širine merilne palice, ne vem, se nisem poglabljal.
Ampak ne glede na to, je obraba dobra, glede na to, da gre za UHP pnevmatike.

Sprednji par: 7,5 mm (pomično merilo), 6,6 mm (digitalni merilnik)
Zadnji par: 6,5 mm (pomično merilo), 6,1 mm (digitalni merilnik).

Gume sedaj počivajo v temnem in hladnem prostoru, nalogo so prevzele zimske michelinke PA4, ki niso predmet testa. :ok2

• photo 1.jpg
  • photo 2.jpg
  • photo 3.jpg
  • photo 4.jpg
  • zimske.jpg

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 454
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Evo, konec sezone. No, to je bilo že 15. novembra, ampak šele sedaj sem napravil poročilo. ;)

Prevoženih 9600 km. Srednji tempo, nekaj malega "zlorabe", večinoma dinamična vožnja, počasneje na AC, hitreje skozi zavoje. :)

V tem času jih nisem niti enkrat polnil z zrakom, pritisk je ostal enak celo sezono.

Profil z izmerjenim Michelinovim merilnikom je pokazal nekoliko drugačne vrednosti od klasičnega ročnega merjenja. Mogoče zaradi širine merilne palice, ne vem, se nisem poglabljal.
Ampak ne glede na to, je obraba dobra, glede na to, da gre za UHP pnevmatike.

Sprednji par: 7,5 mm (pomično merilo), 6,6 mm (digitalni merilnik)
Zadnji par: 6,5 mm (pomično merilo), 6,1 mm (digitalni merilnik).

Gume sedaj počivajo v temnem in hladnem prostoru, nalogo so prevzele zimske michelinke PA4, ki niso predmet testa. :ok2

Kaj takšno malo obrabo imajo ps3 :confused
Jaz ki delam malo km nimam straha vsaj 3 leta :ok

Kakšen je pomen zadnje slike,pnevmatike,avto ali zimska idila? :laugh
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdaj sem zadevo malce "pognal" tudi na manj grobih cestah, ker na Transfagarasanu je bil oprijem odličen!

Dokler gre za dolge in hitre ovinke, pripomb ni. Oprijem zadovoljiv. Pri krajših in bolj ostrih zavojih, pa se dokaj hitro pojavi drsenje. Recimo AC izvoz za Celje v smeri Maribora. Tukaj sem mnenja, da je PS2 popustil opazno kasneje. Ga ni čez test čez "domače" ovinke. :-D

Skozi Hudo luknjo gre kar dobro - kolikor to kakovost ceste dopušča. Enkrat sem se celo zelo hitro peljal v mokrem in hladnem oktobru, tako da me je že presunilo, da ni ta guma hitrejša v mokrem. :)

Dobro te je presunilo, dejansko je ta guma boljša v mokrem kot v suhem (relativno seveda ). Obrabo imaš pa majhno, sam sem jih znucal v eni sezoni oz cca 20kkm...
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Kako lahko jih lahko obrabiš v 20.000 km? To potem pomeni kakšen način vožnje? :confused
Ker tudi PS2 so zdržale 40.000 km, pa je bilo vsaj 5.000 km hudo živahnih po prelazih po vsej Evropi.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Resno mislim, še vsake gume sem do zdaj zrabil v približno tej kilometrini. Konkretno PS3 so bile na dizlu s sprednjim pogonom in cca 340 navora. Vožnja normalno dinamična, rad imam ovinke, npr na Sleme sem rad šel ali podobna konfiguracija ceste...kupljene nove spomladi, drugo leto zamenjane z novimi. ( mele so cca 3 mm), medtem ko sem premium contact 2 zrabil do indikatorja ( 1.6mm ) v 17kkm na manjšem in manj navorsko izdatnem avtu celo
Prikaži več možnosti