Skoči na vsebino

BMWslo test: Michelin Pilot Sport 3

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
80 odgovorov v temi
gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 969
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Težko razumem. Druge razlage kot da avto/kolo venomer močno drsi, nimam. No, res pa da omenjena kombinacija s sprednjim pogonom ni ravno posrečena.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 658
  • Avtomobil: Mesanec

Tudi sam se čudim kilometrinam, ki jih nekateri ( marsikdo ) dosega z gumami, meni nikakor ne rata. Spobano na več gumah in na različnih vozilih, še največ so zdržale vredestein in pirelli p7.

Če misliš na vzdolžno drsenje oziroma hitro speljevanje se motiš, da prečno drsi oziroma hitra vožnja po ovinkih in AC si pa že bližje morebitnim razlogom. So se pa vse enakomerno pobirale, tako, da ni bilo z avtom tehnično nič narobe. Šlo je sicer v primeru PS3 za ford focusa...
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Tudi sam se čudim kilometrinam, ki jih nekateri ( marsikdo ) dosega z gumami, meni nikakor ne rata. Spobano na več gumah in na različnih vozilih, še največ so zdržale vredestein in pirelli p7.

Če misliš na vzdolžno drsenje oziroma hitro speljevanje se motiš, da prečno drsi oziroma hitra vožnja po ovinkih in AC si pa že bližje morebitnim razlogom. So se pa vse enakomerno pobirale, tako, da ni bilo z avtom tehnično nič narobe. Šlo je sicer v primeru PS3 za ford focusa...

Voziš veliko z izklopljenimi pomagali proti zdrsovanju koles?
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Voziš veliko z izklopljenimi pomagali proti zdrsovanju koles?

Focus ni imel tega pomagala...drugače pa sem raje brez ja...
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Focus ni imel tega pomagala...drugače pa sem raje brez ja...

To je potem verjetno razlog tvoje hitre obrabe gum v povezavi s težko nogo. ;) Vsakič, ko spelješ malo spodnese gumo in jo extra obrabi in na dolgi rok se to pozna.

Urejal Rottie, 26.12.2014, 23:27.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 933
  • Avtomobil: কঠোর

Kako si pa razlagate to, da sta sprednji dve gumi več obrabljeni na zunanjem robu, optika je 100%, M Ps2
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Premalo napumpane imaš
Prikaži več možnosti

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik

Se mi zdi, da se nismo razumeli. Pobran je en, zunanji rob sprednjih gum. Se pravi oba zunanja sprednja. Mi ni logično, ker so kolesa nagnjena proti črki A,(ne preveč, tako, kot mora bit) bi moralo pobirat notranji rob. Tlak imam pa 2,8
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

To je normalno, jaz imam vedno zunanji rob bolj obrabljen.
Evo, ena slika PS2. Robovi vidno bolj obrabljeni.

Pripete slike za predogled

• DSC_7591.jpg

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot, da bi poslikal moje gume!

...pustimo pri miru?
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Jaz sem pustil. :ok2
Zanimivo, da pri zimskih tega ni bilo opaziti. :skrbast

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdej imam gor drugo sezono zimske (GY 17") in še nisem opazil kakršnekoli neenakomerne obrabe. Vozim na splošno počasneje kot poleti z 19" in iz tega sledi, da je kriva hitrost v ovinkih, da jih pobira
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 057
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Kot sem že v drugi temi omenil, imam iste probleme... in mislim, da je problem v sami cesti, ki jo furamo...jaz vozim za moje pojme normalno in mi še vseeno nobene letne gume ne zgverajo... P7 so celo imele najkrajšo življensko dobo (če se ne motim 17kkm). :ok2 Je pa bil avto pred sezono na optiki in ravno tako po demontaži, ker sem mislil, da se je optika zjahala... pa se ni... :ok2
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Vidiš, men je P7 zdržala ful....ja cesta ima velik vpliv
Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 948
  • Avtomobil: Rog

ko berem tele prevožene kilometre testa lahko rečem, da imam kr podobne izkušnje pri Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 v dimenziji 225/40/18 spredaj in 255/35/18 zadaj. v dveh sezonah prevozil cca. 2 x 8000km, pa bodo še za pol sezone, vozil pa sem v poprečju zelo dinamično, malo AC. Falken mi je bisvetno prej pobralo po zunanjem robu spredaj.

zanimivo pa je, da imam desne gume po notranjem robu očitno bolj obrabljene, kot leve, očitno imam rad samo ene ovinke :-D v glavnem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 bi kupil še enkrat, ampak bom v naslednje sprobal verjetno tele, Michelin Pilot Sport

Urejal urban, 30.12.2014, 19:00.

Prikaži več možnosti

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik

...in sledi posledično resno vprašanje in prosim za utemeljen, strokoven in resen odgovor: ali se sme obrniti gumo tako, da je "outside" napis notri, da se še na drugi strani malo poguli? In zakaj
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 261
  • Avtomobil: star

ne... predvsem zato ker ima ponavadi taka guma na zunanji strani več tekalne površine katera je za oprijem dobrodošla... kajti v ovinkih se avto nasloni na zunanje gume oz na zunanje strani zunanjih gum... zato so tudi v tvojem primeru gume bolj obrabljene na zunanjih straneh... enako je bilo pri meni pa sem sfural 10 kompletov michelink ps2 vse v 17" od 225/45 do 235/45 235/40 in 245/40...

druga zadeva so odvodni kanali... guma lamele in kanali so tako skonstruirani da tako obrnejene kot morajo bit čim več vode spodrinejo izpod sebe... verjetno v drugo smer vrtenja ne opravljajo enako dobro svoje funkcije

kar se tiče še obrabe... pumpaj 0,3 več kot ti piše na nalepki...

morm pa rečt že ker je temo o michelinu in PS3 da sem jih stestiral tudi sam... zgodba je bla taka da en čas ni blo dobavljivih PS2 in sem v dobri veri da gre za naslednico meni osebno najboljše gume brez odlašanja naročil 4x 225/45R17 za na e36 M3... istočasno sem kupil bilstein B14 gewinde in h&r stabilizatorje... vse zmontiram in grem na test drive... prva reč skozi "3 ovinek" je bila kakšna budala sem da sem kupil slabe gewinde in slabe stabilizatorje in da sm vrgu en kup dnarja proč... na gume nisem niti pomislu... in potem ker kar nisem mogu verjet kako se avto slabo pelje sem šel nazaj v delavnico zmontiru PS2 z 1mm profila in šel na test drive... vam rečem avto kot dan in noč... no potem sem PS3 montiru na laguno in sem jih tam zvozu do konca... osebno sem bil razočaran... mogoče ker sem preveč pričakoval... verjetno bi danes drugače gledal na njih ko sem spustil hitrost povsod za 10km/h... najbolj me je motlo da so stalno bočno drsele... verjetno so sicer zaradi tega malo bolj varne ker so bolj predvidljive ampak meni pač ni panike če me guma" preseneti" kot v primeru PS2...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ja, jaz sem naročil nove amortizerje, ker sem opazil razliko v primerjavi s PS2. :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Test se seveda nadaljuje. Preliminarni pregon skozi ovinke, ugotovitve iste: dolgi ovinki super, kratki manj super. :skrbast

Pritisk in obraba marca in maja enaki kot decembra. Sledi malo bolj resna panoramska vožnja. :ok2

Pripete slike za predogled

• mich_1980.jpg

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 226
  • Avtomobil: E91 320dA

gerchy ,koliko tlaka imaš na prednji osi ?
Tiska obraba robov :confused je kar huda.
Objavljena slika

E21 316 , E30 320iS , E46 320Ci , E91 320dA
Prikaži več možnosti