Skoči na vsebino

Trenutna ponudba E39 na avto.netu

* * * * - 7 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7143 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 633
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Kdo in kje pa je tisto cenitev delal?

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 918
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Tvoja napaka je, da nenehno omenjaš tržno vrednost. Pogovarjamo se pa o dejanski. Ali kako potem komentiraš, da si za nekaj plačal 500.000, potem neurje podre vso sosesko in vsi dobite 100.000. Ego boost, zloraba, smola?

Ma daj no, tista za 500000 EUR se ne bo toliko podrla, kot tista za 100000 EUR in ti ostane več rešenih delov :ok2 :laugh :laugh

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 495
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Debata se je začela o oceni tržne vrednosti nepremičnin. Vsaj jaz sem tako razumel. Pri tem ni dvoma kako stvari potekajo, to je znanost, poklic itd. 

Imaš pa seveda x vrednosti zavarovana, likvidacijska, knjigovodska, poštena vrednost itd. Ko prodajaš bajto te pa seveda zanima samo kolk dobiš, banko od kupca pa se vcasih kolk je ocena tržne vrednosti, če da kredo.

Če si za bajto plačal 500k, ti jo podre in si dobil 100k in se čudiš koko to. Čisto enostavno, ali si jo preplačal ali nisi prebral zavarovalne police. Res pa je, da je tudi zemlja nekaj vredna, ki pa vedno ostane. Torej 500k si dal za bajto in zemljo.

Recimo, če je to 1000m2 zemlje v centru Ljubljane in na njej neka stara podrtija, ki se je podrla pa je to čist realno in ok.

Urejal Team Cabrio Slovenija, 31.07.2019, 13:45.

Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 307
  • Avtomobil: e61 535d

Ali pa za vrednotenje zavarovalne premije, na primer. To je lahko še posebej koristno. Ali pa vrednotenje lastne udeležbe. Pa tudi za ego,
zakaj ne? Tako vsaj prideš do objektivnega pogleda, česar trg in okolica več kot očitno ne omogočata. Skratka, dobro je kdaj pogledati še iz kakšne druge, manj stereotipne perspektive.

Predpostavljaš (tudi v drugih postih) da tržna cena ni objektivna.

Relnost pa žal je (tudi dostikrat zame), da je to edina realna cena. Dobiš koliko dobiš. Kakšna je pa trenutna tržna situacija ali ujemanje hudo specifičnih želja nekega potencialnega, finančno podkovanega kupca s trenutno hudo specifično ponudbo je IZJEMA. 

Ti bom povedal drugače. Znanka je šla ovrednotiti prstan z diamantom. Stal je 2.000€. Odkupna cena pri zlatarju? 70€. Ocenjena vsaj 500€. Pa ni bil prstan nič graviran, torej popolnoma uporaben za vsakega novega kupca. Poanta torej, na licu mesta je lahko dobila 3% cene. Če bi prodajala sama xyz časa, bi sugurno dobila večkratnik tega. 2000€ pa nikoli.

No, ko si enkrat v situaciji, da moraš namazati na kruh ocenjeno vrednost, imaš problem, a ne? Ker DEJANSKA IN REALNA VREDNOST je točno in samo tista, ki jo prizna trg v tistem trenutku.

Ali še drug primer. Ocenjene vrednosti v dražbenih hišah pri nekih redkih dobrinah so skoraj irelevantne. Velika večina jih ne doseže, določene stvari so prodane še za precej več. Vseeno, povprečje je mnogo pod ocenjeno vrednostjo. In koliko se potem smatra dejanska vrenodst? Točno toliko, koliko je nekdo položil na mizo. Vse ostalo je irelevantno.

LP

Prikaži več možnosti
    • Boris-84 je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 632
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Tržna vrednost je pomembna le takrat, ko prodajaš. Debata je bila pa o tem, kako (in če) cenilec upošteva nadstandardne stvari. Verjetno imamo sodne in druge cenitve z razlogom - za objektivno ovrednotenje, kadar so v igri drugi nameni kot prodaja.

To, da govorimo o izjemi, je menda samoumevno. Ali od kdaj je 25000 za E39 vsakdanja cena? :-D

Ko pride do prodaje, pa, na žalost, sploh v Sloveniji, je cena edino merilo. Avta se v bistvu ne splača servisirati. Kupiš, voziš, prodaš dealerju pod ceno. On proda naprej in če ima smolo, zapre podjetje in odpre drugega. :skrbast

@x-driver: ne vem, nekje v Nemčiji. Bom preveril.

cana.png

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Če si za bajto plačal 500k, ti jo podre in si dobil 100k in se čudiš koko to. Čisto enostavno, ali si jo preplačal ali nisi prebral zavarovalne police. Res pa je, da je tudi zemlja nekaj vredna, ki pa vedno ostane. Torej 500k si dal za bajto in zemljo.

No in zato imaš objektivno cenitev cenilca, ki je potrdil, da si res dal 500.000. Ali kako boš zavarovalnico prepričal, da si res plačal toliko?

cana.png

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Hruske, jabuke, slive:-)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Ja? Kaj od tega? Povej torej, kako bi ti zavaroval 5-krat dražjo nepremičnino, ko se zavarovalnica ne bi strinjala s predlaganim zneskom?

cana.png

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 441
  • Avtomobil: prdalica

No in zato imaš objektivno cenitev cenilca, ki je potrdil, da si res dal 500.000. Ali kako boš zavarovalnico prepričal, da si res plačal toliko?

Sem spraševal tudi to, vendar cenitev leta 2019 za vrednost 500k EUR ni enaka morebitni nezgodi leta 2030, ker takrat ta danes kvalitetna oprema ni vredna počenega groša in ti ob škodi vrednostijo morebitno oceno ponovno. Na prst ene roke ocenijo. Kar vprašaj jih...

Do takrat pa plačuješ zavaroveanje kot budala za hvala lepa. Verjemi, da imajo svoje fore preko katerih ne boš prišel, ko bo potrebno potegniti njihov denar.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Logično, skoraj vsaki stvari vrednost z leti pada. Ampak še vedno bolje da začneš s 500.000 danes kot pa če bi s 100.000, a ne.

In spet smo tam, da mora to nekdo realno oceniti (neodvisen certificiran cenilec). V primeru izplačila zaradi škode mora to biti po sistemu zagotovitve enakega standarda in ne povprečnega stanja na trgu.

Tudi pri uvozu avta in dvomih glede cene za osnovo izračuna DMV - se upošteva mnenje cenilca in ne stanja na trgu.

cana.png

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Ajde daj Gerchy pocist tale drek, katerega si tudi sam prevec napisal...

Skoz mislim, da je lalsna huda E39 kje... pa tale bullshit

BTW ravno danes je tocno 4 leta od nakupa moje trenutne 530dTA. Prevozil samo 75000 km... se vidi, da skoz neki rihtamo in niti ni vedno moj edini avto :-D
Prikaži več možnosti
    • LEO37 in Team Cabrio Slovenija uporabnikom je všeč to sporočilo

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Politika zavarovalnic je doskrat, da sploh ne delajo tega, tako kot ne omogocajo pravega zavarovanja oldiev. Pobriste ves moj gornji srot. Meni je e39 top.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Ehja.
Torej po tvoje težko zavaruješ objekte z nadpovprečno vrednostjo (pa ne par deset milijonskih). Kaj vse ne izveš tukaj. :rofl
Bolje da nehamo, ja.

cana.png

Prikaži več možnosti
    • Team Cabrio Slovenija je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Zlate kljuke ne vem kdo ti bo zavaroval v stanovanju in potem placal v primeru potresa.
A si imel ksno travmo z zavarovalnico al kako? Si bil nategnjen? al si samo oven po horoskopu;-)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Zaenkrat ne. Ker se trudim ne prepuščati stvari naključju. Sem huje od ovna. Škorpijon. :-D

cana.png

Prikaži več možnosti
    • rockson in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 947
  • Avtomobil: Božje vozilo

Zaenkrat ne. Ker se trudim ne prepuščati stvari naključju. Sem huje od ovna. Škorpijon. :-D

omg :-D

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 326
  • Avtomobil: e39 530iM

Jz sem tut škorpijon :laugh

Mam ocenjeno e39 na 10k s strani sodnega cenilca za avtomobilsko stroko, ker si ne predstavljam de me en celno napizdi in mam sranje. Zavarovalnica MORA upostevat uradne cenitvene vrednosti.

Urejal SONiK, 31.07.2019, 19:11.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 509
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Jz sem tut škorpijon :laugh
Mam ocenjeno e39 na 10k s strani sodnega cenilca za avtomobilsko stroko, ker si ne predstavljam de me en celno napizdi in mam sranje. Zavarovalnica MORA upostevat uradne cenitvene vrednosti.

Placujes zavarovanje vec?

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Itak, da vec, saj je 3.0, 232 KM in zavaruje se na novo vrednost...
Jaz tudi dam za E39 20% vec, kot za E90, pa je 193 vs 218 KM :ok
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 509
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Itak, da vec, saj je 3.0, 232 KM in zavaruje se na novo vrednost...
Jaz tudi dam za E39 20% vec, kot za E90, pa je 193 vs 218 KM :ok

Ne vem od kje si sedaj to potegnil.

Mene zanima ,če na podlagi cenitve plačuje višje zavarovanje.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.