Skoči na vsebino

Električna zobna ščetka Sonicare

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
118 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 582
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz imam par let Oral B el. ščetko, sem pozabil model, ma nekaj bolj osnovnega je. Velik preskok napram navadni zobni ščetki, ampak najbrž nič posebnega med električnimi.

Baterija je pa smešnica. Že v navodilih piše, da se polni 22 ur (je pa wireless polnilec), zdrži pa slab teden ob enkratni uporabi na dan, s tem da vsak dan občutno upade hitrost vibracij. To bi moral imeti kar non-stop na polnjenju...

Je vredno menjati na tole zgornjo xiaomi, čeprav mi še ni crknila moja?
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 308
  • Avtomobil: e24 635csi

Xiaomi je vse fino in fajn ampak, kar se tiče zob jaz bolj zaupam Philipsu oz. Oral Bju, ker imajo ogromno kilometrine za sabo.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 790
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Jaz sem imel prej Sonicare in ti garantiram da ne čisti bolje od xiaomija.

Imamo pa še doma oral-b triumph professional (najboljši takratni model) in sem jo ravno zaradi težav kot jih x-driver opisuje izločil iz uporabe. No pa meni krožna glava ni preveč pasala in so mi občasno spet krvavele dlesni (prvo električno sem kupil ravno zaradi dlesni in se je stanje popravilo). Jo pa občasno uporabim s tamajhno glavo za pranje zob otrokoma, ker s sonicno ne pustita, saj ju menda po nosu zgecka :)
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 879
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

@Monaco hvala za tale nasvet glede Xiaomija, nisem vedel, da tudi to ponujajo!

Sem ravno razmišljal o menjavi Sonicare Flexcare ščetk (ena od dveh je ravno crknila, ta druga pa tudi že nekaj peša), ki bosta kmalu stari 6 let.
Sem sedaj naročil eno Xiaomi Soocas X3U, pa da vidimo kako se obnese. :)
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 259
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Jaz imam par let Oral B el. ščetko, sem pozabil model, ma nekaj bolj osnovnega je. Velik preskok napram navadni zobni ščetki, ampak najbrž nič posebnega med električnimi.
Baterija je pa smešnica. Že v navodilih piše, da se polni 22 ur (je pa wireless polnilec), zdrži pa slab teden ob enkratni uporabi na dan, s tem da vsak dan občutno upade hitrost vibracij. To bi moral imeti kar non-stop na polnjenju...
Je vredno menjati na tole zgornjo xiaomi, čeprav mi še ni crknila moja?

Js sm si za božička nabavil philips sonicare, pa mi je baterija držala 2 meseca ob dvakratni uporabi na dan
Prikaži več možnosti

AD1
AD1
  • Uporabnik
  • Sporočil: 30

Razmišljam o nakupu električne zobne ščetke. Najraje bi vzel Sonicare, a imam pomisleke zaradi pokvarljivosti, tako da bi se mogoče raje odločil za Xiaomi. Za 70€ se dobi njihov top model:

https://www.mishop.s...modra-1175.html

Ima kdo kakšne izkušnje s temi zobnimi ščetkami? Koliko časa povprečno zdržijo nastavki?  :)

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 790
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Zdaj ima že, poleg pol mojh sorodnikov, kar nekaj mojih kolegov in sodelavcev xiaomi, med njimi par s podobno izkušnjo kot jaz, ko je sonicare crknil po dobrih dveh letih, in vsi so nad ščetko navdušeni. Sicer vsi soocare x3, ta novega modela še ne poznam...

Nastavki zdržijo sicer dlje kot Pri Philipsu (se konice ne zakrivijo takoj), vendar priporočam menjavo v skladu z indikatorjem v aplikaciji. Tudi če nastavek zgleda ok, postanejo robovi konic bolj zaobljeni in se mi zdi, da postanejo manj učinkoviti.

Se pa dobijo že tudi precej cenejše kopije nastavkov tudi za xiaomi. Pri njih velja isto kot pri Philipsu - nekateri so ok, nekateri slabši od originala in je vedno malo loterija...

Edino kar me moti, da zraven nove dobiš še polish nastavek, ki ga posamezno še nisem nikjer našel, niti mishop mi ne zna pomagati...
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem šel iz Sonicare Flexcare na Soocas X3U.
Po prvem čiščenju sem opazil, da so bili zobje še bolj gladki, kot po čiščenju s starim Sonicare-jem. Imel sem pa občutek, da je Sonicare malo bolje očistil medzobne prostore (Soocas ima bolj ravno ščetko, mogoče zato). S časoma pa itak pozabiš na te razlike, ker niso velike, bi bilo zanimivo spet probati Sonicare in videti ali bi imel še vedno enake zaključke.

Velik plus za Soocas je hitro polnenje baterije prek USB, sploh če kaj potuješ, ker ne rabiš polnilca jemat s sabo.
Minus pa je, da ne opozori na prazno baterijo, ampak samo crkne (govorim za X3U, mogoče ostali opozorijo?)... Ve kdo, se da naredit kak update softwareja ščetke, kjer je mogoče to že porihtano? To je edina stvar, ki me res moti...
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz X3U še nisem rabil polnit od maja mesca (ali morda celo že aprila), jo pa uporabljam 1x na dan, skoraj vsak dan. Če pomislim, da sem Oral B polnil na slab teden...

Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik

Baterija dolgo zdrži, to je res. Midva jo uporabljava 2, torej dela 4-5x na dan, pa zdrži pomojem cca 3 tedne (manj sigurno ne, ne vem pa točno). :ok
Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 341
  • Avtomobil: Klijo

diamondcare je meni preprosto najboljši, mamo v družini tudi xaomi in za mojo prakso z diamondcare se nemoreta primerjat.

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 645
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A nobenega od vas ne bolijo zobje od vsakodnevnega umivanja zob s sonično ščetko? Sam sem opazil da je zame bolje, če to delam enkrat na dva dni npr. itak je to za zraven, ker se še vedno vsak dan večkrat umivam s klasično ščetko.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 888
  • Avtomobil: traktor

Jst mam diamondcare in sem za enkrat navdušen.  Čiščenje v kombinaciji z nitko je vrhunsko, se mi zdi da si res lepo opucaš zobe in je občutek res dober.   Vprašanje bo samo, kako dolgo bo držala.  Sedaj bo kmalu 1 leto.  Oral B mi je dokaj hitro popustil.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 929
  • Avtomobil: creative technologie

Moja uporablja sonicare že dlje časa...sem poskusil tudi sam - no way. Sem se dobesedno prisilil par dni, da sem poskušal ampak ni bilo šans, da očistim zobe normalno. Meni enostavno tako moteča frekvenca in tisti občutek na stiku z zobmi, da ni šans da zdržim niti pol čiščenja. Da mi pulijo nohte ali pa dajo sonicare v usta mi je enako mučenje  :laugh. Tamala tudi bp uporablja, sicer Oralovo ampak vseeno, meni je tudi ta no go. 

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 715
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Sonic care uporabljam cca 1 mesec in sem zelo zadovoljen. Zobje gladki, kot da so spolirani, napram kalsični ščetki, z dosti manj truda in časa. Baterijo sem pa včeraj prvič polnil, tako da kr dobro drži.

Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 062
  • Avtomobil: F31 320d

Električne ščetke uporabljam zadnjih 10 let.

Prva je bila OralB, zdaj pa zadnjih 5 let uporabljam Sonicare.

Definitivno je Sonicare bolj prijazna do dlesni, kar se pa tiče samega čiščenja, pa ni velikih razlik.

Se je pa sigurno treba navaditi "hecnega občutka" med čiščenjem.

Ampak za moje pojme ko enkrat probaš električno in vidiš razliko v čistoči zob, ni prav veliko razlogov za uporabo navadne ščetke.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 645
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Meni se je predvserm zelooo zmanjšala količina zobnega kamna. Prej sem imel s tem res problem, sedaj je to zelo omiljeno. Imam pa eno basic zadevo iz akcije v Hofru.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Prvič ali prvih 2x je smešen občutek, potem pa ne več. Je pa xiaomi bolj nežen od oral B.
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 286
  • Avtomobil: S-max + RT

Kje pa nabavljate nastavke za Sonicare?
:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 308
  • Avtomobil: e24 635csi

Kje pa nabavljate nastavke za Sonicare?

https://www.enaa.com/dodatki-1

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.