Skoči na vsebino

Višina dreves

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
43 odgovorov v temi
Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Gospodje, ne poznamo situacije na terenu. :ok2 :laugh Pač razlog tega sosedskega spora je res banalen. Moteča senca?? Lahko da je še nekaj več v igri.:) Fantje, kaj ko predlogov, kot je bil moj, ne bi preveč resno jemali a saj je jasno da je bilo bolj trolanje (no, ne za vse) :ok2 Gospa bi morala bolj podrobno predstaviti situacijo. Morda dodati še kakšno sliko (pa kaj če vidi sosed, saj je itak že seznanjen lol)?

Požgat in posekat vsa drevesa, ker že tako nam jih je narava premalo.
#pozorsakrazem

Ne morem verjet, da se je nekaj prvih postov celo strinjalo z avtorico objave, češ da je žrtev in predlagalo požige in posekave.
Naučite se živet z naravo in vam bo življenje lepše.
Ni drevo krivo, da vas v noge zebe pozimi, zato pustite drevo pri miru!
Raje glejte iz perspektive "na pol poln kozerec" in se zahvalite, da vam v vročih poletjih senco dela.

:crazy

Pri mojih kolegih so se takrat, ko je bil žled dobesedno bali spati v višjem nadstropju hiše. Da padejo (njihovi) borovci na njihovo hiši ali na hišo sosedov. So bili pa to res visoki bori. Na srečo so gasilci razrešili situacijo.:ok Ekstremno visoka drevesa pač ne sodijo v (strnjeno) sosesko, ker so lahko nevarna (kot je bilo sedaj z žledom ko je lomilo drevesa in vrhove). To je mislim da jasno. Če pa želite kljubovati pa ok. Kljubujte. Sam imam rad drevesa saj so nekaj najlepšega in te pomirjajo. Sam visoka drevesa ne sodijo med hiše.

Urejal Beemer, 09.06.2014, 11:50.

Not only must justice be done; it must also be seen to be done.:ok V Slo -> :thumbsdown
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 128
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... zato pustite drevo pri miru!

...praviš ga je treba pustiti pri miru?

Objavljena slika

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Hay!

Objavljena slika

lp

joda

Poglej kakšno lepo senco imaš nad mizo ... ti bi pa žagal drevo :ok2 Pa še tamale lohk naučiš pospravljanja, k morajo redno listje pometat :laugh
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 249
  • Avtomobil: e91

Hay!

Objavljena slika

lp

joda

ta breza je čudovita!! upam da nimaš kakega tečnega soseda ki bi to posekal!! :napaka :napaka
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 490
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Poglej video in prejšnjo objavo, pa boš videl, da je on ta sosed, ki bi rad to prekrasno brezo sesekal.:)

Slovenija, kjer imajo ljudje preveč časa za resne "težave", predvsem sosedove. Sploh tisti (ne leti nujno na forumu, ampak generalno), ki bi nekaj na lastno pest žagali/polivali/zastrupljali/kurili/ipd so zanimivi, ker me zanima kako bi bilo, če bi se postavili v kožo soseda. Potem pa bereš, kako se je nekdo stepel in po možnosti še fizično obračunal zaradi "dveh dreves".

Avtorici teme pa svetujem, naj bo raje vesela, da so doma vsi dovolj zdravi, preskrbljeni, da je očitno največja težava sekiranje samega sebe zaradi dveh dreves, ki tam rastejo po možnosti dlje, kot vi tacate po planetu.
Razmisliš lahko tudi v smeri, kaj bi bilo poleti, ko bi se vi skuhali v bajti (ter porabili denar za hlajenje) + ostali bi brez ptičjega petja, ipd.
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

ta breza je čudovita!! upam da nimaš kakega tečnega soseda ki bi to posekal!! :napaka :napaka

joda je tečen sosed, ki bi jo posekal, ker mu padajo cvetovi breze na grunt. :-D
Prikaži več možnosti

N0wak
N0wak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 507
  • Avtomobil: Mazda MX5&E46 320d&Mini

V Jodinem primeru bi zahteval od soseda, da obreže drevo tako, da ne bo segalo na njegovo parcelo. V primeru da tak poziv ignorira bi iz SVOJE posesti porezal to kar gleda čez mejo na MOJO posest.

Seveda, če bi to naredil, če bi me drevo dejansko motilo. Zaenkrat teh težav z mojimi sosedi nimam.

Urejal N0wak, 09.06.2014, 12:29.

1983 Austin Mini 1000 & 1992 Mazda MX5 Drift Project by Napopke.si & 2004 BMW E46 320d Touring

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...kakor se vzame:blackeye

Hay!

....je postalo z pomladjo spet aktualno in ker se sosed ne odziva prošnjam:blackeye

Moj problem je takšen,da na sosednjem dvorišču rastejo breze,ki so strare cca 100 let in vsak ki pozna breze ve da so zelo "umazana" drevesa,ki so primerna samo za v gozd in parke...no gremo naprej...zaradi teh brez imamo dvorišče in terase praktično vso leto umazane in jih je treba pometati in pobirati vejice tudi do 3x na dan:blackeye :blackeye :blackeye,intenzivno od aprila do septembra,potem pa "samo" še do enkrat na dan:blackeye....poleg tega pa so drevesa z svojo višino tudi posredna nevarnost za hišo in ljudi,če se ob slabem vremenu prelomijo,ker nevarno visijo na našo stran,ker je lastnik pred leti porezal veje na svoji strani:crazy

....in glede na to,da se večina te breze nahaja v našem zračnem prostoru je po zakonu (za takšen primer) definirano tako,da vse kar se nahaja v mojem zračnem prostoru mora lastnik tega drevesa posekati odstraniti,če pa tega ne stori lahko to naredim jaz na njegove stroške....

lp

joda

pribljižno kako visi nad našim dvoriščem

Objavljena slika

Objavljena slika

...nabirek enega dne brez tistega kar se nabere v žlebovih in posledično zamaši oddtoke in kanalizacijo, če ne čistiš:blackeye

Objavljena slika
Objavljena slika
...3/4 celotne breze visi na našo stran, video je posnet iz gornje terase iz katere se lahko dotakneš vej, kadar veter zapiha je pa :blackeye...breza je poleg tega, da je neznansko umazana (kdor ne pozna brez si tega ne more predstavljati:blackeye) še nevarna prvič zaradi višine in drugič zato ker zaradi teže visi na našo strak, ker si je sosed katerega last je breza, na svoji strani porezal veje, da ga ne motijo.....

...zaradi mene brezo naj ima ampak naj jo skrajša vsaj za 1/3 in naj jo še obreže....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

N0wak
N0wak

BMW fanatik

• Uporabnik

Joda tako kot sem napisal... priporočeno pismo, da naj ukrepa... po kakšnem mesecu na lastno pest oklesti ker sega čez mejo na tvojo stran... če je to 3/4 drevesa, gre pač 3/4 drevesa stran. Mislim, da se bo drevo potem samo od sebe posušilo in imaš zadevo rešeno.

1983 Austin Mini 1000 & 1992 Mazda MX5 Drift Project by Napopke.si & 2004 BMW E46 320d Touring

Prikaži več možnosti

alesr
alesr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 629

Eno je, da drevo dela ("škodljivo") senco, drugo pa da predstavlja človeku nevarnost.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Eno je, da drevo dela ("škodljivo") senco, drugo pa da predstavlja človeku nevarnost.

...in nam predstavlja nevarnost:blackeye

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

klemen161
klemen161

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 774
  • Avtomobil: e39 touring

Kdo pa v tem primeru povrne škodo, če pade sosedovo drevo na tvoj avto ali hišo?

V tem primeru, ki sem ga nalepil jaz je bil kriv žled, v zavarovanju ni bilo posebaj zavarovano specifično za žled, na veter se pa ni moglo uveljavljat, ker takrat ni tako pihalo, tako da škoda nebo izplačana s strani zavarovalnice....

se je pa sosede že kar nekaj let prosilo naj sčistijo za hišo drevesa, ki niso več varna in dejansko že označena za posek iz strani drvarjev, ampak so bile vse prošnje preslišane, zdaj je v igri tožba:)

Sem se pogovarjal z lastnikom, in je rekel, da če bi šel na lastno režijo podreti sosedova drevesa, ki dejansko ogrožajo hišo, bi dobil okoli 200€ na drevo kazni ker ga je podrl, kar je minimalni strošek v primerjavi z vsem stresom ko samo cakas da nekaj pade po tvoji glavi.
Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 680
  • Avtomobil: VW Touareg

Objavljena slika

Nič nimam proti drevju. Sem le mnenja, naj bo le to urejeno in negovano - v urbanih središčih se razume :ok . Samo kaj pomaga, ker takih dreves je slaba tretjina. Ostalo je potencialno nevarno ljudem in okolju.

Večina dendrofilov ima po dvorišču tako, da te srat pritisne.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 215
  • Avtomobil: F10

Avtorici teme pa svetujem, naj bo raje vesela, da so doma vsi dovolj zdravi, preskrbljeni, da je očitno največja težava sekiranje samega sebe zaradi dveh dreves, ki tam rastejo po možnosti dlje, kot vi tacate po planetu..

Poglej, vsak ima pravico živeti tako kot mu paše, če s tem ne moti drugih.
Tudi zakon tako pravi, da moraš svoje imetje obvladovati tako, da za druge ni moteče. Če so drevesa presegla vse meje normalnega jih je potrebno obrezati ali odstraniti, skratka vzdrževati tako, da ne motijo sosedov. A je to tako težko razumeti? Pa nima veze kdo je bil prvi tam, treba je živeti v sožitju kar pomeni se prilagajati okolju. To je edina pot, kjer bodo vsi veseli in s tem posledično lahko tudi zdravi, kot ti praviš.
Tudi jaz imam lipo dober meter od hiše, staro 80 let in ko je sosed, ki je prišel za mano rekel, da ga je strah in bi bilo fajn skrajšat sem jo dal obrezat čeprav je sam ne bi rad. A razumeš?
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 207
  • Avtomobil: Vespa-Cannondale

Poglej video in prejšnjo objavo, pa boš videl, da je on ta sosed, ki bi rad to prekrasno brezo sesekal.:)

Slovenija, kjer imajo ljudje preveč časa za resne "težave", predvsem sosedove. Sploh tisti (ne leti nujno na forumu, ampak generalno), ki bi nekaj na lastno pest žagali/polivali/zastrupljali/kurili/ipd so zanimivi, ker me zanima kako bi bilo, če bi se postavili v kožo soseda. Potem pa bereš, kako se je nekdo stepel in po možnosti še fizično obračunal zaradi "dveh dreves".

Avtorici teme pa svetujem, naj bo raje vesela, da so doma vsi dovolj zdravi, preskrbljeni, da je očitno največja težava sekiranje samega sebe zaradi dveh dreves, ki tam rastejo po možnosti dlje, kot vi tacate po planetu.
Razmisliš lahko tudi v smeri, kaj bi bilo poleti, ko bi se vi skuhali v bajti (ter porabili denar za hlajenje) + ostali bi brez ptičjega petja, ipd.

Mislim , da bo avtorica tudi tebi in še nekaterim "brihtnim glavam" hvaležna za tale odgovor. Predvidevam, da nimaš svoje nepremičnine, bi pa želel, da bi živel v moji ulici, kjer ima prvi v vrsti hiš na ROBU parcele ogromen kostanj. Veje segajo tudi na cesto v višini 2m, tako da je še kombi ves spraskan, ko se pripelje v ulico kak obrtnik, da ne govorim o težkih kamionih , ko sem zidal hišo.
Ta možak ima od lanskega leta na svoji strehi tudi "elektrarno".
Sedaj pa k njegovemu prvemu sosedu. Vsako jesen čisti in pobira listje, ki ga je nekajkrat več , kot mora pobrati Joda . Človek si tudi želi "elektrarno" na strehi, zaprosil je že za dokumentacijo, pa mu na žalost sosedov oreh prekriva dobršen del strehe in od projekta je odstopil. Lansko jesen se je zlomila 20 cm debela veja in padla tik ob avto, ki na srečo ni bil poškodovan. Sam je moral razžagati in odpeljati vejevje, sosed se tudi opravičil NI.
Lahko tudi on od tebe dobi nasvet o skrbi za zdravje ...

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti
    • Gardener je všeč

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Ja, v redu. Čudno, da noben še ni dal primera, kako je drevo padlo na mlado mamico in otroka, ki sta se brezskrbno sprehajala po urbanem okolju.

Bora sta za tole gospo moteča zaradi sence v zimskem času. Nobenega ni strah, elektrarne noben noče delat, veja ni nikamor padla in česarkoli poškodovala, iglice nobenega ne motijo itn.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ste opazili, da je to še ena tema, kjer se je "nov" uporabnik registriral in odprl xy temo, potem pa ne duha ne sluha več o njem :ok2
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 906
  • Avtomobil: Mazda MX-5, BMW E91

Mi imamo tudi soseda z motečo smreko. Smola pada na avte, iglic je miljon, parkiraš avto za 5 minut pod drevo in evo, avto poln iglic :damn Pa glede smole, pada tudi na naš poštni nabiralnik in na ograjo, in vedno ko pobiraš pošto, ali odpiraš ograjo, da zapustiš dvorišče primeš smolo. Kolikokrat se mi je to zgodilo :napaka

In če se ne motim, jim je celo ena druga smreka, ki so jo kasneje odstranili, padla na njihovo hišo :crazy Ali je bila samo veja iz te iste smreke, ne spomnem se. Mislim da jaz še nisem bil rojen ali pa zelo majhen. Je pa pred leti posekal veje, ki so segale na naše dvorišče, ampak jaz vseeno mislim, da drevo ki je višje od streh hiš nikakor ne sodijo v neko strnjeno naselje. Vsi drugi sosedi so že odstranili vsa moteča drevesa, pa tudi s Komunale so prišli rezat drevesa sem videl. Mi smo tudi imeli eno visoko palmo, ki smo jo prav tako dali odstraniti, ker ne sodi v urbano naselje.

Se spomnem pred leti, ene 4-5 let nazaj, je imel sosed 2 ciprese in je v eno udarila strela. Se še sedaj spomnem, da smo bili na plaži in se je lepo videlo na hrib, kako je udarila v nek objekt blizu naše hiše. Potem so dali odstraniti obe ciprese. :ok

Urejal Toma, 10.06.2014, 10:45.

Prikaži več možnosti

N0wak
N0wak

BMW fanatik

• Uporabnik

Ste opazili, da je to še ena tema, kjer se je "nov" uporabnik registriral in odprl xy temo, potem pa ne duha ne sluha več o njem :ok2

Sem to omenil že na prvi strani... in tudi podal prijavo moderatorjem.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Drevesa je potrebno negovati (tudi vrhe krajšat, da ne gre previsoko), na pa sekat vse povprek. Zelenje okoli hiše je ja kul ... eni ste res čudni, da bi vse posekali, samo zato, ker malo svinjarije po tleh dela.

In če avto pod drevo postaviš, da bo v senci, je pač logično, da kaj pade z drevesa na avto. Še vedno bolje smola, kot jabolko recimo. :ok2

Urejal Rottie, 10.06.2014, 10:52.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.