Skoči na vsebino

Raceland Krško

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
denis e36
denis e36

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 185
  • Avtomobil: F10 LCI

Živjo..
Ali je kdo bil na tem zelo zanimivem dirkališču in ali ima kdo svoj gokard in ali je to drag šport in kakšni so vaši časi ,...
Skratka pohvalite se.
Prikaži več možnosti

anze21
anze21

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 581

Neboš verjel. Gokart sem kupil 3 tedne nazaj, sedaj sva z očetom sestavila prikolico da ga lahko vozimo (večino dela je opravil oče, jaz samo malo pomagam), sedaj pa čakam da bo v službi malo več časa da sprobam to mašino. Ob priliki bom priložil slike, ko bom šel vozit se pa tudi malo bolj razpišem :)

do takrat pa LP
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 002

Živjo..
Ali je kdo bil na tem zelo zanimivem dirkališču in ali ima kdo svoj gokard in ali je to drag šport in kakšni so vaši časi ,...
Skratka pohvalite se.

Jaz imam dva tekmovalna gokarta, sicer na dirkališču v Kalsdorfu pri Grazu. Gre za 125ccm Parilla leopard-a. To je cenovno ugodno dirkanje, kolikor pač je dirkanje lahko ugodno. Realno s svojim gokartom računaj na sezono med 2-5.000 eur stroškov, če se voziš za sebe in ne tekmuješ. Odvisno seveda od tega, kolikor se voziš.
Komplet gum je 150 eur, malo rabljene so 30 eur in so dobre za cca 40 minut dirkanja.
Poraba goriva je okoli 10 litrov na uro, kar je cca 15 eurov. K temu gre še 5 % olja, torej 500ml, kar je cca 10. eur. Torej strošek 1h vožnje goriva je 25 eur.
Potem še razni spreji za čiščenje gokarta - računaj 1 bremsenreiniger ali sprej za čiščenje gokarta na koncu dneva, da ga očistiš tako kot je treba - cca 3-5 eur
Pa sprej za mazanje ketne,....
Servis se dela nekje na 100-150 litrov goriva, stane okoli 200 eur.
Če imaš gokart na dirkališču je prostor v boksu (imaš še zraven dva druga) 375 eur/ leto, letna karta 400 eur/leto.
Karte za posamezni dan so okoli 30-40 eur.
Rezervni deli pa so relativno poceni, ampak se nabere....recimo ketna 30-40 eur, zobniki okoli 10 eur, pa kakšne polomljene plastike, če voziš bolj na robnike,...

Vglavnem nacenejši dirkaški šport, ki nabije adrenalin na 100%, potiš in utrudiš se bolj kot v vsakem fitnesu, na kolesu ali pri teku, greš se pa časovno 70% mehanika in 30% dirkača.

Če boš potreboval kakšno informacijo sporoči. Drugače pa lahko pri meni probaš, če je to to ali ni: www.go-kart.si. Jih rentam, da si malo pokrijem svoje dirkaške stroške.

lp,Miha

Urejal bmw330cd, 08.06.2014, 19:02.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

B_M_W_M_3
B_M_W_M_3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 655
  • Avtomobil: -

Ta pravo zadevo, kot jo ima bmw330cd bi se sam zelel probat, ker to kar imam sam na posoji ni niti priblizek njegovemu. Je pa za obcasno zabavo cisto dovolj, na ravnini res leti in poka k zmesan, tko na kratkih progah pa se nisem bil, ker se tud ne splaca sramote delat proti pravim petardam.:laugh

Evo en video od vceraj, med testiranjem zavore. Je pa hondin agregat 200 kubicni s prestavljeno blokado obratov in nekaj dodelavami. Vlece 140kg v hrib bp. Danes pa ze ulaufan in prepihan, gre bolj a se zmer premalo. :)

Aja, kar se tice stroskov...gorivo in gume. Ce crkne pa po drug agregat. :rofl :rofl

Objavljena slika

Urejal B_M_W_M_3, 08.06.2014, 22:20.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta pravo zadevo, kot jo ima bmw330cd bi se sam zelel probat, ker to kar imam sam na posoji ni niti priblizek njegovemu. Je pa za obcasno zabavo cisto dovolj, na ravnini res leti in poka k zmesan, tko na kratkih progah pa se nisem bil, ker se tud ne splaca sramote delat proti pravim petardam.:laugh

Evo en video od vceraj, med testiranjem zavore. Je pa hondin agregat 200 kubicni s prestavljeno blokado obratov in nekaj dodelavami. Vlece 140kg v hrib bp. Danes pa ze ulaufan in prepihan, gre bolj a se zmer premalo. :)

Aja, kar se tice stroskov...gorivo in gume. Ce crkne pa po drug agregat. :rofl :rofl

Objavljena slika

:ok

Evo en posnetek...malo ogrevanja na začetku, potem pa tam na 90% na polno...sicer so gume slabe, ampak za primerjavo se vidi :ok

https://www.facebook...&type=2

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 938
  • Avtomobil: Citroen c5

Živjo..
Skratka pohvalite se.

na dirklaišču sem jaz naredil kar nekaj krogov, sicer z osebnim avtomobilom in lepo poteši malce adrenalina, da ni potrebno se izživljat na javni cesti. mene stane kadar je time attack - prijavnina (50€) + 50€ za bencin + kosilo/pijača 20€... 120€.. gume zdržijo celo sezono z lahkoto, na udaru je samo sprednja desna, ki trpi, ker imaš 2 najhitrejjša ovinka v levo. 57,2 je pa moj best lap - pač sem amater :-D
Prikaži več možnosti

denis e36
denis e36

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 185
  • Avtomobil: F10 LCI

Jaz se vozil z tistem močnejšim, ki jih rentajo tam mislim da ima 17 konjev in dosegel čas 1.02.30 pa me zanima če je to vredi krog in pa koliko ste meli vi čase
Prikaži več možnosti

skopusnik
skopusnik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 462

Vozil na Racelandu tako z avtom kot tudi z gokartom :) Gokart sem imel par let nazaj,Rotax 125ccm brez menjalnika. Stane cca 30€ proga, 20€ bencin, sprej za ketno, olje, gume, pol je pa načeloma to to :) Gume, na katerih sem vozil (Mojo D2 se mi zdi) so mi zdržale bi rekel vsaj 7 obiskov racelanda, stale so pa 130€ komplet.

Priporočam!
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 853
  • Avtomobil: BMW 3 FL

da ne bo kdaj prišlo v "vročici" do tega :)

http://img.pr0gramm....c509b0db58.webm

Urejal thaking, 09.06.2014, 19:55.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 127
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Da malo obudim temo.

Včeraj sem vozil kart, rent 17 HP, pa nimam nobenega benchmarka glede časa... gume so rabile par krogov, da so se ogrele, nato sem čase spravil pod 1:07.

Najboljši krog je bil 1:06.44.

Sicer vem, da je teža voznika pri teh konjih še kako pomembna, in da so primerjave zelo težke, me pa vseeno zanima, kakšen čas naj si nastavim, kot target, za mojih 85 kg. 

Glede na to, da vozim samo par krat na leto, mi zaenkrat ta moč povsem zadostuje in ni potrebe po močnejših kartih.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Avtomobil: Bicikel

A to so obicajni renta karti?
Mene zanima sprobat en taprav kart na progi in da niso etapice po 10 minut. Ce je se kak mojster na razpolago za coaching toliko bolje

Lp

Urejal Lugs, 11.03.2019, 15:14.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 127
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Navadni rent imajo 9 konjev, dva imajo s 17 konji in dva 125 cc s 30 konji.

Sicer imaš tam redno tudi http://www.hitri-dirkac.si/

Meni je 17 konjev dovolj, da si dam duška za 10 minut in da poskušam izgubiti čim manj časa na izhodih iz ovinkov... ta hudi karti zahtevajo že malo več znanja in koncentracije, kar mi je, za sprostitev, odveč. Imam pa namen en dan tudi to probati.

9 HP lahko tiščiš na polno čist cel krog, 17 HP na par ovinkih na pol spustiš gas a ne rabiš zavirati... z močnejšimi moraš več delati :-D

Urejal LEO37, 11.03.2019, 15:20.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Lugs uporabnikom je všeč to sporočilo

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 135
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Od HD karti niso več sprostitev, si po parih rundah ko cunja (če nisi navajen). Jaz sem po več kot leto dni premoru šel dirketno na HD karte in to par rund  :-D Naslednji dan komaj vstal.

Če pa greš zvečer, ko pade noč in se shladi pa se z 30km karti lahko zelo zabavaš  :-D Gregu predlagaš Adria krog in se voziš 90% časa napošrek.

Prikaži več možnosti
    • Lugs in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam en super kart za prodati, za dobro ceno...Kosmic t8 + iame parilla 125ccm. Samo tankaš in voziš :)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.