Skoči na vsebino

Obnova zračne blazine na podvozju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
59 odgovorov v temi
Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 141
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Zdravo,

kolega ima pri F11 nekoliko specifičen problem.

Avto na parkirišču po nekaj urah najprej spusti desno stran, šele nekaj ur za tem pa se spusti še leva stran.

Po zagonu avta pa se obe strani zaenkrat samodejno dvigneta in med vožnjo ni težav.

Oboje se je začelo dogajati v teh zadnjih hladnih dneh, avtomobil ni bil v pralnici ali kaj podobnega,...

Razmišljanje:

- je to sploh znak za puščanje blazine oziroma blazin ali je lahko vzrok kaj drugega?

- je možno, da se leva stran sprazni tudi skozi desno blazino (če predpostavimo da desna pušča) ali je kak protipovratni ventil, ki bi to načeloma preprečil?

Hvala!

Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

kurdl2001
kurdl2001

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 379
  • Avtomobil: 2014 f11 525dt xdrive

Jaz sem vzel Arontt, ker sem dobil 2 leti garancije, original ima samo eno leto. Guma na blazinah je Continentalova, cena je bila slabih 400€.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 808
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

@Primzi, jaz bi pogledal cevi od kompresorja pa do blazin, ali je tam, kaj narobe. Sicer pri prvi E39 dosti let nazaj, ampak mi je Podlesnik takrat doktoriral na tej zadevi in vsekakor ni bila blazina, temveč nekaj drugega... sedaj bi morale biti zadeve že dosti bolj vsakdanje in lažje rešljive.

Sicer je tudi možno, da ena blazina pušča več, kakor druga... po mojih izkušnjah, kompresor zlahka napolni blazine in jih drži napolnjene med vožnjo, če poškodba le ni prevelika (moje opažanje je, da je takrat avto dosti bolj trd... je pa lahko samo moj občutek).

Naj nekdo pogleda blazini... saj bi se moralo opaziti, če so zanič.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik

OK, hvala za odgovore zaenkrat.

Itak v končni fazi bo moral avto na dvigalo pa pregledat vse - ampak najverjetneje sta obe blazini fuč.

Tu se pa pojavi nova dilema.

Avto ima namreč M podvozje in po ETK-ju je blazina drugačna kot pri navadnem podvozju.

Če pa gledamo ebay , pa obstajajo aftermarket blazine od različnih proizvajalcev, praktično pri vseh pa so navedeni BMW številke, ki ustrezajo tako navadnim kot M podvozjem, tudi za avtomobile z EDC (Electronic Damper Control) skratka univerzalne.

Ali kdo zagotovo ve, kako je pri tej stvari?

Je blazina res enaka in jo BMW samo vodi pod različno številko? - v to zelo dvomim

Da ne govorimo o gromozanskih razlikah v cenah na e-bayu.

https://www.ebay.de/itm/Paar-BMW-5er-GT-F07-F10-F11-Luftfeder-Luftfederung-Hinten-LinksRechts37106784381/253424301743?fits=Platform%3AF11%7CMake%3ABMW&hash=item3b0143f6af:g:NQIAAOSw-CVagkzE:rk:1:pf:1&frcectupt=true

https://www.ebay.de/itm/2x-Arnott-Luftfeder-Luftfederung-Federbalg-hinten-BMW-5er-F07-GT-F11-Touring/392089648584?fits=Platform%3AF11%7CMake%3ABMW&hash=item5b4a5d3dc8:g:mY8AAOSwNDdbWc1i:rk:2:pf:1&frcectupt=true

https://www.ebay.de/itm/2-x-Luftfeder-Luftfederung-Fur-BMW-5er-GT-F07-F10-F11-37106784379-Hinten-R-L/233084108298?fits=Platform%3AF11%7CMake%3ABMW&hash=item3644e53e0a:g:cA4AAOSwe9VcMwMY:rk:3:pf:1&frcectupt=true

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 543
  • Avtomobil: Mašina

Edina resna alternativa je Arnott, ostalo poceni je kitajc. Če bi imel obe v roki, bi videl razliko že na pogled in otip.

Jaz kitajske nebi vgradil, je pa ogromno vozil, ki se z njimi vozi. Koliko časa zdržijo kitajci nimam izkušenj, kot tudi ne

če pri poškodbi/obrabi počasi spušča kot original ali arnott ali nenadoma "poči". To je meni zelo pomembno, saj če

ti na AC ali v ovinku poči iznenada, potem ne more biti prijetno oz. lahko postane zelo nevarno.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 291

Poslusi miholda ce si pameten. Zapelji avto do mehanika, naj naroci arnott in zmontiraj. Za levo blazino je bil sicer vpoklic, cudno da mi menjana bla v okviru rednega servisa...
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 808
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Pri blazinah je podobna zadeva, kakor za amortizerje... za M podvozje je zadeva pač nižja (krajša).

Če imaš navadne amortizerje v kombinaciji z M vzmetni, bo zadeva vseeno šla skozi. Ni optimalno (ostane ti nekaj hoda v višino), ampak zadeva je neproblematična.

Višino posamezne blazine reguliraš s testerjem, zato lahko "non M" blazino brez nekih komplikacij uporabiš tudi na M podvozju.

Obratno pa (nestrokovno) menim, da ne bo šlo.

Te generične aftermarket so očitno vse "non M" in jih lahko uporabiš na obeh podvozjih.

Glede nakupa aftermarket zadev je zelo smiselno poslušati nasvete nekoga, ki ima veliko izkušenj, npr. Mihold :ok2

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 076
  • Avtomobil: E53 X5 FL

Samo teh kitajskih ne kupovat. Prejšni lastnik jo je v moj avto vgradil in je zdržala 7 mesecev. Guma napoka in začne spuščati zrak. Lastnik se je pa še hvalil, da blazine pa res niso nek strošek...stala je 120€. Bom popoldan prilepil sliko.
Ko sem jo zamenjal me je nova prišla cca 400€. Se pa takoj vidi razlika v kvaliteti.

Kako je pa z obnovo blazin pa nimam pojma....kako sploh lahko gumo obnovijo??

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok, pričakovani odgovori.

Že sam sem mislil napisat, da so najcenejše verjetno tanke kot kondom in uporabne ravno toliko časa kot kondom :)

Kot omenjeno avto ni moj in ja, seveda bo šel najprej a pregled kaj točno sploh je vzrok, potem pa menjava,...

Hvala!

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 298
  • Avtomobil: prdalica

neški kolegi kupujejo tole in so super zadovoljni

https://aerosus.net/...eries.html?pf=1

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 543
  • Avtomobil: Mašina

Zadovoljni so, ker zadeva dejansko dela ko jo montiras. Ampak, ali je kdo ki lahko pove iz prve roke, da po recimo 5+ letih se vedno drzi?
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 740
  • Avtomobil: F11 520 dA

tolk pa oČitno tud originalne ne, jaz mam eno zmontirano (naj bi bila OE kvaliteta tam okol 100€ dal zanjo - če ni na koncu bila not celo Arnot, sam embalaža brez napisa)) že dobro leto pa pol, pa zaenkrat deluje BP, tudi ob menjavi nisem zasledil kakih razlik v kvaliteti ali sami debelini gume. Pa zarad same blazine, tud ne boš ostal na cesti, sam mal neudobno se boš peljal:)

Tud montaža ni nek bav bav, sam previden moraš bit da vse lepo nazaj sestaviš. Res ne vidim razloga da bi dal tolkrat več za original.
Prikaži več možnosti

stench
stench

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 567
  • Avtomobil: F11 525d xDrive

Poslusi miholda ce si pameten. Zapelji avto do mehanika, naj naroci arnott in zmontiraj. Za levo blazino je bil sicer vpoklic, cudno da mi menjana bla v okviru rednega servisa...

A lahko kaj veš poveš o tem vpoklicu. Meni je ravno šla zadnja leva blazina avto je imel vse tri redne servise delane na poobšlaščenem servisu.

lp,

Stanko

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 740
  • Avtomobil: F11 520 dA

za levo je vpoklic. pokliči na servis in preveri po VIN. servisi in km ne igrajo vloge :)

leva gre pa zato, ket je izpuh speljan mimo nje in je izpostavljena temperaturam, bolj kot ne konstrukcijska napaka.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 335
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Samo teh kitajskih ne kupovat. Prejšni lastnik jo je v moj avto vgradil in je zdržala 7 mesecev. Guma napoka in začne spuščati zrak. Lastnik se je pa še hvalil, da blazine pa res niso nek strošek...stala je 120€. Bom popoldan prilepil sliko.
Ko sem jo zamenjal me je nova prišla cca 400€. Se pa takoj vidi razlika v kvaliteti.

Kako je pa z obnovo blazin pa nimam pojma....kako sploh lahko gumo obnovijo?? Obnovijo tako da jo zamenjajo z drugo gumo. 

Kar se tiče blazin ,vsekakor original, ni poceni je pa za naslednji xxx.xxxkm in xxlet.

391€ je OE navadna(non M non EDC) blazina za F11

Urejal blackberet, 01.02.2019, 10:01.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 076
  • Avtomobil: E53 X5 FL

Evo kitajska blazina po cca 7 mesecih...

Kadar sem avto dvignil, je še kolk tolk dihtala, ko se je spuščal, se je pa slišalo pihanje zraka

Pripete slike za predogled

• image1.jpeg
  • image2.jpeg

Urejal Sandi90, 02.02.2019, 14:02.

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, MIHOLD, bvogri in 2 ostalim je všeč

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik

Mmmm, tole pa še kot "teglc" za rože ne bi bilo. :fight

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71
  • Avtomobil: BMW 520d F11

Meni je pravkar šla leva blazina pa sem klical na Selmar pa so rekli, da ni vpoklica. So komu zamenjali preko vpoklica??
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 096
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Evo kitajska blazina po cca 7 mesecih...

Kadar sem avto dvignil, je še kolk tolk dihtala, ko se je spuščal, se je pa slišalo pihanje zraka

Zanimiva slikca. Tukaj se vidi, da je zunanjost (cover) preslabe kvalitete in začne crackat. Je pa bisvo zračne blazine predvsem kordna plošča med coverjem in linerjem na notranji strani. Ko prebije to liner in ploščo šele začne zrak puščat zunaj pa je lahko cover prej povsem razpadel.  :) Velikokrat spuščajo vzmeti v delu kjer se flexa... ko se razpoka odpre lahko zelo pušča a se razpoka na višjem ali nižjem nivoju zapre :)
Drugače bi morala blazina zdržat 3x nominalni tlak pred razpokom vsaj takšne naj bi bile zahteve. Nenaden razpok bi tako moral biti skoraj nemogoč dogodek. Kako je s kitajci pa? Jo je res komu kar odneslo?

Urejal bvogri, 13.05.2020, 18:44.

Prikaži več možnosti

E36-M73B54
E36-M73B54
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5

Nam je šef na službeni 5-ki, ko so blazine šle privoščil neke kitajske, mislim da je dal za obe 120 eur (sploh ne vem kje jih je našel za ta dnar), pa meni za per da sem jih zamenjal, da ni plačeval servisu.

Ko sem jih prijel v roko sem se skoraj usrov, plastičen del je bil totalno neobdelan robovi so bili ostri k britev pa taka jajca pa niso bile čisto enake ceprav naj bi šlo za enak model.

Sam prasice držijo super že 90t km, kar sploh ni slabo za ta dnar.

Pri stricu ko jih je menjal je pa vzel arnot-ove, pa mu je ena kar na lepem čez 6 mesecev spustila, samo je dobil novo zaston, ker majo kar lepo garancijo.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.