Skoči na vsebino

Garancija in zadržanje aparata zaradi neplačila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
72 odgovorov v temi
Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 176
  • Avtomobil: 523i

Vem,ampak kdo je simobil ali servis da zadrzi stvar ki ni njegova. Clovek je v izvrzbi,torej ga terjajo preko trrja preko sodisca. Kam pa pridemo ce bojo vsepovprek plenili stvari preko vsega.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

Vem,ampak kdo je simobil ali servis da zadrzi stvar ki ni njegova. Clovek je v izvrzbi,torej ga terjajo preko trrja preko sodisca. Kam pa pridemo ce bojo vsepovprek plenili stvari preko vsega.

Miholl: Simobil ima pravico zadržati od kolegice telefon, ker po njegovem je dolžnik se vedno lastnik telefona njemu ga lohka zaplenijo.
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Žiga, to bom zdaj napisal zadnjič. Lastnino nekoga drugega lahko začasno zaseže samo policija ali inšpekcija (tržna, davčna, carinska itn.), trajno se lahko zaseže samo na podlagi sodne odločbe. Rubi se lahko samo na podlagi sodne odločbe, rubi pa lahko samo sodni izvršitelj.

Če je Simobil prepričan, da je telefon njihova last, lahko v zvezi s tem vloži tožbo in bo sodišče ugotavljajo, kdo je lastnik telefona. Izhajajoč iz pogodb, ki se sklepajo z naročniki, Simobil pri prodaji ne uporablja pridržka lastninske pravice.

Simobil nima prav nobene pravne podlage, da bi lahko telefon zasegel.

Urejal Vinci, 30.06.2014, 13:11.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 137
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Vinci, skoda energije. Jaz sem napisal kako gredo stvari ker de dnevno ukvarjam s tem ravno pri enem od operaterjev, ampak ok, on ve vec. Skoda case za te pametnjakovice.

Miholl, ce rabis pomoc, poslji PM pa ti dam moj telefon da zadevo resimo.

Lp
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 347
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Ste mogoče preštudirali kako je v primeru goljufije??
Pa še nekaj...ne gre mi ravno v račun..kako so pri sprejemu na servis vedeli da je naročnik, ki je aparat kupil v izvržbi.
Pri sprejemu v sistem tega nikjer ne pokaže...
Tu imam občutek da določene informacije manjkajo.

Urejal j4n3k, 30.06.2014, 20:50.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 176
  • Avtomobil: 523i

Aparat neses tja kjer je bil kupljen-simobil.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

Ste mogoče preštudirali kako je v primeru goljufije??
Pa še nekaj...ne gre mi ravno v račun..kako so pri sprejemu na servis vedeli da je naročnik, ki je aparat kupil v izvržbi.
Pri sprejemu v sistem tega nikjer ne pokaže...
Tu imam občutek da določene informacije manjkajo.

Vsak telefon ima IMEI in ko je serviser vnesel IMEI v računalnik je videl podatke od lastnika in tam je vrjetno pisalo v izvržbi, lahko pa da je že simobil to pogruntal in zadržal telefon
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsak telefon ima IMEI in ko je serviser vnesel IMEI v računalnik je videl podatke od lastnika in tam je vrjetno pisalo v izvržbi, lahko pa da je že simobil to pogruntal in zadržal telefon

A pa se ti sploh zavedas kaj govoris? A sploh ves kdo ima dostop do takih podatkov? Si ze slisal za ZVOP? Informacijsko pooblascenko? Daj, nehaj se smesiti!
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz vem kaj govorim, pol pa ti nam povej kako so prišli do podatkov da ni od kolegice telefon in da je lastnik v izvržbi?
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

jaz vem kaj govorim, pol pa ti nam povej kako so prišli do podatkov da ni od kolegice telefon in da je lastnik v izvržbi?

Po serijski št. verjetno ... sj imajo podatek komu so kateri telefon dali, pa če ne plačuje računov tudi vedo.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

Rottie: serijska številka je IMEI in imaš prav, da tako ugotovijo samo Dejan-V ne razume, da se to vidi in nekdo je videl serviser ali pa tisti pri Simobilu za pultom kdo je lastnik.

Urejal ziga2004, 01.07.2014, 07:29.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 799
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A delaš ti na Simobilu?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

A delaš ti na Simobilu?

ne da bi jaz vedel.
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 967
  • Avtomobil: traktor

Miholl, ste že kaj rešili? Me res zanima, kako se bo tole odvilo, ker sem prepričan, da je Simobil naredil narobe.

Na linku informiran.si sem sicer našel rubriko - ugovor tretjega proti izvršbi, čeprav ne vem, če je to sploh relevantno v tem primeru.
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

Miholl, ste že kaj rešili? Me res zanima, kako se bo tole odvilo, ker sem prepričan, da je Simobil naredil narobe.

Na linku informiran.si sem sicer našel rubriko - ugovor tretjega proti izvršbi, čeprav ne vem, če je to sploh relevantno v tem primeru.

mene tudi zanima kako se bo to rešilo.

je relevantno in bi tudi delovalo samo dokazat je treba da je ona lastnica
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik

Aparat neses tja kjer je bil kupljen-simobil.

Ne nisem mislil tega....

Pomembnih je par stvari...

prva zadeva je, ali je z strani prodajnega mesta bil aparat poslan na servis? Domnevam da ja ?, ker koliko vem prodajna mesta ne preverjajo ali je nekdo ko pošilja telefon na servis dolžnik ali ne.

Potem pa domnevam da je zadeva sledeča...naročnik ki je aparat kupil vrjetno ni le v izvržbi, ampak je proti njemu vložena ovadba zaradi goljufije (protipravno pridopljeno premoženje). Kupil je aparat višjega cenovnega razreda? plačal vrjetno ni nobene naročnine, aparat je prodal naprej. Odvetniška pisarna (ki zastop operaterja) je zadevo dala na policijo. Aparat gre potem na distribucijski center (domnevam da tukaj potem preverijo, če se pri njih oglasi :-D kakšen aparat, ki je vkraden ali pa, da je isti primer kot tukaj....), ta pa je obvestil policijo ali kdo je pač potem pooblaščen za zaseg??. Aparat se je nato zasegel....?

Drugače nevem po kaki varianti bi lahko bilo drugače.

Urejal j4n3k, 01.07.2014, 12:31.

Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik

Rottie: serijska številka je IMEI in imaš prav, da tako ugotovijo samo Dejan-V ne razume, da se to vidi in nekdo je videl serviser ali pa tisti pri Simobilu za pultom kdo je lastnik.

Dejan ti je pravilno ugotovil....To so osebni podatki.
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

Dejan ti je pravilno ugotovil....To so osebni podatki.

vem kaj so osebni podatki samo ti si jih njim dal. To pa piše v splošnih pogojih(Simobil):

Si.mobil sme v skladu s predpisi zlasti s področij varstva osebnih podatkov
in elektronskih komunikacij v okviru svojega poslovanja in razmerij (i) z naročniki
in/ali uporabniki (npr. v okviru naročniškega razmerja) in/ali (ii) s katerimi koli
tretjimi osebami, s katerimi poslovno ali kako drugače sodeluje oz. prihaja v stik,
pridobivati, hraniti, uporabljati ali kako drugače obdelovati vse podatke,
ki mu jih v okviru tega sodelovanja posredujejo naročniki in/ali uporabniki
in/ali katere koli tretje osebe, s katerimi poslovno ali kako drugače sodeluje
oz. prihaja v stik in/ali katere pridobi sam ter ki jih v skladu z zakonodajo in
lastnimi potrebami oz. presojo potrebuje za izpolnjevanje svojih obveznosti
in/ali za uveljavljanje svojih pravic v razmerju z naročniki in/ali uporabniki in/ali
s katerimi koli tretjimi osebami, s katerimi poslovno ali kako drugače sodeluje
oz. s katerimi prihaja v stik.

Ti podatki vključujejo med drugim (i) podatke, ki Si.mobilu omogočajo preverjanje
istovetnosti naročnika oz. uporabnika, preverjanje plačilne sposobnosti naročnika
in druge tovrstne podatke, in/ali (ii) vse podatke o prometu, ki jih Si.mobil pridobi v
okviru sodelovanja z naročniki in/ali uporabniki in/ali s katerimi koli tretjimi osebami,
s katerimi poslovno ali kako drugače sodeluje oz. prihaja v stik, in/ali (iii) vse podatke,
ki jih Si.mobil potrebuje zaradi trženja svojih storitev in/ali izvajanja storitev z dodano
vrednostjo. Si.mobil vse navedene podatke obdeluje skladno z veljavnimi predpisi.
Naročniki in/ali uporabniki in/ali katere koli tretje osebe, s katerimi Si.mobil poslovno
ali kako drugače sodeluje oz. prihaja v stik, soglašajo, da sme Si.mobil podatke,
ki mu jih v okviru tega poslovnega sodelovanja posredujejo in/ali ki jih pridobi sam,
obdelovati v vsebini in za časovno obdobje ter v skladu z namenom,
s katerim jih obdeluje, vendar v vsakem primeru skladno z veljavnimi predpisi.
V okviru pridobivanja, hrambe, uporabe in drugih vrst obdelave pridobljenih
podatkov, sme Si.mobil svoje pogovore z naročniki in/ali uporabniki in/ali s katerimi
koli tretjimi osebami, s katerimi poslovno ali kako drugače sodeluje oz. prihaja v stik,
in njihove posredovane zahteve tudi zvočno snemati (in zvočne zapise hraniti).

Si.mobil sme pridobljene podatke o naročnikih in/ali uporabnikih in/ali katerih koli
tretjih osebah, s katerimi Si.mobil poslovno ali kako drugače sodeluje oz. prihaja
v stik, posredovati drugim ponudnikom storitev in/ali drugim pogodbenim
partnerjem, prek katerih oz. s pomočjo katerih izvaja storitve ali dostop do
storitev, ki jih omogoča ali ki te podatke potrebujejo za doseganje pogodbeno
dogovorjenih namenov. V teh primerih Si.mobil ustrezno uredi pogodbena razmerja
s pogodbenimi partnerji in morebitna ustrezna dovoljenja pristojnih organov. Si.mobil
lahko posreduje podatke na podlagi izrecne zahteve tudi drugim uporabnikom.

Urejal ziga2004, 01.07.2014, 13:58.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ziga se ves ne kak postopek je v primeru reklamacije aparata, kako poteka CRM itd potem mi bos pa pamet o IMEI ju solil, lepo te prosim.

Ok men se res ne da vec. Miholl, ce rabis pomoc da se tole uredi, javi, jaz sicer delam pri konkurenci, imam pa par kolegov na Simobilu, tudi v pravni sluzbi, pa so pripravljeni pomagat, predvsem zato ker sami nimajo pojma o tem da bi kdaj imeli taka navodila o zasegu aparata - skratka zadeva zelo smrdi!
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

Saj pa sploh ni nujno da so vidni podatki lastnika. Zadosti je da na IMEI obesijo da ga je treba zadržati ker ni plačan in...

...podobno kot kreditna kartica. POS tudi ne ve da je tvoja - ve samo da je NO-GO ;)

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti