Skoči na vsebino

Pooblastilo za vožnjo tujega avta v SLO

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3 odgovorov v temi
Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 429
  • Avtomobil: OOOO

Pozdravljeni
Brskal sem po AMZS strani in najdel, da je možno v SLO pooblastiti nekoga za 14eu, da lahko vozi avto v tujini. V SLO to baje ni potrebno.

Mene pa zanima ali je potrebno v SLO imeti pooblastilo, če bi recimo rad vozil avto tujih registracij? Poleg tega me zanima, če je res, da znotraj EU teh pooblastil ni potrebno imeti in se to področje šteje kot matična država.
Da je stvar še bolj komplicirana; rad bi vozil na Hrvaškem vozilo, ki je od tujca (in ni iz SLO). Pomeni tujec (jst) bo vozil tuje vozilo.

Vem, da bo najboljpogost odgovor- vsedi se in vozi.. ampak to sem delal že do sedaj in ni bilo težav, ker so bili lastniki vedno poleg ali pa v radiju par km.

hvala za pomoč,
lp
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 560
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Pozdravljeni
Brskal sem po AMZS strani in najdel, da je možno v SLO pooblastiti nekoga za 14eu, da lahko vozi avto v tujini. V SLO to baje ni potrebno.

Mene pa zanima ali je potrebno v SLO imeti pooblastilo, če bi recimo rad vozil avto tujih registracij? Poleg tega me zanima, če je res, da znotraj EU teh pooblastil ni potrebno imeti in se to področje šteje kot matična država.
Da je stvar še bolj komplicirana; rad bi vozil na Hrvaškem vozilo, ki je od tujca (in ni iz SLO). Pomeni tujec (jst) bo vozil tuje vozilo.

Vem, da bo najboljpogost odgovor- vsedi se in vozi.. ampak to sem delal že do sedaj in ni bilo težav, ker so bili lastniki vedno poleg ali pa v radiju par km.

hvala za pomoč,
lp

Imam podobno situacijo kot jo omenjaš, le da je avto mojega delodajalca, ki je tuje podjetje. Precej potujem po drugih državah (EU in tretje države). Najbolj pametno je, da ti lastnik vozila napiše pooblastilo za uporabo - mi smo ga sneli kar na spletni strani zavarovalnice kjer je avto zavarovan. So me že večkrat preverili policisti in carina, pa nikdar ni bilo težav. Pooblastilo naj bo v angleščini, da ga vsi razumejo. Pri meni zadošča podpis direktorja in žig.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 429
  • Avtomobil: OOOO

Imam podobno situacijo kot jo omenjaš, le da je avto mojega delodajalca, ki je tuje podjetje. Precej potujem po drugih državah (EU in tretje države). Najbolj pametno je, da ti lastnik vozila napiše pooblastilo za uporabo - mi smo ga sneli kar na spletni strani zavarovalnice kjer je avto zavarovan. So me že večkrat preverili policisti in carina, pa nikdar ni bilo težav. Pooblastilo naj bo v angleščini, da ga vsi razumejo. Pri meni zadošča podpis direktorja in žig.

Lp Tristan01

Hvala Tristan. No potem je to najmanj kar lahko naredim.
Pri avtih od podjetja je lazje, ker imas lahko tudi pogodbo s sabo s katero dokazujes, da si v nekem razmerju s podjetjem. Meni je ze to zadoscalo v Italiji. No tukaj je govora o zasebnem avtu, ampak lepo napisati in se podpisati spodaj je najmanj kar se lahko naredi. Magari se za malo drobiza se overovi na upravni enoti..
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pozdravljeni

hvala za pomoč,
lp

Če je vozilo registrirano znotraj EU, ni problem, če je pa zunaj EU, pa rabiš bivalno vizo v državi kjer je avto registriran, drugače si v carinskem prekršku, če voziš avto druge fizične osebe (to ne velja v primeru rentacara, če si avto najel, pa kako je v primeru službenih avtov podjetja tudi ne vem).
Zame je šel oče vprašat v Nemčiji za svoj avto, če ga smem jst vozit in za občasno ne rabim nič, stalno ga pa ne smem. Se je pa dobro pozanimat kako je avto zavarovan ... v Nemčiji recimo dostikrat zavarovalnice zahtevajo, da se dodatni vozniki vpišejo in seveda se tudi plača več zavarovanja zaradi tega. Preveri to, ker drugače se ti lahko zgodi, da bo v primeru nesreče zavarovalnica začela komplicirat pri kritju škode.

Urejal Rottie, 29.06.2014, 22:26.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.