Skoči na vsebino

Moto oprema

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
50 odgovorov v temi
Računalničar
Računalničar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 475

Nekako sem ugotovil, da sem pri svojih letih in po veliko prevoženih kilometrih toliko izkušen da bom šel opravljat izpit A kategorije. Naj povem da v življenju nikoli nisem imel motorja, vse kar se tiče izkušenj je prevoženih 5km s skuterjem :laugh

Torej, motor že vem kakšen bom kupil (Yamaho XY6) kar se mi zdi kar primerno zame. Prosim če mi sedaj tapametni ne podajate svojih mnenj kar se tiče preformans motorja.

Zanima me kje karseda ugodno kupiti opremo. Ali so takšne razlike v ceni istega artikla pri nas in v tujini?

Kakšen nasvet je dobrodošel. Nekako ciljam na jakno + hlače iz tekstila, zdi se mi kar v redu izbira, glede na to da bom bolj lazy motorist kot pa speed addict...

Aja, pa glede čelade me zanima: Ali je varnostno tako velika razlika med integralnimi in preklopnimi, da mi slednje odsvetujete?

Urejal Računalničar, 01.07.2014, 19:52.

Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 066
  • Avtomobil: Two wheel freedom machine

Osebno mi je preklopna bolj vsec, ker odpres k je vroce pa se lepo furas po mestu, pa ce mas spegle gor, si do 100 lahko odprt, razn ksna musica lahko zbode....ok ce fliknes je verjetno boljs, da je zaprta :) Motorcek je pa tud cist lustn in dost mocn, posebi ce se bos sam vozil....tko da, drugih glede moci res ne poslusat....:) Obleka pa tud, najbols, da probas zlest v eno in drugo, pa bos takoj vidu, kje se boljs pocutis....osebno mi je v ledru bolj obcutek "oklepa", v tekstilu si pac bolj komot.
Prikaži več možnosti

kian_alvane
kian_alvane

addicted to e36

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 473
  • Avtomobil: nimam

Jakno in hlače vzemi iz tekstila, je precej lažje čiščenje in se ne tako hitro uniči kot usnje, ki se na pregibih hitro obrabi. Po možnosti izberi kakšno manj živo barvo, saj te s časoma zbledijo in postanejo grde. Če bi že rad bil dobro viden si kupi samo jopič za čez jakno.

"Poceni" opremo se baje dobi na Škofijah (Dainese), drugače pa se da tudi po drugih trgovinah izpogajati kar dobre popuste. Jaz sem kupil komplet opremo (brez čelade) v TC-ju in sem dobil 25% popusta, kasneje pri nakupu opreme za punco celo 30%. :eek Vzel sem TCX škornje in vsa oblačila+rokavice od Revit in sva oba zelo zadovoljna. :ok

Čelado vzemi obvezno preklopno, sploh če si easy rider. :-D Se je prijetno kdaj zapeljati z odprto čelado, na črpalki ti je ni treba snemati, pa pri kratkih postankih, itd. Glede varnosti je zagotovo integralna bolj varna, a je pri novejših ta razlika tako majhna, da se splača malo popustiti na račun udobja. :beer Če nisi še odločen glede znamke ti svetujem X-Lite/Nolan, imajo res dobro podporo (Compaco). :ok

Urejal kian_alvane, 01.07.2014, 20:27.

:mznak for Motorsport. :mznak for Milestones.
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

• Uporabnik

Ja celade mors pa sploh vse sprobat, da vids kera ti na buco pase....ker niso vse za vsako glavo.
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 088
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

čelade VSEKAKOR NE vzemi preklopne, ker boš na kaki dalši furi znorel od šumenja in netesnenja,........... (ajde če misliš špilat cafe racer ja, polj si falil že pri izbiri motorja,)

preklopne čelade sem sam kar nekaj testiral v svoji moto karieri (12let) pa tudi ene ni ok kar se hitrosti tiče nad 80kmH ( kot sem reku preklpne so bolj za skuterje po mestu furat)

kar se pa obleke tiče;
vzemi kevlarske kavbojke z ščitniki in pa kako dobro jakno, prav tako z ščitniki, ob enem pa nepozabi na rokavice (ob padcu se vedno loviš na roke in če ni nič gor, si hitro brez kože)

če se pa misliš malo več vozit potem pa obvezno kombinezon dvodelni, enodelni so za ''rejserje:-D'', in boš bolj trpel kot pa uzival v vožnji, in še ko na kako pijačo skočiš med vežnjo snameš samo jakno in sediš kot je treba,..........

sam sem mnenja da je za opremo bolje dati kaki €€€€€ več, saj te namreč le ona ločuje od okolice, in je ona tisti glavni faktor poškodb, recimo meni je pred leti potegnilo nogo v zadnje kolo pri krosli, polomilo je cca 10 šprikel, moj škorenj je imel nekaj prask. noga brez posledic. zdej si pa zamisli da se ti zgodi z navadnimi čevlji,..........
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

• Uporabnik

Ce te veter moti,gres pac z avtom :)
Prikaži več možnosti

Ločan
Ločan

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 322
  • Avtomobil: K1200 GT, E91

Za nakup opreme maš kar nekaj opcij tako doma kot kje blizu čez mejo.
Kot je bilo omenjeno zgoraj, imaš v Kozini Dainese, v LJ TC Motoshop, za bolj budget varianto (imajo tudi višji rang) imaš v Grazu in Villachu Louis-a, in pri Velenju nekje trgovino od Polo.
Kar se čelade tiče, ima Pocesnik delno prav, integralne so tišje, niso pa preklopne veliko slabše, da ne boš zdaj mislil da so integralne čisto tihe, preklopne pa tako ropotajo kot da nimaš nič na glavi, znorel ne boš. So pa preklopne bolj komot, vsaj za moje pojme.
Resnično pa pojdi najprej v par trgovin in probaj čelade, natakni jih na glavo, da boš videl katera ti paše, odgovarja tvoji glavi in se počutiš OK.
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 579
  • Avtomobil: Blue Unicorn

V totem našem Maribori, maš eno fajn trgovino z opremo lastne izdelave.

http://www.motobee.eu/

Čelade imajo od MT, španske izdelave, ki imajo normalne cene in so prav tako odlične in imajo dobre ocene glede varnosti.

Drugače pa Welcome tu da klab:metalc :metalc
Jaz imam izpitno 25. julija!:ok2

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Računalničar
Računalničar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 475

Thank you! :cool

Koliko ur si imel vožnje? Pa je res da so nekaj spremenili sistem pri republiških testih?
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 344
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

V totem našem Maribori, maš eno fajn trgovino z opremo lastne izdelave.

http://www.motobee.eu/

Čelade imajo od MT, španske izdelave, ki imajo normalne cene in so prav tako odlične in imajo dobre ocene glede varnosti.

Jaz sem motobee klical pred 2-3 mesci, niso meli niti čelad, niti hlač, skratka ničesar...Nevem ali počasi zapirajo ?? oz kaj se dogaja :confused
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Thank you! :cool

Koliko ur si imel vožnje? Pa je res da so nekaj spremenili sistem pri republiških testih?

Sedaj imam 11 od 20 ur.
Zadnji teden, pred izpitno vožnjo, bom odpeljal še 9 ur, tako da bom svež in pripravljen.

Kar se sistema CPP preverjanja tiče, bom preveril z inštruktorjem....

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Jaz sem motobee klical pred 2-3 mesci, niso meli niti čelad, niti hlač, skratka ničesar...Nevem ali počasi zapirajo ?? oz kaj se dogaja :confused

Ne bi vedel...

Prikaži več možnosti

BBQ
BBQ

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 50
  • Avtomobil: BMW 5

Če kdo rabi 2delni usnjen moto kombinezon FIRST, kot nov ...po nizki ceni naj mi piše na ZS :)

Številka je 48-52 se mi zdi, primerna za navadno postavo

173-185cm
80-90kg

LP

Urejal BBQ, 06.07.2014, 23:09.

Prikaži več možnosti

Ločan
Ločan

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 322
  • Avtomobil: K1200 GT, E91

Jst mam čelano NOLAN N90 naprodaj, mat črna, velikost XXL
Prikaži več možnosti

david89
david89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 713
  • Avtomobil: xsara 2.0 Hdi

Nekako sem ugotovil, da sem pri svojih letih in po veliko prevoženih kilometrih toliko izkušen da bom šel opravljat izpit A kategorije. Naj povem da v življenju nikoli nisem imel motorja, vse kar se tiče izkušenj je prevoženih 5km s skuterjem :laugh

Torej, motor že vem kakšen bom kupil (Yamaho XY6) kar se mi zdi kar primerno zame. Prosim če mi sedaj tapametni ne podajate svojih mnenj kar se tiče preformans motorja.

Zanima me kje karseda ugodno kupiti opremo. Ali so takšne razlike v ceni istega artikla pri nas in v tujini?

Kakšen nasvet je dobrodošel. Nekako ciljam na jakno + hlače iz tekstila, zdi se mi kar v redu izbira, glede na to da bom bolj lazy motorist kot pa speed addict...

Aja, pa glede čelade me zanima: Ali je varnostno tako velika razlika med integralnimi in preklopnimi, da mi slednje odsvetujete?

Jaz sem pred cca enim mesecem kupil komplet moto opremo. Kupoval sem v dainese Kozina outlet (zelo priporočam) ter moto avantura sistiana ( IT ) Na Kozini dobis ugodno dainese opremo novo letošnjo in outlet. Kvaliteta vrhunska in komplet (čevlji, rokavice, jakna super speed, rokavice poletne dolge, želva, vse našteto dainese sem dobil za 570EUR (vse outlet lanska redna cena bi bila čez 1000 eur), za isti denar kot bi dobil alpinestars ali druge manj kvalitetne izdelke. Čelado imam SHOEI GT AIR, integralna tudi odlična izbira za nakeda (sam vozim Suzuki bandit naked) odlično zračenje notranji temni vizir nič ne žvižga tudi pri visoki hitrosti skratka odlična čelada, v Italiji sem odštel 500 eur, drugače je pri nas cena cca 650 eur. Lahko pa ti povem če vzameš v italiji ti na use skupaj naredi zelo dobro ceno. Sam bi pri temu trgovcu dobil čelado shoei gt air +nizke čevlje TCX + moto kavbojke dainese + rokavice dainese , jakno dainese za 1000eur, drugače bi prez popusta dal 1300EUR... Priporočam ti da narediš izlet do Kozine in Sistjana (cca 30min iz Kozine) Jaz sem pretehtal skoraj vse možne varjante bil sem tudi v drugih trgovinah po Ljubljani in okolici vendar bi povsod za isti denar dobil manj kvalitetno opremo. :ok
:cool
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

• Uporabnik

Kako pa ves, da je bolj kvalitetna?
Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 046
  • Avtomobil: C5

Moje izkušnje:

- za čelado mi je bilo izredno žal, da nisem vzel preklopne. Vzemi znamko, ki ima pri nas dober servis, jaz recimo že od aprila čakam, da me pokličejo iz TC-motoshop, da so dobili nadomestni vizir. Zadnjič sem v Alternativa moto gledal Nolan N104 Evo za 250 €.

- jakne, hlače, rokavice, itd. sem lovil po razprodajah oz. znižanjih. Leder jakno (Rev'it Leader) sem dobil na www.motoin.de, zdi se mi, da je bila 200 €. Tudi rokavice (Rev'it Summit) sem vzel tam, 50 €, z obojim sem res zadovoljen.

- poletno jakno imam RS Taichi, ne vem točno kateri model, odlična stvar, ima že pravi hrbtni ščitnik (in ne penastega), v Bep's, 99 €.

- kevlar jeans sem super dobil pri Pintarju, Held za 70 € leder hlače pa v Louisu, brez veze.

Še bilanca po zdsu: leder jakna je delo opravila odlično, preživela brez poškodb, sem pa skozi usnje fasal rahel road rash. Sem zelo zadovoljen, da sem oblekel usnjeno jakno in ne tekstilne. Jeans strgan, kevlar ostal cel. Še dobro, da še nisem kupil nove čelade, ker bi jo moral spet menjati. Varnost čelad si lahko pa malo pogledaš na
http://sharp.direct.gov.uk
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 253
  • Avtomobil: e92M3,Kalos,T5,Superduke

Jaz imam pa vse od Alpinestars, čelada je pa xlite 802.
Za vse skupaj sem dal cca 1600€
Zadovoljen ful, samo še ene kavbojke si moram kupit :)

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

AlešRT
AlešRT

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17

Motoristične kavbojke dobite tudi tukaj http://www.kavbojke.si/men.htm imajo nekaj različnih krojev če vam pa ni nič prav pa naredijo tudi po meri.
Prikaži več možnosti

david89
david89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 713
  • Avtomobil: xsara 2.0 Hdi

Kako pa ves, da je bolj kvalitetna?

Ko sem kupoval sem se zanimal pri prijaltelih / kolegih motoristih in vsi so mi svetovali dainese kot prvoizbiro, kot drugo alpinestars... sicer jaz nisem pogledoval za dainese opremo in shoei čelado ampak... na koncu sem vzel slednje in sem zelo zadovoljen z kupljenim.:ok
:cool
Prikaži več možnosti