Skoči na vsebino

Prikaži meni

Prikaži meni

(Zares) dober vulkanizer?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
268 odgovorov v temi
gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 8 212
  • Avtomobil: bavarian creams

Kje v Sloveniji se nahaja kakšen res sposoben in zaupanja vreden vulkanizer, da bom ob menjavi imel še vedno enaka (beri: nepoškodovana) platišča ter kakovostno nameščene pnevmatike, brez tresljajev in s sredinskim centriranjem? Lukamarko je enkrat omenjal nekoga z Vrhovcev (LJ), baje naj bi tudi Špan bil zanesljiv?

Kompliciram zato, ker verjetno ne bo enostavno sneti tovarniško nameščenih nizkopresečnih pnevmatik po nekajletni uporabi.

Kakšen predlog?

Prikaži več možnosti

BBojan
BBojan

Bivši nick Bojan-Žan

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 534
  • Avtomobil: E46 "323td" ;)E87 120d

Mi prisegamo na T&P Cars v Materiji pri Kozini :ok

Zakaj bi imel novega Audija, če imam lahko starega BMWja?!:ok2
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Starost: 31
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Za vulkanizerja, ki bi vedel, kaj je sredinsko centriranje sem že spraševal tukaj gor, pa ga še nisem našel :)

CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 811
  • Starost: 61

Lp.

Za vulkanizerja, ki bi vedel, kaj je sredinsko centriranje sem že spraševal tukaj gor, pa ga še nisem našel

Kaj si pa spraševal, da ne bom iskal?

Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik

Lp.

@gerchy, kolikor vem ima Špan na Brezovici dobro opremo tudi za montažo nizkopresečnih gum in tudi fantje tam imajo veliko izkušenj. Če ti tam ni všeč pa pojdi k Sitarju v Kamnik. V vsakem primeru prej povej fantom kaj bi rad in jih vprašaj ali so to sposobni storiti, da se ne boš potem pregovarjal.

Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 026
  • Avtomobil: Moredoor E30 316i

Lp.

@gerchy, kolikor vem ima Špan na Brezovici dobro opremo tudi za montažo nizkopresečnih gum in tudi fantje tam imajo veliko izkušenj. Če ti tam ni všeč pa pojdi k Sitarju v Kamnik. V vsakem primeru prej povej fantom kaj bi rad in jih vprašaj ali so to sposobni storiti, da se ne boš potem pregovarjal.

točno tako :ok

Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

Dare47b
Dare47b

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 006
  • Avtomobil: BMW Exx

LP

@gerchy, kolikor je meni znano je Špan iz Brezovice pravi naslov za to.

Sicer jaz osebno imam tudi stroje doma in bi se za kolego Tomaža še posebej potrudil samo je pa majhen problemček, da mi večje felne do 17" ne gredo na montirko (zaenkrat). Na balansirko pa lahko spravim do 22".

Ni pa nujno da opraviš sredinsko centriranje saj tudi to ni pogoj, da je scentrirano 100%. Če je felna OK in ti prav nič ne poskakuje (minimalno) je ok drugače pa so napake lahko prevelike. Sem pa osebnega mnenja, da je levo/desno centriranje boljše, saj lažje dosežeš nulo.

:ok

LP

Darko B.

Rajši san lačen, kak pa brez BMW-ja!!!:ok2
Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 150
  • Avtomobil: Bmw, ???

Jaz vozim k Pestatorju na Brod .
Vedno podlozi zascitno gumo na feltno ,ko jo zacne snemat dol,pnevmatiko na masini in sploh se mi zdi dosti natančen.
Pa še to tudi delavnico ima lepo urejeno in pospravljeno ,ker tudi po temu vidiš s kakšnim človekom imaš opravka .

lp

http://www.pestator.com/main.php

:beer

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 8 212
  • Avtomobil: bavarian creams

Hvala za odgovore. Očitno bo Špan kar dober naslov, mi ga je priporočal tudi prejšnji lastnik. Sredinsko centriranje so mi nazadnje opravili kar pri lokalnem Audi/VW serviserju in so delo opravili odlično. Z aparaturami ni težav, jih ima veliko serviserjev, ampak vsak ne more zagotoviti, da bo po posegu platišče ostalo nepoškodovano ter da bo pnevmatika tekla "ravno", saj je kljub natančnemu centriranju pomembna tudi pravilna lega pnevmatike na platišču.

Prikaži več možnosti

Tinkara
Tinkara

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 499
  • Avtomobil: BMW serije 3 coupe

Jaz vozim k Pestatorju na Brod .
Vedno podlozi zascitno gumo na feltno ,ko jo zacne snemat dol,pnevmatiko na masini in sploh se mi zdi dosti natančen.
Pa še to tudi delavnico ima lepo urejeno in pospravljeno ,ker tudi po temu vidiš s kakšnim človekom imaš opravka .

lp

http://www.pestator.com/main.php

:beer

Imaš mogoče izkušnje tudi z optiko pri njem?

Dedicated to BMWs.
Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 150
  • Avtomobil: Bmw, ???

Z optiko še ne !
Optike na srečo še nisem rabil !

Kot vulkanizerja ga priporočam! :beer :beer

Prikaži več možnosti

BucO
BucO

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: BMW E39 528i,BMW E60 530i

Špan Brezovica!!!! :ok

!!!!Don't fuck whit the DoN!!!!
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

joze2: iskal sem enega kakovostnega vulkanizerja, ker je imel prejšnji lastnik avta čisto zanič scentrirane gume :blackeye

CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Schnitzer
Schnitzer

Disco Maniac

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Starost: 47
  • Avtomobil: auto na metre

Pestator ti po centriranju na centrirki lahko še naredi finiš centriranja na samem avtu!!
Optiko pa tudi dela v nulo. :ok

lp Andrej
Prikaži več možnosti

DULE
DULE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 474
  • Starost: 64

Pneumatic Sitar

g.Rafel je tam car,

P.S.: Za njega pravijo da nastopi šele takrat ko cela slovenija ne zna sneti gume. :laugh Drugače je pa majster v delavnici. Ko ga boš videl boš vedel o čem govorim.

Prikaži več možnosti

joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik

Lp.

@kosec: dobrih vulkanizerjev je v Slo verjetno veliko, zelo dobrih malo manj, tistih ki si pa zaslužijo oceno odlično pa je malo. Da pa je lahko odličen mora pa imeti poleg znanja tudi vrhunsko opremo, kar pa večina vulkanizerjev nima, sploh pa stroja za premontažo nizkopresečnih gum, se pravi s presekom pod 50 do 30 in širin nad 235 do 20 ali 22". S centrirnimi stroji višjega cenovnega razreda je možno centrirati " v nulo" na kakršenkoli način želiš, obojestransko, notranje-sredinsko, zunanje-sredinsko, ali sredinsko nameščene uteži pod pogojem, da je stroj vsake toliko časa kalibriran in da je delavec dosleden. Takšne stroje sem jaz prodal, vendar temu človeku ne bi zaupal malo lepšega platišča. Tukaj sem uvidel, da tudi vrhunska oprema ne pomeni nič, če ni želje po kvalitetni storitvi temveč samo po čimhitrejšem zaslužku. Takšna oprema potem služi samo nekaj časa kot vaba za stranke. Imam bolj informacije kot izkušnje od strank, ki so prihajale k meni tudi zaradi slabega centrirnja od nekaterih vulkanizerjev in edino pri teh dveh, ki sem jih že omenil sem zasledil ustrezno opremo, voljo in strokovnost kar zagotavlja kvalitetno storitev. Sigurno pa obstajajo še nekateri, samo jaz nisem imel opravka z njimi.

P.S.: Odlično centrirano je pa lahko samo kolo, ki ima neoporečno platišče (samo platišča srednjega in višjega cenovnega razreda) in kvalitetno gumo. Nizkocenovne gume imajo boke in robove manj kvalitetne in obstaja možnost, da se kljub dobremu podmazanju in dovolj hitremu polnjenju ne "usede" lepo za rob. Pri kvalitetnih gumah in platiščih tega problema ni. Na takšno 18" kolo se porabi od 0 gr do max. 15-20 gr uteži.
Pri cenejših platiščih je skorajda nujno na centrirki preizkusiti samo platišče, da se vidi ali že samo platišče potrebuje centriranje in koliko. To je možno z montirano gumo kompenzirati, da se uporabi manj uteži.

Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 237
  • Starost: 36
  • Avtomobil: E36-off to see the world

Tukaj sem uvidel, da tudi vrhunska oprema ne pomeni nič, če ni želje po kvalitetni storitvi temveč samo po čimhitrejšem zaslužku.

Na žalost je to res. Sam sem poznal samo enega vulkanizerja (nimam izkušenj s Španom in Sitarjem, jih imam pa z veliko "malimi" vulkanizerstvi), ki se je res potrudil, ko je centriral gume, in ni samo lepil in nabijal uteži. Potrudil se je celo tako daleč, da ni centriral na +/- 5g, kot jih dela večina. In glej ga zlomka, potem ni treslo.

Ampak na žalost je prodal biznis :jok

Torej a kdo pozna vulkanizerja, ki bi se potrudil in ne samo smejal ali pa debelo gledal, ko ga prosiš (in mu seveda hočeš plačat!!!), naj centrira kolo na nižje tolerance od 5g?

Ajd,

Y

"nič ni resnično, vse je dovoljeno"
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Schnitzer
Schnitzer

Disco Maniac

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Starost: 47
  • Avtomobil: auto na metre

Torej a kdo pozna vulkanizerja, ki bi se potrudil in ne samo smejal ali pa debelo gledal, ko ga prosiš (in mu seveda hočeš plačat!!!), naj centrira kolo na nižje tolerance od 5g?

kot sem že par postov nazaj napisal, ima Pestator napravo, ki ti kolo scentrira tudi na avtu......v nulo. Kar je še bolj natančno, kot pa samo centriranje kolesa z gumo.

lp Andrej
Prikaži več možnosti

ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 237
  • Starost: 36
  • Avtomobil: E36-off to see the world

Potem bo pa treba na izlet :-D

Ajd,

Y

"nič ni resnično, vse je dovoljeno"
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ericks
ericks

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 328

Špan Brezovica!!!! :ok

za optiko definitivno ne. smo imeli ze 2x reklamacijo. pa smo mogoce peljali tja 8 avtomobilov. je ze res, da si hitro na vrsti in da se ne zamudis veliko...... se pa definitivno ne potrudijo. 1x je po 6 mesecih zlizalo gume po notranjem robu in smo bili krivi sami, ker smo sigurno sami prckali okoli koncnikov...... malo morgen. 2x je avto vlekel v levo. ko smo prisli nazaj je mehanik rekel, da je pri njemu vse v zelenem. po nadaljnem prigovarjanju, je se enkrat testiral optiko in en parameter, ki je bil na meji je popravil na sredino zelene. potem pa je bilo OK. od takrat dalje grem samo je na AMZS. tam si eden res vzame cas za tvoj avto. enega na uro. in ga spedena v nulo. pa se na kaksne druge nepravilnosti te opozori, ko je ze spodaj pod avtom.

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov