Skoči na vsebino

(Zares) dober vulkanizer?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
497 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 563
  • Avtomobil: BMW logicno

Jest sem ziher da bi pri Spanu na brezovici tud moral znat. Ce znajo na SLR zmontirat gume pa na porsche Gt, kjer ena felga stane 7 jurjev bodo tud na tele 19ke znal menda :-)

Bi morali znat, morda samo sezonske gradbene delavce, ki jih oni priučijo v nekaj dneh za delo v vulkanizerski delavnici, ti pa nikakor ne znajo, znancu na Subaruju niso niti matic na kolesnih vijakih prav obrnili, ker konus na matici je samo na eni strani, samo, kje bo to v 3 dneh priučen Romun ali Bolgar ki zna zidati in ga tam najamejo v top sezoni vedel.

Mene pa ne briga, kaj kako, lastnik delavnice mora stati za delom in če je to porazno, je zame taka tudi delavnica.

Da te pa malo potolažim, če imaš SLR ali, kaj podobnega sem prepričan, da bodo dali najboljšega montažerja, tako, da če voziš tak avto veselo tja, sicer jim pa jaz ne bi zaupal. Drugo blamažo pri njih je pa doživel drug znanec recimo zelo zelo drag odvetnik, se je zmenil z njimi za montažo ob 17 h, jih kliče ob 16.20 če velja za sigurno ob 17 h in so rekli ja seveda... pride tja in to človek ki ceni vsako sekundo, avta pa res ne da voziti drugim in so ga kljub razburjanju prestavljali in mirili naj čaka, da je bil na vrsti ob 18.50h, končan pa ob 19.30 h. Je rekel 15 let hodim tja, pa sem bil ZADNJIČ, jim je potem še ostro pritožbo napisal, samo briga njih .....
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 938
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ti to resno glede romunov?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Bil včeraj z ženino kantico pri Pestatorju na optiki. Zrihtano hitro in kvalitetno, ter ugodno z računom in garancijo.

Glede feltne pa. Obstaja tudi druga zgodba in ni vse tako črno belo, kot se je opisovalo.

Spomladi pa še pride BMW na optiko in tako naprej....

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 686

Saj je vedno tako :)

Glede feltne pa. Obstaja tudi druga zgodba in ni vse tako črno belo, kot se je opisovalo.

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: vse po malem

Bi morali znat, morda samo sezonske gradbene delavce, ki jih oni priučijo v nekaj dneh za delo v vulkanizerski delavnici, ti pa nikakor ne znajo, znancu na Subaruju niso niti matic na kolesnih vijakih prav obrnili, ker konus na matici je samo na eni strani, samo, kje bo to v 3 dneh priučen Romun ali Bolgar ki zna zidati in ga tam najamejo v top sezoni vedel.

Mene pa ne briga, kaj kako, lastnik delavnice mora stati za delom in če je to porazno, je zame taka tudi delavnica.

Da te pa malo potolažim, če imaš SLR ali, kaj podobnega sem prepričan, da bodo dali najboljšega montažerja, tako, da če voziš tak avto veselo tja, sicer jim pa jaz ne bi zaupal. Drugo blamažo pri njih je pa doživel drug znanec recimo zelo zelo drag odvetnik, se je zmenil z njimi za montažo ob 17 h, jih kliče ob 16.20 če velja za sigurno ob 17 h in so rekli ja seveda... pride tja in to človek ki ceni vsako sekundo, avta pa res ne da voziti drugim in so ga kljub razburjanju prestavljali in mirili naj čaka, da je bil na vrsti ob 18.50h, končan pa ob 19.30 h. Je rekel 15 let hodim tja, pa sem bil ZADNJIČ, jim je potem še ostro pritožbo napisal, samo briga njih .....

Pravilno.Če ima povsod veze in pride preko vrste povsod,nej pa pri vulkanizerju čaka(ta tvoj dragi odvetnik)

Dobrega vulkanizerja priučiš v nekaj dneh.(mora bit previden in potrpežljiv).Osebno sem moje gume premontiru brez napake pod vodstvom kolega(podjetje z bagerji,kamijoni...)

Ne to primerjat z zidarji ker si smešen.

Prikaži več možnosti

Nebomgabiksal
Nebomgabiksal
  • Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: Mini R53 JCW

Jest sem ziher da bi pri Spanu na brezovici tud moral znat.

sem sosed, pa me se ni preprical. Predvsem ker se ceni 15,50€/ kos menjave 17”. Aja 5% skonta na kes...

Tako da letos 2x amzs (14 in 16) in 1x Prigo (mal manj sosed). Predvsem slednji me je pozitivno presenetil - odnos, delo in cena (28€ kpl z ventilcki).
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 429
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Če to slučajno leti name, moj zapis, povej kaj ni tako kot sem napisal.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 429
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Evo, "druga zgodba", če sem se sam potrudil, da sem napisal nazorno dogodek, naj se pa še drugi- zakaj bom idiot jaz, ki nimam nič od tega, razen, da nočem da še kdo drug najebe?

Sem pričakoval vsaj klasično slovensko zgodbo, da imam jaz sigurno vulkanizerstvo in sem zavisten ali kaj podobnega...

mkompakt-pestator.jpg

Če je kdo slučajno dvomil v moje besede o tem, da so brusili platišče, evo potrdilo, se bumerang obrne nazaj.

In ponovno slika tega grdega, mehurčkastega original platišča. Verjetno je dovolj velika (klikneš jo za povečavo), da boste dvomljivci z mikroskopom našli mehurčke? Aja saj res, odbrusili so jih... lak pa nedotaknjen ob brušenih delih, vsak, ki ve kako aluminij oksidira pod barvo na platišču se lahko temu le še smeje :laugh  in še kar tako malo naokoli po platišču je bilo treba mehurčke brusit. :napaka Pa samo točno tam so bili. In to na vseh platiščih. Neverjetno! In to se rešuje z brusom! Strokovni prijem!

"Včasih so "mehurčke" reševali z nitrotom, danes pa ima prav vsaka stranka mehurčkasta platišča in to z brusom rešimo."

Škoda, da sem bedak zbrisal ostale slike, ker so vsa platišča brusili. Mogoče, če se mi bo dalo jih spomladi operem in vsa poslikam, pa da vidimo mehurčke.

Klasika, ko te doseže plod lastnega šlabajzerstva se zatečemo k lažem.

Tisto, ki sem pa par tednov kasneje prilepil,  RONALKO, original PSA, ki je mehurčkasta okoli pritrdišč uteži je pa res mehurjasta ob utežeh in to ravno od takih strokovnih posegov in je bila prej točno pri tem vulkanizerju. Tam se pa lepo vidi kako je kasneje začel odstopati lak ravno okoli (že rjavih) uteži. Ni pa bila tema debate o mojih style 16 in letošnji premontaži z brušenjem naležne površine.

Te NISO IMELE NOBENEGA mehurčka. Brusilo se jih je iz lastne lenobe, "boli me kurac" odnosa do strankine lastnine, želje po hitrem zaslužku in vsesplošnega šalabajzerstva.

pestator.jpg

Zrihtano hitro in kvalitetno, ter ugodno z računom in garancijo.

Hitro, kvalitetno, ugodno, garancija... tole že ne gre skupaj v današnjih časih, ve vsak, ki kaj zares kvalitetnega dela. :ok

PESTATOR = NATEGATOR, nikoli k njemu ne grem več, hvala lepa. Na forum se mi pa že tako ne da pisat, bolj ko hočeš pošteno napisat prej te bo nekdo zabodel v hrbet, čudno da ni več ničemur podoben.

Saj je res, naj si vsak misli svoje.

Jaz sem svoja priporočila iz preteklih let, da se vozi k njemu opral. Kvaliteta tam ni več doma.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 179
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Dobr dej Octopus zdej si pa ze mal naporen resno, ok nisi hil zadovoljen, we get it, vsak se bo pa sam odlocil kam bo sel. Ni potrebe 6 krat napisat 6 kilometrski post ki govori eno in isto. To da pa nisi bil zdovoljen mu pa verjetno se danes nisi povedal...
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 660
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...sem mu jaz, pa ni pomagalo...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • sash in Octopus uporabnikom je všeč to sporočilo

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 828
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Kateri vulkanizer je potem "tipi-top" v LJ ?

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

AvtoStop  :-D

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 076
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Octopus, kakšno škodo pa misliš da je to brušenje platišč povzročilo? Resno me zanima, ker ne vem zakaj se toliko sekiraš zaradi tega. Ti samo to ni všeč ker je šla barva dol, ali misliš da se bodo zaradi tega platišča začela luščit?

P.S.: Kdo ti je delal, šef osebno ali nekdo od njegovih (dveh, če se ne motim) zaposlenih? Saj mogoče si že napisal, pa sem ta podatek spregledal...

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Kateri vulkanizer je potem "tipi-top" v LJ ?

...saj jih je več OK, samo ne priti do njih ko je gužva...b&f,ampak po mojih kriterijih predrag, špan galjevica...kljub temu, da mi je najbližje in da so fantje bili vedno ok, mi je predrago, Perovšek mi je cenovno sprejemljiv in najdlje (Jeżica+) in sem tam že zadnjih nekaj let...

...jaz bi ti priporočil vse tri

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 250
  • Avtomobil: BMW

Evo, "druga zgodba", če sem se sam potrudil, da sem napisal nazorno dogodek, naj se pa še drugi- zakaj bom idiot jaz, ki nimam nič od tega, razen, da nočem da še kdo drug najebe?

Sem pričakoval vsaj klasično slovensko zgodbo, da imam jaz sigurno vulkanizerstvo in sem zavisten ali kaj podobnega...

mkompakt-pestator.jpg

Če je kdo slučajno dvomil v moje besede o tem, da so brusili platišče, evo potrdilo, se bumerang obrne nazaj.

In ponovno slika tega grdega, mehurčkastega original platišča. Verjetno je dovolj velika (klikneš jo za povečavo), da boste dvomljivci z mikroskopom našli mehurčke? Aja saj res, odbrusili so jih... lak pa nedotaknjen ob brušenih delih, vsak, ki ve kako aluminij oksidira pod barvo na platišču se lahko temu le še smeje :laugh  in še kar tako malo naokoli po platišču je bilo treba mehurčke brusit. :napaka Pa samo točno tam so bili. In to na vseh platiščih. Neverjetno! In to se rešuje z brusom! Strokovni prijem!

"Včasih so "mehurčke" reševali z nitrotom, danes pa ima prav vsaka stranka mehurčkasta platišča in to z brusom rešimo."

Škoda, da sem bedak zbrisal ostale slike, ker so vsa platišča brusili. Mogoče, če se mi bo dalo jih spomladi operem in vsa poslikam, pa da vidimo mehurčke.

Klasika, ko te doseže plod lastnega šlabajzerstva se zatečemo k lažem.

Tisto, ki sem pa par tednov kasneje prilepil,  RONALKO, original PSA, ki je mehurčkasta okoli pritrdišč uteži je pa res mehurjasta ob utežeh in to ravno od takih strokovnih posegov in je bila prej točno pri tem vulkanizerju. Tam se pa lepo vidi kako je kasneje začel odstopati lak ravno okoli (že rjavih) uteži. Ni pa bila tema debate o mojih style 16 in letošnji premontaži z brušenjem naležne površine.

Te NISO IMELE NOBENEGA mehurčka. Brusilo se jih je iz lastne lenobe, "boli me kurac" odnosa do strankine lastnine, želje po hitrem zaslužku in vsesplošnega šalabajzerstva.

pestator.jpg

Hitro, kvalitetno, ugodno, garancija... tole že ne gre skupaj v današnjih časih, ve vsak, ki kaj zares kvalitetnega dela. :ok

PESTATOR = NATEGATOR, nikoli k njemu ne grem več, hvala lepa. Na forum se mi pa že tako ne da pisat, bolj ko hočeš pošteno napisat prej te bo nekdo zabodel v hrbet, čudno da ni več ničemur podoben.

Saj je res, naj si vsak misli svoje.

Jaz sem svoja priporočila iz preteklih let, da se vozi k njemu opral. Kvaliteta tam ni več doma.

Ja tole ti je obrusil z brusnim kolutom pa še to je moral imet eno čudno obliko brusa ker mu je brus zanašalo sem ter tja po feltni!

Jaz hodim gume menjavat že dolgo časa na :

http://www.b-f.si/s-...anizerstvo.aspx

Mi je všeč ko imajo avtomat ki brez pajserjev menja gume oziroma na navadni montirki uporabljajo z gumo prevlečene pajserje!

Lepilo od uteži pa odstranjujejo z podobnim orodjem iz linka:

http://www.operi-avt...5014221756.html

Prikaži več možnosti
    • zaxxon je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...a pa danes sploh še kdo dela drugače kot z to "gumo" ?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 965
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Hay!

...a pa danes sploh še kdo dela drugače kot z to "gumo" ?

lp

joda

Očitno! Beri Octopusove poste.  :napaka

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 473
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

MAlo tresemo prah.

Kateri vulkanizer se priporoča za montažo pnevmatik na nove alu obroče da jih ne poškoduje. Tukaj je napisano da B&F center uporablja neke posebne stroje.

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Oz. je kakšen v Lj, ki nima gneče? :) Jaz bi imel samo premontažo, platišča dol, zimska gor..

Sem skušal sam, pa so platišča tako privijačena, da se bojim, da bo spodneslo pa bom vse zje.....

Sem skušal v četrtek,petek pri Stipiču pa jih je bilo 30 pred menoj :D

lp

Prikaži več možnosti

dMe3
dMe3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 278
  • Avtomobil: N54 powered

Pomoje boš v naslednjem tednu težko kje prišel, počakal in se odpelal. Najbolje da pri kakšnem vulkanizerju ki ti je spotoma zjutraj pustiš zimski komplet, pa se zmeniš potem za eno uro kak drug dan do petka.

V najslabšem primeru v petek ketne, pa čez vikend k vulkanizerju, Stipič je imel odprto danes pa naslednjo nedeljo ima tudi, če ti je najbližji.

Urejal dMe3, 10.11.2019, 18:04.

Prikaži več možnosti