Skoči na vsebino

(Zares) dober vulkanizer?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
497 odgovorov v temi
luka87
luka87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 408

sam ce mate široke gume gor ti jih bi začel trest po par sto kilometrih to ni nič čudnega uteži ti pa lahk lepi na sredino vsak ki ima mal bolšo centrirko
Prikaži več možnosti

fastfury
fastfury

Petrol Head

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 501
  • Avtomobil: 320i e36

joze2

dobrih vulkanizerjev je v Slo verjetno veliko, zelo dobrih malo manj, tistih ki si pa zaslužijo oceno odlično pa je malo.

odlično centrirano je pa lahko samo kolo, ki ima neoporečno platišče (samo platišča srednjega in višjega cenovnega razreda) in kvalitetno gumo

da tudi vrhunska oprema ne pomeni nič, če ni želje po kvalitetni storitvi temveč samo po čimhitrejšem zaslužku. Takšna oprema potem služi samo nekaj časa kot vaba za stranke.

Hay!

Evo zgoraj so zajeti skoraj vsi kriteriji na podlagi česar se lahko klasificira dober vulkanizer...

Špan Brezovica...tja vozim avto samo v pralnico in registracijo
Špan Galjevica ...kar znajo
Anet...znajo stari mački,vajenci ne
Avtomojster...predrag,znajo samo izven sezone
Jeršinovič,Vrhnika...res dobri samo za kolo od moje petletne hčerke,ostalo...
Tomačevo...evo pa sem pozabil,drugače eden najboljših,pa optika je samo 4k
Vulkanizer na viču zraven cerkve zelo dober,za čuda saj bi rekel da izgleda delavnica isto kot pred 30 leti.
In pri meni dobil najboljšo oceno Vulko Logatec.

...v bistvu pa je tako, da je odvisno kakor naletiš...

lp

joda

A si se mogoče že spomnil, ker bom mogoče rabu delat optiko :ok
Prikaži več možnosti

faszi
faszi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: BMW320d,MB-CLK200,CBR 954

Mogoče sem malo pozen, ampak vseeno, bil sem pri Pneumatic B & F, zaenkra zadovoljen, se potrudijo, delavci so bli prijazni. Cena pa tudi odlična, 4x menjava, centriranje=7.600 SIT :ok2
[URL="http://faszi.moj-album.com/album/10049787/?os=10050826"]:mznak
[/URL]
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 723
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Bužga, malo naprej od Štepanjskega naselja v LJ...

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 114
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

...A si se mogoče že spomnil, ker bom mogoče rabu delat optiko :ok

Moj nasvet... daj raje 5 jurjev zraven, pa pojdi delat optiko k Stipicu na Zalosko... pa ko bos tam, vztrajaj, da naj ti dela optiko Dobnikar Joze... ta ve kaj dela... :ok
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

Do sedaj, pa bo tako verjetno se kar nekaj casa, sem vse gume in feltne najbolj kvalitetno in cenovno ugodno dobil zmontirane pri mehaniku v Senozetih, par km iz LJ-Sentjakob proti Litiji. Je sicer malo tezko iz prve prit do njega, a ce ti gdo pomaga z nasveti si hitro. Nima kake hi-tec garaze ali delavnice, ga pa zanima kake so tezave, loti se tudi kake krive feltne, se kak servis naredi - in nikoli mi se ni treslo kolo ko sem odpeljal od njega.

Lahko kontaktirate njega (031635051 - Simon), ali mene (041 742 899) :ok
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

slolucky
slolucky

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 142
  • Avtomobil: 320 XD

Grem tudi jaz do tega Simona pa vam sporočim, kako bo naredil cenovno in kvalitetno?
Prikaži več možnosti

luka87
luka87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 408

Kaj kdo ve kakšne so kaj cene premontaže zdaj v evrotih
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 938
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne. Vse je itak malo dražje zaradi evra, pa tudi zaradi dejstva da od lanskega leta naprej ne smejo več uporabljat svinčenih uteži, ampak nek drug material, zaradi česar se je to še dodatno podražilo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

slolucky
slolucky

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 142
  • Avtomobil: 320 XD

Sem malo klica okoli in se gibajo cene za 16 ALU

Premontaža 3.5 do 4.5 Eura na kolo
Centriranje pa tudi ista cena tam nekje
Prikaži več možnosti

Dare47b
Dare47b

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 037
  • Avtomobil: BMW Exx

Ne. Vse je itak malo dražje zaradi evra, pa tudi zaradi dejstva da od lanskega leta naprej ne smejo več uporabljat svinčenih uteži, ampak nek drug material, zaradi česar se je to še dodatno podražilo.

Svinčene uteži iz našega trga še kar dolgo ne bodo izginile!:ok

LP

D:
Rajši san lačen, kak pa brez BMW-ja!!!:ok2
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 938
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Potem me je pa lani vulkanizer nalagal.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

B.Rakun
B.Rakun

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 478
  • Avtomobil: X5

Ko smo že pri vulkanizerjih: zadnjih nekaj let sem se že večkrat oglasil pri vulkanizerstvu Lekšan v Postojni in bil vedno zadovoljen, pri zadnjem obisku pred nekaj dnevi pa so si prislužili, da jih omenim na forumu.:ok2

Naredil sem premontažo zimske v letno obutev, kar pomeni menjava pnevmatik (na litih platiščih kajpak), centriranje in vijačenje. Bila je sobota dopoldne, delali so naenkrat štirje majstri (na en avo mislim!), zato je bil postopek gotov v nekaj minutah. In zdaj najpomembnejši podatek: za celoten postopek, za vsa štiri kolesa, sem plačal reci in piši 16,50 €, to je manj kot nekdanje 4 jurje!:-D :-D :-D In to ni bil kakšen fuš, saj sem dobil račun z obračunanim DDV-jem. Upam si trdit, da gre za eno najugodejših tovrstnih storitev v celtni Evropski uniji... Poleg tega so fantje prijazni in svoj posel obvladajo, zatorej njihovo delavnico na tem mestu vsem javno priporočam! :ok2 Za ta denar se že splača samo za to pripeljat iz Ljubljane... Poslujejo pod firmo Leto d.o.o., Vilharjeva ulica 25, 6230 Postojna, po AC je do Postojne 20 min. iz Ljubljane.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 659
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Ko smo že pri vulkanizerjih: zadnjih nekaj let sem se že večkrat oglasil pri vulkanizerstvu Lekšan v Postojni in bil vedno zadovoljen, pri zadnjem obisku pred nekaj dnevi pa so si prislužili, da jih omenim na forumu.:ok2

Naredil sem premontažo zimske v letno obutev, kar pomeni menjava pnevmatik (na litih platiščih kajpak), centriranje in vijačenje. Bila je sobota dopoldne, delali so naenkrat štirje majstri (na en avo mislim!), zato je bil postopek gotov v nekaj minutah. In zdaj najpomembnejši podatek: za celoten postopek, za vsa štiri kolesa, sem plačal reci in piši 16,50 €, to je manj kot nekdanje 4 jurje!:-D :-D :-D In to ni bil kakšen fuš, saj sem dobil račun z obračunanim DDV-jem. Upam si trdit, da gre za eno najugodejših tovrstnih storitev v celtni Evropski uniji... Poleg tega so fantje prijazni in svoj posel obvladajo, zatorej njihovo delavnico na tem mestu vsem javno priporočam! :ok2 Za ta denar se že splača samo za to pripeljat iz Ljubljane... Poslujejo pod firmo Leto d.o.o., Vilharjeva ulica 25, 6230 Postojna, po AC je do Postojne 20 min. iz Ljubljane.

Hay!

No se moram še jaz oglasiti na zgornjo trditev:laugh kaj čmo.
Kar se tiče tega vulkanizerja bi povedal par dejstev iz lastnih izkušenj.
*Jih je malo težje najti:-D
*Ko sem pred dvema letoma poklical po telefonu za zimske gume in dobil pritrdilni odgovor o njihovi zalogi in o tem da so NOVE sem se pač odpravil v Postojno.Tam sem ugotovil, da omenjene gume (znamka in željena dimenzija) so res na zalogi samo, da so bile stare TRI leta s čimer se pač nisem mogel sprijazniti.Razlog zakaj sem se že na začetku zanimal za njih je bila pač najugodnejša cena gum vse tja dol do Compadre-ja:-D. In glede na to, da so mi po telefonu zagotovili že prej omenjene zahteve sem zato lahko izbral druge gume (boljše) po isti ceni ki mi je bila prej dana za željene gume.glede na to da sem gume kupil pri njih sem imel premontažo in centriranje bezplačno.(itak ne kupujem gum drugje kot tam, kjer mi jigh tudi BREZPLAČNO zmontirajo in scentrirajo.)
*Do tu same pohvale z moje strani:ok2 vendar skoraj vedno obstja še AMPAK in ta se nanaša na to da gum pač NE ZNAJO DOBRO scentrirati tako,da sem moral čez tri dni iti v Ljubljani ponovno na centriranje,ker je avto-gume preveč treslo. toliko z moje strani,ali pa sem samo jaz imel takrat takšno"srečo" in se je do danes to že spremenilo.

lp

joda

...aja,BDW v Lj sem jaz plačal za centriranje sprednjih gum in optiko celih bivših 3.500,00 Sit lansko leto,mislim, da jeseni.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 174
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

No, sedaj lahko malce dopolnim tole temo, ki sem jo načel pred kratkim. :)
Kolikor sem uspel preveriti usluge nekaterih vulkanizerjev, lahko omenim le dva, ki sta name naredila vtis in sicer ...

Erbus pri Paki v Velenju, konkretno sem se odlično zastopil s Simonom, ki je svoje delo opravil res dobro. Eden redkih, ki je jamčil, da bodo platišča ostala nedotaknjena, pripravil mehke podlage zoper morebitne površinske poškodbe pri demontaži/montaži, skrbno odstranil ostanke prejšnjih uteži (no, jaz mu tega "veselja" nisem privoščil) in vseskozi skrbel, da orodje na platiščih ni pustilo nikakršnih posledic. Tudi pri nameščanju vedno ravna pazljivo (zaščita diska), vijake odvija previdno (da se preprečijo poškodbe pri platiščih za daljšimi "tunelčki", dvojno preveri vrtilni moment. Posebej zame je nataknil bele rokavice. :hihi
Sicer je z delom prenehal, servis pa še vedno vseeno rad obiščem; zadnjič so mi na pnevmatiki od skuterja odstranili vijak, luknjo pa sanirali z injekcijo - za 5 €.

Drugi je Jerala servis pri Škofji Loki, kjer so (po mojih izkušnjah) edini, ki poznajo težavo nepravilnega vrtenja. Ko sem pred časom pnevmatike že hotel vrniti dobavitelju, je mojster Dušan (lastnik) s prostim očesom takoj opazil nepravilnosti. Zadeva je bila rešena v pol ure, tako da sem hitro pozabil na nekaj težav pri dvigovanju vozila, ki so pestile mladeniča v delavnici. Dvakrat sem tja poslal še Andriusa in pohvala drži - avto se pelje, kot po maslu. Zame sicer odročna lokacija, ampak je v bližini super družba. In dobre pizze. :-D

Dvakrat sem kolesa preventivno centriral tudi pri lokalnem Audi serviserju (Meh), kjer so si prav tako obakrat vzeli čas in zadevo temeljito scentrirali.

Mini slovarček: razlaga o nepravilnem vrtenju, podprta z mini animacijo se nahaja na GE39: http://www.ge39.com/pnevmatike.htm

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

montenegro
montenegro

Zmija

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 376
  • Avtomobil: Audi B8

Gerchy .. maš zlate feltne z diamantki mogoče? Bele rokavice? Pa komu kurac na čast?

Opazil s prostim očesom nepravilnosti .. pa to vidi vsak mongoloidni vulkanizerček ki da gumo na centrirno mašino.

Pa kaj eni toooooooooolk komplicirate majketi .. ni mi jasno, res ne. Glede vsega .. za piko na i pa še okoli cene.

Saj vozite BMW .. bi pa ja mogli imet fakin denar za premontažo gum.

V glavnem .. brezveze.

Lp, in miren večer še naprej.
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 429
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Zanimivo, z omenjenim servisom imam več negativnih izkušenj, pa tudi kak znanec jih ima poleg mene. :)
In zadnje negativne so iz prejšnjega tedna, torej sveže kot žemljica.:)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Gerchy .. maš zlate feltne z diamantki mogoče? Bele rokavice? Pa komu kurac na čast?

Opazil s prostim očesom nepravilnosti .. pa to vidi vsak mongoloidni vulkanizerček ki da gumo na centrirno mašino.

Pa kaj eni toooooooooolk komplicirate majketi .. ni mi jasno, res ne. Glede vsega .. za piko na i pa še okoli cene.

Saj vozite BMW .. bi pa ja mogli imet fakin denar za premontažo gum.

V glavnem .. brezveze.

Lp, in miren večer še naprej.

Počasi, pametnjakovič. :kava

Takrat, ko se je tole dogajalo (in si ti končeval osnovno šolo - če si jo), sem izgubljal čas od vulkanizerja do vulkanizerja in vsi po vrsti so bili pametni, da je stvar slabo scentrirana. Osna menjava, drugačne uteži, centriranje na vijak ... Nič ni pomagalo. Stvar sem reklamiral, a sem kot poslednjo opcijo poskusil še omenjeni servis, ki je pooblaščen za reklamacije.

Glede na to, da voziš E39, bi moral vedeti, zakaj prihaja do teh težav (in zakaj se komplicira). Pa mi povej, kdo da pnevmatiko dvakrat ali trikrat na platišče, ko ugotovi, da poskakuje?

Ker za premontažo napravim 200 kilometrov, se ti zdi, da varčujem? Daj, mladenič, pomisli dvakrat, preden ustreliš kozla. Cena je najmanjši problem, če je stvar opravljena korektno in zadovoljivo. Saj če bi imel passata, bi komplikacij ne bilo ...

Zanimivo, z omenjenim servisom imam več negativnih izkušenj, pa tudi kak znanec jih ima poleg mene. :)
In zadnje negativne so iz prejšnjega tedna, torej sveže kot žemljica.:)

Možno.
Jaz se prej telefonsko najavim in zahtevam šefa. :)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

montenegro
montenegro

Zmija

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 376
  • Avtomobil: Audi B8

Počasi, pametnjakovič. :kava

Takrat, ko se je tole dogajalo (in si ti končeval osnovno šolo - če si jo), sem izgubljal čas od vulkanizerja do vulkanizerja in vsi po vrsti so bili pametni, da je stvar slabo scentrirana. Osna menjava, drugačne uteži, centriranje na vijak ... Nič ni pomagalo. Stvar sem reklamiral, a sem kot poslednjo opcijo poskusil še omenjeni servis, ki je pooblaščen za reklamacije.

Glede na to, da voziš E39, bi moral vedeti, zakaj prihaja do teh težav. Pa mi povej, kdo da pnevmatiko dvakrat ali trikrat na platišče, ko ugotovi, da poskakuje?

Ker za premontažo napravim 200 kilometrov, se ti zdi, da varčujem? Daj, mladenič, pomisli dvakrat, preden ustreliš kozla. Cena je najmanjši problem, če je stvar opravljena koretkno in zadovoljivo. Saj če bi imel passata, bi komplikacij ne bilo ...

Gerchy .. se ti opravičujem, ampak jaz osebno vidim tukaj pametnjakoviča samo tebe. Saj si cool dečko itd itd itd .. ampak a sem ti jaz kriv da si vedno znova naletel na nesposobneže?

Tisto kar sem ti jaz zgoraj naspisal je bilo zaradi tistih tvojih belih rokavičk in nevem česa vsega .. kot da imaš najhudejše feltne na planetu :blackeye

In ja, jaz ne montiram / premontiram gume po 3x da odpravim tako imenovano hopsanje gume .. neenakomerni tek gume. Ampak uporabim hitrejši in enostavnejši postopek.

Mogoče sem res mladenič, smrkavec .. ni važno samo se pa na te zadeve spoznam veliikooo bolj kot pa ti.

In prosim te da tudi ti ne streljaš kozla. Kakšno povezavo ima passat s tvojimi zlatimi platišči?

P.S.: Glede cene pa nisem mislil dotično tebe ampak vse ostale ki pač pišejo kaj kje koliko kako dajejo za premontaže gum ipd.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Gerchy .. se ti opravičujem, ampak jaz osebno vidim tukaj pametnjakoviča samo tebe. Saj si cool dečko itd itd itd .. ampak a sem ti jaz kriv da si vedno znova naletel na nesposobneže?

Tisto kar sem ti jaz zgoraj naspisal je bilo zaradi tistih tvojih belih rokavičk in nevem česa vsega .. kot da imaš najhudejše feltne na planetu :blackeye

In ja, jaz ne montiram / premontiram gume po 3x da odpravim tako imenovano hopsanje gume .. neenakomerni tek gume. Ampak uporabim hitrejši in enostavnejši postopek.

Mogoče sem res mladenič, smrkavec .. ni važno samo se pa na te zadeve spoznam veliikooo bolj kot pa ti.

In prosim te da tudi ti ne streljaš kozla. Kakšno povezavo ima passat s tvojimi zlatimi platišči?

P.S.: Glede cene pa nisem mislil dotično tebe ampak vse ostale ki pač pišejo kaj kje koliko kako dajejo za premontaže gum ipd.

Samo omenil sem, kje so mi težavo odpravili. Če je sedaj to znanje bolj razširjeno - super, da gre zadeva na bolje.
Zakaj kompliciram? Ker sem pri dveh enostavno vprašal, če mi lahko zagotovijo, da mi bodo platišča po montaži enaka! So rekli, da ne in sem šel drugam. Ne bi bilo prvič, da pri večjih platiščih pride do neljubega dogodka ...

Passat ima toliko zveze, da je tam praktično vseeno, kako namestiš pnevmatiko. Podvozje niti približno ni tako občutljivo, zato se nepravilnosti ne opazijo.

Bele rokavičke so bile mišljene ironično, če tega nisi dojel - shit happens. :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti