Skoči na vsebino

Homologacijski kartonček

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 260
  • Avtomobil: E30 318IS

Zdravo,
kako rešujete homologacijo platišč in dodatne opreme.

Na Makomo sem dal naročilo za homologacijski kartonček za mojo E30, ampak se zna zgoditi da mi homologacijskega kartona sploh ne bodo mogli izdati...

Kaj storiti potem, v planu sem imel homologirati vzmeti + amortizerje in platišča, a je sploh mogoča homologacija dodatne opreme če nimaš kartona?

l.p.
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 966
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

narobe pristop, kartonček ti ponovem izda homologacijska ustanova, npr greš na LPP homologirat predelave, oni ti izdajo kartonček za tvoj avto (tudi za mojega '83 letnika so).

LP
Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik

narobe pristop, kartonček ti ponovem izda homologacijska ustanova, npr greš na LPP homologirat predelave, oni ti izdajo kartonček za tvoj avto (tudi za mojega '83 letnika so).

LP

Uf, to je bilo pa hitro...odlična informacija, ker na servisu drugače zahtevajo 80 eur zanj.

L.p.
Dejan
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 567
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Ko sem se jaz zanimal za homologacijski kartonček.
Na LPP-ju nisem nič rešil pa sem osebno šel tja.

Še kopija maila

Pošiljam vam navodila za izdajo duplikata homologacije:

- napišite kratko vlogo za izdajo duplikata, v kateri naj bodo razvidni podatki o vozilu, za katerega pridobivate dokumente in vaš naslov kamor naj pošljemo izdan duplikat,

- priložite fotokopijo prometnega dovoljenja,

- priložite dokazilo o lastništvi v primeru, da na prometnem dovoljenju niste navedeni kot lastnik vozila (npr. kupoprodajno pogodbo),

- priložite potrdilo o plačilu upravne takse v vrednosti 4,21 €

- priložite potrdilo o plačilu pristojbine v vrednosti 11,68 €

Vse skupaj pošljite na naslov:

JAVNA AGENCIJA RS ZA VARNOST PROMETA
Sektor za vozila
Trdinova ulica 8
1000 Ljubljana
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

A je avto sploh že imel homologacijski kartonček in se je izgubil, ali ga sploh še ni imel?

Če ga še ni imel, potem je treba opravit homologacijo npr. na LPP ali podobni ustanovi, če je bil izgubljen, potem pa izda duplikat tista ustanova, ki je izdala prvoten kartonček.

Homologacija predelav brez kartona ni možna, ker ti jih nimajo kam vpisat.

Za homologacijo predelav rabiš certifikat, ki ga dobiš zraven novega dela, na katerem je navedeno, da je ustrezen za tvoje vozilo in pa potrdilo serviserja o strokovni vgradnji. Za menjavo vzmeti pa mislim, da moraš imet še izpis narejene optike po menjavi.

Pa kartonček izrecno zahtevaj velik, kar na majhnem ni prostora za vpis predelav.
Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za informacije, avtomobil očitno še ni imel homologacijskega kartona, saj ga na pooblaščenem servisu ne morejo izdati...

L.p.
Dejan
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

tako kot sem ti napisal, predelavi pojdi homologirat na LPP, kjer boš pridobil tudi homologacijski kartonček.
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

Zdravo,
kako rešujete homologacijo platišč in dodatne opreme.
...
vzmeti

Vzmeti recimo pobarvaš v črno :-D

Mislim da če boš menjal le našteto in vzmeti pobarval na črno, amortizerji upam da ne bodo preveč izstopali po barvi, glede platišč pa se držal originalnih dimenzij pnevmatik, skoraj nebi smel imeti problemov.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 299
  • Avtomobil: Caravelle

, če je bil izgubljen, potem pa izda duplikat tista ustanova, ki je izdala prvoten kartonček.

Kako pa ves, katera ustanova je izdala kartoncek, ce je le ta bil izgubljen, vmes se je pa recimo zamenjalo xy lastnikov? :confused
Verjatno je zavedeno v kaksnem registru? Samo kje in kam se obrnit, da to izves?
Prikaži več možnosti

frcac
frcac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 438
  • Avtomobil: Stara dobra e39 :)

Kako pa ves, katera ustanova je izdala kartoncek, ce je le ta bil izgubljen, vmes se je pa recimo zamenjalo xy lastnikov? :confused
Verjatno je zavedeno v kaksnem registru? Samo kje in kam se obrnit, da to izves?

Pogledaš v prometno bolj proti koncu, misli da je polje 17, tam je vpisana (če je) številka homologacije Sxxxx..., na katerikoli tehničnih lahko vprašaš kje je bilo to izdano in potem na tem mestu vložiš vlogo za duplikat.

Lep dan, Sašo
Freude kann so einfach sein... ;)
Prikaži več možnosti
    • miha84 je všeč

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik

na e-upravi se tudi vidijo predelave
Prikaži več možnosti

coffa06
coffa06

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 849
  • Avtomobil: F82 ACS

A je avto sploh že imel homologacijski kartonček in se je izgubil, ali ga sploh še ni imel?

Če ga še ni imel, potem je treba opravit homologacijo npr. na LPP ali podobni ustanovi, če je bil izgubljen, potem pa izda duplikat tista ustanova, ki je izdala prvoten kartonček.

Homologacija predelav brez kartona ni možna, ker ti jih nimajo kam vpisat.

Za homologacijo predelav rabiš certifikat, ki ga dobiš zraven novega dela, na katerem je navedeno, da je ustrezen za tvoje vozilo in pa potrdilo serviserja o strokovni vgradnji. Za menjavo vzmeti pa mislim, da moraš imet še izpis narejene optike po menjavi.

Pa kartonček izrecno zahtevaj velik, kar na majhnem ni prostora za vpis predelav.

Homologacija brez kartončka je možna, če je avto npr. letnik 1990, greš na homologacijo brez in ti izdelajo kartonček ter vpišejo predelavo. Pred l.1996 ga skoraj nobeno vozilo še ni imelo.
Če pa je izgubljen, pa imaš prav, ti ga izda ustanova, ki je izdala prvotnega in ga moraš imet že pred homologacijo.
Da bi dobil tamali kartonček pa ni bojazni, ker jih že vrsto let ne izdelujejo več, prav tako ne vpisujejo vanje. Če greš na homologacijo z malim, ti izdajo novega, velikega in vse predelave prepišejo in dopišejo vanj.

Urejal coffa06, 12.07.2014, 10:44.

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 715
  • Avtomobil: bel traktore

Mene tudi zanima glede homol. kartončka.

Pred pol leta sem kupil e39 letnik 1996, kateri ni imel homologacijskega kartončka. Zanima me ali ga morem imeti? Prejšne dva avta, ki sem jih imel sta imela v prometni vpisane dimenzije gum, sedaj pa nimam nič. Torej kaj moram, ter kaj mi ni treba narediti. Na avtu so tudi zatemnjena stekla, ki seveda niso nikjer upisana. Torej kako naj zadevo rešim najceneje.
Hvala.
Prikaži več možnosti

Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 905
  • Avtomobil: Mazda MX-5

Mene tudi zanima glede homol. kartončka.

Pred pol leta sem kupil e39 letnik 1996, kateri ni imel homologacijskega kartončka. Zanima me ali ga morem imeti? Prejšne dva avta, ki sem jih imel sta imela v prometni vpisane dimenzije gum, sedaj pa nimam nič. Torej kaj moram, ter kaj mi ni treba narediti. Na avtu so tudi zatemnjena stekla, ki seveda niso nikjer upisana. Torej kako naj zadevo rešim najceneje.
Hvala.

Na e-upravi imas zabeležene vse predelave. Poglej če imaš tam zapisano temnenje šip.
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni bilo nič homologirano, ne šipe ne 18tke katere je imel prejšni lastnik. Avto sem kupil z zimskimi 15/ 205/ 65. Za letni set imam pa style 32 deljenih dimenzij 235/45/17 ter zadaj 255/40/17.
Kaj moram sedaj narediti, seveda po najcenejši poti, da ne bom imel problemov. Vem da se nekomu zdi butasto vprašanje, ampak nisem tega področja nikoli spremljal. Hvala za vsak info.
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik

Kje pa kako se preverja na e-upravi?
Prikaži več možnosti

Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 905
  • Avtomobil: Mazda MX-5

https://e-uprava.gov...a/emrvl.euprava

:ok
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Homologacija brez kartončka je možna, če je avto npr. letnik 1990, greš na homologacijo brez in ti izdelajo kartonček ter vpišejo predelavo.
Pred l.1996 ga skoraj nobeno vozilo še ni imelo.

Tudi, če je letnik 90 je čisto možno, ja bil uvožen po letu 1996 (mislim, da so jih pri uvozu dobili že kakšno let pred 96) in je takrat dobil kartonček. In če je bil potem izgubljen, ga je treba dobit na organizaciji, ki ga je takrat izdala. Za novejša, ki so bila kupljena nova pri nas, se je pa treba obrnit na zastopnika.

Da bi dobil tamali kartonček pa ni bojazni, ker jih že vrsto let ne izdelujejo več, prav tako ne vpisujejo vanje. Če greš na homologacijo z malim, ti izdajo novega, velikega in vse predelave prepišejo in dopišejo vanj.

Ni ravno vrsto let. Dve leti nazaj sem tudi jaz to mislil, da jih že zdavnaj ne delajo več. Pa so mi poslali malega. Pa čeprav sem jim napisal, da ga rabim za vpis predelave.:damn
Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

zonfii
zonfii

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 149
  • Avtomobil: DizlPower

Živjo, nujno me zanima, ker predelujem TUV certifikat za mojo E30 in sicer se je ustavilo vse skupaj pri dveh kategorijah, ki jih ne najdem za svojo e30 316i limo letnik 1989:

Fahrzeugtyp und Genehmigungs- Nr.

Anordnung entspr. Anlage 1 ifd. Nr.

Na googlu ne najdem nič za E30, le za E36.. mogoče ve kdo kaj narediti? Častim pivo za pomoč :)

Hvala vnaprej! :)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ni bilo nič homologirano, ne šipe ne 18tke katere je imel prejšni lastnik. Avto sem kupil z zimskimi 15/ 205/ 65. Za letni set imam pa style 32 deljenih dimenzij 235/45/17 ter zadaj 255/40/17.
Kaj moram sedaj narediti, seveda po najcenejši poti, da ne bom imel problemov. Vem da se nekomu zdi butasto vprašanje, ampak nisem tega področja nikoli spremljal. Hvala za vsak info.

Temnjenih šip na voznikovih vratih legalno ne boš mogel homologirat in boš moral folije dol potrgat. Za original feltne in dimenzije gum pa pridobiš papir za homolgacijo pri BMW uvozniku za SLO, ga je pa potrebno plačat.

Urejal Rottie, 22.07.2014, 10:41.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti