Skoči na vsebino

Homologacijski kartonček

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

Živjo,

nebi odpiral nove teme, zato bom kar tukaj vprašal. Imam vozilo, ki nima homologacijskega kartončka, niti v prometni ni označeno, da bi ga moral imeti. Avto sem kupil pol leta nazaj, sedaj pa ga bo potrebno peljati na tehnični. Zanima me, kako vem, da moj avto 100% ne potrebuje kartončka?

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 747
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Živjo,

nebi odpiral nove teme, zato bom kar tukaj vprašal. Imam vozilo, ki nima homologacijskega kartončka, niti v prometni ni označeno, da bi ga moral imeti. Avto sem kupil pol leta nazaj, sedaj pa ga bo potrebno peljati na tehnični. Zanima me, kako vem, da moj avto 100% ne potrebuje kartončka?

Živjo,

če je vozilo letnik pod 1998 (če se ne motim) ga ne potrebuje. Nad 1998 pa ga po pravem mora imeti. Vendar v kolikor nimaš nobenih predelav menim, da ga ne bo nihče zahteval.
Če ti dam 2 primera iz prve roke;

- mati je imela megana coupe, letnik 2002, homologacijski kartonček je seveda dobila ob nakupu (kupljen nov), nikoli ga ni imela s seboj v vozilu, niti na tehničnem niso nikoli vprašali zanj.

- sam imam predelano vozilo (letnik 1999, sem pred tem imel ta mali kartonček, zdaj imam ta velikega) in ga imam zmeraj s seboj v vozilu, na tehničnem ga še nikoli nisem rabil pokazati.

Upam, da ti bo kaj v pomoč!

Srečno

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Od nekega letnika v devtdesetih (mislim da 1996, ne 1998) so res imela vsa nova vozila homologacijski karton. Da ga starejša ne rabijo, pa ni nujno. Veliko jih je bilo kasneje uvoženih rabljenih in so takrat v postopku homologacije za uvoženo rabljeno vozilo morala pridobit homologacijski karton.

Na tehničnem te nikoli ne vprašajo za karton, ker itak na računalniku vidijo, če ga avto ima in vse podatke, ki so na njem vpisani. Po pravilih bi ga sicer vedno moral imet v avtu. Če te zanima, če je tvoj avto imel izdan homologacijski karton, lahko kar na tehničnem vprašaš tipa na stezi, ki mu daš prometno.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

niso me vprašali za kartonček :mljask

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 617
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Od nekega letnika v devtdesetih (mislim da 1996, ne 1998) so res imela vsa nova vozila homologacijski karton. Da ga starejša ne rabijo, pa ni nujno. Veliko jih je bilo kasneje uvoženih rabljenih in so takrat v postopku homologacije za uvoženo rabljeno vozilo morala pridobit homologacijski karton.

Na tehničnem te nikoli ne vprašajo za karton, ker itak na računalniku vidijo, če ga avto ima in vse podatke, ki so na njem vpisani. Po pravilih bi ga sicer vedno moral imet v avtu. Če te zanima, če je tvoj avto imel izdan homologacijski karton, lahko kar na tehničnem vprašaš tipa na stezi, ki mu daš prometno.

Mislim da 1996 so postali obvezni, prej pa samo za uvožene primerke, ali pa če si ga naknadno predeloval in dal vpisat predelave.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti