Skoči na vsebino

Nakup visokotlačnega čistilca

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
122 odgovorov v temi
ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 216
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

https://www.mimovrst...limited-edition

mnenja? :)

Prikaži več možnosti

TomazT
TomazT

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 136
  • Avtomobil: iz BMW na renolt

Poglej Kärcherje direkt pri uvozniku. Ima zelo ugodne cene. 

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Js mam industrijskega wap-a mislm da letnik 1982 in ga ne zamenjam za nč. 

Takle.

223_2th.jpg

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 968
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

Takle.

223_2th.jpg

starudija kot tvoj Porhe :-D :-D :-D

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Edini downside je velikost, je pač velika kišta. Kar se ostalega tiče ni kake resne konkurence v katerem koli cenovnem razredu. 

Te kerherji, k jih imajo v večini avtopralnic nimajo za burek, v uni pralnici za bežigradom pri tamali pumpi pa še vedno točn tazga wap-a gonijo in točno vedo zakaj. :)

Drgač pa me boli đoko kolk je kej staro dokler ''it delivers''.

Urejal voith, 23.06.2016, 10:04.

Prikaži več možnosti

uja_m
uja_m

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 132
  • Avtomobil: E53, E46, E34

Js mam istega sam da je 85 letnik :D
Pretesniš vsake toliko časa,zamenjaš olje in to je to ;)

Ability may get you to the top, but it takes character to keep you there
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Jep, jaz sem svojega kupil z zaribanim ležajem na motorju. Zamenjal oba, skupaj sta bla 8€, pa cevko od zbiralnika do pumpe sem zamenjal, mislm da 15€ s poštnino vred, mal gorilec, pumpo in filter za nafto spucal in od takrat naprej (ene 3 leta) dela k šus. :)

Pa še enofazni je, kar je bolj izjema kot pravilo. 

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 351
  • Avtomobil: Not a BMW

Takle.

223_2th.jpg

Tole so najboljše mašine, tudi Kärcherji podobnih starosti so neuničljivi. drugače pa moj brat prodaja tudi rabljene, z enoletno garancijo, pokliči ga 041956281. Je pa tudi uradni zastopnik.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 207
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Tudi jaz si ogledujem čistilce, pa vidim, da je izbira sicer pestra, a obenem težka, ker so stvari očitno postale pokvarljive tudi pri uglednih znamkah. What else is new? :nana

Je kdo kdaj primerjal tlake v praksi, 130 vs 160, na primer?

Avto sem z "wapom" opral morda 5-krat, tako da ga za to načeloma ne potrebujem. Bolj za okolico, tlakovce, razno drugo čiščenje. Oni dan sem s plastičnega stola s 145 bari povsem odstranil več žvečilnih gumijev. :-D

Želim čim manjšo zadevo in boben za navijanje cevi, ki mora biti čim daljša. Zato sem gledal:

Kaercher K4: https://www.gitas.si...m-full-control/ (130 bar, 6 metrska cev, domači program, cca 230 €)

Kaercher K5: https://www.gitas.si...full-controleu/  (145 bar, 8 metrska cev, domači program, cca 330 €)

Kaercher HD5: https://www.gitas.si...hd-515-cx-plus/ (200 bar, 15 metrska cev, profesionalni program, cca 600 €)

Bosch  AQT 45-14 X: https://www.baumarkt...6008a7400-27725 (140 bar, 8 metrska cev, domači program, cca 230 €).

Ima kdo izkušnje s konkretnimi modeli/znamkami ali pa morda kakšen drug predlog? Če je možno, da ni te grde rumene barve. :hihi

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

fancy
fancy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 318
  • Avtomobil: S60 2,4 185

LP

Zdaj bom pa napisal nekaj bogokletnega - zato kar rabiš je v Lidlu - Parkside - itak je kopija Kaercherja pa še dobra garancija zraven

Govorim iz izkušnje

Če pa rabiš nekej boljšega vzemi Kaercherja - imel sem jih cca 15 prototipnih na testiranju in so res fajn, tudi pritisk držijo

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Načeloma sem proti cenenim stvarem, ker se je vedno izkazalo, da so poceni z razlogom. Morda se najde katera, ki deluje v redu, ampak je potem nerodna za uporabo ali ima kakšno drugo pomanjkljivost, ki ni vredna prihranjenih par deset evrov. Ampak ja, dvorezen meč, glede na to, da vedno pogosteje naletim na slabo kakovost tudi pri renomiranih proizvajalcih.

Kaj pomeni kopija Kaercherja? Dejansko isti izdelek v drugi preobleki ali kitajska kopija obratnega inženiringa? :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 605
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Če imaš ogrevano garžo in dovolj prostora, kupi profi verzijo, najmanjšo, ki greje vodo. Pa imaš ves čas priključenega. Pozimi, ko prideš domov samo avto postaviš pred garažo, daš na cev foam lance in speniš s toplo vodo, počakaš 2 minuti, splakneš avto in vso sol iz njegal in ga postaviš v garažo, se lepo odteče in posuši do jutra. Pa je avto vsak dan čist ;)

lp,m

Urejal bmw330cd, 24.02.2017, 14:03.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

HD 5/15 so zelo prodajni in dobri modeli, razlika proti hobi programu je očitna. Povpraševanje lahko pošlješ tudi mojemu bratu, tole je spletna trgovina https://www.karcher-vps.si/ . Vem, da delam reklamo ampak vseeno, Gitas in VPS sta si največja konkurenta v Slo. Napiši mu, da si dobil ugodno ponudbo pri Gitasu, ti bo ziher dal ceneje  :ok

Tule imaš HD ponudbo s cenami https://www.karcher-...i-cistilci-pro/

Urejal sssimon, 24.02.2017, 14:04.

Prikaži več možnosti

wolf66
wolf66

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 186
  • Avtomobil: Audi A7

Jaz imam tri leta Lavor iClean 160, 2300w, 160 bar, 8m cev. Z njim največ perem tlakovce in okoli hiše ter občasno avto. Je občutno cenejši od primerljivega Karcherja, po občutku pa ni nič manj kvaliteten. Je pa enake grde rumene barve.  :-D

http://www.merkur.si...avor-iclean-160

Urejal wolf66, 24.02.2017, 14:03.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

OK, zakaj bi potreboval vročo vodo, če avto potem parkiram v toplo garažo? :skrbast

Sicer ga lahko priklopim direktno na toplo vodo, imam ločeno pipo za to. 1600 € pa tudi ne dam za wap, saj nisem pralnica. :ok2

Lavona sem tudi gledal, ja, samo "made in Italy" in polno nezadovoljnih kupcev na spletu me nekako odvračata.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Lavor je sicer boljši od kakšnih kitajcev, ampak vseeno ni nek pojem odličnosti, sploh nizkocenovni modeli. Aja, več kot 40 stopinj ne smeš spuščat prek čistilcev, ki nimajo svojega ogrevanja. Vodni kamen ti bo zelo hitro zabasal kakšno cev, prej crkne pumpa in še kaj. Pri čistilcih na paro se dodaja tekočina, ki preprečuje nalaganje vodnega kamna in jo moraš uporabljat celo življenjsko dobo aparata.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ja, vodni kamen je nočna mora.

Imam sicer mehčalno napravo, ki precej omehča vodo (na maksimalno še dovoljeno trdoto), ampak še vedno je kar nekaj vodnega kamna. 

Za pranje je sicer predvidena deževnica, ampak to je v omejenih količinah.

A so profi modeli manj občutljivi na vodni kamen?

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 605
  • Avtomobil: 218d AT, M2

OK, zakaj bi potreboval vročo vodo, če avto potem parkiram v toplo garažo? :skrbast

Sicer ga lahko priklopim direktno na toplo vodo, imam ločeno pipo za to. 1600 € pa tudi ne dam za wap, saj nisem pralnica. :ok2

Lavona sem tudi gledal, ja, samo "made in Italy" in polno nezadovoljnih kupcev na spletu me nekako odvračata.

Lepše gre dol s toplo vodo in ne zmrzuje sproti gor ;)

Jaz imam od Fasa sundek mislim, da 30, 10 let brez problemov, pa 20m kabel zraven...cena pa, če se prav spomnim, okoli 1000 eur...

Urejal bmw330cd, 24.02.2017, 14:45.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Deževnica je boljše ja, mi jo skos uporabljamo. Profi modeli so manj občutljivi v smislu ker imajo morda širše cevi. Ampak pri hladnovodnih čistilcih redko pride do zamašitve ali okvar zaradi vodnega kamna, če imaš mehčalec pa se ti sploh ni treba bat. 

Jaz recimo z vročo vodo doma pozimi ne perem avtov, ker pride do hitrega krčenja, raztezanja kovine in mislim, da to povzroči prej kakšne težave, kot koristi. Morda si naštimam temperaturo na kakšnih 30-40 stopinj. 

Gerchy, imamo pa tudi ponudbo visokotlačnih čistilcev Kränzle, ki so po mnenju brata boljši od Kärcherjev, sploh tisti hladnovodni. Smo tudi zastopnik za njih. So morda za odtenek dražji, ampak baje doživljenjski. Pa še grde rumene barve niso  :ok2

Evo, še link... https://www.karcher-vps.si/Kranzle/

Cevi ti naredimo po naročilu, kolikor potrebuješ, če ti ni dosti to kar je na kolutu.

Urejal sssimon, 24.02.2017, 14:52.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Navadno loči kvalitetne wape od nekvalitetnih material batkov. Če so keramični je velika verjetnost, da je dober. Ni pa nujno ker kitajci tudi delajo nek low budget s keramiko ki ni ič vredna.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč