Skoči na vsebino

Nakup visokotlačnega čistilca

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
137 odgovorov v temi
sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 352
  • Avtomobil: Not a BMW

Veliko uporabljam Karcher tudi po več ur skupaj skoraj brez prestanka. Se pravi pištole ne spustim tudi po 2 uri skupaj. Je pa tako da imamo sedaj cca. 1 leto novega professional najmočnejšega in je razlika samo v moči curka. Prejšnji je bil star cca 5 let in je razen da občasno ni grel vode delal BP. Tale novi pa je drek od dreka. Crknili sta obe pištoli. (Dobesedno jih je razneslo). Ne vem kaj je že tista rumena tekočina, mislim da proti zmrzovanju, pri skoraj polni plastenki napiše napako, da je zmanjkalo tekočine-posledično ne greje vode. Potrebno je plastenko zamenjati. Seveda novo. Kar naprej javlja previsoko temperaturo olja in se ugasne. Potem ga 10 min ne gre vklopit. Na servisu ne vejo za kaj se gre. Bil v 1 letu sigurno 10x na servisu. Skratka krš od krša.
Je pa dejstvo da ko dela, dela tudi po 10ur skupaj z mogoče 5-kratnimi 2 minutnimi postanki. Bi rekel da je kar zelo obremenjen....
Toliko od mene za Karcher

RM tekočina je proti kamnu, zato ne greje, ker bi se ti vodni kamen nabral v kači in bi hitro moral zamenjat kačo. Pri nas menjamo pištole z fiksnimi, kjer nima kaj crknit. Te originalne, ki pa rotirajo, imajo uravnavanje pritiska in še kaj, pa imajo veliko točk, kjer lahko začne puščat. Je pa pozimi seveda treba pazit, da kaj ne zmrzne, ker potem pa raznese. Ste bili pri nas na servisu? Moj ata je res majster, s servisiranjem se ukvarja že 30 let in še nikoli ni bilo problema, ki ga ne bi znal rešit. 

Drugače pa ja, Kränzle je prava rešitev, je pa tudi dražji. 

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 426
  • Avtomobil: star

Kärcher je ziher boljša izbira. Ne vem sicer iz kje si, vendar servise imaš boljše, deli za Kärcherja so bolj dostopni.... wap je odkar je italijanski šel navzdol s kvaliteto. 

Glede na to, da bo stroj v avtopralnici vsak dan v uporabi, raje vzporedno s Kärcherjem glej Kränzle. Bolj butično podjetje, ista ali višja kvaliteta. Pokliči mojega brata 041-956-281, smo zastopniki za obe podjetji. Reči mu, da sem ti dal jaz številko. On ti bo tudi realno povedal, kaj rabiš in kaj ne. 

Še povezava do spletne trgovine https://www.karcher-...stilci-Pro-HDS/

ok;)

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 603
  • Avtomobil: E61 530dTA

Zdaj smo dobili tretjo pištolo, fiksno. Bo pa malenkost oteženo delo, saj se je regulacijo pritiska kar pogosto uporabljalo.

Pozabil sem še omeniti, da zadeva deluje s cca. 200 metri visokotlačne cevi...

Servisira ga pa servis v Celovcu, ker je firma v Avstriji.

Glede RM tekočine - skoraj nikoli ne izpraznimo plastenke do konca, vedno nekje na polovici javi napako RM...

Je pa stroj še v garanciji tako da....

Urejal DreamBMW, 18.05.2018, 10:29.

LP
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 352
  • Avtomobil: Not a BMW

200 metri cevi??? Uff, tukaj so pa ornk izgube. 

Upam, da vam ga zrihtajo. 

Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 603
  • Avtomobil: E61 530dTA

Sem šel še enkrat gledat in je 100 m. 4x25 m. Je vseeno veliko. Ja zdaj zaenkrat dela. Po zadnjem servisu je nekoliko boljše. Upam da bo delal...
LP
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 306

Evo en rant glede Karcherja. Pred leti kupil nek K4 model za slabih 300€, do sedaj sem ga uporabljal manj kot desetkrat. Letos prvič hočem nekaj prati in evo ne deluje, na eni pištoli še nekaj šprica ampak ne tako kot bi moralo, na drugi samo curlja malo ven. Sem ga odprl če bi slučajno našel kakšno očitno napako ampak po enemu hitrem pregledu še nisem našel vzroka, verjetno ga bom nesel na servis, kjer upam da se ga bo dalo usposobiti za nekaj 10€, drugače gre samo v smeti. 

Glede uporabe, tlaka je za mojo hobby uporabo dovolj, naslednjega bom sicer kupil močnejšega. Zelo me pa moti cev, ki je trda in se je ne da navijati niti odvijati, stalno z njo prevračaš napravo, vsako delo z njim mi je bila muka, imaš kabel za štrom, cev za vodo in cev za pištolo, vedno vse zavozljano skupaj, s pištolo pa okoli avta stalno vlačiš čistilec, ki se seveda po boku drsa po asfaltu. Ko sem ga odprl in vzel motor in pumpo iz ohišja, ima motor na zadnji strani, ki je sicer edina možna ravna površina še nek navzven spiralast del, zaradi katerega vse skupaj ne more stati trdno na tleh, in potem se niti ne moreš normalno lotit odpiranja glave pumpe, ocena konstrukcije 1/10. Da ne govorim o matici na koncu cevi za pištolo, ki je fiksno pritrjena in ko to odvijaš si zraven še vijačiš cev, ki je že tako trda in žilava. 

Za tak denar sem pričakoval mnogo več, naslednji sigurno ne bo Karcher.

Prikaži več možnosti

Pen66
Pen66

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21
  • Avtomobil: E90, B8

Za tam 30 - 40 Eur dobiš profesionalno cev pri Prit, Ljubljana (hidravlični servis) 10m skupaj z nastavki. Prinesi staro s seboj, da ti priključke premontirajo..Pa se ti ne bo zvijal več.

Evo en rant glede Karcherja. Pred leti kupil nek K4 model za slabih 300€, do sedaj sem ga uporabljal manj kot desetkrat. Letos prvič hočem nekaj prati in evo ne deluje, na eni pištoli še nekaj šprica ampak ne tako kot bi moralo, na drugi samo curlja malo ven. Sem ga odprl če bi slučajno našel kakšno očitno napako ampak po enemu hitrem pregledu še nisem našel vzroka, verjetno ga bom nesel na servis, kjer upam da se ga bo dalo usposobiti za nekaj 10€, drugače gre samo v smeti. 
Glede uporabe, tlaka je za mojo hobby uporabo dovolj, naslednjega bom sicer kupil močnejšega. Zelo me pa moti cev, ki je trda in se je ne da navijati niti odvijati, stalno z njo prevračaš napravo, vsako delo z njim mi je bila muka, imaš kabel za štrom, cev za vodo in cev za pištolo, vedno vse zavozljano skupaj, s pištolo pa okoli avta stalno vlačiš čistilec, ki se seveda po boku drsa po asfaltu. Ko sem ga odprl in vzel motor in pumpo iz ohišja, ima motor na zadnji strani, ki je sicer edina možna ravna površina še nek navzven spiralast del, zaradi katerega vse skupaj ne more stati trdno na tleh, in potem se niti ne moreš normalno lotit odpiranja glave pumpe, ocena konstrukcije 1/10. Da ne govorim o matici na koncu cevi za pištolo, ki je fiksno pritrjena in ko to odvijaš si zraven še vijačiš cev, ki je že tako trda in žilava. 
Za tak denar sem pričakoval mnogo več, naslednji sigurno ne bo Karcher.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 957
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Najmanj 5 EUR/m je. Drugace pa ja, ta original je za kur**.
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 183
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Jaz imam pa model K5 in je vredu (mislim, da kupljen leto in pol nazaj). Tlak je dober. Mislim, da max med 130-150bar (ne vem na pamet). Cevi imam 8m (namensko zato, da ne rabim čistilca vlačit za seboj). Edino kar je nerodno pri pospravljanju je cev do pištole. Ker nimam tistega kolesa je nanj ne morem naviti.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Tista varianta s kolesom je Premium edition. In tam je tudi cev drugacna, bolj mehka, boljsa.
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

prejšnji mesec je bil v Hofru Workzone za 99€, sm ga kupil za okol prenašat, vikend, bazen,....
dela brezhibno, 10 m cevi na navijalcu, solidno mehke,...

Drugače avte peremo z HDS 8 18
Prikaži več možnosti

hrastuc23
hrastuc23

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 148

Zanima me, če mi lahko kdo priporoča kakšen visokotlačni čistilnik za cca 400€... Uporabljal se bo za pranje avtomobilov, strojev in za okoli hiše... Do sedaj se je to počelo z Lavorjem za 150€, ki je odslužil svoje.... Ima morda kdo izkušnje z proizvajalcem Comet ?? 

Prikaži več možnosti

CeeSeLje
CeeSeLje
  • Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: Muenchen

[quote name="hrastuc23" post="3064375" timestamp="1573556305"]Zanima me, če mi lahko kdo priporoča kakšen visokotlačni čistilnik za cca 400€... Uporabljal se bo za pranje avtomobilov, strojev in za okoli hiše... Do sedaj se je to počelo z Lavorjem za 150€, ki je odslužil svoje.... Ima morda kdo izkušnje z proizvajalcem Comet ??

Kaercher K5, cca. 450€, imajo pa na mimovrste nekaj akcije trenutno.
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 183
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Tudi moj glas gre Karcher K5. Ga uporabljam sam že nekaj let za pranje vozil. Edina stvar, ki jo pogrešam je topla voda. Ampak za tisto bi moral odšteti še kak evro več pa tudi volumensko bi bil potem prevelik.

Jaz sem ga kupil kar pri uradnem uvozniku (Jecl Mestinje) in tam je bil tudi najcenejši. Nisem pa vzel tistega z kolutom za navijanje. Imam dva različna nastavka in cca 8m cevi. Kar povsem zadostuje potrebam domačega uporabnika.

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 324
  • Avtomobil: Citroen AX

Kärcherja dobis za dober denar, a to je (solidna) konfekcija. Sam bi priporocal Stihl. Je drazji, a tak stroj kupis za mnogo let in na tako casovno obdobje, se 100 ali 200€ ne pozna. SAm imam model RE142 ze 10 let - naslednik je RE143. Uporabljam ga tedensko za pranje avtomobila in vsakic ga z veseljem primem v roke. Nobenih problemov s cevmi, puscanjem vode, ..... Zadeva dela. Da je zadeva kvalitetna pokaze ze masa. 26kg, je pac vec, kot razni plasticni konkurenti. Ne bo se zgodilo, da bi ga kar potegnil za sabo, prevrnil, ...... Cev je dolzine 9m, kar je tudi dovolj. Nima pa bobna za navijat, to je zal minus, a se da prezivet. 

Tule najdes podatke: https://unicommerce....na_hladno_vodo/

Opa, skoraj bi prevec hvalil in pozabil. Nekoc je nekaj crknilo. Nek kondenzator, ali nekaj podobnega. Na servisu so prec popravili in stroj veselo spet dela. Tudi dober stroj lahko crkne, jasno. Je pa plus, da se pri renomirani znamki dele dobi brez problema se mnogo let po nakupu.  

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Vsak, ki ga kupuje, priporocam tistega s cevjo za navijanje, saj je sama cev tam drugacna, bolj mehka :ok
Prikaži več možnosti

hrastuc23
hrastuc23

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 148

Hvala za mnenje, K5 smo imeli v službi za pranje klim pa ni dolgo zdržal  .. Je bolj "otročje vse narejen... K7 ali Lavor Giant 28 sta kaj bolj robustna ima kdo izkušnje ?  

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 269
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Jaz sem imel mislim da K7.? z navijanjem in cevjo, več kot zadovoljen sem ga tudi nekaj časa ponujal na forumu ga ni nihče maral kot novega, nadomestil ga je pa HDS 5/15 UX tako da kdor si ga lahko privošči toplo priporočam, saj je pranje z njim prava igra in zabava. :ok

Z Karcher imam same dobre izkušnje (nobenih težav) priporočam predvsem modele z kolutom, saj je enostavneje in lažje rokovanje z vsem, ker mnogim to predstavlja problem (navitje trde cevi).   

Urejal Taucher, 13.11.2019, 08:45.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 659
  • Avtomobil: kombi

Karcher nad 400evrov bo delal, tako tudi Stihl, pod 400e je bolj hobi program.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Meni je K5 super, sam cev ni prava. Moral bi biti vsaj tist z navijalnim kolutom...
Pasejo pa podaljski iz LIDLA direkt gor :ok
Prikaži več možnosti